Tip de redactie

AMD 690-chipset verwacht in februari

Door Martin Sturm, 2 februari 2007 23:5636 reacties, bron: DigiTimes

De AMD 690-chipset zal volgens moederbordfabrikanten in Taiwan tegen het eind van deze maand worden geïntroduceerd. Deze nieuwe chipset is een van de eerste concrete resultaten van de ATi-overname door AMD.

AMD-logo (90px)De 690-chipset, ook wel in het nieuws onder de oude naam RD690, moet de concurrentie aangaan met nVidia-chipsets met geïntegreerde graphics. De nieuwe AMD-chipset, die uitsluitend processors van de fabrikant zelf zal ondersteunen, moet volgens eerdere berichten de vloer aanvegen met de concurrerende chipsets. Uit de berichten van de moederbordfabrikanten valt op te maken dat er minimaal twee varianten van de 690-chipset verwacht kunnen worden. Een eenvoudigere versie, de 690, en een geavanceerde uitvoering, de 690G. Deze laatste variant van de chipset zou voorzien zijn van extra features, waaronder dvi-, hdmi- en hdcp-ondersteuning. De invoering van igp-chipsets is een belangrijke stap voor AMD, omdat het nu niet meer voor deze producten afhankelijk is van externe leveranciers. De 690-chipsets maken voor het grafische gedeelte gebruik van chips die zijn gebaseerd op de Radeon X700-core van ATi.

Reacties (36)


IE7 geeft veilige sites 'groen licht'

Door Martin Sturm, 2 februari 2007 23:3880 reacties, bron: C|Net

Begin januari heeft Microsoft onaangekondigd een nieuwe feature in Internet Explorer 7 geactiveerd. Een speciaal veiligheidscertificaat zorgt ervoor dat betrouwbare websites herkenbaar zijn door de adresbalk van een groene kleur te voorzien.

De nieuwe feature van Microsofts internetbrowser is een nieuwe maatregel in de strijd tegen phishingsites. De groene adresbalk moet voor gebruikers een veiligheidsindicator zijn die aangeeft dat, zonder het gevaar van potentiëel misbruik, persoonsgegevens, zoals creditcardinformatie, kan worden ingevoerd. De nieuwe feature van Internet Explorer zal door Microsoft worden gepromoot tijdens de komende RSA-conferentie in San Francisco die volgende week plaats zal vinden. Volgens Verisign, het bedrijf dat de nieuwe 'groene' certificaten uitgeeft, zijn er inmiddels 300 bedrijven die gebruikmaken van de nieuwe anti-phishing maatregel. De nieuwe feature in IE gebruikt 'extended validation certificates' om de groene adresbalk mogelijk te maken. Deze certificaten zijn vrijwel identiek aan standaard ssl-certificaten, alleen de controle van de identiteit van de certificaathouder is veel strenger, waardoor de veiligheid kan worden gewaarborgd.

Microsoft is de eerste browserproducent die ev ssl-certificaten implementeert. Andere browserfabrikanten zijn nog wat afwachtend. Mozilla verwacht de nieuwe extra veilige certifcaten in Firefox 3 te ondersteunen, terwijl Opera nog even de kat uit de boom kijkt. Volgens critici zijn de nieuwe certificaten een goede ontwikkeling en bieden ze de mogelijkheid om phishing scams lastiger te maken. Daar staat echter tegenover dat het nu alleen nog maar mogelijk is voor grotere bedrijven om een dergelijk certificaat te bemachtigen, waardoor lang niet alle veilige websites van dit systeem gebruik kunnen maken. CA Browser Forum, de organisatie die de regels voor de ev ssl-certificaten opstelt, werkt echter aan een oplossing voor dit probleem die de betrouwbaarheid van de certificaten toch zal blijven waarborgen.

IE7 ev ssl

Reacties (80)


YouTube moet 100.000 video's van Viacom verwijderen

Door Martin Sturm, 2 februari 2007 22:4054 reacties, bron: News.com

YouTube en Viacom zijn na uitgebreide onderhandelingen niet tot een overeenkomst gekomen om Viacom te compenseren voor video's die op YouTube staan. Dit laatste bedrijf heeft daarom geëist dat YouTube ruim 100.000 video's van zijn site verwijdert.

Comedy Central-logoViacom is eigenaar van diverse Amerikaanse tv-stations, waaronder MTV Networks, Comedy Central, BET en VH-1. Op YouTube zijn diverse video's te vinden die afkomstig zijn van tv-programma's die via deze kanalen worden uitgezonden. YouTube en Viacom onderhandelden al geruime tijd over compensatie aan Viacom voor de video's die op YouTube worden geplaatst. Volgens Viacom wil YouTube echter niet genoeg betalen voor de video's en is ook beloofde filteringsoftware nog steeds niet aanwezig. Omdat YouTube in de ogen van Viacom niet aan de eisen van het bedrijf voldoet, heeft de tv-gigant besloten om een zogenaamd 'DMCA takedown request' te sturen aan YouTube om zodoende ruim 100.000 video's te laten verwijderen. Google, het moederbedrijf van YouTube, heeft aangegeven aan deze eis te gaan voldoen. YouTube heeft al herhaaldelijk gezegd dat het auteursrechtelijk beschermd materiaal zal verwijderen wanneer de eigenaar hierom vraagt. Eerder verwijderde YouTube al videoclips van Comedy Central, nadat het bedrijf hierom had gevraagd. De tv-zender biedt videoclips van zijn eigen shows wel aan via zijn eigen site.

Reacties (54)

Lees meer

MySpace test audio- en videofilter
MySpace test audio- en videofilter Nieuws van 12 februari 2007
Google Video wordt videozoekmachine
Google Video wordt videozoekmachine Nieuws van 25 januari 2007

Aandeelhouders klagen Dell aan wegens Intel-deal

Door Wouter Tinus, 2 februari 2007 19:2848 reacties, bron: Reuters

Aandeelhouders van Dell zijn een rechtszaak begonnen tegen het bedrijf omdat het zijn financiële resultaten op 'geheime en waarschijnlijk illegale' wijze opgekrikt zou hebben. Door een louche deal met Intel zou het een hoop geld onder de tafel hebben gekregen.

Dell + Intel logoVolgens de beschuldigende partij betaalde Intel ongeveer een miljard dollar per jaar in ruil voor Dells loyaliteit als exclusieve klant. De investeerders wisten hier niets van en kregen dus een vertekend beeld van de winstgevendheid van het bedrijf, waardoor de waarde van het aandeel tussen februari 2003 en september 2006 (toen de eerste AMD-desktops werden gelanceerd) verkeerd is ingeschat. Volgens de klacht wisten maar vijftien topmanagers bij Dell van de afspraak, iets wat volgens de aanklagers door Intel werd geeist om lastige vragen van anderen te voorkomen.

Omdat de klacht vandaag pas is ingediend zijn er nog geen uitgebreide reacties binnen van de betrokken bedrijven. Dell heeft laten weten dat het de beschuldigingen aan het bestuderen is, maar wil verder geen commentaar geven. Intel zegt tijdens eerste intern onderzoek niets te hebben gevonden, alsdus woordvoerder Chuck Mulloy tegenover CNN: 'Het lijkt er op dat sommige van de beschuldigingen volledig verzonnen zijn'. De zaak komt echter sowieso op een slecht moment voor beide bedrijven: Wall Street is al langere tijd niet tevreden met Dell, waardoor het onder andere net weer van topman is gewisseld. Intel stond ook al in de schijnwerpers vanwege antitrust-onderzoeken in Europa de VS.

Reacties (48)


Intel werkt aan integratie ddr3- en fdb2-controllers

Door Wouter Tinus, 2 februari 2007 18:1136 reacties, bron: The Inquirer

The Inquirer heeft op uitgelekte roadmaps van Intel een paar interessante stukjes informatie gespot over de opvolgers van de opvolgers van de huidige generatie serverchips. Deze krijgen afhankelijk van het doelsegment een geïntegreerde ddr3- of fdb2-geheugencontroller.

Het was al bekend dat Intel voor de Nehalem-generatie een soortgelijke platformarchitectuur wil gebruiken als AMD nu al bijna vier jaar heeft: een directe verbinding tussen processor(s) en het geheugen, plus snelle seriële communicatie tussen de sockets onderling in plaats van een - al dan niet gedeelde - front side bus. Het eerste platform dat gebruik zal maken van deze nieuwe architectuur heet Thurley en is een combinatie van de Tylersburg-chipset en de Gainstown-processor. Deze op 45nm gebakken HyperThreading quadcore zou drie kanalen ddr3-geheugen ondersteunen, goed voor 32GB/s per socket bij het gebruik van 1333MHz-repen, ofwel meer dan drie keer zoveel als nu beschikbaar is. Opvallend is dat men hiermee alweer deels afstapt van het vorig jaar geïntroduceerde fdb-geheugen, waar enkele nadelen als latency en warmte aan kleven. De omstreden technologie zal echter nog wel gebruikt worden voor Stoutland, een versie van het platform die is bedoeld voor servers met meer dan twee processors. Beckton, de processor die daar bij hoort, zou tot "4+1" (?) kanalen fdb2-1066 ondersteunen. Eerdere geruchten hadden het zelfs over acht kanalen.

65nm 'Core'45nm 'Core'

45nm 'Nehalem'
2006/20072007/20082008/2009
MobielDualcoreMeromPenrynGilo
ChipsetCrestineCantiga?
PlatformSanta RosaMontevina?
DesktopDualcoreConroeWolfdale?
QuadcoreKentsfieldYorkfieldBloomfield
ChipsetBroadwaterBearlakeBigby
PlatformAverillSalt CreekGarlow
DP ServerDualcoreWoodcrest??
QuadcoreClovertownHarpertownGainstown
ChipsetBlackfordSeaburgTylersburg
PlatformBensleyStoakleyThurley
MP ServerQuadcoreTigertonAlicetonBeckton
ChipsetClarksboroClarksboro?
PlatformCanelandCanelandStoutland

De Nehalem-familie praat via CSI-links met elkaar en de chipset. Dit gebeurt op frequenties van 4,8GHz of 6,4GHz, maar omdat de breedte van die connectie nog niet bekend is valt er over de bandbreedte nog niets definitiefs te zeggen. Wel kunnen we uitrekenen dat een 16-bit link op de hoogste snelheid 25,6GB/s zou halen. Hoewel Gainstown in principe maar één andere processor kan aanspreken, zal Beckton waarschijnlijk tot vijftien vriendjes in zijn netwerk ondersteunen door vier links te gebruiken.

Naast de drastisch vernieuwde infrastructuur bieden Thurley en Stoutland ook verbeteringen op het gebied van I/O. Thurley zou in ieder geval een sas-controller met acht kanalen, een sata2-controller met zes kanalen (beide met ondersteuning voor raid5), twee keer gigabit ethernet en één keer 10Gbit ethernet hebben. Daarnaast zou hij 42 pcie-lanes ondersteunen, waarvan 36 geschikt voor versie 2.0 van die standaard. Over Stoutland is helaas wat minder bekend, maar die zou in ieder geval wel 76 pcie-lanes hebben. Voor beide platforms kunnen bovendien verbeteringen op het gebied van virtualisatie, betrouwbaarheid en beheerbaarheid verwacht worden.

Het Thurley-platform zal als alles volgens plan verloopt pas in de tweede helft van 2008 verschijnen. Stoutland is een product voor 2009, nog verder weg dus. Tussen de huidige 65nm-chips en de Nehalem-familie zit dan ook nog een eerste generatie van 45nm-chips, die natuurlijk wel een paar verbeteringen hebben maar over het geheel genomen toch een stuk conservatiever van ontwerp zijn. Op deze manier hoopt Intel relatief veilig over te kunnen stappen op de nieuwe transistors, zodat deze tegen de tijd dat Nehalem in productie moet gaan geperfectioneerd zijn.

Intel tick-tock model

Reacties (36)

Lees meer

IBM produceert Tigerton-chipset
IBM produceert Tigerton-chipset Nieuws van 12 april 2007
HyperThreading keert terug in 2008
HyperThreading keert terug in 2008 Nieuws van 21 november 2006

Xs4all gaat klanten sneller waarschuwen bij klachten

Door Yoeri Lauwers, 2 februari 2007 16:0526 reacties, submitter: Murcielago, bron: Xs4all

Naar aanleiding van recente rechtspraak over onrechtmatige uitingen op internet, waaronder smaad, laster en inbreuk op intellectueel eigendomsrecht, heeft Xs4all beslist een nieuwe klachtenprocedure in het leven te roepen.

Xs4allPersonen of instanties die een onrechtmatigheid willen aangeven, zullen dat kunnen doen via een online formulier. De software achter dit formulier zal er vervolgens voor zorgen dat de klant waarover geklaagd wordt hiervan op de hoogte gebracht wordt, nog voor Xs4all deze klacht beoordeeld heeft. De internetprovider hoopt dat klanten die over de schreef gaan hierdoor sneller geneigd zullen zijn in te binden, zonder dat juridische escalatie nodig is. De KPN-dochter benadrukt overigens dat zij bij het beoordelen van een klacht steeds de wet volgt en indien nodig advies inwint bij een externe juridische commissie. Door de klant de kans te geven zijn gedrag aan te passen, wil de provider ervoor zorgen dat deze commissie minder vaak geraadpleegd moet worden. Tot slot benadrukt Xs4all dat het van mening is dat de abonnee moet bepalen wanneer persoonlijke gegevens vrijgegeven worden en onderschrijft de provider het belang van de privacy.

Reacties (26)


'Goedkoop 3d-touchpad ontwikkeld'

Door Yoeri Lauwers, 2 februari 2007 15:3843 reacties, bron: English Russia

Een Russische uitvinder heeft naar eigen zeggen een goedkoop en eenvoudig te produceren 3d-touchpad ontwikkeld. Het zou gaan om een plaatje dat in staat is bewegingen boven zijn oppervlak te detecteren zonder dat het aangeraakt wordt.

Details omtrent de gebruikte technologie zijn niet bekend, maar de onderzoeker zou naar eigen zeggen al een aantal werkende prototypes met bijbehorende drivers ontwikkeld hebben. Het implementeren van de technologie in een apparaat moet volgens de uitvinder niet duurder zijn dan wat het een paar jaar geleden kostte om een muis te voorzien van een scrollwieltje. Een bijkomend voordeel is dat de detectieplaat ingebouwd kan worden onder de toetsen van reguliere toetsenborden in desktop- of laptopformaat. Ook onder het scherm van een pda of mobiele telefoon kan de detectieplaat verwerkt worden. Of de geruchten betrouwbaar zijn, zal echter nog moeten blijken.

3d-invoer

Reacties (43)


Opta beboet Nederlander wegens versturen spam

Door Arie Jan Stapel, 2 februari 2007 15:1866 reacties, bron: Algemeen Dagblad

Een Nederlandse spammer heeft van de telecomwaakhond Opta een boete van 75.000 euro gekregen wegens het versturen van ongewenste reclamemails. Het is de hoogste boete die de Opta ooit voor dit vergrijp heeft uitgedeeld.

You've got mail / spamDe spammer, over wie niets meer bekend is gemaakt dan dat hij uit Noord-Holland komt, heeft in een periode van 14 maanden tenminste negen miljard spammails verstuurd en hiermee meer dan 52.000 dollar verdiend. Het opsporen van de spammer was niet bepaald makkelijk omdat hij vanuit de Verenigde Staten te werk ging. Hij huurde bij het bedrijf Managed.com een stuk of tien servers, die speciaal geschikt waren voor spammen. Ze bevatten een database van miljoenen e-mailadressen en spamsoftware zoals Darkmailer. Het versturen van de spam gebeurde via een botnet van zes- tot zevenhonderd gekraakte computers. De spam bestond uit reclame voor de gebruikelijke zaken zoals erectiepillen en pornosites. De betaling liet de spammer verlopen via ePassporte van Visa, zodat hij anoniem bleef en het geld contant uit geldautomaten kon halen. Door alle rookgordijnen die hij had opgetrokken was de opsporing van de spammer bijzonder lastig. Met hulp van Microsoft heeft de Opta hem uiteindelijk kunnen traceren. Het versturen van ongevraagde commerciële e-mail is in Nederland sinds 2004 verboden. De maximale boete bedraagt 450.000 euro.

Reacties (66)

Lees meer

Opta twijfelt over 'bluetoothspam'
Opta twijfelt over 'bluetoothspam' Nieuws van 28 januari 2007
Bevelander weer betrokken bij spamactie
Bevelander weer betrokken bij spamactie Nieuws van 13 september 2006

'Taggen van informatie op internet steeds populairder'

Door Harm Hilvers, 2 februari 2007 13:4530 reacties, bron: InfoWorld

Gemiddeld geeft iedere dag zeven procent van de Amerikanen zich over aan het van tags voorzien van informatie op internet, dit blijkt uit een onderzoek van het The Pew Internet & American Life Project. Verwacht wordt dat het taggen nog populairder zal worden.

Tot op heden heeft 28 procent van alle Amerikaanse internetters wel eens informatie van een tag voorzien. Met behulp van deze tags wordt informatie gecategoriseerd en zou het eenvoudiger moeten zijn bepaalde content terug te vinden, aldus Justen Deal, manager en fervent tagger. Het is de eerste keer dat Pew publiceert over taggen en dat is de reden dat in het rapport geen op feiten gebaseerde uitspraken gedaan worden over de toename van de tagpraktijk. Wel wordt aangegeven dat het succes van sites als Flickr en del.icio.us een goede indicatie is van de toenemende populariteit. Ondanks het feit dat inmiddels iets minder dan dertig procent van de Amerikanen tags gebruikt, zijn er ook nog velen die geen weet hebben van deze feature. Pew verwacht dat deze groep in rap tempo kleiner zal worden, aangezien steeds meer websites het mogelijk maken om op gebruiksvriendelijke wijze tags toe te voegen en de gecategoriseerde content te bekijken.

Tagcloud van del.icio.us
Tagcloud van del.icio.us

Reacties (30)


Creative: winst, maar pc-audio-afdeling stelt teleur

Door Yoeri Lauwers, 2 februari 2007 12:0476 reacties, bron: Creative

Creative heeft bekendgemaakt dat het een uitstekend vierde kwartaal achter de rug heeft. Een en ander is toe te schrijven aan de schikking met Apple en de verkoop van mediaspelers, want de afdeling voor geluidskaarten presteerde teleurstellend.

Tijdens het tweede kwartaal, dat eind december afliep, in het fiscale jaar 2007 heeft Creative een omzet van 424,4 miljoen dollar gerealiseerd, waarbij de 100 miljoen dollar licentievergoedingen van Apple al meegerekend zijn. Op eigen kracht wist het bedrijf dus 324,4 miljoen dollar binnen te halen uit de verkoop van hardware. Mede verantwoordelijk voor deze uitstekende cijfers zijn de Zen V en Zen V Plus, waarvan er samen met de andere mp3-spelers van het bedrijf maar liefst 2,5 miljoen verkocht werden. De producten die het bedrijf in de jaren '90 groot maakten, met name geluidskaarten voor computers, zijn nu echter nog amper verantwoordelijk voor tien procent van de verkoopcijfers. Analisten hebben becijferd dat, met een gemiddelde verkoopprijs van 100 dollar per geluidskaart, slechts een procent van de 57 miljoen pc's die elk kwartaal verkocht worden, voorzien is van een Creative-geluidskaart. Op specifieke marktsegmenten doet Creative het echter nog steeds niet slecht: 14 procent van de gamers zou gebruikmaken van een Creative-geluidskaart en een groot deel van de gevorderde gebruikers verkiest naar verluidt een dergelijke kaart boven een model van de concurrentie.

Creative X-Fi XtremeGamer geluidskaart

Reacties (76)


President: 'Illegale software heeft Roemenië groot gemaakt'

Door Harm Hilvers, 2 februari 2007 11:2899 reacties, bron: Washington Post

De Roemeense president Traian Băsescu heeft afgelopen donderdag tegenover Microsoft-topman Bill Gates de opvallende uitspraak gedaan dat illegale software de technologiesector in het Oost-Europese land groot heeft gemaakt.

Băsescu en Gates ontmoetten elkaar deze week tijdens de opening van een technisch centrum van Microsoft in de hoofdstad Boekarest. 'Piraterij heeft de huidige generatie jongeren geholpen om computers te ontdekken. Ook zorgde ze ervoor dat de ontwikkeling van de it-industrie in Roemenië op gang kwam,' zo sprak de president. Naar verluidt zou Gates geen reactie hebben gegeven op deze uitlatingen van de Roemeense leider. Tien jaar geleden werden de eerste wetten geïntroduceerd die inbreuk op auteursrechten moesten tegengaan, maar nog steeds is onder andere softwarepiraterij een groot probleem in het voormalig communistische land, dat sinds 1 januari 2007 lid is van de Europese Unie. Zo zou zeventig procent van de in Roemenië gebruikte software illegaal zijn, aldus de Business Software Alliance. Verschillende juridische experts hebben het land daarom gevraagd harder op te treden tegen het gebruik en de verspreiding van illegale software. Buitenlandse investeerders zien genoeg mogelijkheden voor het land, aangezien met name de jongere Roemenen technisch goed onderlegd en de lonen relatief laag zijn.

Centrum van Boekarest bij zonsopkomst
Centrum van Boekarest bij zonsopkomst

Reacties (99)

Lees meer


Microsoft patenteert modulair besturingssysteem

Door Yoeri Lauwers, 2 februari 2007 11:24107 reacties, submitter: maxxware, bron: Uspto

Microsoft heeft een patentaanvraag ingediend met de titel 'System and method for delivery of a modular operating system'. De berichtgeving rond het patent is vaag, maar het lijkt erop dat de softwarebouwer de basis van het os wil gaan uitbreiden met geauthenticeerde modules.

Het ziet ernaar uit dat de in de patentaanvraag beschreven technologie een aantal overeenkomsten vertoont met Windows Vista Anytime Upgrade. Bovendien zou het, als deze technologie geïmplementeerd wordt, mogelijk worden voor Microsoft om naarmate de tijd verstrijkt updates voor een besturingssysteem te verspreiden en die, bijvoorbeeld afhankelijk van de gekozen licentie, voor verschillende consumenten al dan niet beschikbaar te maken middels drm.

Microsoft logoEind 2006 voorspelde onderzoeksbureau Gartner al dat Microsoft aan een modulair besturingssysteem zou gaan werken en dat de tijd van monolithische kernels voorbij was. Uit de patentaanvraag blijkt dat de analisten er in elk geval niet ver naast zitten, aangezien een systeem van een basic kernel beschreven wordt, aangevuld met meerdere modules die specifieke functionaliteit voor hun rekening nemen. Klanten zouden zo een kaal besturingssysteem kunnen aanschaffen en dit naar wens aanvullen met modules die op hun eisen afgestemd zijn. Om de integriteit van een module te controleren, zouden digitale handtekeningen ingezet kunnen worden, aldus de patentaanvraag.

Reacties (107)


Php-producent Zend zoekt naar goed bedrijfsmodel

Door Peter de Boer, 2 februari 2007 10:5423 reacties, bron: C|Net

Softwareontwikkelaar Zend zoekt manieren om met het opensource-businessmodel geld te verdienen. Het bedrijf gaat zich op een aantal kernpunten focussen om meer omzet te genereren.

Zend LogoHet bedrijf - vooral bekend van zijn applicaties voor php-ontwikkelaars - wil de jaarlijkse omzet, die nu tussen de 10 en 30 miljoen dollar schommelt, aanzienlijk verhogen. Om dit te bereiken wil het bedrijf zich op een beperkt aantal doelgroepen richten. Een groot deel van de toekomstige omzet moet van grote bedrijven en overheden komen. Vooral in Europa ziet het bedrijf kansen omdat steeds meer bedrijven en overheidsinstanties bereid zijn opensource-software in te zetten. Om grote bedrijven beter van dienst te kunnen zijn is het bedrijf een samenwerking met IBM aangegaan. Het bedrijf hoopt zo php geschikter te maken om met grote mainframes te communiceren. Omdat php veel in websites gebruikt wordt zijn beginnende Web 2.0-bedrijven ook een interessante doelgroep, aldus de recent aangetreden ceo Harold Goldberg.

Php Programming for WindowsOm toekomstige klanten over de streep te trekken lanceert het bedrijf deze maand een nieuwe versie van Zend Core, een gecertificeerde versie van php waarbij op ondersteuning van Zend gerekend kan worden. Een belangrijke feature van de nieuwe 2.0-release is de verbeterde ondersteuning van Windows-servers. In samenwerking met Microsoft ontwikkelde Zend de FastCGI-plugin voor Microsofts webserver IIS, hiermee zal de performance van php op het Windows-platform sterk verbeteren. Zend rekent zelf op verbetering tot driehonderd procent. Zend Core 2.0 zal ook beschikbaar zijn voor Mac OS X, zowel op het ppc als het Intel-platform. Ten slotte is de ondersteuning voor grote databasepakketten als die van Oracle en IBM verbeterd.

Zak geldOndanks de goede toekomstverwachtingen realiseert het bedrijf zich dat het businessmodel nog niet is uitgekristalliseerd. Het bedrijf helpt actief mee in de ontwikkeling van php, maar het heeft geen complete controle over het project. De ontwikkeling is immers grotendeels in handen van vrijwilligers; dit stelt het bedrijf voor hele andere uitdagingen dan closedsource-ontwikkelaars. Veel softwarebedrijven hebben hun geld op opensource gezet om het gevecht met de gevestigde namen aan te gaan. Er zijn door kapitaalinvesteerders honderden miljoenen dollars in opensource-bedrijven gestoken maar het is in veel gevallen nog onvoldoende duidelijk hoe het geld terugverdiend kan worden. 'Er zijn enkele bedrijven, zoals Red Hat, die het goed doen, maar het commerciële succes is nog niet voor iedereen weggelegd', aldus Goldberg. Hij verwacht wel dat zijn bedrijf dit jaar zal afsluiten met een positief resultaat.

Reacties (23)


Intel Montevina moet Santa Rosa op gaan volgen

Door Yoeri Lauwers, 2 februari 2007 10:3412 reacties, bron: Dailytech

Hoewel het Santa Rosa-platform van Intel dit jaar nog het levenslicht moet zien, is het bedrijf al druk bezig met een opvolger in de vorm van Montevina. Dit zal echter geen compleet nieuw platform zijn, maar zal voortborduren op de basis die Santa Rosa moet leggen.

Bij Montevina zal de nadruk, net als bij het binnenkort te lanceren Santa Rosa-platform, vooral liggen op small form factors, efficiënte layout, integratie van minstens DirectX 9 en de aanwezigheid van digitale uitvoermogelijkheden als dvi en hdmi. Daarnaast zal ook hd-dvd en blu-ray tot het standaard ondersteunde pakket gaan horen. Om dit alles te realiseren zal Intel gebruik gaan maken van een tweetal chips die voorlopig naar de codenamen Cantiga GM en Cantiga PM luisteren. Beide chipsets zullen gebaseerd zijn op de 965-familie. Ook de ICH8M-southbridge zal echter opvolging kennen en dat in de vorm van een ICH9M of ICH9M Enhanced.

Santa RosaIntel is echter niet van plan het bij nieuwe versies van bestaande chips te houden, maar plant ook enkele nieuwe technologieën voor Montevina. Zo zullen VT Technology voor virtualisatie en Trusted Execution Technology - om onder meer bescherming te bieden tegen overflows - standaard aanwezig zijn. Daarnaast zal de Robson-technologie, waarmee snel flashgeheugen ingezet kan worden als hardeschijfbuffer, opgewaardeerd worden naar versie 2.0. Terwijl Santa Rosa nog op de Core 2 Duo-chips zal rusten, is het de bedoeling dat voor Montevina-notebooks de toekomstige Penryn-chips gebruikt worden. Penryns zullen op 45nm gebakken worden en moeten, als alles volgens plan gaat, tegen de tweede helft van 2008 klaar zijn om op de markt gezet te worden.

Reacties (12)

Lees meer


'Golf van identiteitsdiefstallen over piek heen'

Door Harm Hilvers, 2 februari 2007 10:2317 reacties, bron: NetworkWorld

Volgens drie grote financiële instellingen is in vergelijking met 2005 het aantal identiteitsdiefstallen op internet met ruim tien procent gedaald in 2006. Desalniettemin kosten dergelijke diefstallen de industrie en consumenten bijna vijftig miljard dollar per jaar.

Volgens het onderzoek gaf in 2005 1,5 procent van de ondervraagden aan dat rekeningen waren geopend op hun naam, zonder dat ze daar hun toestemming voor hadden gegeven. In 2006 is dit aantal gedaald naar 1 procent. Ook de hoeveelheid geld die gemiddeld werd ontvreemd en de tijd die het kostte om zaken op te lossen, is afgenomen. De grootste kans om last te krijgen van een identiteitsdiefstal hebben jongvolwassenen, aldus de onderzoekers. Zij zouden gemiddeld gezien te weinig voorzorgsmaatregelen nemen. Ook arme Amerikanen, zij die minder dan 15.000 dollar per jaar verdienen, zouden relatief veel problemen hebben door identiteitsdiefstallen. Deze groep ondervindt ook vaker dan gemiddeld moeilijkheden met het herstellen van de schade. Door de onderzoekers van Visa, Wells Fargo en CheckFree zijn per telefoon vijfduizend Amerikanen ondervraagd.

IdentiteitsdiefstalHet onderzoek is uitgevoerd in opdracht van en betaald door Visa, Wells Fargo en CheckFree, en het is dus maar de vraag in hoeverre het onderzoek onafhankelijk is. Deze drie instellingen zitten er vanuit commercieel oogpunt tenslotte niet op te wachten als door hen betaald onderzoek zou laten zien dat het aantal identiteitsdiefstallen verder is toegenomen. Dat zou namelijk ook betekenen dat het internet nog immer geen veilige plaats is voor persoonsgegevens. Ondanks deze kanttekening zijn de resultaten uit het 2007 Identity Fraud Survey Report interessant. Zo zou het aantal keren dat identiteitsdiefstallen zijn uitgevoerd in 2006 twaalf procent lager zijn dan in 2005. Deze daling betekent onder meer dat 6,4 miljard dollar is bespaard door antifraudemaatregelen.

Reacties (17)


Lenovo boekt grootste winststijging sinds overname

Door Yoeri Lauwers, 2 februari 2007 09:0122 reacties, bron: Eweek

Het ziet ernaar uit dat Lenovo de goede kant uitgaat nadat het IBM's pc- en laptopdivisie overnam. Het computerbedrijf bezet nu de derde plaats op de markt en boekte 23 procent meer winst dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder.

Lenovo-logoGedurende het voorbije kwartaal, dat eindigde in december, slaagde Lenovo erin 57,7 miljoen dollar te verdienen, terwijl het bedrijf een jaar eerder nog bleef steken op 46,8 miljoen dollar. De computerbouwer voldeed daarmee net aan de verwachting van 56,4 miljoen dollar die analisten vooropgesteld hadden. De resultaten konden zelfs nog beter uitgevallen zijn, maar werden enigszins gedrukt door lagere verkoopcijfers in de Verenigde Staten. Het lijkt er dan ook op dat het bedrijf nog steeds niet echt in staat is de westerse markt ten volle te bereiken. Dankzij een toename van het marktaandeel in Azië, exclusief Japan, werd er echter alsnog een uitstekend resultaat neergezet. Voorzitter van de raad van bestuur Yang Yuanqing verwacht dat het nog minstens drie jaar zal duren voor het bedrijf weer stevige winstcijfers kan neerzetten.

Reacties (22)


Vista's spraakopdrachten potentieel veiligheidsgat

Door Martin Sturm, 2 februari 2007 00:15125 reacties, bron: ZDNet

Hoewel er tot nu toe nog geen serieuze veiligheidsgaten zijn ontdekt in Windows Vista, duiken nu de eerste berichten op over een mogelijk veiligheidsprobleem in het besturingssysteem. De spraakherkenningsfunctie zou het mogelijk maken om op afstand ongemerkt bestanden te wissen.

Vista speech recognitionSebastian Krahmer bedacht dat het theoretisch mogelijk zou zijn om door middel van het afspelen van geluidsbestanden met gesproken tekst de Windows Vista spraakinterface te activeren en deze te misbruiken. George Ou, blogger op ZDNet, besloot dit idee uit te proberen en ontdekte dat dit inderdaad werkt. Inmiddels heeft Microsoft de potentiële veiligheidsfout in Vista erkend, en zou het bedrijf aan maatregelen werken. De Vista spraakherkenning maakt het mogelijk om door middel van gesproken commando's taken uit te voeren, waaronder het verwijderen van bestanden. Wanneer geluidsbestanden met gesproken opdrachten worden afgespeeld via de luidsprekers die zijn aangesloten op een computer, blijkt Vista dit ook te verwerken als gesproken commando's. Uit de test van Ou bleek het mogelijk te zijn om op deze manier hele directories te verwijderen en de prullenbak te legen. Hierdoor is het dus mogelijk om bijvoorbeeld via een website die automatisch geluidsbestanden afspeelt, gegevens te verwijderen op een Vista-pc.

In een eerste reactie op de verhalen heeft Microsoft erkend dat er een mogelijk probleem is en adviseert mensen om de luidsprekers uit te zetten en, wanneer er een geluidsbestand wordt afgespeeld dat de spraakherkenning activeert, Windows Media Player uit te schakelen en de computer opnieuw op te starten. Andere systemen die een dergelijk spraakbesturingssysteem gebruiken, maken volgens Ou gebruik van sleutelwoorden of pincodes die moeten worden uitgesproken wanneer 'gevaarlijke' opdrachten worden gegeven, waardoor dit veiligheidsprobleem grotendeels voorkomen wordt. Ook zou een oplossing kunnen bestaan uit het negeren van commando's die uit de luidsprekers van de computer komen. De beperking van de standaard rechten van de gebruiker in Vista voorkomt het overigens dat cruciale systeembestanden kunnen worden verwijderd.

Reacties (125)