Details Dell XPS M1210-laptop verschenen

Medewerkers van Dell hebben afgelopen weekend op internet details gelekt over de op handen zijnde nieuwe laptop van Dell. De XPS M1210 is in vergelijking met zijn grote M1710-broer een kleine notebook met een 12,1"-inch scherm. Hierop kan een maximale resolutie van 1280 bij 800 beeldpunten weergegeven worden. Van binnen beschikt de M1210 over een nog niet nader gespecificeerde Intel Core Duo, naar keuze een nVidia GeForce Go 7300 of een ATi Mobility Radeon x1300, een duallayer dvd-brander, 2 of 4 gigabyte geheugen, Bluetooth2.0, een Intel WiFi-kaart met ondersteuning voor 802.11a/b/g en optioneel een ingebouwde webcam. De notebook komt halverwege mei beschikbaar voor een nog onbekende prijs.

Dell XPS M1210 - gesloten (klein)
Dell XPS M1210 - gesloten (klik voor vergroting)
Dell XPS M1210 - open (klein)
Dell XPS M1210 - open (klik voor vergroting)

Door Inge Janse

01-05-2006 • 15:34

34

Bron: NotebookReview.com

Reacties (34)

34
34
11
2
1
11
Wijzig sortering
Wel brede rand om het 12.1 schermpje heen. De notebook is dus wel iets groter dan het schermformaat doet vermoeden.
Dan hou je in ieder geval wel een fatsoenlijk toetsenbord over, wat zeker bij games toch wel een pre is. (En eigenlijk bij office werk ook).

Dit is ook de limitatie van de grootte van een laptop, het toetsenbord. Vraag me af hoe ze dit in de toekomst willen oplossen. Spraakherkenning? Virtueel (geprojecteerd) toetsenbord?
Exact mijn eerste gedachte!
Zet er dan een groter display op, met een hogere resolutie...
goede inhoud voor een 12.1" laptop, meestal zie je deze zonder videokaart. maar een 7300Go is nog heel goed te doen. erg strakke dingetje, alhoewel ik de xps 170 toch mooier vind. en het zijn gaming laptops dus waarom zo'n klein scherm? lijkt mij hoe groter hoe beter toch.

ik ben toch wel fan van die dell xps laptops.
Je bedoelt denk ik Onboard video kaart met shared geheugen.

De X1300 desktop gpu is sneller dan de 7300 serie dus ik gok dat dit voor de notebooks ook opgaat aangezien de ATi X1300 M gelijk geclockt is aan de desktop versie.

En ga er niet van uit dat de 7300 GO hoger geclockt is al de snelste 7300 desktop kaart.

Maar leuk laptopje lekker klein.
is die videokaart niet slecht voor een "super game laptop". Er zijn toch veel betere videokaarten voor een game-laptop?
Normaal gesproken zijn XPS'sen gamelaptops, maar gezien het 12.1" scherm, is dit geen gamelaptop, maar gewoon een krachtige, kleine laptop
Omdat je toch 'maar' een resolutie van 1280x800 hebt, hoef je niet de beste videokaart van dit moment erin te zetten. Ik denk dat deze videokaart voor de meeste games van dit moment snel genoeg is op die resolutie.

Bovendien gaat de laptop natuurlijk meer stroom (= minder accutijd) verbruiken met een dikkere GPU ;) en wellicht zelfs meer ruimte (dus niet meer 12" ;))
wel een leuk, klein en krachtig dingetje :)

alleen 1280*800 op een 12,1 inch lijkt me niet echt prettig.

@hAi: dat zal denk ik te maken hebben met het toetsenbord dat de laptop nog vrij breed is.
Werkt soms op 1368 x 768 op een 11,1 en dat is nog prima werken moet ik zeggen.
De bovenkant het de laptop is nog het mooiste. wanneer die dicht is bedoel ik dan.

Ik heb zelf altijd wel prettig kunnen werken met een dell, maar als ik nu moet kiezen voor een 12" laptop dan neem ik echt wel een powerbook of ibook 12"

jammer inderdaad van die dikke rand om het scherm heen.
Als Dell het kan moet Apple toch ook zeker een 12" MacBook PRO kunnen uitbrengen!

Das dan Easy as Hell :+
zoek maar eens naar de MSI S262, CoreDuo 12.1 inch laptop in het WIT! ik denk dan ook dat ik de MSI ga halen of deze laptop moet erg scherp geprijst zijn!
Ja maar daar noem je ook een gammel ding dat loeiheet wordt en een hoop herrie maakt.
Bullshit. Ik heb de S270. Dat ding is hardstikke stevig en warm wordt ie alleen als je intensief gaat gamen er op. Gewoon internetten enzo dan is er niks aan de hand.
Heb je ook andere laptops met vergelijkbare specs om een eerlijk vergelijk te trekken?
Op de website van Dell is deze laptop nog niet te bestellen... Alleen die 17" stoeptegel staat er. Of mis ik iets?
Lees het artikel nog eens ;)
Oeps, halverwege mei. Maar de Core Duo's kon je in februari ook al bestellen voordat ze leverbaar waren. Dus helemaal consequent zijn ze ook niet :)
Nou die videokaart vind ik vrij matig, heb hem laatst gezien in een ander notebook en even 3dmark2005 geinstalleerd... Kan beter hoor !
Vraag me af of dit ding ook in Nederland/Europa uitkomt. Er zijn in USA aantal Dell laptops op de markt die hier niet te koop zijn helaas.
Ik vind toch dat het design een beetje tegenvalt. Ziet er behoorlijk ouderwets uit eigenlijk. Wel een goede inhoud, prijs zal dan ook niet al te mals zijn

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.