Alhoewel de meeste mensen reikhalzend uitkijken naar de komst van des kerstmans arrenslee, zullen sommige Windows-gebruikers dit jaar minder goede ervaringen opdoen met het rendierenroedel uit de Noordpool. Onder de naam Dasher, gelijknamig aan één van de rendieren van de kerstman, heeft namelijk een virus het internet betreden dat naarstig op zoek is naar computers met het besturingssysteem van Microsoft. Dasher maakt daarbij gebruik van een weeffout in Microsofts Distributed Transaction Coordinator (MDTC). In oktober is er al een patch uitgekomen voor dit lek, maar bij sommige Windows 2000-gebruikers is deze update door een fout in de software niet goed geïnstalleerd. Ook Windows-installaties waarop de update MS05-051 niet geïnstalleerd is, zijn vatbaar voor het virus.
Dasher is in staat om toetsaanslagen te registreren en te verzenden. Daarnaast kan het geïnfecteerde systemen overnemen en laten werken in een zombienetwerk. Het virus zoekt verder naar open poorten om zich te verspreiden en probeert eventuele antivirussoftware uit te schakelen voor het zichzelf installeert. Dasher heeft in drie varianten de kop opgedoken: A, B en C. Terwijl variant A vrij ongevaarlijk is vanwege zijn instabiliteit, vormen B en C volwassen en gevaarlijke versies van het virus. Tot nu toe zijn er rond de drieduizend infecties genoteerd, waarbij opgemerkt moet worden dat de infectiesnelheid alweer afneemt.
Ironisch genoeg wordt een softwarepakket dat geen bedreiging voor Windows-gebruikers vormt, juist wel tegengehouden door Microsoft. Radmin, ofwel Remote Administrator, wordt door de detectielijst van Microsoft Antispyware-software namelijk onjuist herkend als malafide software. Famatech, de maker van Radmin, heeft inmiddels aangekondigd contact op te nemen met Microsoft. Eerder ondervond Radmin ook al problemen met onterechte detectie door Symantec AntiVirus en McAfee.