T-Mobile heeft sinds de introductie op 11 juli 35.000 iPhones in Nederland verkocht. Dat heeft de telecomprovider bekendgemaakt. Bovendien lijken de problemen met lange levertijden voor de smartphone van Apple achter de rug.
Hoewel de vraag naar de smartphone van Apple volgens T-Mobile groter is dan verwacht, lijkt de vraag in de ons omringende landen een stuk hoger te liggen. Volgens cijfers van onderzoeksbureau Goldman Sachs werden in Nederland in het eerste weekeinde 11.000 iPhone 3G's verkocht, tegenover een kleine 70.000 in zowel Duitsland als Frankrijk. In Spanje werden in dat eerste weekeinde relatief twee keer zoveel iPhones verkocht: het land heeft tweeënhalf keer zoveel inwoners als Nederland, maar er gingen vijf keer zoveel iPhones over de toonbank. In de Verenigde Staten werden in de eerste dagen 600.000 stuks verkocht.
De Nederlandse aantallen steken schril af bij het aantal iPhones dat wordt geproduceerd: de Taiwanese fabrikant Foxconn zou er 800.000 per week maken. Dat heeft vermoedelijk te maken met de introductie van de iPhone in nog eens twintig landen op 22 augustus.
De levertijd ligt in Nederland momenteel op twee tot drie weken, zo zegt T-Mobile. De provider, die de smartphone van Apple in Nederland als enige mag verkopen, noemt de telefoon daarmee 'goed beschikbaar'. "Er komen regelmatig nieuwe leveringen binnen", zegt marketingdirecteur Bart Weijermars. Bezoekers van ons forum melden dat ze de iPhone 3G doorgaans binnen enkele werkdagen op kunnen halen.