Tip de redactie

Game Mania krijgt uitstel van betaling en zoekt koper, blijft voorlopig open

Door Yannick Spinner, 20 juni 2024 21:09216 reacties, submitter: rkynj756

De Belgische gamewinkelketen Game Mania heeft uitstel van betaling gekregen. Het moederbedrijf Heroik zoekt een koper voor de keten en zegt voorlopig open te blijven. Game Mania heeft 21 winkels in Nederland en 14 in België. In totaal werken er 165 mensen bij het bedrijf.

Game Mania
Bron: Game Mania

Onder meer het Gazet van Antwerpen schrijft dat Game Mania uitstel van betaling heeft gekregen van een ondernemingsrechtbank in Antwerpen. De winkelketen is voorlopig beschermd tegen schuldeisers en intussen wordt er naar een koper gezocht. Het bedrijf wijt deze ontwikkeling aan 'digitalisering van de videogamesindustrie en het sterk competitieve retaillandschap'. Voorlopig blijven de winkels open en de webwinkel beschikbaar.

Game Mania werd in 1992 opgericht en richt zich op de verkoop van videogames en bordspellen. De keten had op het hoogtepunt bijna 90 winkels in België en Nederland, maar moest de afgelopen jaren meerdere filialen sluiten. Het bedrijf legde zijn focus steeds meer op de webwinkel.

Reacties (216)


Reuters: overheid VS is van plan om Kaspersky-software volledig te verbieden

Door Yannick Spinner, 20 juni 2024 20:2297 reacties, submitter: Robi

De overheid van de Verenigde Staten bereidt naar verluidt een volledig verkoopverbod op software van het Russische antivirusbedrijf Kaspersky Lab voor. Het verbod zou op 29 september ingaan en heeft betrekking op de verkoop, het updaten en downloaden van de software.

Volgens bronnen van Reuters ziet het kabinet onder leiding van president Joe Biden de software van Kaspersky als een beveiligingsrisico. De verbanning van Kaspersky-software gaat vanaf het moment van aankondiging na 100 dagen in en bedrijven en gebruikers hebben gedurende die periode de tijd om een alternatief te vinden. Ook producten die Kaspersky-software integreren, eventueel onder een andere merknaam, worden volgens de bronnen verboden in de VS. De plannen zijn nog niet door de betreffende overheid bevestigd.

De VS treden overigens al langer op tegen het gebruik van software van het Russische bedrijf. Sinds 2017 is het voor het Department of Homeland Security al verboden om de software te gebruiken en sinds 2022 is dat voor alle bedrijven die federale subsidie ontvangen ook zo. Ook in Nederland heerst er een gedeeltelijk verbod op het gebruik van Kaspersky-producten, namelijk specifiek binnen de Rijksoverheid.

Reacties (97)


Anthropic brengt Claude 3.5 Sonnet uit met nieuwe editfunctie in de app

Door Yannick Spinner, 20 juni 2024 19:2917 reacties, submitter: Frikandel

Anthropic brengt Claude 3.5 voor de productklasse Sonnet uit. De nieuwe versie van het AI-model moet onder meer beter zijn in taken die beeldherkenning vereisen. Er is ook een nieuwe editfunctie om tekst direct in de app aan te passen.

Claude 3.5 Sonnet is geavanceerder dan het Haiku-instapmodel en minder geavanceerd dan de high-end Opus-versie, maar versie 3.5 Sonnet presteert volgens Anthropic beter dan 3.0 Opus. Het bedrijf claimt dat dit vooral op het gebied van visuele taken merkbaar is, bijvoorbeeld bij het analyseren van grafieken of het herkennen van tekst in afbeeldingen.

Verder introduceert het bedrijf de Artifacts-functie waarmee gebruikers gegenereerde content in de app live kunnen aanpassen. Als Claude bijvoorbeeld 'codefragmenten, teksten of websiteontwerpen' genereert, kan de gebruiker in een apart venster de content direct aanpassen. Voorheen kon gegenereerde tekst alleen gekopieerd worden vanuit de chatinterface.

claude 3.5 artifacts
Bron: Anthropic

Reacties (17)


Lenovo kondigt Tab Plus-tablet met acht JBL-speakers aan

Door Yannick Spinner, 20 juni 2024 17:5264 reacties

Lenovo kondigt de Tab Plus aan, een 11,5"-tablet met acht ingebouwde JBL-speakers en een kickstand. De Tab Plus heeft een adviesprijs van 279 euro en is zowel in Nederland als in België beschikbaar.

Het merk beschrijft de Tab Plus als een entertainmenttablet en rust het product uit met acht JBL-speakers met een totaalvermogen van 26W. Het gaat om vier tweeters en vier 'gebalanceerde' woofers. De speakers ondersteunen Dolby Atmos. Volgens Lenovo kan de tablet dankzij de speakers gebruikt worden als bluetoothspeaker; er is ondersteuning voor Bluetooth 5.2 en Wi-Fi 5. Er zijn een USB-C 2.0-poort en 3,5mm-jackaansluiting aanwezig.

Verder heeft het lcd-paneel van de Tab Plus een resolutie van 2000 x 1200 pixels en een 90Hz-verversingssnelheid. De tablet wordt aangedreven door een MediaTek G99 met acht cores. Er zijn twee varianten beschikbaar, namelijk met 128GB en 256GB opslagruimte, in beide gevallen met 8GB werkgeheugen. De Tab Plus heeft een 8-megapixelcamera aan beide kanten. De accu van 8600mAh gaat volgens Lenovo tijdens het streamen 12 uur mee en kan met een vermogen van 45W opgeladen worden.

Lenovo Tab PlusLenovo Tab PlusLenovo Tab PlusLenovo Tab Plus

Update, 20.05 uur: Lenovo bevestigt dat de tablet in Nederland in België verkrijgbaar is.

Reacties (64)


Greenchoice gaat terugleverkosten rekenen en verhoogt vergoeding

Door Yannick Spinner, 20 juni 2024 17:06449 reacties, submitter: Pixelmagic

Greenchoice gaat terugleverkosten doorberekenen aan klanten met zonnepanelen. Deze klanten betalen 11,6 of 12,7 cent per kWh die zij terugleveren, afhankelijk van de contractduur. De terugleververgoeding wordt 14,5 cent per kWh.

De nieuwe kosten voor teruglevering van stroom zijn vanaf het moment van schrijven van toepassing voor nieuwe klanten met een vast of variabel contract. Voor bestaande klanten met een variabel contract gaan de nieuwe kosten op 1 augustus in. De kosten voor teruglevering bedragen 11,6 cent per kWh voor variabele en eenjarige contracten, terwijl klanten met langdurigere contracten 12,7 cent per kWh moeten betalen. Klanten betalen de kosten over iedere teruggeleverde kWh stroom, dus ook over stroom die uiteindelijk gesaldeerd wordt.

Greenchoice verhoogt verder de terugleververgoeding naar 14,5 cent per kWh voor de netto teruggeleverde stroom op jaarbasis. Klanten die na het salderen dus nog stroom terugleveren, krijgen na het betalen van de terugleverkosten nog 1,8 of 2,9 eurocent per kWh, afhankelijk van het contract.

De kosten voor de extra druk op het elektriciteitsnet door de massale teruglevering van stroom door zonnepaneeleigenaren worden hiermee eerlijker verdeeld volgens Greenchoice. Het kale leveringstarief wordt met 28 procent verlaagd voor alle klanten. De meeste grote en kleine energieleveranciers berekenen intussen extra terugleverkosten door aan zonnepaneeleigenaren. Dit moet het eerlijker maken voor klanten die geen zonnepanelen hebben.

Reacties (449)


Wired: zoekmachine Perplexity negeert weigeren scrapen in robots.txt-bestanden

Door Yannick Spinner, 20 juni 2024 16:0844 reacties

Het bedrijf achter de AI-zoekmachine Perplexity negeert volgens Wired en onderzoeker Robb Knight verzoeken van websites om niet gescrapet te worden. De start-up beweert dit niet te doen, maar de onderzoeker en het medium concluderen dat dit wel het geval is.

Perplexity
Bron: Perplexity

Uit een publicatie van Knight zou blijken dat Perplexity samenvattingen kan geven van websites die op basis van verzoeken in het robots.txt-bestand niet door de PerplexityBot bezocht mogen worden. Knight wist daarentegen te registreren dat het bedrijf gemaskeerd een bot gebruikt om de afgeschermde website te scrapen, waarbij geen user-agent string werd verzonden om de bot te identificeren.

Wired bevestigt de claims op basis van eigen onderzoek. Het nieuwsmedium verzocht de AI-zoekmachine en -chatbot om pagina's samen te vatten die afgeschermd waren met het robots.txt-bestand. Toch kon Perplexity informatie van de webpagina's delen. Het moederbedrijf van Wired registreerde daarnaast vergelijkbaar bezoekgedrag van een bot via een IP-adres dat 'nagenoeg zeker' bij Perplexity hoort. Het bedrijf achter de AI-dienst zegt tegen Wired dat het artikel 'onbegrip' van de technologie toont, maar gaat niet in op de aantijgingen.

Perplexity.ai is een AI-tool die naar eigen zeggen informatie van het internet verzamelt en dit via een chatbotinterface aan een gebruiker presenteert. De start-up achter de zoekmachine zegt, net als andere grote AI-bedrijven, verzoeken in robots.txt-bestanden te honoreren. In deze zogenoemde Robots Exclusion Protocol-bestanden kunnen websites aangeven dat zij geen bezoek willen van specifieke scrapers, ook wel webcrawlers genoemd. Scrapers kunnen worden gebruikt om geautomatiseerd content van het internet te verzamelen. Bedrijven kunnen deze scrapers gebruiken om hun algoritmes te trainen of, zoals in het geval van Perplexity, als bronmateriaal. Ook Tweakers-uitgever DPG Media weigert scraping in zijn robots.txt-bestand.

Reacties (44)


Cryptobeurs Kraken: beveiligingsonderzoeker stal 3 miljoen dollar - updates

Door Eveline Meijer, 20 juni 2024 15:2721 reacties, submitter: wildhagen

Cryptobeurs Kraken meldt dat er drie miljoen dollar gestolen is door 'beveiligingsonderzoekers'. De onderzoekers in kwestie misbruikten een beveiligingslek dat inmiddels door het platform is gedicht.

Chief Security Officer Nick Percoco van Kraken deelt het incident op X. Daar vertelt hij dat de cryptobeurs op 9 juni bericht kreeg van een beveiligingsonderzoeker over een kwetsbaarheid in het platform, waardoor Kraken-gebruikers hun saldo konden verhogen.

Kraken startte na de melding direct een onderzoek naar de kwetsbaarheid en vond volgens Percoco binnen enkele minuten het probleem. Door een fout in het platform kon een aanvaller een storting starten, maar het geld werd al bijgeschreven voordat de storting voltooid was. Daardoor hoefde de storting dus niet te worden afgerond om toch geld binnen te krijgen.

Het probleem werd snel verholpen, maar achteraf ontdekte het team dat drie accounts de kwetsbaarheid hadden misbruikt. Een van die accounts was van iemand die zegt beveiligingsonderzoeker te zijn. "Dit individu ontdekte de fout in ons financieringssysteem en misbruikte het om zijn eigen account te crediteren met 4 dollar aan crypto", aldus Percoco.

"Dit was voldoende geweest om de fout te bewijzen, een bugbountymelding te doen bij ons team en een substantiële beloning te krijgen volgens de voorwaarden van ons programma." Maar de onderzoeker zou het lek in plaats daarvan hebben gedeeld met twee anderen met wie de persoon werkte. In totaal namen zij bijna 3 miljoen dollar aan cryptocurrency op, stelt de cryptobeurs nu. Het geld is van Kraken zelf en komt niet uit gebruikerstegoeden.

Kraken heeft de onderzoeker gevraagd het geld terug te geven, maar die weigert, zegt Percoco. Ook zou die persoon hebben geweigerd een verslag van zijn activiteiten en een proof of concept te verstrekken. In plaats daarvan wil de onderzoeker een gesprek om te bepalen hoe groot de financiële schade zou zijn als die het probleem niet had gemeld. "Dit is geen whitehathacking, dit is afpersing", aldus Percoco.

De cso zegt dat hij het incident en de informatie over de kwetsbaarheid naar buiten brengt met het oog op transparantie. Ook zegt hij dat Kraken samenwerkt met justitie om de zaak verder af te handelen. Voor welk bedrijf de beveiligingsonderzoeker werkt of wie deze persoon is, is niet bekendgemaakt.

Update, 17.35 uur: Percoco meldt intussen dat het gestolen geld weer terugbetaald is aan Kraken.

Update, 18.05 uur: Het beveiligingsbedrijf CertiK beweert achter de 'whitehatoperatie' hebben gezeten en zegt ook dat alle gestolen valuta teruggestort zijn. Volgens de organisatie werd de aanval op de cryptobeurs niet gedaan om een bugbounty te verdienen.

Reacties (21)


Nederlandse studio brengt gratis firstpersonshooter Histera uit in early access

Door Eveline Meijer, 20 juni 2024 15:0035 reacties

De firstpersonshooter Histera is per direct gratis te spelen via Steam Early Access. De game wordt gemaakt door StickyLock Games, een gamestudio uit Etten-Leur. Histera is een free-to-play arenashooter met een constant veranderende spelwereld.

Histera speelt zich in de verre toekomst af en laat spelers in twee teams van acht tegen elkaar vechten. Ieder gevecht speelt zich af in een arena, maar die arena verandert tijdens het spelen. Dat gebeurt via wat Histera de Glitch noemt, een 'ruimte-tijdafwijking' die delen van het speelveld willekeurig transformeert in landschappen uit heden, verleden en toekomst. Bij de release zijn er drie landschappen beschikbaar: een prehistorisch landschap, een stad verscheurd door oorlog in de twintigste eeuw en een futuristische metropolis. Iedere setting heeft corresponderende wapens.

De uitdaging is daarmee om als team de strategie aan te passen aan steeds weer een nieuw landschap, ieder met specifieke eigenschappen. Spelers scoren punten door tegenstanders te verslaan met steeds unieke wapens.

Histera is vanaf nu beschikbaar via Steam. Later dit jaar komen er twee nieuwe 'eras' voor de arena's bij, genaamd 'Peak of the Five Winds' en 'Port Libertad'. Ook komen er nog extra personages en wapens bij.

Update 17:31: in het artikel stond dat StickyLock Games in Breda zit. Het bedrijf komt uit Etten-Leur. Het artikel is daarop aangepast.

Reacties (35)


Overname Duitse deel TenneT strandt, Nederland loopt 1,6 miljard euro mis

Door Yannick Spinner, 20 juni 2024 14:3674 reacties, submitter: EEstar

De Duitse overheid ziet af van de overname van de Duitse tak van netbeheerder TenneT. De verkoop van het overheidsbedrijf zou Nederland onder meer 1,6 miljard euro aan terugverdiensten van eerdere investeringen opleveren. Dat was al meegerekend in de Nederlandse begroting.

TenneT is de beheerder van het Nederlandse hoogspanningsnet, maar ook van een groot deel van dat van Duitsland. Het bedrijf is volledig in handen van het Nederlandse ministerie van Financiën. De verkoop van de Duitse tak zou een onbekend bedrag opleveren, maar er werd in elk geval in de Nederlandse Rijksbegroting gerekend op het terugverdienen van 1,6 miljard euro aan investeringen die in 2023 zijn gedaan. Demissionair minister Van Weyenberg schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de Duitse overheid met de onderhandelingen stopt omdat het land begrotingsproblemen heeft.

Voorlopig moet het overheidsbedrijf volgens Van Weyenberg gaan zoeken naar nieuwe manieren om aan de 'financieringsbehoefte' te voldoen. TenneT Duitsland heeft onder meer geld nodig voor de versterking van het Duitse hoogspanningsnet. In Nederland kreeg het bedrijf begin dit jaar nog een lening van 25 miljard euro om het stroomnet uit te breiden.

Reacties (74)


Amazon investeert 10 miljard euro in logistiek en cloud in Duitsland

Door Eveline Meijer, 20 juni 2024 14:1214 reacties

Amazon gaat 10 miljard euro investeren in Duitsland. Het geld is bedoeld om innovatie te stimuleren en om het logistieke netwerk en de cloudinfrastructuur in het land uit te breiden. Ook moeten er vierduizend nieuwe banen gecreëerd worden.

De vierduizend banen worden gecreëerd bij drie nieuwe magazijnen in Duitsland, aldus het bedrijf. Het gaat om het in mei dit jaar geopende magazijn in Erfurt, het magazijn in Großenkneten, dat in augustus 2023 werd geopend, en om een magazijn in Horn-Bad Meinberg, dat later deze zomer opengaat.

Daarnaast wordt dus geïnvesteerd in de cloud. Het bedrijf zegt onder meer van plan te zijn om in 2026 8,8 miljard euro te investeren in de cloud in Duitsland. Dat geld is bedoeld om de cloudinfrastructuur in de Frankfurt-regio te bouwen, onderhouden en laten draaien.

De investering van 10 miljard euro komt boven op de investering van 7,8 miljard euro in de European Sovereign Cloud, die vorige maand werd aangekondigd. De European Sovereign Cloud wordt een divisie die onafhankelijk van andere regio's moet werken en inspeelt op datasoevereiniteit. De eerste AWS Region van deze European Sovereign Cloud verschijnt eind 2025 en komt in de Duitse deelstaat Brandenburg. Het geld gaat dan ook naar Duitse projecten.

Reacties (14)


'Europese Unie stelt stemming over omstreden wet voor encryptieachterdeur uit'

Door Yannick Spinner, 20 juni 2024 13:54103 reacties, submitter: Bacara

De Europese Raad stelt volgens verschillende bronnen de stemming over een omstreden wetsvoorstel rondom het afzwakken van encryptie van chatdiensten uit. Lidstaten van de Europese Unie zouden meer tijd nodig hebben om over de 'chatcontrol' te praten.

Vertegenwoordigers van alle EU-lidstaten zouden op 20 juni stemmen over het wetsvoorstel, maar verschillende betrokkenen melden tegenover Belgische media als HLN en De Morgen dat de stemming uit de agenda is gehaald. België is momenteel voorzitter van de Europese Raad en heeft volgens bronnen de stemming niet laten doorgaan omdat verschillende lidstaten meer tijd willen voor 'onderhandeling en overleg'.

Vanaf 1 juli is Hongarije voorzitter van het betreffende Europese orgaan. Het is nog niet duidelijk wanneer er wel over het wetsvoorstel gestemd wordt; daar zijn nog geen plannen voor bekendgemaakt. Als de Europese Raad met het wetsvoorstel instemt, moeten vervolgens de Raad van de Europese Unie, het Europees Parlement en de Europese Commissie zich over het voorstel buigen.

Met name de afgelopen dagen was er veel commentaar op het wetsvoorstel, maar het voorstel krijgt al sinds de aankondiging uiteenlopende kritiek. De Europese Commissie introduceerde in 2022 een wetsvoorstel om kindermisbruik aan te pakken door berichten, links en foto's in online communicatie standaard te scannen. In de praktijk zouden techbedrijven een achterdeur moeten inbouwen in hun producten; alle digitale communicatie, waaronder e-mails en versleutelde chatberichten, zou immers gecontroleerd moeten worden.

Zowel privacyexperts als techbedrijven noemen het concept met de bijnaam chatcontrol een inbreuk op de privacy van burgers en een ondermijning van de versleuteling van online communicatie. Ook zijn er zorgen over de technologie waarmee het scannen zou moeten gebeuren, onder meer omdat er een grote hoeveelheid valspositieven uit de scans zou komen.

Update, 15.15 uur: De Raad van de Europese Unie werd foutief als de Raad van Europa beschreven. Het artikel is aangescherpt.

Reacties (103)


Sony slaat gamescom 2024 over

Door Eveline Meijer, 20 juni 2024 13:4265 reacties

Sony slaat de gamescom voor het vijfde jaar op rij over. De jaarlijkse, Duitse gamebeurs vindt in augustus plaats. Eerder dit jaar kondigde ook Nintendo aan het evenement over te slaan. Geen van beide bedrijven geeft een specifieke reden voor zijn afwezigheid.

"Sony heeft geen plannen om op gamescom 2024 te exposeren", zegt de PlayStation-maker tegen het Duitse nieuwsmedium Games Wirtschaft. Verder gaat het bedrijf niet in op zijn beslissing.

Nintendo gaf in april dit jaar al aan niet naar de gamebeurs te gaan. "De gamescom is een geweldig evenement en elk jaar evalueren we of Nintendo moet deelnemen of niet. Na zorgvuldige overweging vanuit alle perspectieven hebben we de beslissing genomen om niet aanwezig te zijn op gamescom 2024", aldus het bedrijf destijds. In tegenstelling tot Sony was Nintendo in 2023 wel aanwezig bij de beurs.

Microsoft Xbox zegt op X wel aanwezig te zijn op gamescom. Ook andere gamebedrijven, zoals THQ Nordic en Ubisoft, hebben hun aanwezigheid bevestigd. De gamescom vindt tussen 21 en 25 augustus plaats in Keulen.

Update, donderdag: Xbox heeft op X aangegeven wel aanwezig te zijn op gamescom. Het bericht vermeldde dat dit nog niet duidelijk was. Het artikel is daarop aangepast.

Reacties (65)


Proton Drive brengt functie voor back-ups van foto's naar iOS

Door Eveline Meijer, 20 juni 2024 13:1132 reacties

Proton brengt de functie waarmee automatisch back-ups worden gemaakt van foto's en video's naar iOS. De functie is beschikbaar in de versleutelde cloudopslagdienst Proton Drive en kwam afgelopen december al beschikbaar voor Android.

Alle foto's en metadata worden op het apparaat versleuteld voordat ze naar de cloud worden gebracht als back-up, zegt Proton in een aankondiging. De functie wordt geleidelijk uitgerold naar iOS en moet aan het einde van de week voor iedereen beschikbaar zijn. Vanaf dan worden foto's automatisch naar de cloud gezet als back-up. Gebruikers hoeven dat dan niet meer handmatig te doen. Ook worden foto's en video's automatisch met het account gesynchroniseerd, waardoor ze ook via andere apparaten toegankelijk zijn.

Gebruikers kunnen de foto's zien via een apart tabblad in Proton Drive, genaamd Photos. Daarnaast wordt het mogelijk om foto's en video's offline te bekijken, net zoals dat voor andere Proton Drive-bestanden mogelijk is.

Proton Drive back-up van foto's op iOS

Reacties (32)


Northvolt overweegt bouw tweede grote accufabriek in Zweden

Door Eveline Meijer, 20 juni 2024 11:5445 reacties

De Zweedse accumaker Northvolt overweegt om een nieuwe fabriek te bouwen in het midden van Zweden. Het bedrijf heeft één andere fabriek in Zweden, maar werkt aan uitbreidingen in dat land, Duitsland en Canada.

Vooralsnog zijn er geen definitieve beslissingen genomen over de nieuwe fabriek, benadrukt een woordvoerder tegenover Reuters. Northvolt doet naar eigen zeggen strategisch onderzoek naar een locatie in het Zweedse Borlänge en praat met diverse partijen, waaronder de gemeente. "Maar die gesprekken lopen nog; we geven nader commentaar als er een beslissing is genomen."

Northvolt kondigde in 2022 al aan dat het een oude papierfabriek in Borlänge had overgenomen met als doel deze om te bouwen naar een grote accufabriek. Die fabriek moet accu's gaan leveren op basis van een jaarlijkse productiecapaciteit van 100GWh en werk bieden aan duizend mensen. Of dat hetgeen is waarnaar nader onderzoek wordt gedaan, is niet bekendgemaakt.

De accumaker is wel bezig om meer fabrieken te bouwen. Zo wordt in het zuiden van Zweden gewerkt aan een fabriek met Volvo, en komen er nieuwe fabrieken in Duitsland en Canada.

Reacties (45)


Uitgelekte video toont opvouwbare motorola razr+ 2024

Door Eveline Meijer, 20 juni 2024 11:1059 reacties

Een nieuw uitgelekte video toont de komende motorola razr+ 2024. De opvouwbare smartphone krijgt volgens de video een IPX8-certificering, wat betekent dat de telefoon waterdicht is tot een meter diepte.

De video is op X gedeeld door tipper Arsène Lupin. Uit de video blijkt verder dat er een door AI aangestuurde telefotolens op de telefoon zit. Volgens eerder uitgelekte details gaat het om een 02X-telelens van 50 megapixel, schrijft Android Authority. Verdere technische details zijn echter nog niet bekend.

Lupin deelt op X ook twee foto's van de standaard razr 50 2024. Daarop is te zien dat het toestel een groot scherm aan de buitenkant krijgt, naast het scherm binnenin. Dat komt overeen met eerder uitgelekte details. Motorola kondigt op 25 juni de nieuwe razr-serie officieel aan.

Motorola Razr 2024Motorola Razr 2024

Reacties (59)


Britse toezichthouder start onderzoek naar beoogde overname Juniper door HPE

Door Eveline Meijer, 20 juni 2024 10:4121 reacties, submitter: wildhagen

De Britse markttoezichthouder Competition and Markets Authority is een onderzoek begonnen naar de overname van Juniper Networks door Hewlett Packard Enterprise. HPE kondigde de overname van Juniper Networks in januari aan.

De Competition and Markets Authority wil weten of de beoogde overname leidt tot substantieel minder concurrentie op de Britse markt. Het eerste verkennende onderzoek is nu gestart. De toezichthouder heeft tot 14 augustus om te besluiten of een diepgaander onderzoek nodig is.

HPE kondigde in januari aan dat het Juniper Networks voor 14 miljard dollar wil overnemen. Juniper-ceo Rami Rahim blijft na de overname aan als baas van de toekomstige HPE-netwerkdivisie. Hoe de diensten en producten na de overname worden ingericht, is nog niet bekend. Beide bedrijven willen de overname, mits deze door de autoriteiten wordt goedgekeurd, eind 2024 of begin 2025 afronden.

Reacties (21)


AMD: aanval heeft geen grote impact op bedrijfsactiviteiten

Door Eveline Meijer, 20 juni 2024 09:4521 reacties

De cyberaanval bij AMD heeft geen significante gevolgen voor de activiteiten van het bedrijf, stelt de chipfabrikant. De aanvallers hebben een beperkte hoeveelheid informatie gestolen, maar daar zaten geen bedrijfskritieke gegevens bij.

AMD zei eerder deze week dat het onderzoek doet naar de claims van de criminele hackersbende IntelBroker over het stelen van gegevens van het bedrijf. IntelBroker claimt informatie te hebben gestolen over onder meer toekomstige producten, databases met klanten- en werknemersgegevens, firmware, broncode en financiële data.

De techgigant concludeert nu dat er slechts een beperkte hoeveelheid informatie gestolen is, zegt een woordvoerder tegenover Bloomberg. Het gaat om informatie die is gerelateerd aan specificaties die gebruikt worden om bepaalde AMD-producten in elkaar te zetten. De bende zou via de website van een externe verkoper toegang hebben gekregen tot de informatie. "We denken niet dat dit datalek belangrijke gevolgen zal hebben voor ons bedrijf of onze activiteiten", aldus de woordvoerder.

Reacties (21)


Prototype van Snapchat AI maakt Lens-filters van tekstprompts

Door Eveline Meijer, 20 juni 2024 09:014 reacties

Snapchat werkt aan een nieuwe functionaliteit waarmee gebruikers Lens-filters kunnen maken via generatieve AI. Een gebruiker hoeft daarvoor alleen een tekstprompt in te voeren. De functie moet later dit jaar beschikbaar komen.

In een korte video laat Snapchat zien hoe de nieuwe AI-functie werkt. Gebruikers typen de prompt 'jaren-50-scififilm', waarop de achtergrond en kleding aangepast worden aan die stijl. Volgens Snapchat kunnen op die manier in real time augmentedrealityervaringen gemaakt worden. De nieuwe functie moet in de komende maanden verschijnen, aldus TechCrunch. Zogenaamde creators in de app kunnen de functionaliteit voor het einde van het jaar verwachten.

Snapchat GenAI-lens

Snapchat rolt daarnaast in Lens Studio 5.0 een nieuwe reeks AI-tools uit voor creators, waarmee ze gemakkelijk eigen AR-effecten kunnen maken. Nieuwe gezichtseffecten maken het bijvoorbeeld mogelijk om een eigen Lens te maken die het gezicht transformeert. Daarvoor kunnen gebruikers een prompt schrijven of een afbeelding uploaden.

Met Immersive ML kunnen gebruikers in real time een 'realistische transformatie' toepassen op het gezicht, het lichaam en de omgeving. Verder wordt het mogelijk om 3d-modellen te maken op basis van tekst of beeld, gezichtsmaskers te maken en een 3d-hoofd te maken dat de uitdrukkingen van de gebruiker weergeeft.

Reacties (4)


Gmail laat gebruikers kiezen tussen geavanceerde en eenvoudige toolbar

Door Eveline Meijer, 20 juni 2024 08:2440 reacties

Gmail laat gebruikers voortaan kiezen of ze een eenvoudige of geavanceerde toolbar willen gebruiken. De nieuwe eenvoudige toolbar verzamelt meer van de opties voor e-mails onder het submenu.

In de eenvoudige toolbar staan alleen mogelijkheden om e-mail te archiveren, te verwijderen, te markeren als ongelezen, te rapporteren als spam en e-mails naar een andere map te verplaatsen, schrijft 9to5Google. Alle andere opties, zoals het snoozen van e-mails of het toevoegen van labels, zijn verzameld onder het submenu, dat via de drie puntjes in de toolbar bereikbaar is.

Gebruikers kunnen via dat submenu ook kiezen voor de geavanceerde toolbar, wat de oude UI is. Daarin staan ook de opties voor snoozen en het toevoegen van labels. Extra mogelijkheden zoals 'markeren als onbelangrijk' en het voorzien van e-mails van een ster, zijn hier verzameld onder het submenu.

De eenvoudige toolbar wordt geleidelijk naar alle Gmail-accounts uitgerold.

Reacties (40)


SamMobile: Samsung werkt aan 990 EVO Plus- and 9100 Pro-ssd's

Door Eveline Meijer, 20 juni 2024 07:3623 reacties

Samsung werkt aan twee nieuwe ssd's. Dat meldt SamMobile op basis van ingediende trademarks in de Korea Intellectual Property Rights Information Service. Wanneer de zogenaamde 990 EVO Plus en 9100 Pro moeten verschijnen, is niet duidelijk.

De 990 EVO Plus moet waarschijnlijk het gat tussen de bestaande 990 EVO en 990 PRO dichten, stelt SamMobile op basis van de naam van de ssd. Vooralsnog is echter niets bekend over de specificaties van het apparaat.

De 9100 Pro-naam is ook van een trademark voorzien. Deze naam wijkt echter af van de gebruikelijke namen die Samsung hanteert voor zijn opslagapparatuur. Toch is het apparaat wel als zodanig aangemerkt in de KIPRIS-database. Daarnaast is het apparaat ingedeeld in goederen als halfgeleiders en halfgeleider-geheugeneenheden. Dat kan betekenen dat de 9100 Pro een ssd-component is, zoals een geheugenchip.

Reacties (23)