Tip de redactie

Ondersteuning voor pdf en xps verdwijnt uit Office 2007

Door Harm Hilvers, 2 juni 2006 22:5191 reacties

In oktober 2005 kondigde Microsoft aan dat Office 2007 ondersteuning zou krijgen voor het exporteren van documenten naar het pdf-formaat. Adobe was hier echter niet over te spreken en is vrij snel na het bekend worden van dit nieuws in gesprek gegaan met Microsoft. Het Redmondse softwarebedrijf had de 'save as pdf'-functionaliteit toegevoegd aan Office 2007 omdat klanten daar bij iedere eerder Office-release om gevraagd hadden. Het implementeren van het pdf-formaat wordt door Adobe vrij toegestaan en zelfs aangemoedigd, en het is dan ook niet verwonderlijk dat dit zelfs volledig gratis is. Ondanks deze voorwaarden zou Adobe echter graag zien dat Microsoft gaat betalen voor de implementatie van het pdf-formaat in Office 2007 of dat de hele feature uit het officepakket gehaald wordt. Onduidelijk is waarom Adobe van Microsoft wel en van andere bouwers van pdf-implementaties geen geld wil zien. De mogelijkheid bestaat dat pdf-support in Microsofts Office-producten Adobe te erg zou raken, aangezien dat bedrijf eigen pdf-plugins voor Office ontwikkelt en verkoopt.

Microsoft heeft daarom besloten de ondersteuning voor het exporteren naar zowel het pdf- als het eigen xps-formaat uit Office 2007 te halen en via losse downloads weer aan te bieden. Het bedrijf vindt namelijk dat het niet kan voldoen aan Adobes eis de Office 2007-gebruikers te laten betalen voor het gebruik van pdf, terwijl de users van concurrerende officesoftware dat wel gratis mogen doen. In ruil voor opname van pdf-ondersteuning in de nieuwe Office-release had Microsoft Adobe aangeboden om diens Flash- en Shockwave-software op te nemen in Windows Vista. Daar had Adobe echter geen oren naar. Als pdf-ondersteuning uit Office 2007 verdwijnt, zou alleen support voor het xps-formaat overblijven. Dat zou echter problemen kunnen geven bij de Europese Commissie, omdat Microsoft daardoor één formaat bevooroordeelt ten opzichte van andere formaten. Om monopolie-aantijgingen door bijvoorbeeld Adobe te voorkomen, is daarom besloten ook de functionaliteit om naar het xps-formaat te exporteren uit Office 2007 te halen.

Office 2007 PDF

Reacties (91)


Dell sluit deal met Skype over meeleveren software

Door Martin Sturm, 2 juni 2006 22:0323 reacties, bron: The Register

Dell XPS M2010 (kofferlaptop, gesloten)Nadat Dell vorige week nog een samenwerking met Google bekend maakte, heeft het bedrijf nu ook een deal gesloten met de ontwikkelaars van Skype. Dell gaat in eerste instantie Skype standaard meeleveren met laptops uit de XPS-serie wanneer een optioneel audio-video communicatiepakket wordt bijbesteld. De Skype-software wordt echter niet standaard geïnstalleerd op de systemen. De reden hiervoor zou zijn dat Skype een potentieel veiligheidsrisico is voor bedrijven wanneer de Dell-systemen binnen het bedrijfsnetwerk worden neergezet. De overeenkomst met Skype is wel opmerkelijk te noemen, wanneer de deal met Google in beschouwing wordt genomen. Op de dag dat Dell namelijk de samenwerking met Google aankondigde, waarin werd vastgelegd dat Dell standaard Google-software op zijn systemen installeert en een pagina van Google als startpagina instelt in de standaard browser op de Dell-systemen, sloot Skype-eigenaar Ebay een overeenkomst met Yahoo. Aangezien Yahoo en Google een tamelijk overlappende markt proberen te bedienen en Google bovendien met Google Talk een potentiele concurrent voor Skype in zijn assortiment heeft, is het opmerkelijk dat Dell toch voor Skype heeft gekozen.

Reacties (23)


Britse journalisten opgeroepen Yahoo te boycotten

Door Caroline Schröder, 2 juni 2006 22:0223 reacties, bron: Reuters

Chinese vlag met computer / China / Internet (kleiner)De vakbond voor journalisten in Groot-Britannië en Ierland heeft zijn leden opgeroepen om alle producten van Yahoo te boycotten. De journalistenvakbond, die 40.000 leden telt, heeft een brief geschreven aan de Europese directeur van Yahoo waarin het de zoekmachinegigant ervan beschuldigd de Chinese overheid informatie over journalisten te verstrekken. Yahoo werd al vier keer in verband gebracht met het achter de tralies helpen van Chinese dissidenten die voorstanders van democratie zijn. De vakbond beschouwt dergelijke acties van Yahoo als onaanvaardbaar. Yahoo was nog niet bereikbaar voor commentaar op de actie van de bond, maar liet vorige maand al weten dat het niet in staat is het Chinese overheidsbeleid te veranderen en derhalve geen andere keuze heeft dan de Chinese lokale wetten te volgen.

Reacties (23)


Virussen steeds minder interessant voor kwaadwillenden

Door Caroline Schröder, 2 juni 2006 21:5125 reacties, bron: ZDNet UK

Computer virusSlechts 0,37 procent van alle mailtjes die in mei door Softscan werden gescand bevatte een virus, waarmee een laagte-record gevestigd werd. Niet eerder werden er zo weinig virussen aangetroffen. Ter vergelijking: in dezelfde periode vorig jaar was dit aantal tien keer zo groot en in mei 2004 bevatte nog 9 procent van alle mailtjes een virus. Volgens Softscan betekent het niet dat virussen definitief tot het verleden behoren, maar geven de cijfers vooral aan dat virusschrijvers een andere koers hebben ingezet. Het gaat al lang niet meer om de eeuwige roem, maar veel meer om het verkrijgen van gegevens ten behoeve van financieel gewin. Softscan heeft niet onderzocht hoe het met spyware zit. Wel laat het bedrijf weten dat maar liefst 85 procent van alle mail uit spam bestaat. Anti-spywarebedrijf Webroot maakte onlangs bekend dat in het eerste kwartaal van dit jaar maar liefst 87 procent van alle consumentencomputers spyware bevatte.

Reacties (25)


Samsung mist Apple-order door loslippige directeur

Door Caroline Schröder, 2 juni 2006 21:4518 reacties, submitter: John_Glenn, bron: InformationWeek

Samsung moet de loslippigheid van een van zijn directeuren duur betalen, meldt analist Craig Berger. Apple heeft het bedrijf gestraft voor eerdere berichten waarin het naar buiten bracht dat Apple de voorkeur zou geven aan Samsung ten koste van SigmaTel en PortalPlayer. Apple heeft aangekondigd dat het zijn MP3-chips voor de iPods Shuffle voorlopig bij Sigmatel zal blijven afnemen. Wel zal Samsung de mediaprocessor leveren voor de volgende generatie iPods Nano, maar de iPod Shuffle gaat nu aan de neus van Samsung voorbij. Sigmatel spint er ondertussen garen bij dat Samsung zijn mond voorbij gepraat heeft. Het bedrijf dat de laatste maanden maar met moeite het hoofd boven water kon houden, kan opnieuw een fikse hoeveelheid chips aan Apple slijten. De iPod-fabrikant gaat er vanuit dat het alleen al in 2006 7,4 miljoen Shuffle-chips nodig heeft. Cijfers die best nog eens hoger uit zouden kunnen vallen als Apple de prijsverlaging van Nand-flashgeheugen doorberekent in de prijs voor deze iPods. Sigmatel blijft overigens marktaandeel verliezen aan Chinese concurrenten.

Spreken is zilver, zwijgen is goud

Reacties (18)


Mogelijk in juli Apple Xserve met Woodcrest-Xeon

Door Martin Sturm, 2 juni 2006 20:3418 reacties, bron: ThinkSecret

ThinkSecret meldt dat Apple reeds in juli zijn Xserve-productlijn zal vernieuwen. De nieuwe Xserve-systemen zullen worden uitgerust met de nieuwe Xeon-processorserie van Intel die gebaseerd zal zijn op de Woodcrest-core die in juni zal worden geïntroduceerd. Hiermee zal de Xserve op de Power Mac voorlopen als het gaat om de overstap naar het Intel-platform. Tevens zal de Xserve-serie, tegen de traditie in, beter presteren dan de snelste Power Mac van Apple.

De huidige Xserve-systemen zijn uitgerust met maximaal twee PowerPC G5-processors met een maximale kloksnelheid van 2,3GHz, terwijl de huidige snelste Power Mac twee dual-core PowerPC-processors heeft op een kloksnelheid van 2,5GHz. De Power Mac zal pas in augustus van dit jaar de overstap naar Intel-processors wagen, waarbij de introductie waarschijnlijk plaats zal vinden tijdens Apple's Worldwide Developer's Conference. De Power Mac, die waarschijnlijk dan Mac Pro gaat heten, zal dan worden uitgerust met de Core 2 Duo-processor voor desktops, die nu nog bekend is onder de codenaam Conroe. In het verleden is het een keer eerder voorgekomen dat de Xserve uitgerust was met een snellere processor dan de snelste Power Mac. Dat was toen Apple de 2,3GHz Xserve stilletjes had geïntroduceerd, terwijl de snelste Power Mac nog voorzien was van twee 2,0GHz PowerPC-processors. Zodra de Core 2 Duo voor laptopsystemen wordt geïntroduceerd, wat volgens de huidige planning in augustus het geval zal zijn, verwacht ThinkSecret dat we kort daarop al een vernieuwde MacBook Pro kunnen verwachten met deze processor.

Apple Xserve G5

Reacties (18)


Philips presenteert nieuw beamersysteem

Door René Wichers, 2 juni 2006 17:3562 reacties, submitter: MarcelG, bron: Oxle

Philips heeft een vernieuwd projectiesysteem voor beamers onthuld, zo blijkt uit een persbericht. Ujoy, zoals het concept genoemd wordt, is een doorontwikkeld DLP-systeem. Een DLP-projector wordt gekenmerkt door goede kleurechtheid en hoog contrast, maar de lamp die een dergelijke beamer nodig heeft is duur en vaak lastig te vervangen. Philips claimt echter dat het een plug-and-play-verlichtingselement heeft ontwikkeld dat bovendien bovengemiddeld lang meegaat, waardoor Ujoy-projectors erg geschikt voor thuisgebruik lijken.

Ujoy zou in het bijzonder geschikt zijn voor gamers; een flinke tegenvaller is dan wel weer dat er geen sprake van HDTV-support is, zodat er niet optimaal van next-gen consoles geprofiteerd zou kunnen worden. Het bedrijf liet een twintigtal ontwerpen maken door de studenten van een kunstacademie, in plaats van de eigen designafdeling in te schakelen. Wanneer de Ujoy-projectoren op de markt komen is nog even de vraag, maar nu de NOS de HDTV-uitzendingen van het WK voetbal heeft geschrapt en die standaard daarmee weer aan momentum heeft verloren, lijkt het er toch op dat er voor zulke beamers op z'n minst een leuke nichemarkt is weggelegd.

Ujoy-prototypes

Reacties (62)


Weblogger veroordeeld wegens aanzetten tot geweld

Door Arie Jan Stapel, 2 juni 2006 16:5655 reacties

Weblogger Ertan is gisteren door de rechtbank in Amsterdam veroordeeld tot 100 uur taakstraf, waarvan de helft voorwaardelijk, wegens aanzetten tot discriminatie en geweld tegen homo's en minister Verdonk. Het Openbaar Ministerie had 180 uur geëist, waarvan de helft voorwaardelijk. In 2004 plaatste hij een open brief op zijn site waarin hij opriep minister Verdonk te stenigen, die hierop aangifte deed. Ook riep hij op tot geweld tegen homo-activisten waaronder Henk Krol en Boris Dittrich, die ook aangifte deden. Ten slotte stelde hij voor bomaanslagen tijdens de Canal Pride Parade te plegen. Het Meldpunt Discriminatie Internet kreeg meer dan honderd meldingen binnen over de sites van Ertan.

Deels deed Ertan de kwalijke uitlatingen op een site die hij niet onder zijn eigen naam voerde, zodat aanvankelijk niet duidelijk was wie erachter zat, maar door medewerkers van GeenStijl werd hij snel opgespoord. Ertan verweerde zich door te stellen dat het allemaal om satire ging, maar de officier van justitie vond het daar veel te serieus voor. Blijkens het vonnis ging de rechtbank in deze redenering mee. Het is de eerste maal dat een weblogger in Nederland wordt veroordeeld voor dit soort uitlatingen en het MDI is blij dat nu duidelijk is geworden dat het internet geen vrijplaats is, waar alles is toegestaan. Ook het COC is blij dat homo's op het internet niet straffeloos kunnen worden bedreigd.

MDI-logo

Reacties (55)


Nu ook biologisch zoeken met Google

Door Bart Veldstra, 2 juni 2006 15:5427 reacties, bron: ZDNet.be

Google Green SummerDe zoekgigant Google heeft onder het motto 'Have a green summer' een nieuwe dienst beschikbaar gemaakt voor de groenbewuste gebruikers. Deze mensen kunnen nu in combinatie met Google Maps informatie opvragen over het milieu rondom een bepaalde plaats. Hierbij kan gedacht worden aan een lijst met parken, maneges en natuurmusea, maar ook garages voor elektrische auto's en veganistische restaurants. De database wordt bijgehouden in samenwerking met de milieuorganisatie Earth Day Network. Op dit moment kunnen alleen nog maar de groene zones in de Amerikaanse steden San Francisco, Los Angeles, Las Vegas, New York en Orlando worden opgevraagd, maar Google belooft dat dit binnenkort uitgebreid zal worden. Met deze dienst haakt Google in op het toenemende milieubewustzijn onder particulieren. Ook wil de zoekgigant bedrijven, die met steeds strengere milieuwetgeving te maken hebben, de helpende hand toesteken. Daarnaast hoopt Google natuurlijk ook zelf een positiever imago aan de groene service over te houden. Luanne Calvert, een woordvoerster van Google, noemt het profileren als een 'groen' bedrijf een van de belangrijke doelstellingen van Google.

Reacties (27)


'The Pirate Bay komt naar Nederland'

Door René Wichers, 2 juni 2006 15:05160 reacties, submitter: AcouSE, bron: Aftonbladet

De Zweedse krant Aftonbladet meldt dat The Pirate Bay, de torrentsite die woensdag door de politie offline werd gehaald, mogelijk vandaag nog een nieuwe start zal maken - en wel in Nederland. 'We hebben een contract met een bedrijf voor de huur van serverruimte', meldt Fredrik Neij, een van de drijvende krachten achter de piratensite, in een interview met de krant. 'We hebben backups van alle materiaal, en we werken momenteel continu om zo snel mogelijk weer in de lucht te zijn.' De status van verdachte baart hem geen zorgen: 'We beschouwen onszelf als onschuldig, dus we hebben er geen probleem mee om direct een doorstart te maken.' Ook het Nederlandse bedrijf ziet geen problemen in de klandizie van de Zweden, denkt Neij: 'We zijn heel duidelijk geweest over onze activiteiten, dus ze weten waar ze aan toe zijn.'

The Pirate Bay-logo Minder gelukkig zijn diverse andere klanten van het vorige hostingbedrijf van The Pirate Bay. Bij de politieinval, waarbij een vijftigtal agenten betrokken waren, werden niet alleen drie arrestaties verricht, maar werd ook een flinke hoeveelheid servers in beslag genomen. Naar inmiddels is gebleken waren die lang niet allemaal van de torrentsite: diverse andere klanten van de hoster zijn eveneens hun apparatuur kwijt. 'Dit is verschrikkelijk voor ons bedrijf', vertelt de eigenaar van webhotel DigiFerm. 'Duizenden buitenstaanders zijn getroffen, en heel wat bedrijven hebben vandaag geen mail of internet.' In een reactie liet de politie van Stockholm weten dat alles volgens het boekje is gebeurd, maar dat de problemen voor buitenstaanders natuurlijk niet de bedoeling waren.

Ook de MPAA zal niet blij zijn. Die organisatie gaf woensdagavond nog een persbericht uit, waarin het 'zinken' van de 'piratentracker' bejubeld werd als een overwinning op de 'Internet copyright thieves'. De inval moet volgens de MPAA gezien worden als een teken van groeiende Zweedse cultuur van respect voor intellectueel eigendom, en als signaal aan piraten overal ter wereld dat er geen vrijhavens meer bestaan. 'Er zullen altijd weer nieuwe piraten opstaan, en we zullen ze allemaal weten te vinden', liet een filmbons aan de Los Angeles Times weten. Uitzonderlijk is overigens dat er in het persbericht tot tweemaal een sneer wordt uitgedeeld aan de 'spottende en schampere' reacties van The Pirate Bay op zogenoemde cease-and-desistbrieven, die de Amerikaanse filmindustrie blijkbaar erg hoog zaten. We vermoeden dat, als The Pirate Bay in zijn voornemen slaagt, tegen het einde van de dag een nieuwe reactie aan de lijst zal zijn toegevoegd, en we twijfelen er niet aan dat de stijl daarvan cynischer dan ooit tevoren zal zijn.

Reacties (160)

Lees meer

Politie sluit onderzoek Pirate Bay af
Politie sluit onderzoek Pirate Bay af Nieuws van 11 december 2007
The Pirate Bay wil Sealand kopen
The Pirate Bay wil Sealand kopen Nieuws van 12 januari 2007
MPAA pakt usenet-zoekmachines aan
MPAA pakt usenet-zoekmachines aan Nieuws van 24 februari 2006
BitTorrent in volgende release Opera
BitTorrent in volgende release Opera Nieuws van 7 februari 2006
Newnova: Suprnova gaat ondergronds
Newnova: Suprnova gaat ondergronds Nieuws van 10 oktober 2005

Essent zet @Home in de etalage

Door René Wichers, 2 juni 2006 14:4763 reacties, bron: Essent

Essent wil zijn Kabelcom-dochter verkopen, zo valt in een persbericht te lezen. Het bedrijf wil zich meer op de energiebranche richten en stelt daarnaast dat het niet in staat is om de telecomdivisie verder te laten groeien. De kabelboer van Essent, die vooral onder de merknaam @Home bekend is, telt momenteel 1,8 miljoen aansluitingen en is daarmee de op een na grootste coaxprovider van Nederland. Om de slag met de concurrentie niet te verliezen - KPN wordt met name genoemd - is expansie echter noodzakelijk, aldus het communiqué. De enige stap die dan overblijft 'om het technologisch leiderschap te bewaren' is verkoop, en dus is 'een beperkt aantal bedrijven' uitgenodigd om een bod op de provider uit te brengen. Het overnamebedrag zal naar schatting tussen de 2,5 en 3 miljard euro liggen. Binnen een paar maanden moet duidelijk worden of er een geschikte overnamekandidaat is gevonden.

Essent Logo Opmerkelijk genoeg kwam Essent nog onlangs in het nieuws, toen bekend werd dat het bedrijf plannen had om Casema over te nemen. Aan Essent-woordvoerder Jan Veenstra vragen we of met het afketsen van die transactie de lol eraf was: 'Zeker niet. We hebben al eerder besloten dat Essent zich op energielevering moet concentreren.' De markt is volgens hem echter rijp voor 'consolidatiebewegingen': 'We willen geen kansen missen: de tijd is rijp om een partner voor Kabelcom te zoeken die het de gewenste groei kan bezorgen.' Toch is verkoop nog geen zekerheidje, stelt hij met nadruk: 'Kabelcom zal niet tegen elke prijs van de hand gedaan worden.'

De vraag is dan of de kabelaar nog wel een toekomst bij Essent heeft, nu duidelijk is geworden dat de telecomdochter in de huidige situatie is uitgegroeid. Veenstra legt uit dat schaalvergroting uiteindelijk noodzakelijk is, maar dat eventueel uitstel van de verkoop geen probleem is: 'Kabelcom is een goed renderend bedrijf. Als ons onderzoek in eerste instantie niets oplevert, zullen we onze investeringsprogramma's gewoon doorzetten. Kabelcom is geen blok aan ons been - integendeel. We kunnen het ons veroorloven om een goede deal af te wachten, maar de belangstelling is groot.' Hij verwacht dan ook dat de zoektocht naar een koper snel resultaat zal opleveren.

Reacties (63)


Red Hat lanceert social-networkingsite

Door René Wichers, 2 juni 2006 12:5442 reacties, bron: News.com

Onder het motto 'Show off & hang out' heeft Red Hat deze week een zogeheten 'social networking'-website online gebracht, waarop bezoekers met gelijkgestemden over muziek en video van gedachten kunnen wisselen. Bijzonder aan de Mugshot-website is dat hij volledig met opensourcesoftware is gebouwd, en Red Hat hoopt met dit project dan ook meer bekendheid aan de kwaliteit van opensourceproducten te geven. Met Mugshot wordt gemikt op een publiek van mensen die normaliter niets met softwareontwikkeling te maken hebben, maar voor degenen die wel in de technische kant geïnteresseerd zijn, is de code van de site integraal gepubliceerd. Bovendien lanceerde het softwarehuis deze week ook 108, waarop developers hun sociale-netwerkskills kunnen botvieren.

Netwerkende Red Hat 108-bezoeker Mugshot kent op het moment van schrijven twee diensten. In de 'Link Swarm'-sectie kunnen deelnemers elkaar tips over nuttige of interessante sites geven. Onder de kop 'Music Radar' kan met andere bezoekers van gedachten worden gewisseld over muziek, en met behulp van blogs of MySpace kunnen daar playlists worden uitgewisseld. Een sectie waarop televisieprogramma's worden besproken staat nog in de steigers. Interessant is wel dat Red Hat ook ontwikkeltools voor clientapplicaties online heeft gezet, zodat devvers hun eigen software van het Mugshot-platform gebruik kunnen laten maken. Hoe populair de site gaat worden valt nog te bezien, maar aan het aantal reacties te zien loopt het vooralsnog niet bepaald storm. Dat heeft wellicht ook te maken met het feit de site niet altijd goed wordt weergegeven in Internet Explorer, ondanks het feit dat de FAQ meldt dat Internet Explorer wel wordt ondersteund.

Reacties (42)


Asus kondigt moederborden met Core 2-support aan

Door Yoeri Lauwers, 2 juni 2006 11:2442 reacties, bron: Asus

Hardewarenfabrikant Asus heeft bekendgemaakt dat het twee moederborden voor Core 2 Duo-cpu's aan zijn assortiment heeft toegevoegd. De P5W DH Deluxe is voorzien van alle snufjes die nodig zijn voor de 'digital home'-markt en is opgebouwd rond de Intel 975X-chipset met een ICH7R-southbridge. Dankzij deze technologie kan de plank overweg met videokaarten in een ATi CrossFire-opstelling in de twee PCI Express x16-slots op halve snelheid. Daarnaast zijn er nog een PCI Express x1-slot en drie traditionele PCI-uitbreidingssleuven voorzien. SATA II-verbindingen zijn overvloedig aanwezig: de ICH7R neemt er drie voor zijn rekening, terwijl een JMicron-chip er daar nog eens twee aan toevoegt. Met nog eens twee extra aansluitingen van een Silicon Image-controller, wordt het totaal op zeven gebracht. Opvallend is dat er van de ICH7R-southbridge slechts drie van de vier beschikbare sata-poorten gebruikt worden, maar gelukkig blijft ondersteuning voor RAID 0, 1 en 5 aanwezig. Door de JMicron-controller in te zetten, krijgen gebruikers bovendien de beschikking over nog eens twee extra PATA-aansluitingen.

Met twee Ethernet-verbindingen op gigabitsnelheid en ondersteuning voor draadloze netwerken is er ook geen gebrek aan communicatiemogelijkheden. High definition-geluid zal aanwezig zijn en het bord zal over acht kanalen beschikken, maar over de gebruikte codec wordt met geen woord gerept. Naar alle verwachting zal het hier echter om een Realtek ALC882D gaan, aangezien Asus zelf stelt dat er ondersteuning zal zijn voor Dolby Digital Live, Dolby Pro Logic IIx, Dolby Headphone en Dolby Virtual Speakers. Opvallend is ook de standaard meegeleverde afstandsbediening. Tot slot is het moederbord uitgerust met WiFi-AP Solo, wat de noodzaak van een apart draadloos toegangspunt wegneemt, en kunnen met behulp van MP3-In geluidsbestanden afgespeeld worden, zelfs wanneer de computer uitgeschakeld is. De tweede aangekondigde plank is de P5B Deluxe, die gebaseerd is op de P965-chipset en de ICH8R-southbridge. In tegenstelling tot de P5W DH Deluxe met zijn 975X, ondersteunt deze plank wel DDR2-800-geheugen. Hoewel het bord voorzien is van twee PCI Express x16-slots, waarvan er een in x2- of x4-mode werkt, is de ondersteuning van CrossFire-kaarten nog twijfelachtig. Met zijn zes SATA II-poorten, dual gigabit Ethernet en draadloze netwerktoegang lijkt dit bord verder dan ook een behoorlijke krachtpatser.

Asus P5B Deluxe

Reacties (42)


KPN neemt Demon Nederland over

Door Arie Jan Stapel, 2 juni 2006 11:22144 reacties, submitter: kamerplant, bron: ZDNet

Demon logoKPN heeft gisteren over de overname van internetprovider Demon Nederland overeenstemming bereikt met de huidige eigenaar Thus Plc. Dit laatste bedrijf zette de Nederlandse tak van Demon eerder dit jaar te koop, omdat het zich geheel wilde concentreren op de Britse markt. De 60 werknemers en 70.000 klanten zullen worden ondergebracht bij KPN-dochter Xs4all. Tot 1 september verandert er niets voor de klanten van Demon. Daarna wordt bekend hoe de dienstverlening zal worden voortgezet en de abonnees van Demon zullen hierover tijdig bericht krijgen. KPN is de laatste tijd zeer actief op het overnamepad in de markt voor breedbandinternet. Eerder al nam het de breedbandproviders Speedlinq, Cistron, HCCNet en Freeler over. KPN, dat 69 miljoen euro voor Demon betaalt, had eind maart in Nederland 1,6 miljoen adsl-klanten.

Reacties (144)


Intel-roadmap toont nieuwe laptopmodellen Core 2 Duo

Door René Wichers, 2 juni 2006 10:5711 reacties, bron: DailyTech

Intel heeft een nieuwe roadmap voor mobiele processors online gezet. Laptops kunnen vanaf augustus worden uitgerust met de op 65nm gebakken Merom-core, die onder de 'Core 2 Duo for notebooks'-vlag verkocht zal worden. De nieuwe dualcorechips zullen vooral worden gebruikt voor notebooks die gebaseerd zijn op het Napa Centrino-platform van de chipgigant. Chips uit deze eerste serie krijgen een FSB van 667MHz mee, en zullen voor prijzen vanaf 209 dollar van eigenaar wisselen. Voor dat geld wordt een Core 2 Duo 5500 met een kloksnelheid van 1,66GHz en 2MB L2-cache geleverd. Aan het andere eind van het spectrum vinden we de Core 2 Duo T7600, die met 4MB en een klok van 2,33GHz is uitgerust en die 637 dollar moet opbrengen.

typeklokcacheprijs
T76002,33GHz4MB$637
T74002,16GHz4MB$423
T72002GHz4MB$294
56001,83GHz2MB$240
55001,66GHz2MB$209

In het tweede kwartaal van 2007, als Intel de opvolger van het Napa Centrino-platform presenteert, wordt een extra lichting Meroms aan den volke gepresenteerd. Deze nieuwe Centrino-variant heeft de codenaam Santa Rosa meegekregen - en uiteraard heeft het vernieuwde platform niets van doen met de Santa Rosa-Opteron die AMD over een maandje uit zal brengen. De gebruikte chipset, die met de werktitel 'Crestline' is getooid, wordt een zuinige variant op de 965-chipsets en krijgt naar verluidt ondersteuning voor de 802.11n-WiFi-standaard. De Core 2 Duo-chips die samen met het Santa Rosa Centrino-platform worden uitgebracht, krijgen het nieuwe Socket P-schoeisel en een FSB van 800MHz.

Intel Core 2 Duo for notebooks-roadmap, juni 2006 (klein)

Reacties (11)

Lees meer

'Laptops vanaf januari naar dual-core'
'Laptops vanaf januari naar dual-core' Nieuws van 24 september 2005

Details aanstaande Intel-desktopchipsets

Door Yoeri Lauwers, 2 juni 2006 10:128 reacties

In de nabije toekomst mogen we verschillende nieuwe Intel-chipsets voor de Core 2 Duo verwachten. In juli zouden vier versies van de zogenaamde Broadwater-chipset verschijnen met de codenummers Q965, Q963, G965 en P965. Beide Q-chipsets zijn bedoeld voor gebruik in Intels zakelijke vPro-platform en zullen de Core 2 Duo ondersteunen. De high-end Q965 biedt ondersteuning voor DDR2-800 en Intel Active Management met System Defense-features. Dit fraaie staaltje elektronica is dan ook gericht op de veeleisende zakenman. Zakelijke gebruikers die minder eisen stellen of een kleiner budget hebben, kunnen terecht bij de Q963 die het zonder de IAM-features moet stellen. Bovendien werd de DDR2-800-ondersteuning overboord gegooid, zodat men beperkt is tot DDR2-667-werkgeheugen.

Broadwater-thumbnailDe G965 is de enige nieuwe mainstreamchipset voor desktops die over een geïntegreerde videocore beschikt, geschikt voor Vista Premium. Naast deze grafische capaciteiten zal de G965 ook voorzien zijn van ondersteuning voor het snelle DDR2-800 en vanzelfsprekend zal deze chipset overweg kunnen met Core 2 Duo-cpu's. Deze chipset zal ook beschikbaar zijn zonder geïntegreerde grafische core en in die vorm onder de naam P965 door het leven gaan. De in december gelanceerde 975X krijgt overigens pas een opvolger in het tweede kwartaal van 2007, wanneer de Broadwater-familie opgevolgd zal worden door de Bearlake-reeks. Dit is een opvallende beslissing omdat de 975X beperkt is tot DDR2-667 en volgens heel wat fabrikanten probleemloos ingehaald wordt door de P965, G965 en Q965. Dit laat een gat in de markt open voor nVidia's onlangs aangekondigde nForce 590 SLI Intel Edition.

Ook over die Bearlake-chipsets is ondertussen meer informatie beschikbaar. Net zoals de 965-familie die ze moeten opvolgen zullen ook deze northbridges in Q-, P- en G-smaken te verkrijgen zijn. Q en P zijn respectievelijk voor de mid-to-low-end en de mid-to-high-end markt bedoeld, terwijl de G-modellen over een geïntegreerde videocore zullen beschikken. Volgens de roadmap van de chipfabrikant zullen de Bearlakes een FSB van 1333MHz ondersteunen, evenals alle huidige en toekomstige Core-processors. Intel maakt daarmee een zelfde claim als toen het aankondigde dat de 915-, 925-, 945-, 955- en 975-chipsets alle Netburst-chips zouden ondersteunen. De Bearlake-northbridges zullen overigens ook gelanceerd worden samen met een vernieuwde southbridge, de ICH 9. Meer details zijn er niet, maar gezien de gelijktijdige lancering lijkt het niet ondenkbaar dat Bearlake gebruik zal maken van Crestline-technologie.

Bearlake-roadmap (klein)

Reacties (8)

Lees meer

MSI P965 Platinum onderzocht
MSI P965 Platinum onderzocht Nieuws van 16 september 2006
'AMD heeft oogje op ATi'
'AMD heeft oogje op ATi' Nieuws van 31 mei 2006
AMD introduceert AM2-platform
AMD introduceert AM2-platform Nieuws van 23 mei 2006

AMD introduceert '4x4'-platform en toont roadmap

Door Thijs Terlouw, 2 juni 2006 09:0780 reacties, submitter: John_Glenn, bron: AMD

AMD heeft officieel het '4x4'-platform geïntroduceerd, zoals gisteren al door Tweakers.net werd aangekondigd. Het platform is gericht op liefhebbers van snelle systemen en bestaat uit twee dualcore AM2 FX-processors in combinatie met een dualsocket moederbord. De nieuwe Athlon FX-62 processor is reeds geschikt voor het platform en toekomstige dualcore FX-cpu's, waaronder modellen gebaseerd op de 65nm Brisbane-core, zullen ook geschikt zijn voor quadcore-gebruik. De nieuwe cpu's hebben een extra Hypertransport-link die essentieel is om de twee processors met elkaar te laten communiceren. Het platform werkt met zowel ATI's Crossfire als nVidia's SLI technologie om meerdere videokaarten aan te sluiten en ondersteunt AMD's virtualisatietechnologie Pacifica. Het systeem kan met de gebruiker meegroeien, door eerst van één videokaart en één processor gebruik te maken en dan later uit te breiden naar een volledig uitgedost 4x4-systeem.

Aankondiging AMD 4x4-platform

AMD legt er de nadruk op dat het 4x4-platform niet slechts bestaat uit server- en workstationtechnologie die tot desktopniveau is teruggebracht, maar dat het om een geheel nieuw ontwerp gaat dat een vaste plaats krijgt in het highend desktop-segment. Elke core zal direct toegang hebben tot alle andere cores en het ongebufferde, niet-ECC geheugen. AMD heeft deze technologie 'Direct Connect' gedoopt en claimt dat het een flinke prestatieverbetering geeft over traditionele multisocketsystemen. Het is nog onbekend of het nieuwe platform geüpgrade kan worden naar quadcore K8L-processors. Uit de gepresenteerde roadmap blijkt wel dat voor medio 2007 een '4x4+'-systeem op het programma staat. Deze revisie van het huidige 4x4-platform zal bestaan uit twee 65nm quadcoreprocessors en beschikken over Hypertransport 3.0-technologie. Hiermee wordt de bussnelheid van 1,4GHz naar 2,6GHz verhoogd en kan de bus 5,2 miljard opdrachten per seconde verwerken.

In 2008 zal het platform ondersteuning krijgen voor DDR3 en het wordt dan hernoemd naar '4x4++'. Deze versie van het platform zal bovendien de volgende generatie PCIe met zich meebrengen. Kosten en introductiedatum van de 4x4-monsters zijn nog niet bekend gemaakt, maar de systemen zullen vermoedelijk niet echt goedkoop worden. De systemen lijken er dan ook op gericht om gamers aan te trekken. De vraag is wel in hoeverre games gebruik kunnen maken van 4x4, en wanneer AMD die 'omgekeerde hyperthreading'-truc weet toe te passen waardoor software een multicoreprocessor ziet als een processor met maar één core.

AMD technologie-roadmap desktop 1 juni 2006

Reacties (80)

Lees meer

AMD toont quadcore-roadmap
AMD toont quadcore-roadmap Nieuws van 9 september 2006
Ontwerpfase AMD K8L afgerond
Ontwerpfase AMD K8L afgerond Nieuws van 16 augustus 2006