Tip de redactie

Crimineel klaagt HP aan wegens gekraakte laptop

Door Mick de Neeve, 1 mei 2006 23:4885 reacties, submitter: sko, bron: Hartford Advocate

Een veroordeelde Amerikaan is ervan overtuigd dat Hewlett Packard de FBI via een achterdeur toegang tot zijn met HP's DriveLock versleutelde harddisk heeft verschaft, en heeft het bedrijf om die reden aangeklaagd. De man, Michael Crooker, kocht in 2002 een Compaq Presario precies vanwege die encryptiefeature, en was destijds verheugd in de handleiding te lezen dat de data zelfs niet door (het toenmalige) Compaq kon worden benaderd in geval van verlies van het wachtwoord. Toen hij na zijn arrestatie wegens smokkel weigerde het wachtwoord te geven werd hem verteld dat zijn notebook naar het FBI-lab zou worden gestuurd waar deze 'via een achterdeur van Compaq gekraakt zou worden'. Crooker zegt dat naderhand bleek dat de autoriteiten inderdaad toegang tot de bestanden op de laptop hadden verkregen, op enkele bestanden na die met het gratis programma Wexcrypt waren versleuteld.

Geketende laptop Volgens Crooker heeft HP zich met het verschaffen van de toegang aan de FBI schuldig gemaakt aan contractbreuk. Een advocaat van het bedrijf ontkent dat er een achterdeur in het encryptiesysteem zit en stelt dat het niet realistisch was van Crooker om te verwachten dat de gegevens op de laptop ontoegankelijk zouden zijn voor anderen. Onduidelijk is of het kraken inderdaad via een achterdeur is gebeurd, of een kwestie was van slim raden naar het wachtwoord. Een andere, enigzins exotische, mogelijkheid is dat de FBI in staat is versleutelingen te kraken door zwakheden in de toegepaste AES-encryptiestandaard uit te buiten die geheim worden gehouden.

Reacties (85)


Winnaars thuisgebrouwen Firefox-filmpjes bekend

Door Harm Hilvers, 1 mei 2006 22:4370 reacties, bron: Mozilla.com

Mozilla T-Rex logoEnkele weken geleden is in het kader van een promotiecampagne voor de Firefox-browser een wedstrijd uitgeschreven om filmpjes te maken waarin reclame gemaakt wordt voor de genoemde Mozilla-browser. Medio april waren de eerste zes filmpjes al online verschenen en in de dagen die volgden werd de website van Firefox Flicks, zoals de overkoepelende marketingactie is genoemd, verder gevuld met 300 video's. Tijdens het San Francisco International Film Festival is enkele dagen geleden door de Mozilla-organisatie bekendgemaakt wat de winnende filmpjes zijn geworden. Op de eerste is 'Daredevil' te vinden, de tweede plaats is vergeven aan 'Wheee!' en de derde plek is naar 'Fox Fever' gegaan. Deze video's zijn geselecteerd door een jury die bestond uit een aantal bekende personen uit de entertainment- en advertentiewereld, waaronder 'the talents' achter Charlie's Angels, American Pie en Six Feet Under. Asa Dotzler, Mozilla's community director, is te spreken over de campagne: 'The response to Firefox Flicks has been fantastic with entries from as far away as Australia, but the unifying theme has been passion'. De in de prijzen gevallen filmpjes zullen dit jaar onderdeel blijven vormen van Mozilla's marketingactiviteiten, ook zal Firefox Flicks voorzien blijven worden van updates.

Reacties (70)


Keurmerk legale downloads voor Nederlands muzieksites

Door Mick de Neeve, 1 mei 2006 22:3955 reacties, submitter: ram.con, bron: TrueFan.nl

De branchevereniging van de Nederlandse platen- en filmindustrie NVPI is met de introductie van een keurmerk een campagne gestart voor betaald downloaden. Sites die dergelijke downloads aanbieden dienen herkenbaar te zijn aan het zogenaamde 'True Fan File'-logo: echte fans laten hun waardering voor de artiest blijken door te betalen voor hun muziekdownloads, zo is de gedachte. De NVPI wijst erop dat het maken van muziek de broodwinning is van artiesten. Daarnaast wordt de veiligheid van legaal downloaden benadrukt. 'Veel mensen aarzelen als het gaat om het downloaden van muziek. Steeds vaker duiken berichten op over virussen en privacyrisico's die eraan verbonden zouden zijn. Die verhalen slaan echter alleen op het illegale aanbod', zo stelt de branchevereniging.

True Fan File 'Betaald downloaden. Dat schept een band', zo luidt de slogan van de campagne, waaraan verschillende bekende artiesten zoals Guus Meeuwis, Trijntje Oosterhuis, Missy Elliot en Peter Gabriel hun medewerking verlenen. Ze stellen dat onbetaald downloaden broodroof is, en daarnaast de poten onder de mogelijkheden van nieuwe artiesten wegzaagt. 'Internetpiraterij schaadt degenen wiens passie het is om muziek te maken. Als het doorgaat moeten er mensen met wie wij samenwerken een andere broodwinning zoeken', aldus voormalig Genesis-zanger en producer Gabriel. De campagne wordt ondersteund door alle Nederlandse platenmaatschappijen, en tevens door downloadsites als Download.nl, FreeRecordshop, Radio 538, Planet Music Stream en Tiscali.

In tegenstelling tot de tenenkrommende BIG-campagne met Peter R. de Vries probeert de NVPI nu het positieve van betaalde downloads te belichten in plaats van onbetaald binnenhengelen in een kwaad daglicht te plaatsen. Of dat ook betekent dat er minder gratis gedownload gaat worden valt te bezien: uit onlangs gehouden onderzoek zou blijken dat ongeveer de helft van van de downloadende Nederlanders gratis auteursrechterlijk beschermde bestanden binnenhaalt, en een grote meerderheid daarvan daar geen morele bezwaren tegen heeft. Het gratis downloaden van dergelijke bestanden voor eigen gebruik is volgens de Nederlandse wet toegestaan; de legaliteit van het bronbestand doet daarbij niet terzake.

Guus & Trijntje zijn blij met T.net
De meewerkende artiesten zijn blij met hun betalende fans

Reacties (55)

Lees meer


Microsoft gaat 2 miljard dollar investeren in Windows Live

Door Hielko van der Hoorn, 1 mei 2006 21:1226 reacties, bron: Reuters

Windows LiveReuters bericht dat Microsoft volgend jaar flink zal investeren in de webdiensten die het bedrijf zal gaan bieden. In totaal zal er ruim twee miljard dollar uitgetrokken worden om zo beter de concurrentie met Yahoo en Google aan te kunnen gaan. De basis hiervan zal gevormd moeten worden door Windows Live, een platform voor webdiensten die variëren van instant messaging tot en met blogs. Onderzoeksbureau Merrill Lynch verwacht dat het merendeel van het geld geïnvesteerd zal worden in online advertentiediensten. Geschat wordt dat de online advertentiemarkt zal groeien van de huidige 15 miljard dollar naar 26 miljard dollar in 2009. Microsoft wil een grotere speler worden op deze markt die momenteel wordt gedomineerd door Google en Yahoo. Naar aanleiding van de geplande extra uitgaven en de lager dan verwachte omzet in het eerste kwartaal van 2006 daalde het aandeel van Microsoft op de beurs met 11 procent.

Reacties (26)

Lees meer

Rode cijfers voor Windows Live
Rode cijfers voor Windows Live Nieuws van 30 oktober 2006
Windows Live Mail bijna bèta-af
Windows Live Mail bijna bèta-af Nieuws van 8 oktober 2006

Gratis muziek moet Napster-comeback inluiden

Door Mick de Neeve, 1 mei 2006 21:0024 reacties, bron: ArsTechnica

Napster logo (klein, vierkant) Napster is begonnen gratis muziek aan te bieden in een poging oude tijden te laten herleven, nieuwe abonnees voor zijn muziekdienst te trekken en de concurrentie aan te gaan met Rhapsody van RealNetworks. Geregistreerde gebruikers van Napsters dienst, die platformonafhankelijk is en niet meer nodig heeft dan Flash, kunnen in omlaaggeschroefde geluidskwaliteit de gehele twee miljoen nummers tellende catalogus beluisteren. Uiteraard schuilt er een addertje onder het gras: de tracks worden gestreamd in plaats van gedownload, en ieder nummer is ten hoogste vijfmaal af te spelen. Ter vergelijking: bij Rhapsody mag men van 25 gratis 'lo-fi'-nummers per maand genieten. Gebruikers die meerdere nummers achter elkaar luisteren krijgen tussendoor advertenties voorgeschoteld. Volgens ArsTechnica is het bepaald geen pretje om de hele dag naar de muziekdienst te luisteren, die dan ook niet meer zou zijn dan een proefstation voor muziek en Napsters abonneediensten. Vooralsnog is de gratis dienst alleen beschikbaar in de VS. De abonneedienst, die ongelimiteerd en advertentievrij downloaden op cd-kwaliteit biedt, kost 10 dollar per maand. Ook daar zit een catch: de nummers mogen slechts worden behouden zolang als er abonneegeld wordt betaald.

Reacties (24)

Lees meer

Napster wil muziek gaan verhuren
Napster wil muziek gaan verhuren Nieuws van 13 januari 2005

Essent en Multikabel tonen interesse in Casema

Door Hielko van der Hoorn, 1 mei 2006 20:0036 reacties, bron: Webwereld

Casema-logo (nieuw)Halverwege april werd bekend dat de investeringsmaatschappijen die in 2002 Casema hebben overgenomen het bedrijf weer van de hand willen doen. Webwereld bericht dat zowel Essent als Multikabel serieus interesse hebben in een overname. Essent zou al in gesprek zijn met investeerders om de daarvoor benodigde twee miljard euro bij elkaar te schrapen. Naast Essent en Multikabel wordt ook UPC als geïnteresseerde partij genoemd. Casema heeft op het moment 1,3 miljoen klanten waarmee het bedrijf het twee na grootste kabelbedrijf is van Nederland. UPC staat met 2,3 miljoen klanten op de eerste plaats gevolgd door Essent met 1,7 miljoen klanten. Een overname van Casema zou deze verhoudingen flink verschuiven.

Reacties (36)


Eye-fi kondigt WiFi-geheugenkaarten aan

Door Hielko van der Hoorn, 1 mei 2006 19:1934 reacties, bron: Robert Scoble blog

Eye-fi SD-flashgeheugenkaart met WiFiHet beginnend bedrijf Eye-fi heeft aangekondigd dat het binnenkort de markt wil bestormen met een nieuwe serie geheugenkaarten met een ingebouwde draadloze netwerkverbinding. Het bedrijf zal binnenkort een SD-geheugenkaart introduceren met een maximale capaciteit van 1GB en een 802.11g-netwerkadapter. Hiermee moet het bijvoorbeeld mogelijk worden, met de juiste software, om foto’s direct op de computer te bekijken zodra de camera wordt aangezet. Microsoft-medewerker en blogger Robert Scoble schrijft dat hij een geheugenkaartje in actie heeft gezien. Hierbij bleek de draadloze verbinding zelfs opgebouwd te kunnen worden vanuit een Canon-camera met een metalenbehuizing. Meer details zijn echter nog niet bekend gemaakt evenals de introductiedatum en de prijs van de eerste WiFi-geheugenkaarten.

Reacties (34)


Internet2 gaat snelheid opvoeren met factor 80

Door Martin Sturm, 1 mei 2006 18:1988 reacties, bron: Washington Post

Het netwerk Internet2 hoopt de snelheid te verhogen met een factor 80 door gebruik te maken van verschillende kleuren licht. De exploitanten van het netwerk hopen zo voldoende bandbreedte te bieden aan de onderzoekers die Internet2 gebruiken. De nieuwe snellere versie van Internet2 zou in 2007 gereed moeten zijn.

internet2 logoDe aankondiging van de plannen om de snelheid van het onderzoeksnetwerk te verhogen vond tegelijk plaats met de bekendmaking dat er een nieuw snelheidsrecord is neergezet via Internet2. De behaalde snelheid bedroeg 8,8 gigabit per seconde, waarmee de theoretische maximale snelheid van 10Gbps erg dicht bij komt. Er zijn inmiddels toepassingen beschikbaar voor Internet2 die een hogere bandbreedte dan 10Gbps vereisen. Internet2 is een netwerk wat parallel loopt aan het normale internet maar wat gebruikt wordt door onderzoekers en bedrijven om grote hoeveelheden data snel te verplaatsen. De huidige infrastructuur maakt gebruik van glasvezelkabels van Qwest Communications. De nieuwe, snellere versie van Internet2 zal gebruik maken van nieuwe kabels die in het bezit zijn van de organisatie zelf. In 2007 zal het dan mogelijk zijn om informatie te verzenden met behulp van 10 verschillende kleuren licht, waardoor een maximale snelheid van 100 gigabit per seconde gehaald kan worden. Op de lange termijn zal het mogelijk zijn om tien verschillende golflengtes te gebruiken. Een van de toepassingen van Internet2 is het koppelen van radiotelescopen verspreid over de wereld. Deze telescopen kunnen dan data uitwisselen waardoor ze als een geheel kunnen functioneren. Ook zal het dankzij Internet2 mogelijk zijn om voor onderzoekers in de Verenigde Staten om de grootste deeltjesversneller ter wereld te kunnen gebruiken, die momenteel wordt gebouwd in Genève.

Reacties (88)


JVC wijt verlies aan slechte producten

Door René Wichers, 1 mei 2006 17:4266 reacties

JVC VideoSphere (ca. 1970) JVC maakt zware tijden door. De Japanse fabrikant wordt momenteel gezien als de achilleshiel van moederbedrijf Matsushita, en de jaarcijfers die donderdag bekend werden gemaakt zijn weinig hoopgevend. Terwijl Matsushita voor het vierde achtereenvolgende jaar groeicijfers liet zien, moest JVC drie procent op een wereldwijde omzet van 5,97 miljard dollar inleveren. Vooral de verkoop van televisies en dvd-spelers verliep slecht; zo is JVC een van de weinige fabrikanten die nog crt-televisies en minidiscspelers verkoopt, maar de vraag daarnaar neemt rap af. Ook de lijn lcd-tv's bleek niet competitief genoeg, en analisten denken dat JVC simpelweg niet groot genoeg is om op deze markt een vuist te maken. Opvallend is echter vooral de verklaring dat de dvd-divisie te lijden had onder de slechte kwaliteit van de producten, waardoor consumenten in markten als de Verenigde Staten en Australië afhaakten. JVC moest flink wat geld uittrekken om defecte dvd-spelers te repareren of te vervangen. De sores van de consumentenelektronica beïnvloedde ook de afzet van zakelijke producten, en alleen de autoelektronica en de camcorders deden het, als vanouds, goed.

JVC dvd-speler

Reacties (66)


Intel ondergaat volledige herstructurering

Door Martin Sturm, 1 mei 2006 16:5119 reacties, bron: ZDNet UK

Intel's CEO Paul Otellini heeft aangekondigd dat Intel een grote herstructurering zal ondergaan. Deze maatregel zou noodzakelijk zijn om het op te kunnen nemen tegen de 'agressievere competitie'. Otellini heeft tijdens een aandeelhoudervergadering laten weten dat het bedrijf alle onderdelen onder de loep zal nemen en daarbij ook de kosten zal proberen te reduceren. Of er werknemers zullen worden ontslagen in het kader van het herstructureringsprogramma is niet gemeld.

Paul OtelliniDe herstructurering binnen het bedrijf zal de komende drie maanden plaatsvinden. Probleemgebieden, zoals slecht presterende afdelingen, zullen direct worden aangepakt, aldus Otellini. Het uiteindelijke doel is om van Intel een flexibeler bedrijf te maken die de concurrentie weer aan kan. Verder zal vrijwel het complete processorassortiment van het bedrijf vernieuwd worden. In juni zal de Woodcrest-processor voor servers worden geïntroduceerd, in juli de Conroe voor desktopsystemen en in augustus de Merom voor notebooks. Volgens analisten is de herstructurering bij Intel noodzakelijk omdat het bedrijf relatief veel geld uitgeeft aan marketing en design in vergelijking met de concurrentie. De bedrijfsstructuur van Intel is nu nog gebaseerd op de tijd dat Intel zijn hardware kon verkopen voor hoge prijzen zonder zich al te druk te maken over de concurrentie. De prijzen zijn echter flink gedaald zonder dat het bedrijf is veranderd.

Reacties (19)


Yahoo Tech biedt adviessite voor aanschaf technologie

Door Inge Janse, 1 mei 2006 16:437 reacties, bron: Reuters

Een nieuwe dienst van Yahoo is bedoeld om elektronische producten aan de man te brengen bij mensen die relatief onbekend zijn op dit gebied. Via Yahoo! Tech kunnen potentiële kopers in eenvoudige taal advies krijgen over digitale producten als mp3-spelers, televisies, digitale camera's en laptops. Voor dat doel zullen zowel productexperts als eindgebruikers de elektronische goederen van commentaar voorzien. Deze consumentenreacties worden onder meer verkregen via de eigen Shopping-dienst en andere community-websites van Yahoo. Ook wordt er informatie verkregen uit de bekende Dummies-boeken en artikelen uit PC World en PC Magazine. Inkomsten hoopt Yahoo te verkrijgen uit de advertentieruimte voor elektronische producten.

Yahoo! Tech logoHet mediabedrijf begeeft zich met Yahoo! Tech op het terrein van Cnet, dat een soortgelijke service biedt. Beide digitale adviesdiensten richten zich vooral op kopers die zich niet dagenlang willen verdiepen in producten voordat ze met zekerheid tot aanschaf over kunnen gaan. Zo kunnen Tech-bezoekers kijken naar de wekelijkse serie 'Hook Me Up', waarin experts individuele klanten voorzien van advies omtrent welke elektronische producten meerwaarde hebben in hun specifieke geval. Volgens Forrester Research-analist Charlene Li zouden de diensten van Yahoo en Cnet elkaar niet direct bijten, aangezien er nog genoeg ruimte op de markt is voor dit soort services.

Reacties (7)


Quad SLI van nVidia in de praktijk beproefd

Door René Wichers, 1 mei 2006 16:0449 reacties

De Quad SLI-technologie van nVidia werd in januari van dit jaar tot 'beste product' van de CES uitgeroepen, en staat met enige regelmaat in de schijnwerpers. Toch waren er nog weinig of geen benchmarks te vinden, en nu Xbit Labs en TechPowerUp elk een uitgebreide test hebben gepubliceerd weten we waarom: Quad SLI is nog te onvolwassen om serieus mee te spelen. De tests die wel succesvol konden worden afgerond laten zien dat vier samenwerkende kaarten voornamelijk nut hebben op de allerhoogste resoluties, en dan nog alleen als anti-aliasing en anisotropic filtering worden toegepast.

nVidia Quad SLI-review: blauw scherm Erger is dat het viertal van nVidia de stabiliteit van een dronken koorddanser heeft. Beide reviewers slagen er niet in om de Quad SLI-opstelling zonder blauwe schermen aan het werk te krijgen. De hardware wordt wel uitgebreid gecomplimenteerd: met name het stroomverbruik wordt door nVidia netjes binnen de perken gehouden. Wel moest, om de dorst van de vier R71-cores te lessen, het setje 7900GX2-kaarten naar 500MHz core/605MHz geheugen worden teruggeklokt, maar een CrossFire-systeem met de helft van het aantal kaarten gebruikt toch regelmatig meer energie.

nVidia Quad SLI-review: artefacten De prestaties zijn soms overtuigend, soms ook totaal niet. Bij resoluties van 1600 bij 1200 beeldpunten of lager wordt het viertal van nVidia niet alleen door de ATi-opstelling bedreigd; een enkele 7900GX2 - die dus twee cores biedt - laat de Quad SLI-machine eveneens regelmatig achter zich. Bij hogere resoluties is het ook niet alles goud wat er blinkt: op 2560*1600 en met 4*AA en 16*AF maakt een tweetal X1900 XTX-kaarten in diverse tests gehakt van de nVidia's. Bij andere games, zoals Doom 3, weet het kwartet van nVidia de concurrentie weer wel dik te verslaan. Opvallend is dat hoewel er vrijwel identieke systemen werden getest, de ATi-kaarten bij TechPowerUp gemiddeld beter scoren dan de nVidia's, terwijl bij Xbit Labs de nVidia's veelal de overhand hebben. Bij lagere resoluties is Quad SLI in elk geval weggegooid geld, weet de TechPowerUp-recensent:

Dear NVIDIA,
I have a great performance improvement suggestion for your next QuadSLI driver release:
if ((resolutionX<1600) && (resolutionY<1200))
DisableQuadSLI();

Juist bij hogere resoluties en hoge AA/AF-instellingen blijkt dat de Quad SLI-technologie echter nog verre van volwassen is. Beide reviews maken melding van een lange, lange lijst met problemen: crashes, artefacten en blauwe schermen waren aan de orde van de dag en diverse testresultaten konden pas na een aantal pogingen worden opgetekend. Hoewel ook ATi's kaarten bij een enkele test de mist ingaan, is het gebrek aan stabiliteit van Quad SLI 'totaal onaanvaardbaar', betogen beide reviewers. Vooral vanwege de bijzonder hoge prijs van een viertaktsysteem is stabiliteit wel het minste dat de klanten zullen verwachten. Ook de CrossFire- en SLI-drivers waren in eerste instantie niet stabiel, maar beide fabrikanten hebben de aanloopproblemen weten te verhelpen. Het valt te hopen dat dat ook met de Quad SLI-drivers lukt, anders ziet het er somber uit. Verder zijn de prestaties af en toe spectaculair, maar wordt het viertal te regelmatig 'vernederd' om de hooggespannen verwachtingen waar te maken. Ook de langverwachte 32*FSAA-instelling wordt vanwege tegenvallende framerates en de vele crashes als 'nutteloos' betiteld. Voorlopig kunnen geïnteresseerden hun geld dan ook maar beter in hun zak houden.

nVidia Quad SLI-review: GX2-kaart

Reacties (49)


Details Dell XPS M1210-laptop verschenen

Door Inge Janse, 1 mei 2006 15:3434 reacties, bron: NotebookReview.com

Medewerkers van Dell hebben afgelopen weekend op internet details gelekt over de op handen zijnde nieuwe laptop van Dell. De XPS M1210 is in vergelijking met zijn grote M1710-broer een kleine notebook met een 12,1"-inch scherm. Hierop kan een maximale resolutie van 1280 bij 800 beeldpunten weergegeven worden. Van binnen beschikt de M1210 over een nog niet nader gespecificeerde Intel Core Duo, naar keuze een nVidia GeForce Go 7300 of een ATi Mobility Radeon x1300, een duallayer dvd-brander, 2 of 4 gigabyte geheugen, Bluetooth2.0, een Intel WiFi-kaart met ondersteuning voor 802.11a/b/g en optioneel een ingebouwde webcam. De notebook komt halverwege mei beschikbaar voor een nog onbekende prijs.

Dell XPS M1210 - gesloten (klein)
Dell XPS M1210 - gesloten (klik voor vergroting)
Dell XPS M1210 - open (klein)
Dell XPS M1210 - open (klik voor vergroting)

Reacties (34)


Architectuur Intel Core en AMD K8 vergeleken

Door Ralph Smeets, 1 mei 2006 14:4454 reacties, submitter: Wim8282, bron: AnandTech

In een uitgebreid artikel heeft AnandTech de Intel Core-architectuur (Conroe) vergeleken met de AMD K8-architectuur (Athlon 64 en Opteron). De Core-architectuur kan beschouwd worden als Intels achtste generatie architectuur die voor een groot gedeelte gebaseerd is op de Pentium M-architectuur. Dat wil echter niet zeggen dat het een regelrechte kopie is, want 80% van het Pentium M-ontwerp is door Intel veranderd voor de Core-architectuur. Net als de Pentium M-architectuur combineert de Core-architectuur het beste van twee andere Intel-architecturen: de prefetchers en de bus zijn gebaseerd op de Netburst-architectuur, terwijl de rest van de processor een evolutie is van de Pentium Pro-architectuur.

Core-architectuur

*Prefetcher en cachegeheugen

De prefetcher is verantwoordelijk voor het ophalen van instructies en gegevens uit het geheugen. Het is zijn taak om te zorgen dat de pipeline van de cpu gevuld blijft met instructies en dat deze instructies de gegevens ter beschikking hebben om mee te werken. De Core-architectuur heeft per core een prefetcher voor instructies en twee voor gegevens. Daarnaast beschikt de dualcore-implementatie van de Core ook nog eens over twee extra prefetchers voor het L2-cachegeheugen. De K8 heeft echter maar een prefetcher per core. Naast meer prefetchers heeft de Core ook meer L2-cachegeheugen ter beschikking. Opmerkelijk is dat de 4MB grote L2-cache in ongelijke stukken over beide cores kan worden verdeeld. Dit zou een groot voordeel kunnen zijn voor singlethreaded applicaties. De L1-cache is daarentegen twee keer zo klein als dat van de K8. Dit wordt echter goedgemaakt door het feit dat het 8-way associative is (Core) in plaats van 2-way voor de K8. De hitrate zou dan ook ongeveer hetzelfde moeten zijn.

*Decoder

Na het prefetchen van instructies en data is het de taak aan de decoder om de instructies in kortere instructies (micro operations) op te delen. Dit zijn de instructies die uiteindelijk door de processor uitgevoerd zullen worden. De Core heeft hiervoor de beschikking over drie decoders voor simpele instructies en een decoder voor complexe instructies. De K8-architectuur heeft drie decoders die allen met complexe instructies overweg kunnen. Gezien het merendeel van applicaties uit simpele instructies bestaat, heeft de Core hier een voordeel.

*Out of order execution

Zowel de Core als de K8 kan instructies in een andere volgorde uitvoeren. Om de resultaten hiervan bij te houden heeft de Core-architectuur de beschikking over een tabel met 96 velden, 16 meer dan de Pentium M en zelfs 56 meer dan de Netburst-architectuur. De K8-architectuur gebruikt een tabel met 72 velden. Hier staat echter tegenover dat de Core slechts maximaal 32 instructies kan herordenen en de K8 maar liefst 60. Toch lijkt het erop dat de Core in het voordeel is. Zo kan de Core maar liefst drie 128-bits SSE1/2/3-instructies tegelijkertijd uitvoeren, terwijl de K8 over slechts twee 64-bits SSE execution units beschikt. De Core zal volgens AnandTech bij het gebruik van SSE-instructies dan ook minimaal twee keer zo snel zijn als de K8. Voor het verwerken van drijvendekommagetallen is de Core op papier ook sneller, omdat die hiervoor vier eenheden ter beschikking heeft ten opzichte van drie eenheden voor de K8. Behalve dit alles kan de Core ook de volgorde van het uitvoeren van load- en store-instructies veranderen. De K8 kan dit echter niet.

*Conclusie

Op papier heeft de Core een betere architectuur dan de K8. De eerste benchmarks hebben dit ondertussen ook bevestigd. Toch betekent dit niet dat de K8 een achterhaalde architectuur is. Op een aantal punten zou deze namelijk nog flink verbeterd kunnen worden. Meest voor de hand liggend is het verhogen van het aantal SSE-units en het verhogen van de bandbreedte van het L2-cachegeheugen. Daarnaast zou de out-of-order logica van de K8 verbeterd kunnen worden zodat loads en stores ook in een andere volgorde uitgevoerd kunnen worden.

Reacties (54)


'Sociale' spam nieuwste gevaar op e-mailgebied

Door Inge Janse, 1 mei 2006 14:2344 reacties, bron: Globeandmail.com

Onderzoekers van de universiteit van Calgary in Canada claimen dat de volgende generatie spam mogelijk menselijk communicatiegedrag afkijkt voor zijn verschijningsvorm. De meeste ongewenste reclameberichten kenmerken zich momenteel door een onbekende bron, het overduidelijke advertentiedoel, opmerkelijke bewoordingen en totale nonsens. De onderzoekers melden aangetoond te hebben dat het eenvoudig mogelijk is om spam te creëren die vanaf een - voor de ontvanger - bekend adres wordt verstuurd. Ook zou de inhoud gebaseerd kunnen worden op de schrijfstijl van de zender, zoals afkortingen, spelfouten en handtekeningen die de zender vaak gebruikt.

Spam uit laptopVoorwaarde hiervoor is dat er op de reclameversturende computer in het geheim software is geïnstalleerd. Naast de applicatie om computers om te vormen tot een spamversturende zombie in een botnet zou er ook een programma aanwezig moeten zijn dat het communicatiegedrag van de gebruiker analyseert. Op basis daarvan worden personen uit het adresboek van de overgenomen computer voorzien van realistisch ogende e-mails, inclusief reclame, links naar dubieuze websites of gevaarlijke software. Volgens de onderzoekers wordt er momenteel nog geen gebruik gemaakt van dergelijke tactieken. Niettemin zou de toepassing ervan zowel bestaande e-mailfilters als menselijk inschattingsvermogen eenvoudig om de tuin kunnen leiden.

Reacties (44)


Acer ziet winst verdubbelen in eerste kwartaal

Door Inge Janse, 1 mei 2006 13:4420 reacties, bron: ARNnet

Computerfabrikant Acer heeft een uitermate winstgevend eerste kwartaal achter de rug. Volgens het bedrijf is de nettowinst verdubbeld ten opzichte van dezelfde periode in 2005. De nummer vier op de lijst van pc-producenten mocht na de eerste maanden van 2006 ongeveer 160 miljoen dollar in de kas steken. De kwartaalwinnaars van de heftige concurrentiestrijd op pc-gebied waren HP en Acer, terwijl Lenovo en Dell hun marktaandeel licht zagen afnemen. Momenteel is dan ook niet Dell maar HP de grootste concurrent voor Acer in de Verenigde Staten. Naast een toename in het aantal verkochte systemen zag Acer flinke winst voortkomen uit de verkoop van aandelen in andere technologiebedrijven, waaronder Hon Hai Precision Industry en de Taiwan Semiconductor Manufacturing Company.

Acer logoAcer claimt een winstmarge van 10,7 procent te hebben op pc-systemen, wat erg bevorderlijk was voor het netto-inkomen. Hoeveel computers er precies verscheept zijn, laat het computerbedrijf in het midden. Analisten verwachten dat Dell in het tweede kwartaal een flinke bedreiging zal vormen voor de andere pc-bouwers vanwege een agressief kortingsprogramma dat gepland staat. Niettemin hoopt Acer voor heel 2006 op een verdubbeling van zijn afzet in de VS ten opzichte van vorig jaar, terwijl China zelfs een verviervoudiging moet laten zien. Mogelijke problemen voor alle pc-fabrikanten zijn het uitstel van Windows Vista en algemene stagnatie van de marktgroei voor pc's.

Reacties (20)


Google uit kritiek op Microsoft voor MSN-zoekveld in IE7

Door Inge Janse, 1 mei 2006 12:23161 reacties, bron: The New York Times

Zoekgigant Google heeft bij de Amerikaanse justitie en de Europese Commissie geklaagd over het zoekveld in versie zeven van Internet Explorer. Dit veld maakt standaard gebruik van MSN, zodat gebruikers automatisch bij Microsofts zoekmachine uitkomen. Volgens Google ontneemt de softwaregigant hiermee consumenten de keuze om zelf te bepalen hoe zij op internet naar informatie zoeken. Volgens Microsoft hoeft Google zich geen zorgen te maken over de keuzevrijheid van de gebruiker: de te gebruiken zoekmachine zou eenvoudig te wijzigen zijn. Daarnaast is er volgens het bedrijf uit Redmond geen sprake van een geheime agenda. Geheel Internet Explorer 7 zou opgebouwd zijn met de keuzevrijheid van consument en samenwerking met externe partijen als doel, en niet om services als MSN Search heimelijk te promoten.

Google AdSense-reclameDe achterliggende motivatie van Google zal minder ideologisch zijn dan het vermeende gevaar dat de keuzevrijheid van de eindgebruiker loopt. De online reclamemarkt behelst een waarde van tien miljard dollar, en Google is in grote mate afhankelijk van deze inkomstenbron. En alhoewel Google ongeveer de helft van online zoekopdrachten afhandelt, zou de integratie van MSN Search in Internet Explorer daar een flinke kentering in kunnen laten plaatsvinden. Volgens Google vormt een aanwezig zoekveld in de browser het startpunt voor dertig tot vijftig procent van alle zoekopdrachten die de gebruiker uitvoert.

Internet Explorer 7 - zoekveldZowel de Amerikaanse justitie als Google wilden niet specifiek ingaan op de gevolgen die er verbonden zullen worden aan het gesprek. Wel heeft Google aangegeven wat volgens het bedrijf een betere oplossing zou zijn, namelijk de gebruiker vragen welke zoekmachine hij wil gebruiken voor het zoekveld als Internet Explorer 7 voor het eerst wordt opgestart. Als Microsoft deze stap zou maken, dan zou Google er zorg voor dragen dat de standaard zoekmachine voor het zoekveld in Firefox en Opera gewijzigd zou worden van Google naar een soortgelijke oplossing. Die oplossing staat wel haaks op de huidige aanpak. Google profileert zich namelijk steeds sterker als een bondgenoot van Firefox. Zo schotelt het bedrijf Amerikaanse bezoekers die Internet Explorer gebruiken een fikse reclame voor om hen ertoe aan te zetten Firefox met ingebouwde Google Toolbar te downloaden.

Microsoft is niet gecharmeerd van deze oplossing, omdat deze instellingsstap het gebruik van de browser onnodig complex zou maken. De eigen oplossing, namelijk de optie om meer zoekmachines toe te voegen via het zoekveld, zou daarom volgens het bedrijf beter zijn. Hiervoor zouden niet meer dan vier muisklikken nodig zijn. Een door Google meegefinancierd onderzoek zou niettemin hebben uitgewezen dat slechts een derde van de gebruikers in staat was deze handeling uit te voeren.

Internet Explorer 7 - Google met reclame voor Firefox

Reacties (161)


IBM wil Opteron vaker in gaan zetten

Door Inge Janse, 1 mei 2006 11:2227 reacties, bron: CNET News.com

IBM heeft aangegeven geïnteresseerd te zijn in het vergroten van het assortiment servers op basis van AMD Opteron-processors. Concrete toezeggingen heeft senior vice president van IBM's serverafdeling Bill Zeitler niet gedaan, maar hij gaf wel aan dat het Big Blue niet ontgaan is hoe Sun en HP geprofiteerd hebben van hun brede assortiment Opteron-servers. 'Opteron-systemen leveren simpelweg meer geld op voor serverbouwers als wij. De serverafzet van HP is de afgelopen periode niet gegroeid, maar hun winst per server wel. Dit komt omdat ze meer AMD-systemen aanboden dan dat eerder het geval was', aldus Zeitler. Volgens hem is het bedrijf niet ongelukkig met de Xeons, maar moet IBM wel doen wat de markt verlangt. Het computerbedrijf verkoopt al systemen op basis van AMD's serverprocessor, maar deze richten zich vooral op echte technici. Ook verkoopt IBM Opteron-gebaseerde blade-servers, die volgens het bedrijf meer opleveren dan de Intel-versies hiervan.

IBM Blade Center Chassis 8677-2xx

Reacties (27)


Software biedt noodoplossing tegen exploits

Door Inge Janse, 1 mei 2006 09:3435 reacties, bron: InformationWeek

De voormalige werknemers van het antispywarebedrijf PestPatrol hebben een programma op de markt gezet dat infecties via ongepatchte bugs moet voorkomen totdat er een officiële update is uitgekomen van een stuk software. De applicatie, SocketShield, richt zich alleen op de bescherming tegen gevaarlijke exploits. Volgens de makers is de software van belang vanwege de tijd die er soms overheen gaat tussen het moment dat een kritieke weeffout bekend wordt gemaakt en het verschijnen van een patch die dit lek dicht. Zo houdt de software momenteel bijvoorbeeld rekening met vijftien bekende exploits voor ongerepareerde bugs in Internet Explorer en Firefox. Voor dat doel onderzoekt SocketShield alle informatie die van buitenaf de pc benadert. Het programma zou niettemin de systeembronnen niet of nauwelijks belasten.

SocketShield productdoosVolgens de makers van de applicatie maken kwaadwilligen in 98 procent van de gevallen gebruik van dezelfde exploit. SocketShield heeft daarom slechts een klein aantal profielen nodig om gevaarlijke software te detecteren. Dit profiel wordt zowel geautomatiseerd als door menselijke analisten opgebouwd. Zo hanteert het beveiligingsprogramma een lijst met gevaarlijke websites, die mede geconstrueerd is op basis van de resultaten die 'huntingpots' opleveren. Dit zijn ongepatchte systemen die actief op zoek gaan naar malafide websites om geïnfecteerd te raken. Ook checkt SocketShield iedere vijf minuten de thuisserver voor profielupdates. De software verkeert momenteel nog in de bètastatus en is daarom gratis in gebruik. Na de officiële introductie dienen gebruikers het eerste jaar dertig dollar te betalen; het abonnementsgeld in navolgende jaren is tien dollar lager.

Reacties (35)


Bands klagen Sony aan voor royalties digitale media

Door Inge Janse, 1 mei 2006 09:0462 reacties, bron: Canada.com

De oude rockers van Cheap Trick en The Allman Brothers Band hebben platenmaatschappij Sony aangeklaagd. Volgens de twee bands is hen tekort gedaan met de royalties die zij krijgen per digitale download. In de aanklacht wordt Sony verweten dat het gebruikte platencontract de digitale downloads beschouwt als traditionele media. Hierbij wordt een gedeelte van de winst richting artiest ingehouden voor kosten op het gebied van de verpakking, bevoorrading en verlies ten gevolge van kapotte geluidsdragers. Voor digitale muziek gelden deze kostenposten niet, waardoor er normaal gebruik wordt gemaakt van een licentiecontract.

The Allman Brothers Band logoNiettemin krijgen Cheap Trick en The Allman Brothers Band slechts 4,5 dollarcent per digitale download, terwijl bands met een licentiecontract het zevenvoudige per verkochte track krijgen. Volgens de advocaat van de klagende bands heeft Sony het nagelaten een licentiecontract te gebruiken voor digitale downloads van alle bands die tussen 1962 en 2002 bij het label hebben getekend. Mocht de rechter het eens zijn met de aanklacht, dan zou dit een kostenpost van vele miljoenen opleveren voor de platenmaatschappij.

Een soortgelijk geval als de zaak tegen Sony vindt ook plaats op het gebied van televisie. Vakbonden voor Amerikaanse acteurs zijn vorige maand de onderhandelingen gestart met televisiemaatschappijen over de hoogte van de vergoeding voor digitale downloads. Ook hierbij is de bron van onenigheid het verschil in kosten tussen traditionele en digitale media.

Reacties (62)