De lancering van Intels nieuwe P35-chipset met ondersteuning voor ddr2- en ddr3-geheugen is vervroegd naar 9 mei. Hierdoor schiet informatie over nieuwe Bearlake-moederborden inmiddels als een paddenstoel uit de grond.
Vanwege de nda die nog tot de introductie geldt is het onmogelijk om al iets over de prestaties ten opzichte van de P965-chipset te zeggen. AnandTech zegt dat ze verbaasd waren over de uitslag van de tests, maar of dat in positieve of negatieve zin was, laten ze nog in het midden. Wel wordt een drietal door de reviewers geteste moederborden voorgesteld, te weten de gisteren behandelde Gigabyte P35-DS3R, de Asus P5K Deluxe en de MSI P35 Platinum.
De Asus P5K Deluxe beschikt over twee pci-e x16-slots, waarbij er net als bij de Gigabyte P35-DS3R een met slechts vier banen verbonden is. Verder zijn twee pci-e x1 en drie pci 2.2-slots aanwezig. Dankzij de ICH9R-southbridge heeft het moederbord de beschikking over zes sata poorten met 3Gbit/s snelheid en kunnen hardeschijven in raid 0, 1, 5 of 10 worden gebruikt. Twee extra sata-aansluitingen en een pata-connector zijn met een JMicron JMB363-controller verbonden. Geluid wordt verzorgd door een ADI 1988B achtkanaals hd-geluidschip en twee gigabit-netwerkaansluitingen zorgen samen met de inbegrepen draadloze netwerkkaart voor de verbinding met de buitenwereld. De ddr3-variant van dit bord zal P5K3 Deluxe heten en is herkenbaar aan de oranje geheugenslots.

De specificaties van de MSI P35 Platinum komen grotendeels overeen met de tegenhangers van Asus en Gigabyte. Ook hier zijn twee pci-e x16-slots aanwezig waarbij slechts slot één volledig verbonden is en de ander het met vier banen moet doen. Het verschil zit in MSI's keuze om twee van de zes sata-aansluitingen van de southbridge te gebruiken voor esata-connectors op de achterkant. Verder heeft ook dit bedrijf ervoor gekozen om een aparte chip te gebruiken voor extra sata- en pata-connectiviteit: een Marvell 88SE6111-controller levert één sata- en één pata-verbinding. MSI kon niet achterblijven wat betreft de geluidsvoorziening en koos voor een Realtek ALC888T-geluidschip die voor achtkanaals high-definition geluid zorgt. Deze chip stelt gebruikers in staat gewone huistelefoons op de computer aan te sluiten om zo van VoIP functionaliteit gebruik te maken. Er kan vervolgens gebeld worden met Skype of SkyTel zonder dat de computer aan hoeft te staan. Kopers van dit moederbord moeten genoegen nemen met een enkele gigabit netwerkaansluiting.

DailyTech bericht over een vijftal moederborden van MSI die allemaal gebaseerd zijn op de P35-chipset. Het topmodel van deze serie is de P35 Diamond, de ddr3-tegenhanger van de eerder besproken P35 Platinum. Wie op de toekomst voorbereid wil zijn, maar nog niet wil investeren in duur ddr3-geheugen is het best af met de P35 Platinum Combo die ondersteuning biedt voor zowel ddr2 als ddr3 middels vier ddr2 en twee ddr3-slots. Het is echter niet mogelijk om beide geheugentypen tegelijk te gebruiken. Van beide soorten geheugen worden reepjes tot maximaal 2GB ondersteund. Het andere hybride bord is de P35 Combo die twee ddr2 en twee ddr3-geheugensloten bezit. Alle MSI-moederborden gebaseerd op de Bearlake-chipset maken voor geluid gebruik van een Realtek ALC888T-geluidschip. MSI benadrukt dat alle P35-moederborden de huidige Core2-processors ondersteunen alsmede de nog te introduceren Penryn.
Vorige maand introduceerde nVidia de nForce 680i LT-chipset die het gat moet dichten tussen de nForce 650i en de nForce 680i. De afgelopen tijd zijn diverse moederborden uitgebracht die gebaseerd zijn op deze chipset. De introductie van al deze moderne borden betekent dat de prijs van exemplaren met de oudere P965-chipset van Intel waarschijnlijk zal dalen, wat natuurlijk goed nieuws is voor de tweaker met een beperkt budget.