HTC kondigt naar verwachting zijn Touch Diamond dinsdag aan, maar er zijn al plaatjes en specs van de smartphone op het web verschenen. Naar verluidt is de cpu ruim tweemaal zo snel als die van de voorganger.
Volgens de Italiaanse website Newsmobile wordt de 3g Windows Mobile-smartphone voorzien van een Qualcomm-processor die zijn werk op 528MHz doet; op de huidige Touch draait een 201MHz-cpu van Texas Instruments. Gebruikers van laatstgenoemde apparaat klagen vaak over de traagheid van deze processor, die niet snel genoeg zou zijn voor Windows Mobile en de eye candy die de smartphone biedt.
Newsmobile meldt tevens dat de Touch Diamond is voorzien van 4GB opslagcapaciteit, die middels een microsd-gleuf is uit te breiden. Het apparaat zou een quadband gsm/hsdpa-toestel zijn waarmee internetsnelheden tot 7,2Mbps behaald kunnen worden. Ook voor ondersteuning van wifi, bluetooth en gps zou zijn gezorgd en de smartphone zou tevens een fm-radio aan boord hebben.
De Italianen weten verder nog te melden dat het toestel, net als zijn voorganger, over een touchscreen van 2,8" beschikt, en dat er aan de schermzijde een vga-camera voor videotelefonie is gemonteerd. Aan de achterkant is een tweede camera te vinden en deze heeft een resolutie van 3,2 megapixel.
Onbekend is of er in een, al dan niet uitschuifbaar, qwerty-keyboard is voorzien. Engadget denkt dat HTC deze feature mogelijk voor een komende cdma-versie van de Touch met de naam Raphael wil bewaren.