Intel gaat zijn Bloomfield-cpu, de desktop-versie van de Nehalem-serverchip, vervroegd uitbrengen. In plaats van in november of december wordt de high-end desktop-cpu al in september uitgebracht, zo meldt Digitimes.
De lancering van de Bloomfield zal volgens bronnen van Digitimes vergezeld worden door de X58-chipset van Intel. Dat is niet verwonderlijk aangezien Nvidia de eerste tijd geen Bloomfield-chipset zal maken. Pas bij de introductie van de Nehalem-serverchip denkt Nvidia een chipset te kunnen leveren.
Nvidia zal echter wel zijn nForce 200 sli-chip beschikbaar hebben voor de Bloomfield-lancering. Niet bekend is of de eerste Bloomfield-moederborden van die chip gebruik zullen maken. Ondanks de introductie in september zullen de eerste Bloomfield-cpu's en bijbehorende moederborden pas officieel te koop zijn begin oktober. De prijzen van de drie uit te brengen Bloomfield-cpu's beginnen bij 284 dollar, terwijl ook de moederborden aan de prijzige kant zullen zijn. Geruchten doen namelijk de ronde dat de X58-chipset de moederbordfabrikanten ongeveer 70 dollar kost.

/u/160162/rsz_angry-black-sheep-hi.png?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/263109/crop628df15d4a00f_cropped.jpg?f=community)
/u/93683/hadoop_med.png?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/219059/crop5efafd1bd64af_cropped.jpeg?f=community)