Tip de redactie

Zuid-Korea waarschuwt Apple en Google om 'misbruik marktpositie'

Door Loïs Franx, 6 oktober 2023 20:4946 reacties

De Korea Communications Commission, ofwel KCC, heeft Google en Apple een waarschuwing gegeven. De autoriteit zegt dat de techgiganten misbruik maken van hun gunstige marktposities en dreigt daarom met boetes die kunnen oplopen tot 68 miljard won (47 miljoen euro).

De telecomwaakhond verklaart dat Apple en Google appontwikkelaars 'tot bepaalde betaalmethoden dwingen en onnodig traag zijn bij het beoordelen van apps', schrijft Reuters. De KCC heeft de bedrijven op de hoogte gebracht van de maatregelen en gaat binnen de organisatie overleggen plegen over de hoogte van de boetes. De toezichthouder kan besluiten om boetes op te leggen tot 68 miljard won, wat omgerekend 47,8 miljoen euro is. Het zou dan om 47,5 miljard won (33 miljoen euro) gaan voor Google en 20,5 miljard (14 miljoen euro) won voor Apple, aldus de KCC.

"Wat de KCC vandaag heeft gedeeld is de 'vooraankondiging'. Zodra de definitieve schriftelijke beslissing met ons is gedeeld, zullen we deze zorgvuldig beoordelen en kijken hoe we verdergaan", zegt Google in een verklaring aan Reuters. Apple zegt tegen het persbureau dat het niet eens is met de KCC en zegt dat het zich aan de Telecommunications Business Act houdt. Volgens deze wet mogen appwinkels softwareontwikkelaars niet dwingen om hun betalingssystemen te gebruiken. Die wetswijziging is in 2021 aangenomen en op 15 maart 2022 ingegaan.

Update: Omgerekende bedragen toegevoegd.

Reacties (46)


YouTube maakt Premium Lite-abonnement beschikbaar in Duitsland

Door Loïs Franx, 6 oktober 2023 19:43181 reacties

YouTube heeft zijn Premium Lite-abonnement beschikbaar gemaakt in Duitsland. Dat is opmerkelijk, omdat het videoplatform het abonnement vanaf 25 oktober niet meer gaat aanbieden in Nederland en België.

Premium Lite is een goedkopere versie van YouTube Premium. Wie het volledige Premium-abonnement neemt van 11,99 euro per maand, krijgt onder meer geen advertenties op YouTube en YouTube Kids. Daarnaast kunnen gebruikers video's afspelen op de achtergrond van hun tablet of smartphone. Premium Lite toont geen advertenties en kost in Duitsland 5,99 euro per maand, schrijft de Duitse techwebsite ComputerBase.

In september ontvingen Nederlandse en Belgische abonnees een bericht van Google, waarin het stopzetten van Premium Lite werd aangekondigd. Google zegt niet waarom het binnenkort stopt met het aanbieden van het goedkopere abonnement, alleen dat het bedrijf blijft werken aan Lite-versies van zijn Premium-abonnement. Wat dat betekent, is onduidelijk. De klanten hebben wel het aanbod gekregen om het volledige Premium-abonnement een maand gratis te proberen. Daarna moeten ze echter 11,99 euro per maand betalen.

Reacties (181)


HyperX kondigt webcam, audiomixer en microfoonarm aan

Door Loïs Franx, 6 oktober 2023 19:2045 reacties, submitter: Balance

HyperX heeft donderdag de HyperX Vision S-webcam onthuld. Het is de eerste webcam die de fabrikant op de markt brengt. Naast de camera gaat HyperX ook een audiomixer en een microfoonarm op de markt brengen. Wanneer de producten uitkomen in de Benelux, is nog niet bekend

De Vision S is voornamelijk bedoeld voor streamers, schrijft HyperX. De webcam heeft een Sony Starvis IMX415-sensor van 8mp. Daarmee kan het apparaat 4K-beelden opnemen met een framerate van 30fps en beelden van 1080p met 60 fps. De Vision S werkt met de NGENUITY-software van HyperX, waarin de gebruiker de opnamekwaliteit en lichtinstellingen naar voorkeur kan aanpassen. Verder beschikt de webcam over een aluminium behuizing en een magnetisch kapje om de lens mee te bedekken. De Vision S kost 200 dollar.

Het tweede apparaat dat HyperX heeft onthuld, is de Audio Mixer. De mixer beschikt over een xlr-microfooningang, een 3,5mm-microfooningang en een stereo-ingang van 3,5mm. Het apparaat kan met een usb-c-kabel aan de desktop worden gekoppeld en heeft een sampling rate van 96kHz met een diepte van 24 bit. De Audio Mixer komt begin 2024 op de markt voor 180 dollar. Tenslotte is Caster aangekondigd. Dat is een microfoonarm waar ook webcams met schroefdraden van 1/4", 3/8" of 5/8" op gemonteerd kunnen worden. De arm verschijnt in februari 2024 op de Amerikaanse markt voor 120 dollar.

Update: Afbeelding verwijderd en drie individuele afbeeldingen toegevoegd.

HyperX Vision SHyperX Audio MixerHyperX Caster

Reacties (45)


The Verge: Microsoft wil overname Activision Blizzard al op 13 oktober afronden

Door Loïs Franx, 6 oktober 2023 17:2826 reacties, submitter: Xtuv

Microsoft wil het afronden van de overname van gameontwikkelaar Activision Blizzard verplaatsen van 18 oktober naar 13 oktober. Dat schrijft The Verge op basis van een bron die betrokken is bij het proces. Microsoft heeft dit zelf nog niet bevestigd.

Volgens The Verge hangt het verplaatsen van de datum af van de beslissing van de Britse Competition and Markets Authority, ofwel CMA. De marktwaakhond is namelijk tot en met vrijdag bezig geweest met het verzamelen van meningen over de deal en eventuele bezwaren. Volgende week volgt een definitief besluit van de CMA, die de deal in september voorlopig had goedgekeurd. Waarschijnlijk zal het definitieve besluit van de CMA niet afwijken van het voorlopige besluit.

De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC probeert daarentegen de overname van 69 miljard dollar nog steeds tegen te houden. Er loopt een hoger beroep bij de federale rechtbank tegen een eerdere uitspraak, die de FTC geen gelijk gaf. Ook probeert de FTC de deal via zijn eigen bestuursrechter te blokkeren.

Reacties (26)


Microsoft brengt lichtere versie van Teams uit voor Windows en macOS

Door Loïs Franx, 6 oktober 2023 16:29180 reacties, submitter: Balance

Microsoft heeft een vernieuwde desktopapp van Teams uitgebracht voor alle gebruikers op Windows en macOS. Het bedrijf zegt dat het ramverbruik van de app is gehalveerd en belooft dat de Teams-app sneller werkt.

De nieuwe Teams-app heeft volgens Microsoft verbeterde prestaties en neemt minder schijfruimte in beslag. Microsoft schrijft dat het vernieuwde Teams 'twee keer zo snel is, terwijl het vijftig procent minder geheugen gebruikt' op Windows-computers.

Dit komt door de overstap van de client van Electron, die ook voor Discord en Slack wordt gebruikt, naar Microsofts eigen Webview2. De eigen client gebruikt veel van dezelfde systeembestanden als de Edge-browser, die standaard in Windows 10 en Windows 11 zit. Electron en WebView2 zijn beide gebaseerd op Chromium. Een Electron-app heeft echter eigen versies van de browserbestanden, die apart moeten worden opgeslagen en bijgewerkt.

Mac-gebruikers hebben waarschijnlijk iets minder profijt van de vernieuwde app, omdat macOS niet standaard over WebView2-bestanden beschikt. Toch zegt Microsoft dat de prestaties in de macOS-versie van Teams voortaan beter moeten zijn, zoals het wisselen van kanalen en 'bij het gebruik van verschillende monitors met hoge resolutie tijdens gesprekken'.

Verder hebben gebruikers toegang tot alle functies die de oude app ook heeft. Ook zijn er functies toegevoegd waar de previewversie ook over beschikte, zoals break-outrooms en ondersteuning voor thirdpartyapps.

Gebruikers van de oude Teams-app kunnen via een button in de linkerbovenhoek automatisch overschakelen naar de nieuwe versie. Alle gebruikers van de huidige Teams-app krijgen 'in de komende maanden' een upgrade naar de nieuwe app. In de komende maanden worden alle gebruikers overgezet naar de nieuwe versie van Teams.

Bron: Microsoft
Bron: Microsoft

Reacties (180)


High Tech Campus Eindhoven kondigt hub aan voor metaverse-innovatie

Door Loïs Franx, 6 oktober 2023 15:1425 reacties

High Tech Campus Eindhoven, ofwel HTCE, heeft donderdag 'de eerste fysieke metaverse-innovatiehub in de Benelux' aangekondigd. De hub gaat vanaf februari 2024 onder meer ruimte bieden aan bedrijven die zich bezighouden met spatial computing en immersive tech.

De hub heeft de naam 3EALITY gekregen en is donderdag officieel geopend, schrijft HTCE. De 3 in de naam staat voor 'de driedimensionale evolutie van het internet en omvat alle technologieën die daarbij horen'. De hub gaat zich bevinden op de begane grond van het voormalige Philips Research-gebouw.

"De hub gaat actief kennis delen door evenementen te organiseren en educatieve programma’s te initiëren met onderwijsinstellingen. Kantoorruimtes en technische faciliteiten bevinden zich straks in en rondom een grote gemeenschappelijke ruimte en coworkingspaces, die samenwerking stimuleren", schrijft HTCE. De campus heeft in het verleden andere hubs geopend, waaronder de 5G Hub en het AI Innovation Center.

Het voormalige Philips Research-gebouw. Bron: HTCE
Het voormalige Philips Research-gebouw. Bron: HTCE

Reacties (25)


VK: Snapchat heeft risico's My AI-chatbot mogelijk niet goed onderzocht

Door Hayte Hugo, 6 oktober 2023 15:109 reacties

Een Britse toezichthouder zegt na voorlopig onderzoek dat Snapchat de risico's voor My AI-gebruikers niet goed in beeld heeft gebracht. Het moederbedrijf krijgt nu de tijd om te reageren voordat de conclusie definitief wordt. Mogelijk wordt My AI verboden in het Verenigd Koninkrijk.

Het Information Commissioner's Office stelt dat Snap voorafgaand aan de introductie van My AI de databeschermingsrisico's rondom de generatieve AI die wordt gebruikt, niet adequaat heeft beoordeeld. Deze beoordeling is volgens het ICO extra belangrijk omdat Snap 'innovatieve technologie gebruikt en daarbij persoonsgegevens van 13- tot 17-jarige kinderen verwerkt'.

De conclusies van het ICO zijn nog voorlopig en worden gedeeld met Snap. Snap krijgt nu de mogelijkheid om te reageren. De toezichthouder zegt dat het Snap mogelijk wordt verboden om persoonsdata te verwerken voor My AI, wat in de praktijk zal neerkomen op een ban op My AI voor Britse gebruikers, totdat Snap een adequate risicoanalyse uitvoert.

Snap bracht My AI in februari uit voor Snapchat+-abonnees. Later kwam de functie voor alle Snapchat-gebruikers beschikbaar. My AI is een chatbot die ChatGPT gebruikt en bij release gebruikers voorstelde om fysiek af te spreken. Later paste Snap My AI's regels aan, waardoor dit niet meer gebeurde. Mogelijk wordt er in Nederland ook onderzoek gedaan naar My AI. Vorige maand gaf de Autoriteit Persoonsgegevens aan een onderzoek te zijn begonnen naar een techbedrijf dat populair is onder kinderen en een chatbot heeft.

Reacties (9)


Foto's in OneDrive-albums worden toch niet extra meegeteld in opslaglimiet

Door Loïs Franx, 6 oktober 2023 13:5728 reacties, submitter: TheVivaldi

Microsoft ziet af van zijn wijziging in OneDrive die foto's in albums extra zou laten meetellen in de opslaglimiet. Dit zou ervoor zorgen dat foto's in albums twee keer zoveel ruimte zouden innemen als nu. De precieze reden achter het annuleren van de update is niet bekend.

Aanvankelijk zou de update op 16 oktober worden uitgerold. In een overzicht met recente en aankomende updates voor Microsofts cloudopslag schrijft het bedrijf echter dat het afziet van de wijziging naar aanleiding van 'verkregen feedback'. Microsoft gaat in het bericht verder niet in op de inhoud van de feedback.

Microsoft beloofde begin september dat het OneDrive-gebruikers een jaar lang extra opslagruimte zou geven. Dit moest voorkomen dat klanten door de nu geannuleerde wijziging hun limiet overschrijden. Techjournalist Martin Brinkmann wijst erop dat Microsoft niet duidelijk maakte of de foto's na de wijziging twee keer zouden worden opgeslagen, dus een keer op OneDrive zelf en een keer in de albums.

Foto's op OneDrive worden altijd in een centrale galerij opgeslagen, maar gebruikers kunnen die foto's daarnaast ordenen in albums. Met de update die vanaf 16 oktober zou gelden, zou Microsoft die geordende foto's in albums ook laten meetellen bij de totale opslag van de gebruiker. Foto's in de centrale galerij zijn echter niet te verwijderen zonder dat de foto's in albums ook worden verwijderd. De albumfunctie zou daarmee een extra opslagbelasting zijn voor gebruikers en ervoor zorgen dat ze hun opslaglimiet eerder overschrijden. Nu Microsoft de aangekondigde wijziging niet langer doorzet, blijven die afbeeldingen in albums niet extra meetellen bij de opslaglimiet.

Reacties (28)


Activision geeft Call of Duty: Warzone nieuwe map en stelt Warzone Mobile uit

Door Hayte Hugo, 6 oktober 2023 12:4885 reacties

De smartphonegame Call of Duty: Warzone Mobile verschijnt niet dit jaar, maar in de lente van volgend jaar. Ontwikkelaar Activision geeft geen uitleg over het uitstel. Daarnaast meldt het bedrijf dat de pc- en consoleversie van Warzone een nieuwe map krijgt, genaamd Urzikstan.

Activision kondigde Call of Duty: Warzone Mobile in september 2022 aan en zei toen dat het spel in 2023 uit zou komen. Het spel is als early-accesstitel in onder meer Australië en Zweden te spelen, maar komt pas volgend jaar wereldwijd uit, meldt Activision. Bij release krijgt het spel de Rebirth Island-map, samen met de al aangekondigde Verdansk-kaart.

Warzone Mobile is net als Call of Duty: Warzone een battleroyalegame. De smartphoneversie ondersteunt maximaal 120 mensen per sessie. Op basis van die early-accesversie zegt Activision onder meer de prestaties, polish, gameplay, touchscreenbesturing en menu's te willen verbeteren.

Naast het uitstel van Warzone Mobile kondigde Activision verschillende nieuwe functies aan voor het aanstaande Modern Warfare III en de huidige pc- en console-Warzone-game. Zo krijgt Warzone met Urzikstan in december een nieuwe map en keren Fortune's Keep en Rebirth Island, twee oude Warzone-maps, volgend jaar terug naar Warzone.

Reacties (85)

Lees meer


Lyca Mobile bevestigt cyberaanval die opwaarderingen en bellen verstoorde

Door Hayte Hugo, 6 oktober 2023 11:5119 reacties, submitter: TheVivaldi

De virtuele provider Lyca Mobile bevestigt het slachtoffer te zijn geworden van een cyberaanval. Door die aanval konden klanten niet opwaarderen. De aanval 'had ook gevolgen' voor nationaal en internationaal bellen. Lyca onderzoekt nog of er ook persoonsgegevens zijn buitgemaakt.

De provider zegt niet om wat voor cyberaanval het gaat. De problemen begonnen dit weekend en speelden wereldwijd op, met uitzondering van de Verenigde Staten, Australië, Oekraïne en Tunesië. Ook voor Nederlandse klanten waren er problemen. Klanten gaven onder meer aan geen vaste lijnen te kunnen bellen.

Het bedrijf zegt eraan te werken om de impact te verkleinen en zegt 'technische expertise van derden' te hebben ingeschakeld. De provider zegt ook in contact te staan met de relevante autoriteiten. Bellen moet inmiddels weer kunnen, al zijn er nog 'enkele operationele services' die nog niet helemaal zouden functioneren. Lyca zegt nog te onderzoeken of er persoonlijke gegevens zijn gestolen en zegt dat persoonsgegevens 'volledig versleuteld' zijn, zonder details te geven over de versleuteling.

Reacties (19)


Leia neemt na Dimenco ook alle 3d-displaypatenten van Philips over

Door Hayte Hugo, 6 oktober 2023 10:3866 reacties, submitter: Xtuv

De Amerikaanse 3d-schermmaker Leia heeft alle 3d-displaypatenten van Philips overgenomen. Het gaat om ruim 500 patenten. Een bedrag wordt niet genoemd. Eerder dit jaar nam Leia Inc. het Nederlandse Dimenco over.

Leia geeft geen details over wat voor patenten zijn overgenomen, maar het bedrijf zegt wel door de overname versneld zijn 3d-schermen aan klanten te kunnen aanbieden. Nu heeft het bedrijf ruim 1500 patenten voor 3d-display en -software.

In augustus maakte Leia bekend Dimenco te hebben overgenomen, een Nederlands bedrijf dat aan 3d-schermen voor Windows-laptops en monitors werkt, en door Philips is opgericht. Tweakers schreef twee jaar geleden een achtergrondartikel over Dimenco. Leia wil samen met Dimenco en de Philips-patenten schermen voor brilloze 3d maken voor smartphones, tablets, laptops en desktops. Onder andere ZTE, Acer en ASUS zijn klanten van Leia.

Leia

Reacties (66)


Stealth-rts-game Commandos: Origins verschijnt in 2024 voor pc en console

Door Hayte Hugo, 6 oktober 2023 09:4674 reacties

Uitgever Kalypso Media heeft Commandos: Origins aangekondigd, een stealth-rts-spel dat zich afspeelt in de Tweede Wereldoorlog. Het is de eerste originele stealth-rts-game in de serie sinds 2003, al zijn er onlangs wel remasters van de eerste games verschenen.

In Commandos: Origins sturen spelers zes personages aan die missies moeten uitvoeren tijdens de Tweede Wereldoorlog. Die commando's hebben ieder hun eigen acties die ze kunnen uitvoeren. Het spel bevat ruim tien missies verspreid over verschillende gebieden, waaronder het arctische gebied en Afrika. Spelers kunnen dit in hun eentje doen of samen met iemand in co-op. Dit kan via lokale splitscreen of online multiplayer. Missies kunnen op verschillende manieren worden uitgevoerd en spelers kunnen ook de besturing van voertuigen overnemen.

Commandos: Origins verschijnt in 2024 voor Windows, Xbox Series-consoles en de PlayStation 5. Een concretere releasedatum wordt nog niet gedeeld. Het spel komt in de Xbox Game Pass. De ontwikkelaar is de Duitse studio Claymore Game Studios. Kalypso zei in 2020 aan een nieuwe Commandos-game te werken en zei dat Claymore hier destijds voor was opgericht.

De eerste Commandos-game verscheen in 1998 en tot 2003 zijn er nog drie games verschenen. Dit waren stealth-rts-games, net als Origins. In 2006 kwam Commandos: Strike Force uit, een fps. Alle Commandos-games behalve Origins zijn door de Spaanse studio Pyro Studios gemaakt en uitgegeven door Eidos Interactive.

Commandos: OriginsCommandos: OriginsCommandos: Origins
Commandos: OriginsCommandos: Origins

Reacties (74)


Reuters: OpenAI overweegt eigen AI-chips te maken

Door Hayte Hugo, 6 oktober 2023 09:1036 reacties

OpenAI onderzoekt volgens Reuters de mogelijkheden om zelf AI-chips te maken. Nu gebruikt het bedrijf hier vooral Nvidia-AI-gpu's voor, maar OpenAI is bang voor tekorten en oplopende kosten. Het bedrijf zou een overname overwegen voor de eigen AI-chips.

Het bedrijf werkt in ieder geval al een jaar aan verschillende oplossingen. Genoemd worden onder andere nauwere samenwerkingen met Nvidia en het zoeken naar andere leveranciers. De Reuters-bronnen zeggen dat het bedrijf daarnaast overweegt zelf AI-chips te maken.

Er worden nog geen technische details genoemd over die AI-chips. De stap naar zelf produceren zou in elk geval veel geld vragen; een bron uit de branche verwacht dat dit jaarlijks honderden miljoenen dollars en veel tijd zou kosten. Om dit proces te versnellen, zou OpenAI op zoek zijn naar een bedrijf om over te nemen. OpenAI zou al een overnamekandidaat in gedachten hebben en dit bedrijf ook hebben onderzocht, maar niet duidelijk is om welk bedrijf het gaat.

OpenAI is niet het eerste bedrijf dat zelf AI-chips wil maken. Zo nam Amazon in 2015 Annapurna Labs over om AI-chips te kunnen maken. Microsoft zou zelf ook aan AI-hardware werken die nu door OpenAI wordt getest.

Om als bedrijf te kunnen groeien, en sneller en betere generatieve-AI-verwerkingen te kunnen doen, heeft OpenAI AI-hardware nodig. Nu gebruikt het vooral Nvidia-hardware, bijvoorbeeld via een supercomputer van Microsoft die tienduizenden Nvidia-gpu's gebruikt. De gpu-fabrikant heeft volgens het persbureau tachtig procent van de AI-chipmarkt in handen. Naar verluidt onderzoekt de Franse marktwaakhond of Nvidia hierbij concurrentiebeperkend gedrag vertoont.

Reacties (36)

Lees meer


Nederlandse overheid gaat subsidie voor nieuwe EV's toch niet verlagen in 2024

Door Hayte Hugo, 6 oktober 2023 08:26427 reacties

De Nederlandse subsidie voor de aanschaf van een nieuwe elektrische auto blijft ook volgend jaar 2950 euro. Volgens eerdere plannen zou dit dalen naar 2550 euro. De staatssecretaris van Infrastructuur hoopt hiermee de subsidie van volgend jaar aantrekkelijker te maken.

Het niet laten dalen van de subsidie is een reactie op de achterblijvende subsidieaanvragen in 2023. In voorgaande jaren raakte de subsidiepot binnen een halfjaar op; in 2020 en 2021 gebeurde dit zelfs binnen een week. Staatssecretaris Vivianne Heijnen van Infrastructuur en Waterstaat verwacht dat er dit jaar echter nog 23,5 miljoen euro overblijft van de subsidiepot, ofwel 35 procent van het totale budget dat beschikbaar was gesteld voor nieuwe elektrische auto's.

De staatssecretaris schrijft op basis van onderzoek van een onafhankelijk bureau dat consumenten vooral door de huidige hoge prijzen voor elektriciteit van mening zijn veranderd over elektrisch rijden. De hoogte van de subsidie speelt een 'beperkte rol'. Tegelijk zegt de staatssecretaris de hoogte van de subsidie niet te verlagen, om de aanschaf van een nieuwe EV aantrekkelijker te maken 'binnen de mogelijkheden die ik nog wel heb'. Hiermee refereert de staatssecretaris vermoedelijk aan de demissionaire status van het Nederlandse kabinet.

Ook de onlangs gestegen prijzen van auto's door inflatie en de verwachte stijging van de wegenbelasting vanaf 2026 spelen volgens Heijnen een rol bij autokopers om niet over te stappen op EV's. Elektrische auto's zijn nu nog vrijgesteld van wegenbelasting, maar vanaf 2026 moeten bestuurders volgens de huidige plannen net zoveel betalen voor een elektrische auto als voor een benzineauto. Deze motorrijtuigenbelasting is gebaseerd op het gewicht van een auto. Doordat elektrische auto's over het algemeen zwaarder zijn dan hun benzine-equivalent, wordt de wegenbelasting voor een EV in de praktijk hoger dan die voor een benzineauto. Mogelijk komt er een gewichtscorrectie voor EV's, al is dit nog niet definitief, deels door de demissionaire status van het kabinet.

De 'subsidieregeling elektrische personenauto's particulieren', ofwel sepp, geldt voor nieuwe auto's in aanschaf of private lease, die niet meer dan 45.000 euro kosten. De subsidieregeling werd in 2020 gestart, toen werd nog 4000 euro per aanvraag gegeven. Dit werd sindsdien verlaagd met het idee dat elektrische auto's in de komende jaren goedkoper zouden worden. Met een lagere subsidie, maar een gelijk budget zouden daardoor meer particulieren een EV kunnen kopen en daarbij subsidie kunnen krijgen.

De sepp geldt ook voor tweedehands-EV's. Hier is het bedrag 2000 euro per auto. Deze pot zal naar verwachting in december leegraken. Heinen kondigt dan ook geen nieuwe maatregelen aan voor dit deel van de subsidieregeling; het subsidiebedrag blijft volgend jaar volgens planning gelijk. Het resterende deel van de subsidiepot voor nieuwe elektrische auto's wordt meegenomen naar 2024. Dat is het laatste jaar van de subsidieregeling, al volgt er mogelijk een vervolg voor tweedehands-EV's.

Subsidie elektrische auto's 2023

Reacties (427)

Lees meer