Hollandsnieuwe voert vanaf 1 oktober inflatiecorrectie van 10 procent door

De virtuele provider hollandsnieuwe voert per 1 oktober 2023 een inflatiecorrectie door van 10 procent. Alleen abonnementen die voor 1 juli zijn afgesloten vallen onder de prijsverhoging. Die prijsverhoging geldt ook alleen voor de kosten van een Sim Only-bundel.

Hollandsnieuwe zegt met de prijsverhoging het gemiddelde inflatiepercentage over 2022 van het CBS te volgen, wat ook tien procent was. De provider zegt dat klanten in september 'op de aankondiging van de incasso-e-mail' zijn geïnformeerd. De verhoging wordt vanaf de factuur die in oktober wordt verstuurd, verrekend.

Eerder in september kondigde Simyo aan de prijzen vanaf 1 oktober te verhogen voor bestaande klanten. Klanten vonden dat de provider dit te laat deed, iets dat de provider ontkent. Het is niet duidelijk wanneer hollandsnieuwe-klanten voor het eerst zijn geïnformeerd over deze inflatiecorrectie.

Update, woensdag 15.01 uur: Hollandsnieuwe zegt in een reactie klanten vanaf donderdag 28 september te informeren over de inflatiecorrectie. Die informatie hangt samen met de aankondigings-e-mails over de aankomende incasso. Die e-mail wordt een paar dagen voor de daadwerkelijke incasso gestuurd, waardoor niet elke klant deze maand wordt geïnformeerd. "Het kan bijvoorbeeld zijn dat de maand van een klant start op 31 oktober, de aankondiging incasso valt dan een paar dagen eerder." De vermelding dat klanten in september zouden worden geïnformeerd, klopt dus niet, bevestigt de provider.

Door Hayte Hugo

Redacteur

26-09-2023 • 20:40

271

Submitter: Markie2008

Reacties (271)

271
268
96
9
0
125

Sorteer op:

Weergave:

Ik zit al jaren bij Hollandsnieuwe dus heb dit al veel vaker meegemaakt.
Om die inflatie correctie weer ongedaan te maken wijzig je gewoon je bundel.

Ik betaalde nu €10,27 voor 20000mb/sms/min + onbeperkt bellen en sms'en

Dat had ik gewijzigd naar 10000mb/sms/min + onbeperkt bellen en sms'en voor €9

Maar omdat ze nu nog een euro goedkoper geworden zijn.
Heb ik die bundel wijziging maar weer ongedaan gemaakt.
Om daarna direct te wijzigen naar 10000mb/sms/min + onbeperkt bellen en sms'en voor €8.

En als er nu weer een inflatie correctie komt ga ik gewoon voor een maand omhoog naar 30000mb/sms/min + gratis bellen en sms'en voor €11

En hopla er is geen inflatie correctie meer 😅

Ps bij verlenging van je abbonement kun je die kinder korting van gratis bellen en sms'en er gewoon voor jezelf bij krijgen.
En om dubbel tegoed te krijgen zet je bij Hollandsnieuwe het adres van een vriend die Ziggo heeft.

[Reactie gewijzigd door chrisict op 22 juli 2024 18:45]

Hah ja, die loophole had ik ook ontdekt enkele inflatiecorrecties geleden. Nieuwe abo prijzen bleven nagenoeg gelijk, maar m’n incasso kosten waren omhoog gegaan. Bundel wijzigen en klaar.

De bundel verdubbelaar is wel een idee (al voelt die wat minder lekker aan omdat je dan toch niet op hetzelfde adres woont).
Ach ze controleren niet of je op dat adres ingeschreven staat.
Maar je moet niet vergeten het adres wat je hebt opgegeven als woon adres te zeggen.
Als je met de klantenservice aan het bellen bent.
Anders zeggen ze "oh ben je verhuisd dan voer ik even het nieuwe adres in"
Geweldig. Die truc kende ik nog niet. Ik betaal voor 7500 nu €10. Heb ik nu op 10000 gezet voor €9. Alleen jammer dat ik net over de 100 per maand verbruik. Maar voor het geval dat heb ik genoeg reserve!
Het is niet duidelijk wanneer hollandsnieuwe-klanten voor het eerst zijn geïnformeerd over deze inflatiecorrectie.
(Nog) niet. Ik ben benieuwd wanneer en of ik nog geïnformeerd ga worden.

Edit. Van de Hollandsnieuwe website:
Hoe ben ik geïnformeerd over de prijsindexering?
Inflatiecorrectie staat vermeld in de Algemene Voorwaarden die je bij je abonnement hebt ontvangen. Daarnaast hebben we klanten in september op de aankondiging van de incasso e-mail geïnformeerd, over de aankomende inflatiecorrectie. Op de factuur van oktober informeren wij nogmaals over de inflatiecorrectie en is de verhoging voor het eerst verwerkt in de abonnementskosten.
Nou. Dat is dus niet waar. Alle aankondiging incasso mails zijn bij mij hetzelfde. Ook die van augustus en september. Beide zonder de hierboven genoemde informatie.

[Reactie gewijzigd door alex3305 op 22 juli 2024 18:45]

Hier ook inderdaad. Mogen ze de verhoging doorvoeren zonder de klant te notficeren?
Ja dat mogen ze en ze gaan je blijkbaar informeren op de eerstvolgende incassoaankondiging voordat deze indexering op jouw incasso verschijnt.
Het artikel is hierop inmiddels aangepast, hollandsnieuwe bevestigt dat deze informatie niet klopte :) Je wordt een paar dagen voor je incasso per mail geïnformeerd, dit zal tussen eind september en eind oktober zijn, afhankelijk van op welke dag je abonnement is ingegaan.
Dat klinkt als extra moeite doen om klanten zo laat mogelijk te informeren?

Het is toch veel simpeler iedereen nu een bericht te sturen?
Dat is bij mij ook zo. Al jaren het standaard mail over de incasso
Voelt voor mij toch als een nare streek, je sluit immers een contract af voor een bepaalde prijs en periode. Gooien ze er doodleuk 10% bovenop.
Dan komt natuurlijk de reactie dat ik niet per se een mobiel abo hoef af te sluiten en een bedrijf mag vragen wat hij wil. Maar je hebt toch een mobiel nodig en ze maken hiermee misbruik van hun machtspositie.
Ik heb precies hetzelfde inderdaad, ik sluit voor x bedrag voor x periode af en dat zou het moeten zijn. Willen ze de prijs verhogen moeten ze dat maar lekker voor nieuwe of verlengingen doen.

Dat CBS is ook een mooie met hun modelletjes en provider scharen zich er gewoon achter en bam als consument kan het het slikken.
Misschien een waarschuwingslabel gaan verplichten (net als bij een lening) dat dit abonnement meer kan gaan kosten dan oorspronkelijk afgesproken is.
Zonder flauw te doen, in het contract wordt verwezen naar algemene voorwaarden waar dit in staat. Waar bij mij de waas begint is dat een negatieve indexering - wat met die 10% van vorig jaar zomaar kan - niet wordt aangepast. Het leven wordt duurder, dat ontkent niemand denk ik en ik vertrouw het CBS wel onpartijdig te zijn, maar dan wel beide kanten op. De kans is vrij groot dat dat de inflatie over 2023 op 2 a 3 procent uitkomt, onthoudt dat maar voor de volgende indexering.
Toch blijft het wat dubieus als het weggewerkt zit in de voorwaarden. Als je op de site kijkt en wanneer je medewerkers spreekt, dan hebben ze het over x tijd voor €x.xx per maand. Daar wordt niet gezegd "De eerste 4 maanden is het €25, daarna 12 maanden €27,50 en het restant is €30,25 per maand.". Okee, ze weten het percentage ook niet vooraf; maar het blijft gewoon een raar verhaal dat dit zomaar kan.

Ik ben het er helemaal mee eens dat inflatiecorrectie mag op abonnementen die buiten contract zitten, maar binnen de 1 of 2 jaar dat je aan het contract gebonden bent moet het niet mogen. Als de providers dat niet kunnen, moeten ze niet on de kostprijs gaan zitten. Maar dat is ook vaak het nare: dan krijg je een inflatiecorrectie, terwijl op de site van de provider doodleuk de prijzen hetzelfde blijven of soms zelfs lager zijn voor hetzelfde pakket. :+ Het is gewoon een vaste klanten boete.
Zo dubieus is dat niet, dat moet zelfs, het is immers een van de criteria die het EU hof heeft verbonden aan deze regelgeving. Zie ook: https://blog.iusmentis.co...-maar-mag-dat-wel-zomaar/

Uit het vonnis:
een wijziging van de tarieven voor een [telecomdienst], die wordt doorgevoerd op basis van een beding voor tariefaanpassingen dat is opgenomen in de algemene verkoopvoorwaarden die worden gebruikt door een onderneming die deze diensten levert, volgens welk beding een dergelijke aanpassing afhankelijk is van een objectieve consumentenprijsindex die wordt opgesteld door een publieke instelling, geen „wijziging in de voorwaarden” vormt in de zin van deze bepaling, die de abonnee het recht geeft zijn contract zonder boete op te zeggen.
De duiding daarbij van Arnoud Engelfriet:
In stukjes uit elkaar: het moet dus gaan om een beding dat in de algemene voorwaarden staat. Staat het er niet, dan mag je de prijs niet indexeren. Staat het er wel, dan moet de verhoging gekoppeld zijn aan een objectieve index zoals bij ons door het CBS opgesteld wordt. Alleen dan ontsnap je als bedrijf aan die regel dat je een opzegrecht moet gunnen. En daar voldoet Ziggo dus aan.
Dat stelt louter eisen aan waar het qua voorwaarden aan moet voldoen voordat het toegepast mág worden, dat is een ander verhaal en echt het ‘bare minimum’. Ik vind dus dat dat niet ver genoeg gaat en dat veranderd zodoende ook niets aan mijn mening dat het dubieus is dat dit dus weggewerkt mag zijn en enkel benoemd wordt in de algemene voorwaarden in plaats van dat het helder en eerlijk bij verkoop vermeld wordt dat de prijs die je afspreekt dus *niet* vaststaat voor 1 of 2 jaar. Sterker nog, ik vind het eigenlijk misleidend; zowel site als zo’n verkoper aan de telefoon doen ook net alsof het voor de contractperiode vaststaat op de genoemde prijs…

… En dat is dus niet zo. :X Je kan als je op 30 juni je abonnement afsluit dus al na 3 maanden (+ 1 dag) te maken krijgen met 10% verhoging. Dat is snel gerekend aan het eind van de streep zowat 12 maanden voor de prijs van 13. ;) Als je 2-jarig afsluit krijg je 12 maanden na die 1e verhoging nóg een eroverheen ook. Bij mobiel valt dat nog mee, maar als je op vast (of bij meerdere 2-jarige mobiele abonnementen…) opeens van €70 naar €77 gaat en dan naar €84,70; dan ben je bij dit soort hoge correcties over de hele looptijd bijna €200 extra kwijt ofwel €15+ per maand gemiddeld aan verstopte kosten; dat vind ik best fors terwijl het gemarket wordt alsof je de prijs vastzet voor periode X. Ik vind het vreemd dat dat mag en men ermee wegkomt met die prijsverhoging te verstoppen in de voorwaarden en er verder met geen woord over te reppen tot het tijd is voor de verhoging(en); en dan mag je er ook niet meer onderuit. Normaal kom je daar niet mee weg, dus ja ik vind het dubieus. :)

[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 22 juli 2024 18:45]

Tja, je gaat toch echt zelf akkoord met de algemene voorwaarden waar het in staat.
Het enige wat je Hollandse Nieuwe hier kwalijk kan nemen is dat ze de inflatiecorrectie pas toepassen 10 maanden in het nieuwe jaar. Die inflatie is het getal van 2022, waarom wordt dat zo laat doorgevoerd.
Ja die dooddoener kennen we intussen wel. :P Al wordt er tegenwoordig overigens steeds vaker strenger gekeken naar het wegwerken van dit soort informatie in de kleine lettertjes van een tig pagina's tellend document . ;) Maar ik zeg ook niet dat je er niet (onbewust) akkoord mee gaat, ik zeg dat ik het vreemd vind dat het toegestaan is dat dit soort (forse) prijswijzigingen stilletjes weggewerkt mogen zijn in de voorwaarden in plaats van dat het helder gecommuniceerd wordt; of sterker nog: soms wordt er net gedaan alsof de prijs dus gewoon 1 of 2 jaar vaststaat. Volgens mij niet heel moeilijk te begrijpen waar het probleem zit. :) Op tal van andere vlakken mag dat niet en worden er soms zelfs boetes uitgedeeld of contracten ontbonden voor onvolledige prijsinformatie, maar dit is opeens fair game terwijl het eigenlijk imho gewoon misleidende marketing is...

[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 22 juli 2024 18:45]

De wetgever, en degene die de werkgever controleert kiezen daar echter heel specifiek voor en zullen die mening dus niet delen, en eigenlijk is dat ook gewoon logisch. Immers wat is een betere plek om dit soort zaken te benoemen dan in de lijst met voorwaarden die over het algemeen standaard onderdeel is van de overeenkomt, waarvan iedereen geacht wordt voor / bij het aangaan van de overeenkomst kennis van te nemen.

Zo'n beding zal voor iedereen duidelijk zijn, net als bijvoorbeeld het beding dat er ook in staat met een zelfde strekking dat de provider de prijzen mag aanpassen zonder dat de consument mag opzeggen wanneer bijvoorbeeld de BTW verhoogd wordt of er andere heffingen ingevoerd worden vanuit de overheid.
of sterker nog: soms wordt er net gedaan alsof de prijs dus gewoon 1 of 2 jaar vaststaat.
Dit zie ik eigenlijk niet direct, het is algemeen bekend dat prijzen vaststaan behoudens bepaalde optionele bedingen die aan de overeenkomst toegevoegd kunnen zijn en die men kan inroepen, waar dit er in het geval van telecom een van is, een andere is zoals ik hierboven al aanhaalde het beding dat prijzen kunnen worden aangepast wanneer overheidsheffingen of belastingen worden ingevoerd of aangepast.

Ik krijg ook niet het idee dat het beding an sich het probleem is voor de meeste consumenten, immers die bestaan al jaren en er kraaide 'nooit' (de uitzondering op de regel zal vast te vinden zijn) een haan naar, de meeste consumenten hebben er mijn inziens nooit rekening mee gehouden dat inflatie ook kan stijgen tot percentages hoger dan 2-3%. En dan is het een ineens wel een probleem en doet men of men van niets weet.

Daarnaast mag je inderdaad vaste prijs componenten voor het aangaan van een overeenkomt niet zomaar verbergen, wanneer deze bij uitvoering van de overeenkomst toch direct op de factuur komen te staan. Echter vermoed ik dat dit hier juridisch niet op gaat omdat dit een verhoging betreft gebaseerd op een wettelijke uitzondering (een normale prijsverhoging mag immers ook gewoon als daarvoor een beding in de voorwaarden staat, alleen dan mag er wel worden opgezegd door de consument) en de bijbehorende bedragen niet vast staan. Een dienstverlener mag er immers ook voor kiezen om niet te verhogen, of om te verhogen met een percentage minder dan het door het CBS vastgestelde inflatie percentage. Maar een dienst verlener kan niet in bijvoorbeeld 2022 al aangeven wat de inflatie correctie gaat zijn voor 2024 of dat er mogelijk in 2025 bijvoorbeeld een BTW verhoging aan komt.
Het staat in de wet dat inflatiecorrectie is toegestaan mits dit in de algemene voorwaarden staat. Dus als je de wet kent kun je er al van uitgaan dat alle providers dit doen. Als je de algemene voorwaarde erop controleert dan weet je wanneer en precies hoe jouw provider inflatiecorrectie toepast.
Dat moeten ze wel, omdat het zo in hun voorwaarden staat. Ze mogen het dus niet op een ander moment doen tenzij ze de voorwaarden aanpassen.

Die datum van 1 oktober, die vind ik dan op zich weer niet verkeerd, T-Mobile / Odido doet het per 1 januari,, waardoor je bij Odido de inflatie verhoging voor in dit geval 2023 al vanaf 1-1-2023 voor de kiezen krijgt en bij HN pas op 1-10-2023
Eerlijk gezegd neem ik het de wetgever meer kwalijk dan Hollands Nieuwe. Abbo zouden nooit tussentijds aangepast mogen worden tenzij met expliciete wederzijdse instemming.
Wat mij betreft.
Als de providers dat niet kunnen, moeten ze niet on de kostprijs gaan zitten.
Buiten dat ik geen idee heb van marges in dit domein, als jij op kostprijs + 20% gaat zitten voor een instappertje en je concurrent doet dat niet, heb je geen business. Ik vraag me ook af als ik een abo kan afsluiten van 10 euro per maand, of 13 waarbij niet geïndexeerd wordt wat de gemiddelde consument dan doet. En je hebt gelijk, je naait je vaste klanten. Elk jaar switchen. Is even wat werk, maar loont altijd weer de moeite. In veel regio's zal het lood om oud ijzer zijn wat bereik betreft van de grote drie.
Nja ik ga in ieder geval niet meer verlengen voor 1 juli. Voortaan gewoon jaarcontracten afsluiten per 2 juli of misschien zelfs 1 augustus ofzo en nooit met de correctie te maken krijgen. :+
Of direct opzegbaar nemen. Betaal je wel meer, maar je hebt niet dat gedoe.
Wat je vaak ziet, is dat je voor een jaarcontract 1 euro "korting" krijgt (t.o.v. maandelijkse opzegbaar) en voor 2 jaar krijg je 2 euro "korting". Dus als je abo rond de 10 euro is, betaal je eigenlijk dus alsnog die 10% inflatie correctie :')
Ga jij akkoord met loonsvermindering bij deflatie?
Zodra mijn salaris met hetzelfde percentage omhoog gaat als inflatie - zoals in België - is dat een uitstekend idee. Ik moet de eerste keer nog meemaken overigens.
Dat is niet handig, want je hypotheek gaat niet omlaag met de deflatie.
Gaat ook niet omhoog met de inflatie, overigens. Wat al aangeeft dat een inflatiecorrectie op bedrijven die veel geld geïnvesteerd hebben niet klopt.
Ik zie niet in waarom dat niet zou kunnen.
Maar zou je het ook doen? Dat is de vraag.
Ja tuurlijk. Nu kun je alleen maar verliezen, en in het geval van deflatie blijft alles gelijkwaardig.
Het zou in je contract staan.
Er zou geen dialoog over plaatsvinden maar puur een kille rekensom,.
Als je het niet wil teken je zo'n contract niet.

verder voor mij; Ja
ja, als ook het salaris zou stijgen met Inflatie!
Aangezien we al jaren geen deflaties hebben......een dikke ja dus!
Hoezo moet ik daarmee akkoord gaan als de telco's zich daarvoor ook al hebben ingedekt? Bij deflatie passen ze de abo's namelijk niet naar beneden aan (staat in de kleine lettertjes), waarom moet mijn loon dan wel naar beneden?
Leuke is altijd, dat nieuwe klanten de verhoging niet krijgen, maar de oude wel.
Daarom ook elk jaar overstappen.
Inflatiecorrectie kan ik me best iets bij indenken. Alleen het willekeurig een percentage pakken, daar kan ik niet goed tegen.

Dat het een willekeurig percentage is, blijkt wel omdat het alleen voor SIM-Only geldt, dat is gewoon raar.
Hoezo willekeurig? Het is gewoon het percentage dat het CBS opgeeft.
Ja, en dat is een redelijk willekeurig percentage voor een specifieke dienst. De relatie tussen het CBS cijfer en de daadwerkelijke stijging van kosten voor deze dienst is discutabel/maar beperkt aanwezig.

Waarom dan niet de kosten voor prepaid/pakket met telefoon omhoog? In beide gevallen is "de dienst" die de provider levert t.o.v. SIM-Only vergelijkbaar of onderdeel. Je krijgt het gevoel dat de SIM-Only klanten nu de kostenstijging voor die andere 2 groepen meebetalen.
Het is heel normaal om inflatiecorrectie uit te voeren op basis van de CBS-cijfers. Dat zijn objectieve cijfers waardoor je geen discussie krijgt over de vraag of het bedrijf geen te hoge correctie doorvoert.
O, dat het heel normaal is bestrijdt ik niet - in bedrijven waar ik gewerkt heb gebeurde dat ook regelmatig met de geleverde diensten.

Echter, dan gebeurde het wel op _alle_ diensten, en werd er bewust een gerelateerd inflatiecijfer gepakt, of werden de kostenstijgingen zelf uitgerekend omdat het vaak lager was dan het consumentencijfer van het CBS. Het is de ogenschijnlijke willekeur van het op 1 dienst toepassen met een cijfer wat "voor het gemak" gepakt is waar ik m'n bedenkingen over heb.
Nieuwe diensten en prepaid kunnen providers op ieder moment in prijs (of iets anders) aanpassen lopende abonnementen maar één keer per jaar (en alleen op het moment dat in de voorwaarden vermeldt staat) en dit moeten ze doen op basis van een objectief vastgesteld inflatiecijfer (uitspraak van het Europese hof zie hierboven). Dat alles in ogenschouw nemende is het heel logisch dat het alleen op lopende contracten wordt toegepast en dat het "voor het gemak" het consumentencijfer van het CBS is.
Dat is toch logisch? Vaak geeft een prijsaanpassing de klant de mogelijkheid tot het ontbinden van het contract en dat wil je niet met koppelverkoop abonnementen.
Een inflatiecorrectie is daarop een uitzondering, dan mag je niet tussentijds opzeggen. Moet de provider alles wel goed in de voorwaarden hebben staan natuurlijk
Dat is het zure, die 10% is vastgesteld door het CBS, dat is allesbehalve willekeurig ...
Het CBS houdt dat pas een 100 jaar bij, dat is inderdaad wel willekeurig...
Om te beginnen is er het verschil tussen kerninflatie en de "totale" inflatie. En dan kan je ook nog de mix aanpassen - de inflatie is heel verschillend voor een sociaal minimum versus iemand wiens uitgaven vooral bij Louis Vuitton zijn.
dan weet jij niet wat de betekenis is van Willekeurig
In bijna alle contractvoorwaarden van abonnementen staat dat er een inflatiecorrectie kan worden uitgevoerd. Dat doen internetproviders ook.
Ik vind dat ook verwerpelijk, zeker omdat zo’n contract vaak maar 1 of 2 jaar koopt.
15 jaar terug was dat ook nog niet.
Er was een tijd dat mensen hun oude abonnement door lieten lopen (omdat er bijv onbeperkt internet op zat wat door de snelle ontwikkelingen ineens een ding werd) maar ook omdat het nooit geïndexeerd werd.

Tsja, bij het aflopen van de 2 jaar snap ik het. Maar tussentijds moet eigenlijk niet mogen. Ik kreeg een aanbieding van ziggo voor een bepaald bedrag en 2 maanden later klopte dat al niet meer vanwege inflatie. Te zot voor woorden.
De provider zegt dat klanten in september 'op de aankondiging van de incasso-e-mail' zijn geïnformeerd.
Helaas is deze informatie niet terug te vinden in de incasso e-mail die ik in september heb ontvangen.

Daarnaast vind ik dit wel een gekke manier van informeren; als je al twee jaar maandelijks dezelfde incasso ontvangt is dit geen mail die je uitgebreid doorleest. Anderzijds is de verhoging natuurlijk gewoon onderdeel van het contract dat getekend is en zou dit geen nieuws moeten zijn.
Bijzonder is het wel. Je spreekt bij het afsluiten van een contract een bepaald maandbedrag af.
Voor dat maandbedrag krijg je een bepaald pakket voor X tijd.

Dat zij nou opeens vinden dat deze prijs niet meer voldoende is om de kosten te dekken is niet mijn probleem. Afspraak is afspraak.

Het lijkt me ook sterk dat dit zomaar mag (en ik neem aan dat ik dus om deze reden mijn contracten ook mag ontbinden, ook al lopen ze nog niet af).
In de Algemene Voorwaarden van je abonnement staat in artikel 8 'tarieven' bij punt 8.3 dat we de tarieven één keer per jaar op 1 oktober mogen aanpassen aan de hand van de consumentenprijsindex van het CBS.
Aldus hollandsnieuwe. Hoewel ik dit een vervelende gang van zaken vind (omdat er geen alternatieven geboden worden zónder deze clausule) zijn wij in principe gewoon akkoord gegaan, en is dit gewoon legaal.

[Reactie gewijzigd door Desor op 22 juli 2024 18:45]

Het wordt tijd dat je bij je arbeidscontract ook een clausule kan opnemen met daarin dat de het loon één keer per jaar mag worden aangepast aan de hand van de consumentenprijsindex van het CBS....

Maar dat wil men dan natuurlijk niet omdat dan een direct een verhoging van allerlei prijzen zou volgen (sneeuwbaleffect). Maar het blijft apart dat bedrijven wel contracten kunnen aanbieden waarbij ze hun marge enigszins kunnen waarborgen en particulieren niet.
Heb m'n contract even bekeken en inderdaad, deze clausule staat erin. Wel ontzettend smerig dat ze op deze manier eenzijdig het tarief kunnen veranderen zonder dat ze officieel contractbreuk plegen...

Had ik niet verwacht van Hollandsenieuwe.
Puur nieuwsgierig.

Elk telecom bedrijf gooit zijn prijzen omhoog, of verhoogt het in vorm van van ''inflatie correctie'', zo goed als elk jaar.
Waarom zag je dit dan niet aankomen?

Of is het dan puur het punt, omdat het niet dusdanig is aangekondigd?
Ze verhogen de prijzen voor bestaande klanten maar verlagen de prijzen voor nieuwe klanten(simyo in tussen oct 2022 en nu meer data per euro en goedkoper bellen) en toch moeten bestaande klanten meer betalen als nieuwe klanten. Dat is geen inflatie correctie maar inflatie graaien.... we moeten eens stoppen met nieuwe klanten kortingen geven en gewoon iedereen een ome bedrag laten betalen zodat Bedrijf genoeg verdient en de consument niet teveel betaald.
Ik zit bij Ben en pas mijn 2-jarig contract af en toe aan, als ik zie dat ze een aanbieding hebben voor meer GBs. Vreemd genoeg betaal ik ondertussen aan het einde van mijn contract nu minder dan toen ik begon: ik begon met 20.50 (incl telefoon) en 8GB, na tussentijdse upgrade 10GB bij aanbieding 19.50, gevolgd door inflatiecorrectie erover 19.70 ofzo, toen weer een aanbieding voor 15GB voor 19.50.

Ik weet niet of alle providers zo werken, maar wellicht een idee om regelmatig te checken voor tussentijdse upgrades met prijsverlaging?
Ik dacht dat je bij Ben niet onder je startbedrag mocht uitkomen. Kan dat dan wel? Dit trucje wil ik in ieder geval ook in de gaten houden.
Ik heb het nog even gedubbelcheckt, en je hebt gelijk: ik bleek idd niet onder mijn startbedrag gekomen te zijn.
Begin: 19.00 ipv 20.50, voor 8GB en 200min/sms (en aflossing telefoon).
Na 11mnd: 10GB en onbeperkt bellen/smsen voor 19.50
Na 14mnd: 15GB voor 19.50
Na 15mnd: prijsverhoging naar 20.53.
Na 19mnd: iets raars, bundel vernieuwd naar exact dezelfde bundel maar dan voor 19.50 :+ Ook geen wijziging bij 4G ofzo. Gewoon bundel 'wijzigen', ok klikken en minder betalen.

Dus 50 cent omhoog in 2 jaar tijd maar ook dikke upgrades, best tevreden mee :*)
Ik vind het ook maar krom hoor, dat nieuwe klanten krijgen meer. Dit is de enige reden waarom ik elk jaar van internetprovider wissel, en elke 2 jaar perse met 2 jaar moet verlengen.
Je kunt tussendoor ook je abonnement wijzigen! Dit kun je op de site doen als je inlogt!
Of gewoon af en toe rondshoppen en begrijpen dat loyaliteit maar weinig oplevert in de meeste gevallen.

Al jaar en dag zo met energiemaatschappijen. "De korting" die ze aan oude klanten geven wegen totaal niet op tegen de prijsverlaging die je krijgt als je overstapt...
Ik heb ook Hollandsnieuwe, en ik heb mijn bestaande abonnement gewijzigd naar de nieuwe waarmee je meer GB's voor dezelfde prijs krijgt. Ik had 20GB voor 12 euro, nu is het 30GB voor 13 euro.
Omdat je een contract afsluit voor een x tijd voor een maandbedrag dat ineens veranderd wordt terwijl dat nergens bij de prijzen die ze overal adverteren staat aangegeven en ook nog nooit eerder in de geschiedenis gebeurd is.
Natuurlijk is de verwachting dat de prijs die je ziet doorgerekend wordt voor je hele contractduur. Hoe is dat nou onmogelijk om te begrijpen dat men verbaasd is als dit ineens niet zo is?

Ja, prijzen stijgen jaarlijks, maar dat geldt dan voor nieuwe contracten.
Hier gelden de nieuwe prijzen alleen voor bestaande klanten (tenminste, als je voor 1 juli hebt afgesloten), want nieuwe klanten betalen nog steeds de oude prijs per maand. Tot het jaar erop dan, want dan gaat die verhoging ook ineens in. Tenzij ze een jaarcontract hebben vanaf juli.

Puur dat het in de voorwaarden staat betekent niet dat het wettelijk mag, alleen niemand heeft dit nog voor een rechter laten komen. Ik heb het vermoeden dat de reden (inflatiecorrectie) niet legitiem is en al helemaal niet zonder dit aan te geven in het afsluitingsproces. Alleen noemen in de voorwaarden is niet voldoende.

Wat als ik jou een proces laat volgen waarbij overal staat dat je de eerste maand 1 euro per maand betaalt en ineens, omdat het ergens in de voorwaarden van 60 pagina's verstopt stond, wordt dit bedrag 100 euro per maand? Terwijl je vaker dit soort deals hebt gesloten en toen was het wel altijd 1 euro per maand voor de gehele contractduur. Dan ben je toch ook verbaasd?

De consumentenwet is er ook wel een beetje op ingericht dat men weet dat de voorwaarden niet helemaal gelezen worden. Daarom zie je ook bij al die acties van "eerste 6 maanden xx per maand" de daadwerkelijke prijs eronder staan. Omdat dat moet. Maar bij deze verhoging schijnt dat dan ineens niet te hoeven? Onzin. Natuurlijk moet dat ook, maar het is een kwestie van tijd tot een consument dit een keer voor de rechter sleept. Maarja, dat kost geld. En die verhoging is dan toch 'slechts' een euro per maand meer...
Als het een arbeidscontract was, waar een inflatiecorrectie in verwerkt zou zijn, was het vanzelfsprekend en het minimale, maar bij een contract voor een dienst is het ineens smerig?
Het is toch heel normaal dat het geïndexeerd wordt ? Behoorlijk bleu als men het niet aan zag komen.
Verder zitten er wettelijke termijnen en opzegtermijnen aan deze contracten. Allemaal vrij reëel en disproportionele prijsverhogingen zouden ook geen stand houden.
nee, smerig is dat nieuwe klanten de inflatie correctie niet betalen, maar oude klanten wél. Vraag is dus of het inflatie correctie artikel stand zou houdden....maar ja, (bijna) niemand gaat voor een euro naar de rechter
Ik zit al jaren bij Hollandse nieuwe. De afgelopen 2 jaar hebben ze al een inflatie correctie toegepast. Misschien zelfs al eerder. Heb er nooit bij stil gestaan of dit wel rechtmatig zou zijn.
Tot voor een paar jaar terug was een inflatie-prijsstijging een valide reden om contract op te zeggen. Toen hebben in de algemene voorwaarden een inflatiebeding opgenomen. Sindsdien passen zij inflatiecorrectie toe zonder dat je kunt opzeggen. Overigens bestaan er klanten die nog op oude priceplan zitten en die nooit verlengd hebben; voor die groep geldt de nieuwe voorwaarde niet - maar in de regel ontvangen ze heel weinig units.
Niets verplicht een bedrijf om elke klant dezelfde prijs aan te rekenen. Kans is groot dat als je belt en dreigt met opzeggen dat ze je weer een korting gaan toekennen. Je moet ook niet naar de rechter trekken, je kan ook gewoon als klant vertrekken.
Als ik gisteren een abonnement neem, en dis vandaag de inflatie niet 10% vergeleken met gisteren.
Als ik 2 jaar geleden een abonnement had genomen, dan is de inflatie vergeleken met 2 jaar geleden wel significant.
Of het 10% is betwijfel ik dan weer - die inflatie lijkt wel de nieuwe rente. Wat is jóuw persoonlijke inflatie?
of een inflatie correctie terecht is of niet, ik snap best dat bedrijven meer kosten maken, maar dan moet je het ook transparant doen. Jij zou het ook niet pikken als je 3,50 voor een brood moest betalen bij de bakker, maar degene voor je in de rij slechts 3 euro voor hetzelfde product. Sowieso is het nogal ondoorzichtig. Ik betaal nu bv 9 euro, maar als ik nieuw bestel, dan slechts 7 euro. Dat is niet te rijmen met een verhaal over inflatie correctie.
Bij een vast, doorlopend contract is het logisch. Maar als je een bedrag vastzet voor een bepaalde tijd hoort die prijs gewoon gehonoreerd te worden.
Dat is althans mijn op ethiek (dus niet persé juridisch) gebaseerde mening.
Dat nieuwe contracten wel de prijs zonder correctie betalen is ook vreemd in die context.
Dat is sinds een uitspraak van het EU hof in 2015 heel gewoon, zie ook: https://blog.iusmentis.co...-maar-mag-dat-wel-zomaar/

Ik vind 'smerig' dan wel weer wat aangezet, je leest schijnbaar zelf het contract niet dat je tekent (en dat schijnbaar al een tijdje niet), op zich mag dat natuurlijk, maar jezelf dan ook wat verantwoordelijkheid toedichten voor de consequenties die dat geeft zou dan denk ik niet verkeerd zijn.
Wel als er concurrentie is op dat vlak.

Maar je moet eerst goed uitrekenen (als dat al mogelijk is) wat voor consequenties het heeft.

Bij Simyo betaal je 2 euro per maand extra. Dat wil dus zeggen dat je abbo 20 euro moet kosten om de maandelijkse kosten eruit te halen. Bij een inflatie die wij recent niet meer hebben meegemaakt.

Het beste lijkt een 1 jarig abbo afsluiten na 1 juli. Daarmee lijk je bij alle providers de verhoging te voorkomen in dat jaar en kan je erna weer hetzelfde doen.
Het beste lijkt een 1 jarig abbo afsluiten na 1 juli. Daarmee lijk je bij alle providers de verhoging te voorkomen in dat jaar en kan je erna weer hetzelfde doen.
Dit is zeker niet altijd zo, T-Mobile / Odido past bijvoorbeeld jaarlijks per 1 januari aan, en zo zullen er nog wel wat verschillen zijn tussen de providers met betrekking tot de data dat ze dit soort wijzigingen doorvoeren. Daarnaast zou ik er rekening mee houden dat wanneer 'teveel' mensen bij een bepaalde provider dit trucje doorkrijgen dat deze uitzondering op de verhoging vrij snel zal verdwijnen, deze lijkt immers geen wettelijke verplichting te zijn voor zover ik nu even snel kan zien.
Maar je moet eerst goed uitrekenen (als dat al mogelijk is) wat voor consequenties het heeft.
Mensen die hun contract niet lezen, en dan schijnbaar verbaasd opkijken dat dit kan zullen natuurlijk dit ook niet gaan uitrekenen. Terwijl dat op basis van de voorwaarden inderdaad wel gewoon mogelijk moet zijn zodra het percentage bekend is waarmee gerekend wordt (wat niet altijd vooraf bekend zal zijn om logische redenen).

[Reactie gewijzigd door Dennism op 22 juli 2024 18:45]

Ik blijf er bij dat dit gewoon smerig is. Zeker omdat providers al jaren duidelijk maken dat er prijsafspraken liggen. Dit onder het mom van markt conform.

Als KPN morgen de prijzen verhoogt of datalimiten volgen de andere al jaren.

Zo ook met deze constructies. Tele 2 had dit namelijk niet, en ineens is het er bij gekomen. Zonder dat je keus had want het was ga weg (naar een andere met dezelfde constructie) of blijf.

Als er echt een gezonde concurrerende markt was dan waren er providers geweest die dit niet deden op lopende contracten.

Je kan dan nog discussiëren of je vaste klanten daarna wel netjes behandeld, maar dan is je contract voorbij.
Zonder dat je keus had want het was ga weg (naar een andere met dezelfde constructie) of blijf.
Ik mis even wat daar geen keuze aan is. Je krijgt toch gewoon netjes de keuze om ergens anders heen te gaan? Ze hebben de wijziging van de algemene voorwaarden ook netjes gemeld. Het is er niet 'ineens' bij gekomen (dat mag ook niet.. ze moeten altijd aangeven dat er een wijziging van de voorwaarden aan komt zodat je eventueel kan beslissen naar een andere provider te gaan)
Als er echt een gezonde concurrerende markt was dan waren er providers geweest die dit niet deden op lopende contracten.
Die zijn er. Onder andere 50plusmobiel heeft in zijn algemene voorwaarden staan dat ze geen inflatiecorrectie doorvoeren op het moment dat je contract van 12 of 24 maanden nog loopt.
Ik denk dat het lastig wordt om een provider te vinden die dit niet in de algemene voorwaarden heeft staan.
Toegegeven dat de hier verderop al genoemde 50plusmobiel blijkbaar heeft staan dat ze correctie mogen doorvoeren op de abonnementen, maar dat ze dit niet binnen de afgesloten 12 of 24 maanden doen. Dat is dan wel weer netjes. iedere 1 of 2 jaar dus even naar je abbo kijken.
Enige wat je kan doen is opzeggen. Bedrijven zijn altijd gedekt met clausules.
Volgens mij kan dat geeneens: inflatiecorrectie is een wettelijke toegestane verhoging binnen een lopend (consumenten)contract.
Waarom vind je het smerig? Het staat duidelijk in je overeenkomst waar je zelf mee overeengekomen bent.

Anderzijds vind ik inflatiecorrectie ook niet onredelijk (ook al is het niet leuk).
Inflatiecorrectie is altijd onredelijk want je past je prijzen aan aan de inflatie, niet aan de werkelijk gestegen kosten. En dat doe je omdat je kosten minder sterk zijn gestegen en je nu dus meer winst kunt maken.
Hoe denk je dat inflatie werkt?
We vermoeden dat de grondstoffen duurder gaan worden, dus we verhogen alvast de prijzen en maken meer winst? maar dat slaat niet op een telecom provider.

Alles wordt duurder omdat tijdens corona / één schip dat vast zat en de tekorten die volgde blijkt dat mensen toch wel kopen desondanks de prijs hoger is, en het was wel lekker winstgevend?, slaat ook niet op een telecom provider.

Omdat andere bedrijven de prijzen verhogen, doen wij het ook?
of de shame van arbeid kost meer, dus we moeten de prijzen verhogen?
We vermoeden dat de grondstoffen duurder gaan worden, dus we verhogen alvast de prijzen
Waar baseer je dat op? Want dat is niet wat inflatie is en ook niet wat ze communiceren volgens mij.
Het standaard corrigeren van inflatie leidt tot inflatie. Als we daar gewoon eens mee stoppen dan neemt de hyperinflatie van dit moment ook af.

Contracten met een vaste looptijd zouden binnen die looptijd nooit ‘gecorrigeerd’ moeten kunnen worden. Potentiële kostenverhogingen gedurende die 1 of 2 jaar moet je als bedrijf gewoon incalculeren.

Bij een looptijd zonder einde vind ik het wel redelijk.
Daar heb je absoluut gelijk in, als we dus stoppen met inflatiecorrecties van salarissen zijn we er al ;-)
Het punt is natuurlijk wel dat dan ook echt niemand het moet doen. Als jij als enige afziet van inflatiecorrectie ben je de zak, want dan worden prijzen wel hoger maar jij blijft achter.
Zoiets kan alleen met wetgeving of grootschalige afspraken gebeuren ben ik bang.
Heb m'n contract even bekeken en inderdaad, deze clausule staat erin. Wel ontzettend vervelend dat ik, net zoals 99,99% van de mensheid dit soort documenten niet doorneem zodat ze op deze manier eenzijdig 'inflatie correctie kunnen veranderen zonder dat ze officieel contractbreuk plegen...

Had ik niet verwacht van Telecomprovider
Fixed that for you...Want elke telco heeft dit en 99,99% van de mensheid zal vanuit consumentenoogpunt gezien zijn Algemene Voorwaarden voor welke dienst dan ook, niet volledig doornemen.

HollandsNieuwe is net zoals Simyo (dacht ik dat de recente andere telecom boer was) een budget provider. Die hebben geen resources voor een mailing net zoals KPN/VodZig/Odi(T-mobile) - dus gooit men het in de A.V. en presto men kan doen wat men wil.

Nu weet ik niet wat de inflatie correctie officieel is van dit jaar, maar als die procentueel lager is dan 10% zou je over de hoogte wel bezwaar kunnen maken - verwacht ik... ben geen jurist, daar betaal ik een bedrijf voor als me dat echt aan het hart gaat.

In principe zal elke leverancier, behalve dan 50plusmobiel (vooralsnog, zo lees ik hieronder, want ik heb de tijd niet om die voorwaarden op te zoeken) heeft in zijn AV staan dat als: door Wettelijke of Inflatie Correctie zij het recht hebben om je maandtarief met XX % aan te passen.
Men moet ook wel, want anders zou je bij bijv. een BTW wijziging op de fles kunnen gaan als bedrijf als je dit niet doorvoert omdat het niet in je AV staat.

Wat niet netjes is in de laatste 2 berichtgevingen over dit onderwerp is dat het gewoon adhoc wordt toegepast, zonder al teveel informatie, maar helaas staat de provider in het recht. En het is niet dat jij - nu doe ik een aanname - bij elke dienst die je afsluit de volledige AV doorspit, en dan nog, al zou je het doen, vind dan maar eens een leverancier die het wel doet vs de tijd die je ermee kwijt bent vs gemak van simpelweg overstappen elk jaar wat meer voordeel oplevert dan een XX pagina tellende PDF op de zondagmorgen door te grasduinen van tig leveranciers.
Ik ga sowieso bezwaar maken. Ik heb geen enkele aankondiging gehad in welke vorm dan ook. Ik geef mijzelf weinig kans, maar niet geschoten is altijd mis.
Bezwaar maken op basis van welke gronden?
Die aankondiging was dus toen je akkoord ging met de voorwaarden. Als je dan al bezwaar maakt zou je het kunnen gooien op het mogelijk hoger dan de inflatie percentage... maar anders is het hoe dan ook zonde van je kbs die je op het web smijt.
Als je de voorwaarden leest voordat je ze tekent, dan ben je op de hoogte. Niks smerigs aan, gewoon volgens afspraak.
Waarom is dat smerig? Geen enkel bedrijf gaat meerjarige abonnementen aan zonder een inflatie clausule.

Hun personeel en inkoop krijgt ook te maken met inflatie. Geen inflatie clausule is een recept voor faillisement.

Dat jij het contract niet las en het niet wist maakt het niet smerig.

Of blijf jij wel bij je baas werken als je nooit inflatie correctie krijgt?
15 jaar terug was er nergens inflatiecorrectie bij telefoonabonnementen, dus zo raar is het niet.
Volgens mij was het t-mobile die ooit begon, en dat gaf toen al best verontwaardiging. Zoveelste cash-grab en versobering van abbonementen (zelfde tijd dat onbeperkt internet eraf ging en ze van FIFO naar het vreemde LIFO gingen qua belminuten die 2 maanden houdbaar waren.

Juist omdat er een eind-datum aan het contract zit en deze vaak maar 1 of 2 jaar loopt is een inflatiecorrectie onzinnig. Na de contractperiode snap ik het, maar tijdens is er (los van graaien) geen enkele reden voor.

Het feit dat de nieuw afgesloten abonnementen wèl voor de oude prijs aangeboden blijven worden zegt genoeg.
Inflatie correctie is geen cash grab, geen inflatie correctie is een risico.

En er zat en zit geen einddatum aan de abonnementen, er zat en zit een einddatum aan de kortingsperiode. Ik heb een abonnement met onbepaalde looptijd, waarbij ik twee jaar 50% korting krijg. Als ik niets doe loopt het abonnement gewoon door, maar betaal ik het dubbele, plus eventuele inflatie correcties.

Zonder inflatiecorrectie zou mijn contract op een gegeven moment weer goedkoper worden dan de abonnementen met korting.
Je sluit een ‘tweejarig abonnement’ af, waarbij de grote lettertjes een duidelijk maandbedrag laten zien.
Voor mij is dat dan de deal. Ik committeer mij voor 2 jaar en in ruil daarvoor krijg ik een vaste, goedkopere prijs. Om vervolgens na 3 maanden te horen: ow nu is de afgesproken prijs niet meer voldoende, want er is inflatie, zie kleine lettertjes… is mijns inziens een vreemde ontwikkeling en moreel verwerpelijk.

Na die twee jaar wordt de situatie anders. Dan is er geen commitment meer om te blijven en ook geen eventuele korting of vastigheid meer. Dat dan de prijs omhoog gaat middels een correctie vind ik vanzelfsprekend. Maar je kan dan ook gewoon direct weg als je het te duur vind worden.

Van een langdurige bevriezing van de prijs, en het daarbij behorende risico (of eerder probleem) is dus geen sprake.
Dit is dus puur een gevalletje 'kleine lettertjes lezen'. Iedereen gaat blindelings 'akkoord' met de voorwaarden omdat je zonder deze geen contract aan kan gaan maar nagenoeg niemand beseft zich wat hier precies in staat.

Dit is precies de reden dat ik bij ieder contract even snel alle voorwaarden doorneem, niet specifiek woord voor woord maar wel dat ik een idee heb waar ik precies mee akkoord ga.
Zo’n clausule is toch logisch?
Oke, waarom dan niet de huurprijzen, energieprijzen (met vast conctract) of alles met een looptijd > 1 maand?

Zo goed als niemand doet dit behalve mobiele providers.
Huurprijzen worden ieder jaar in april verhoogt. Daar hebben we zelfs een naam voor, huurverhoging.

Energieprijs met vast contract, tja, dat is een speciaal geval. Als de prijzen dalen krijg je ook geen goedkopere energie, dus daar werkt het twee kanten op en daarnaast is het gebonden aan een tijdsperiode.

Verder zit er in vrijwel ieder contract een clausule om jaarlijks te kunnen indexeren.
En jij denkt dat als er deflatie is dat ze de abbonementen verlagen?

Dat gaan we dan zien de komende jaren want ergens gaan we dat nog wel meemaken.
Uhm... daar gaat het toch niet om en over? En ik ben het met je eens dat de meeste bedrijven dan niet verlagen, tenzij er voldoende gezonde concurrentie is.

In mijn opinie kun je niet van bedrijven verwachten dat ze altijd maar prijsstijgingen voorkomen en de extra kosten voor eigen rekening nemen. En dan wachten tot er ooit misschien deflatie komt. Zo werkt het nou eenmaal niet.

Daarnaast ken ik de details van de providers niet. Ik heb wel het idee dat ze een of meerdere jaren geen prijsstijgingen hebben doorgevoerd. Maar dat is mijn idee, niet bekeken verder.
Ja en nee. De inflatie werd voornamelijk veroorzaakt door de gestegen energieprijzen. Energie is maar een deel van de mix van de kosten van een provider. Een ander deel is mensen (=lonen) en als ik het goed begreep is nog niet iedereen volledig gecompenseerd voor die 10% van het CBS, dus Hollandse Nieuwe (en andere bedrijven!) nemen de inflatie die een mix van producten is waar de prijs op bepaald wordt en nemen de volledige inflatie als correctie over.
Als werknemer ben je er zelf mee akkoord gegaan om een mindere loonsverhoging dan CBS inflatie te accepteren. Als contractant van dit contract ben je ook akkoord gegaan met deze clausule.
CBS is ook een mix. Het kan best zijn dat technologie 20% duurder is geworden, bijvoorbeeld krapte op de arbeidsmarkt (dat ook weer bij hun software-leveranciers), chip-prijzen etc.
Niet verwacht van Hollandsnieuwe? Tis gewoon een graaier met een absoluut verschrikkelijk slechte geschiedenis van hun klanten naaien.

Járen geleden eens gekeken of het wat was om naar over te stappen, nog nooit zoveel slechte reviews bij elkaar gezien. Nooit HN voor mij.
Klopt, en toen je begon met werken sprak je een loon af met je baas.
En toen kreeg je opeens loonsverhoging en indexatie.
Wat ontzettend smerig zeg! :+
Elke provider heeft dit in zijn algemene voorwaarden staan. Dus zo vreemd is die niet. Nu is 10% (net zoveel als bij moederbedrijf Vodafone) wel een stevige inflatiecorrectie aan gezien die dit jaar veel lager uitvalt. Dus het is gewoon minstens 2% extra cashen voor de beide providers.
Dit is dan voor zover ik kan zien ook de inflatie correctie over 2022, die van 2023 zal per 1-10-2024 doorgevoerd worden.

Over 2022 lijkt die 10% gewoon exact te kloppen: https://www.cbs.nl/nl-nl/...flatie-10-procent-in-2022
Klopt, Vodafone neemt volledig 2022 als uitgangspunt. KPN doe het anders die berekent de inflatiecorrectie van juli 2022 tot en met juni 2023.
Je kunt zoveel in een contract zetten maar dat wil nog niet zeggen dat het ook rechtsgeldig is. Afspraak is afspraak en als ze dat schenden hoef je je als klant ook niet aan het contract te houden.

Je kunt natuurlijk wel de prijsindex aanpassen bij verlenging of afloop van het abo. Maar dat durven ze niet want dan weten ze heel goed dat men meteen overstapt naar de concurrent. Dus dan bieden ze ineens weer de originele lagere prijzen aan en een maand later bij wijze van gaat de ineens omhoog vanwege inflatie, ja daag, en dat heet dus misbruik maken!

Ze gaan er vanuit dat niemand dit voor de rechter gooit en ze bij de meeste kunnen incasseren. Maar een beetje rechter maakt hier korte metten mee. Want dit is absoluut niet houdbaar.
https://www.acm.nl/nl/ond...efonie-internet-televisie

Helaas is het stukje 'toezichthouder' het wel eens met de stelling dat Inflatie correctie op deze wijze toegepast mag worden zonder dat de provider contractbreuk pleegt.

Eigenlijk breken telecom aanbieders alleen contractbreuk op moment dat zij zaken toe willen voegen aan de algemene voorwaarden en geloof mij als ik zeg dat deze getoetst worden bij de ACM.

Massale rechtzaken zoals bijvoorbeeld bij de "Gratis mobiele telefoons bij abonnement" is niet iets waar die industrie op zit te wachten, vandaar dat heel de case ook snel in het vergeet-potje van het internet gedrukt is.
Waar het ACM echter de plank al jaren mis slaat is het met concurentie.

BV de overnames van Tele2, Ziggo, en vele kleinere providers.

Pas bij concurentie zal er wel iemand zijn die hier iets mee wil/kan doen. BV gegarandeerd 2 jaar dezelfde prijs.

Maar ja als je allemaal onderdeel bent van zo'n groot bedrijf die dit toch zelf al "fout" doet dan zal niemand reclame gaan maken.

"Heeft KPN" recent je prijzen verhoogt. Nou wij garanderen je gedurende je contracttijd dezelfde prijs.

Mooie strategie, maar niet als je zelf onderdeel van KPN bent natuurlijk.
Vroeger had je onder de KPN vlag: XS4ALL / KPN zelf / Telfort.
Toen kwam de Italiaanse bezem en werd alles 1 KPN.
Nu ziet KPN weer toch in dat niet helemaal werkt, dus hebben ze tegenwoordig weer een berg sub providers: Simyo, Ortel mobile, Argeweb, Cam IT Solutions, Solcon, RoutIT, Divider, KPN internedservices, NLDC Datacenters, StartReady.com en Youfone (mogelijk vergeet ik er nog een stel en die laatste is nog in onderzoek)

Vodafone zit weer op de markt met Ziggo, Mobiel50+, Blyk, HollandsNieuwe. Liberty Global zit er ook met een half been in de Ziggo constructie.

Dan heb Odido (oud tmobile) al heeft die een klein te verwaarlozen klantenbestand. Zo heb je voor vast nog Delta die aan de weg timmert. Beide spelers doen echter geen deuk in een pakje boter slaan met aantal klanten.

Dus mobiel heb je 3 main netwerken, valt prima op de bedingen momenteel, 25 euro voor alles onbeperkt als consument is een goede prijs wereldwijd gezien vs onze dekking met bijhorende voorwaarden in de EU.

Op vast heb je Fiber en/of xDSL en Coax en ik noem het maar 'coax over fiber'

Fiber en xDSL gaan via het KPN WBA platform en Coax van Ziggo = eigenlijk alleen zakelijk via een dealership te verkrijgen, niet via de consumentenmarkt. Dus als je een snelle KPN wba verbinding hebt dan heb je best goed kans op een mooi maandbedrag voor je vaste diensten en als je alleen 1 van de 2 hebt - dan heb je vaak pech en kun je niet anders dan soort van de volle pond betalen.

Nu heeft de ACM in al haar wijsheid besloten dat Ziggo toch de kabel niet hoeft open te stellen... dus zal vast een beetje rond het niveau van nu blijven hangen ben ik bang. Mobiel zal ook niet echt veel lager kunnen want er is gewoon niemand die enig vuur aan de voeten van de Grote Twee kan leggen.
Ja Musk had een netwerkje kunnen starten ipv X te kopen, maargoed je wilt je tesla kunnen starten vanuit een X API ofcourse :)

Dus voor wie de ACM is, zeg jij het maar...

[Reactie gewijzigd door logix147 op 22 juli 2024 18:45]

Je zegt het zelf, afspraak is afspraak. De klant en het bedrijf hebben met elkaar afgesproken dat het bedrijf dit mag doen.

En dan weet je ook gelijk waarom niemand dit voor de rechter gooit, zonde van je geld en kansloos.
Grappenmaker, je moest is weten wat voor onzin er allemaal in die voorwaarden staat, als dat ooit voor een rechter komt gaat de helft direct de vuilnisbak in maar bedrijven proberen zichzelf graag in te dekken en te schermen met van alles. Ik ben daar niet van onder de indruk, jij blijkbaar wel.
Ik denk dat heel wat advocaten een andere mening zijn toegedaan. Het is niet omdat jij vele voorwaarden niet leuk vindt, dat ze daarom ook maar even tegen de wetgeving ingaan.
Ik ben meer van wat de wet voorschrijft en wat voor jurisprudentie er is omtrent iets alvorens ik besluit om een bedrijf wel of niet voor een rechter te slepen. In dit geval is het al jaren zeer duidelijk dat dit de goedkeuring van de wetgever draagt en dan is een gang naar de rechter tijd en geldverspilling.

En de helft van de voorwaarden gelijk de vuilnisbak in... en ik zou de grappenmaker zijn :P
Ze gaan er vanuit dat niemand dit voor de rechter gooit en ze bij de meeste kunnen incasseren. Maar een beetje rechter maakt hier korte metten mee. Want dit is absoluut niet houdbaar.
Waar baseer je dit op? Deze contract bepalingen zijn er immers gekomen na een uitspraak van het EU hof, zie ook: https://blog.iusmentis.co...-maar-mag-dat-wel-zomaar/

Ik vraag me dan ook af op basis van welke wetgeving jij meent dat een rechter hier korte metten mee zou maken. Ik zou immers eerder verwachten dat deze de conclusie van de hogere rechter zal volgen die hierover al geoordeeld heeft.
Dan pakken ze wel mooi even de hoogste waarde. Tov een jaar geleden zijn de prijzen volgens die index “maar” 3% hoger.
Inderdaad maar de index staat nu op 5.6% en geen 10! Dus er word weer schandalig misbruik van gemaakt. Na mijn mening is contract verbreking dan ook geldig. Het staat namelijk niet in verhouding.
De inflatie correctie gaat over 2022 en niet over 2023. Die van 2023 moet nog worden vastgesteld. Dat doet het CBS eind van het jaar
“Vroeger” was dat zo ja. Sloot je een contract voor twee jaar af. Vaak zogenaamd met korting die na twee jaar verliep, zodat je prijs dan omhoog klapte. Maar ja, mensen weten inmiddels wel dat ze dan moeten verlengen en toen zijn deze clausules in contracten gekomen.

Nu is je prijs na 2 jaar ook gewoon 5 euro hoger. Oh, en de korting loopt nog steeds af natuurlijk. Stukje winstmaximalisatie naar de aandeelhouders toe. ;)
Dat was vroeger ook niet zo. Inflatiecorrectie was altijd al mogelijk in een correct, alleen ging dat vaak om bijv. 2% en daar lag niemand wakker van en er ontstond geen discussie over.
Paar jaar geleden veranderde je prijs echt niet hoor. Dan betaalde je gewoon twee jaar lang wat je had afgesproken. Inflatiecorrectie is pas een jaar of 4 een ding.
Nah wel wat langer hoor, maar idd was dit in ieder geval 10-15 jaar geen issue.
Ik heb voor het eerst een prijsverhoging tijdens een lopend contract gehad in 2019. Blijkbaar altijd bij de juiste provider gezeten.

Trieste is natuurlijk dat er al tijden geen prijsontwikkeling is en dat de prijzen omhoog zouden moeten, maar diezelfde abonnementen nu gewoon voor de oude prijs af te sluiten zijn.
Dat laatste vind ik wel een punt. Als het nodig is te corrigeren binnen een contract looptijd, omdat het anders niet uit kan qua kosten( waarom kan je nieuwe klanten wel de oude prijs aanbieden?

Dat punt zou de ACM best eens kritische vragen over mogen stellen.
In 1994 sloot ik mijn eerste telefoonabonnement af en toen speelde dat al. Zoals al eerder aangegeven ging het tot voor kort om enkele procenten. Het was geen big deal.
Dat kan. Ik heb jaren en jaren bij KPN gezeten en daar gebeurde het niet. Contract van twee jaar, was twee jaar dezelfde prijs. Je mocht zelfs opzeggen bij een prijsverhoging. Pas toen ik in 2018 klant werd bij T-Mobile, werd ik er in 2019 mee geconfronteerd.
Mag je vreemd vinden, maar in het contract (tenminste bij SImpel staat dat er gewoon in dus ik denk dat dat hier niet anders is) staat dat ze een jaarlijkse inflatiecorrectie mogen toepassen.
Dus nee, je het is geen reden om je contract te ontbinden omdat je met de (potentiële) verhoging al akkoord bent gegaan toen je het contract aanging.
In dat contract dat je afsluit staat gewoon dat een inflatiecorrectie kan worden toegepast.
Het is vrij normaal om prijsverhogingen te doen. Ook wanneer je geen prijsverhoging ivm inflatiecorrectie doet. Echter, in het ene geval betekend dat wel, dat je dan (kosteloos) het abonnement mag opzeggen (wanneer het geen inflatiecorrectie is), bij het andere niet (wanneer het wel een inflatiecorrectie betreft).

Van deze laatste optie maakt HollandsNieuwe (VodafoneZiggo eigenlijk) nu gebruik van.
Afspraak is afspraak.
Klopt, zie het contract dat je hebt getekend en de voorwaarden waarmee je (onbewust?) akkoord bent gegaan.

Dit wist je vooraf, of had je vooraf kunnen/moeten weten.
Je wilt niet weten in hoeveel contracten tegenwoordig een uitzondering staat mbt een inflatiecorrectie.
Ziggo heeft dit ook in de algemene voorwaarden opgenomen, vodafone ook, net als odido.. en zo kan ik nog wel even doorgaan.
Dus in vrijwel alle algemene voorwaarden staat tegenwoordig dat inflatiecorrectie mag worden doorgevoerd. Als je het daar niet mee eens bent, had je het contract tijdens die verandering in de algemene voorwaarden moeten ontbinden. Maar 95% van de mensen zien die notificatie van verandering van algemene voorwaarden wel staan, maar acteren er niet op om te kijken wat die dan geworden zijn.
Je gaat akkoord met de voorwaarden, dat hebben ze duidelijk vermeld dat inflatiecorrectie mag. Je bent dus akkoord met deze verhogingen.
Tot op zekere hoogte natuurlijk. Als in de voorwaarden staat dat je eerstgeborene voor HollandseNieuwe is en je tekent ervoor dan is het nog niet rechtsgeldig.
Klopt, en het grappige is, andersom werkt het dus niet…

Ik had een lease contract voor een x bedrag, een maand later was de auto goedkoper maar ik werd vriendelijk gehouden aan de afgesproken prijs.

Ik weet zeker als de auto duurder geworden was ik ook had mogen betalen… beetje zelfde laken een pak
Die auto is toch door de lease maatschappij ingekocht tegen een bepaald bedrag op het moment dat je het contract sloot? Dat de auto daarna duurder of goedkoper wordt verandert die inkoopprijs op het moment dat je tekende toch niet?
Nee dat klopt, maar er was wel wat mee.. ik zal de mails even uitzoeken.
De LM gaf mij gelijk maar konden er niks aan veranderen.. ik ben zelf nu wel even benieuwd hoe dat ook alweer zat
Ik vind het ook een rare manier van doen. Je zegt ook niet tegen je werkgever van per volgende maand vraag ik 10% meer loon anders kom ik niet meer opdagen. Dan lacht ie je keihard uit en wijst even op je arbeidsovereenkomst.
Dat gebeurd juist heel vaak. Dan gaan mensen staken of nemen ze ontslag en gaan ze ergens anders werken.
Krijg je ook nog altijd evenveel salaris als de eerste maand dat je bij je werkgever werkte? Want toen had je ook gewoon getekend voor een bepaald salaris en ben je er ook akkoord mee gegaan.
In principe is dat zo ja, tenzij het minimumloon door stijging hoger is, of er bijvoorbeeld middels cao of andere afspraak een indexatie of andere stijging plaatsvindt

Maar als een bedrijf of bedrijfstak er slecht voor staat worden de lonen regelmatig ‘bevroren’.

Het punt vind ik niet zozeer dat er inflatiecorrectie wordt toegepast. Het is meer raar dat je het toepast over contracten met een (zeer beperkte) looptijd. Tijdens die looptijd van vaak slechts 1 jaar vind ik elke een dergelijke correctie niet op zijn plaats. Dat kan prima na de afgesproken tijd plaatsvinden.
Of dat juridisch nu mag of niet.
Staat in de algemene voorwaarden maar de algemene voorwaarden is een soort monopolie positie van alle bedrijven samen. En tsja je moet toch bereikbaar zijn dus die miljoenen mensen sluiten toch wel ergens een contract af.

Consument wordt al jaren niet goed beschermt tegen dit gedrag. ACM is een grote aansluiting.
Deed simyo ook..ik heb abbo bij beide. Iemand op t.net gaf als tip 50plusmobiel.nl
Ik heb ook 50+ mobiel, en mijn vrouw ook en mijn ouders nu inmiddels ook. Ze heeft 12GB internet met onbeperkt bellen en sms voor 7 euro per maand.
Net ff gecheckt, ik ook niet.
Bij mij staat er ook niks gemeld over een inflatiecorrectie/prijsverhoging.
Ik heb took niks staan in mijn mail die ik 2 September heb ontvangen.
Je sluit toch letterlijk een contract af? Voor X euro krijg ik X dienst voor X tijd?
Kan dit zomaar bij lopende abonnementen? Erg vreemd.
In de Algemene Voorwaarden van je abonnement staat in artikel 8 'tarieven' bij punt 8.3 dat we de tarieven één keer per jaar op 1 oktober mogen aanpassen aan de hand van de consumentenprijsindex van het CBS.
Aldus hollandsnieuwe. Vind het ook een vervelende manier van zaken doen, maar in principe zijn we wel akkoord gegaan.
Alleen de peildatum staat er niet bij. Dus waarom niet het gemiddelde van juli? (8.5%) Dat matched in ieder geval met de 3 maanden die daar ook genoemd wordt als periode van nieuwe klanten die worden ontzien. Jaarcontracten afsluiten en switchen na afloop en dat consequent volhouden.
Aangezien ze verwijzen naar dit artikel zal de periode 1-1-2022 tot 31-12-2022 geweest zijn, over die periode heeft het CBS 10% berekend, zie ook: https://www.cbs.nl/nl-nl/...flatie-10-procent-in-2022
En in het contract dat je afsluit staat letterlijk dat ze jaarlijks een inflatie prijsverhoging kunnen dorvoeren binnen het lopende contract. daar is hollandse nieuwe niet de enige in. We hebben hier een abbo van Simpel, die doen hetzelfde. Je betaalt dus binnen je lopende contract meer dan hetzelfde contract dat op de site nog wordt aangebonden.
Kleine lettertjes dus, het staat er echt in.
Dit heeft zowat elk bedrijf zo geregeld in de voorwaarden. Dus ja het mag.
Is niet vreemd. In datzelfde contract staat toch dat inflatiecorrectie doorgevoerd wordt?
Je sluit toch letterlijk een contract af? Voor X euro krijg ik X dienst voor X tijd?
Kan dit zomaar bij lopende abonnementen? Erg vreemd.
Is dit een serieuze vraag? Of heb jij echt nog nooit een contract en de bijbehorende voorwaarden gelezen?

8)7
denk ongeveer 98% van de mensen niet!
Toch wel raar dat ik dat 5 dagen voor de verhoging op tweakers moet lezen. In de mails van Hollandsnieuwe wordt deze verhoging niet genoemd.
Verhoging is exact in lijn met Vodafone, verrassend...not!

Er zijn een aantal soort bedrijven die ik in Nederland het niet gun om inflatiecorrecties door te voeren... telecomproviders zijn daar één van. Ik vind het absurd dat je bijv. een abonnementsprijs voor twee jaar afsluit, maar tussentijds een verhoging mag krijgen onder het mom van inflatiecorrectie... doe dat lekker als het contract afloopt of eentje opnieuw wordt afgesloten.....

Ik heb mijn twijfels namelijk of kosten daadwerkelijk door de inflatie ook 10% gestegen zijn bijvoorbeeld...
Het staat gewoon in de voorwaarden waarmee jij akkoord gaat. Die inflatiecorrectie spreek je dus ook gewoon af.
Ik vind ook gewoon dat als een bedrijf dit doet het wettelijk moet kunnen aantonen dat zij die extra kosten maken.
Nou ja, als wordt verwezen naar het CBS, dan is er een soort objectieve maatstaf.

Maar los daarvan: ik denk dat elektriciteit een flinke kostenpost voor providers is en dat is vorig jaar hard gestegen. De lonen zijn ook alom gestegen. Of dat precies op 10% uitkomt? Geen idee. Maar niemand kan ontkennen dat er grote kostenstijgingen zijn.

Het enige wat ik wel vind is dat ze dit niet ergens diep in de Algemene Voorwaarden moeten verbergen, maar op moeten nemen in het contract (tussen haakjes bij de prijs). Dan is het voor meer mensen duidelijk wat de afspraak is.
De prijzen van energie op de inkoopmarkt is inmiddels weer op hetzelfde niveau als voor de oorlog in Oekraïne (grafiekje linksboven). Maar dat zien we als het goed is volgend jaar pas terug in de indexering. Feit is dat CBS vastgesteld heeft dat de indexering over 2022 10% bedraagt.

In de voorwaarden van HN staat:
8.3. hollandsnieuwe behoudt zich het recht voor om ieder jaar op 1 oktober de tarieven aan te passen op basis van de inflatie. De hoogte hiervan wordt bepaald door de Consumentenprijsindex van het CBS. De inflatiecorrectie geldt voor klanten die op het moment van aanpassing langer dan 3 maanden klant zijn en voor klanten die op dat moment langer dan 3 maanden geleden hun hollandsnieuwe abonnement hebben verlengd.
Die 1 oktober is duidelijk, maar er staat nergens wat de peildatum dan is, het 2022 gemiddelde is dan wel een uitschieter, alhoewel juli dan ook nog 8.5% bedraagt over de voorgaande 12 maanden Dit is wel een tikkie cherry picken ...
Verhelderend, dat stukje uit de voorwaarden waarvoor dank.
Ik vind het dan wel redelijk als ze deze publiekelijke aankondiging dat ze daadwerkelijk verhogen voortaan iets eerder zouden doen. Nu is het minder dan week voorafgaand en volgens mij is het bij bijvoorbeeld energiecontracten inmiddels verplicht om dit minimaal een maand vooraf te melden.
Bij VodafoneZiggo zijn vorig jaar de kosten harder gedaald dan de omzet, oftewel hun winstmarge is toegenomen. Ik weet niet hoe het ervoor staat in de afgelopen twee kwartalen, maar zo zwaar hebben die bedrijven het dus niet.
Volgens VodafoneZiggo waren zowel omzet als EBITDA stabiel t.o.v. 2021. Waarom jij dan beweert dat dit niet zo is, is mij een raadsel.

De verwachting is ook dat 2023 minder zal zijn, vanwege de inflatie. Voor Q1 en Q2 kloppen die verwachtingen. Vergelijkbaar met Q4 2022, die liet ook al een daling zien.
https://integratedreport2022.vodafoneziggo.nl/

Kijk maar op pagina 95 van het jaarverslag.
Operationele omzet licht gedaald. Operationele kosten harder gedaald. Bovendien in 2022 ook winst uit financiering, waar dat in 2021 nog een flink verlies was.

Winst voor aandeelhouders is gestegen van een verlies van 147,8 miljoen in 2021 naar een winst van 369,3 miljoen in 2022.
Er zit een rare post "Finance income" die het verschil veroorzaakt. Op pagina 74 is te lezen waar dat door komt:
This increase is mainly driven by an increase of €664.8 million in realised and unrealised gains on derivative instruments due to the appreciation of the USD compared to the euro and an increase in interest rates
Dat heeft met de daadwerkelijke kosten niet zoveel van doen, maar is dus een financieel meevallertje in de boeken.
En voor nieuwe klanten dan ook tarieven hanteren die 10% hoger liggen. Dan is het helemaal eerlijk.
Wettelijk gezien moet het opgenomen zijn in de algemene voorwaarden, anders mogen ze dit niet doorvoeren. Dit is bepaald door het EU hof, wat dat betreft valt er dus niet zoveel te kiezen voor de providers. Het staat ze natuurlijk vrij het ergens anders ook te vermelden, maar als het niet in de algemene voorwaarden staat (die normaal gesproken onderdeel zijn van de overeenkomst afgesloten in het contract) mogen ze dit niet doorvoeren. En dus staat het overal in de algemene voorwaarden.
Er heeft iemand afgelopen jaar het nieuws gemist over gestegen lonen, energie prijzen etc etc…
Ik snap wel dat de kosten stijgen, maar je ziet nu een soort van waterval effect en een argwaan die ontstaat bij consumenten. Je moet als consument nu maar geloven dat de kosten echt 10% hoger zijn en niet 8% zodat ze 2% in eigen zak kunnen steken.

Om een voorbeeld te noemen wat hier op lijkt was mijn stadswarmte leverancier die mooi met de stijging van de gasprijs meeging zonder zelf heel veel extra kosten te maken, gewoon puur om mensen uit te melken.
Ja, die regeling voor Stadswarmte is een grote schande. Maar dat was het ook al voor de inflatie.
Er gebeurt nu precies waar de economen voor hebben gewaarschuwd.

En de stadsverwarming is (was?) gekoppeld aan de gasprijs, dat was wettelijk zo geregeld.
Nou aangezien iedereen maar hoger loon eist, moet dat geld wel ergens vandaan komen he.
Die loonsverhoging is juist een reactie op de inflatie. Het is gelukkig niet zo dat de inflatie met de loonsverhogingen meegroeit.
Met alle regels die er vanuit Europa zijn begrijp ik niet dat er geen bindende same service, same price regels zijn.
Het probleem is dat je daarmee ook concurrentie tegengaat, dan maken ze het voor expres duurder, zodat overstappen ook niet werkt.

Als het echt nodig zou zijn om hun hoofd boven water te houden, dan had ik begrip er (wellicht) voor gehad. Maar heb het gevoel dat graaien hier beter woord voor is.
Maar heb het gevoel dat graaien hier beter woord voor is.
Het graaien is door instituten die de inflatie veroorzaken. Wat tal van bedrijven waaronder telco's (moeten) doen downstream in het financiële systeem is klein bier.
Misschien omdat de kosten niet overal gelijk zijn?

En ter informatie, het communisme is de afgelopen 100~150 jaar nog nergens een succes geworden. Het is hooguit een geweldig recept om de economie en samenleving naar de bliksem te helpen.
Ik denk dat ik ook maar eens een inflatie correctie ga doorvoeren.
Wij hebben het vorige maand ook in onze voorwaarden opgenomen, net als al die telecom boeren. Niet om meteen maar te graaien, maar wel om op aanvullende service buiten bestaande overeenkomst te kunnen schakelen als alles opeens weer 30% duurder wordt binnen 2,5 jaar. Het is een "vangnet".
Ze gebruiken het nu gewoon als graaien en niet als vangnet, ze hadden prima alleen de nieuwe en verlengingen kunnen verhogen met 10% en de bestaande contracten laten voor wat het is.
Als de lonen stijgen, dan is het toch logisch dat de prijzen meegroeien. Niks met graaien te maken. Een bedrijf bestaat om winst te maken, het is geen liefdadigheidsinstelling.

Een hoger loon eisen is mooi voor de persoon, maar dat heeft consequenties op alles. En zie hier het voorbeeld. En dan nu zeker raar op kijken als de prijzen stijgen.. 8)7
Het is niet loonsverhoging wat het in gang zet. Inflatie komt hoofdzakelijk door de toename van euro's in circulatie.

Het is echt kinderlijk eenvoudig: Als de wereld in 100 taartpunten is opgedeeld, en ik maak er ineens 5 taartpunten bij, dan zijn die 100 tokens die er al waren minder waard geworden. EN daarmee verrijk ik mijzelf ten kostte van jou. Want dat waardeverlies wat jij ervaart, gaat naar mij.

Dit proces loopt continue, doelbewust. Het is een ontwerpkeus, een feature (maar niet voor jou!). Inflatie is geen natuurkracht. Het financieel systeem is precies dat: Een systeem. Gemaakt door mensen.
Heb je de omzetcijfers paraat? Inzicht in hun inkomsten, uitgaven, investeringsplannen?
En hoe lang zouden ze het dan nog volhouden?

Huren gaan omhoog, personeelskosten gaan omhoog, maar hun inkomsten blijven met jouw voorstel vrijwel gelijk. Dat kan niet heel lang goed gaan.

(overigens is 10% wel een forse stijging, doet mij vermoeden dat ze al problemen hadden)
Wij hebben als IT dienstverlener ook in de voorwaarden opgenomen dat als een leverancier de prijzen met meer dan 4% verhoogt, wij ook een correctie zullen doen op prijzen. Maar dat bij verhogingen vanaf 10% de klant kosteloos mag opzeggen.

4% klinkt niet als veel, maar deze voorwaarden zijn bij ons al 8 jaar van toepassing.
Daarnaast mogen wij tussentijds niet verhogen als de leverancier dit ook niet doet. (Eigen producten en prijzen blijven dezelfde prijs)
Deze strategie zorgt juist voor langere contracten omdat klanten opeens ook bereid zijn voor langere periode een overeenkomst vast te zetten. Omdat ze dan weten dat de prijzen voor het afkopen van support voor 3, 4 of 5 jaar niet zullen stijgen. (Contracten lopen bij ons vanaf 1 maand tot 7 jaar)
Lijkt mij dat dit juridisch geen stand houdt bij de rechtbank.
Iets zegt in mij dat hier spraken is van eenzijdige machtspositie / verhouding t.o.v. de consument.
B2B, misschien even vergeten te vermelden.
Hier zijn deze voorwaarden gewoon netjes duur juristen getoetst en ook akkoord bevonden door diverse klanten die zelf al meer juristen hebben dan ons kantoor groot is in totaliteit 8)7
Vreemd dat telecom aanbieder 50plusmobiel het zo veel voordeliger kan op hetzelfde netwerk maar er hier weer een inflatie bonus nodig is.
Bedankt voor de tip. Ik denk dat ik maar over ga stappen dan :)
Was al jaren tevreden klant bij Hollandsenieuwe, maar dergelijke praktijken hou ik totaal niet van.
Tja wie houdt er wel van... hoort bij tegenwoordig.. dan kun je nergens terecht als je er niet tegen kan

Nu de lonen nog stijgen
Precies, kunnen we weer opnieuw het riedeltje aflopen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.