Amerikaanse DoJ schikt met HPE en geeft akkoord op overname van Juniper Networks

HPE mag Juniper Networks overnemen. Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft een schikking getroffen met de twee bedrijven, nadat het eerder een rechtszaak aanspande om de overname tegen te gaan. HPE neemt Juniper over voor 14 miljard dollar contant.

Hewlett Packard Enterprise laat weten dat het een schikking heeft getroffen met het ministerie van Justitie. De details van die schikking zijn niet bekend, maar de stap betekent wel dat HPE nu Juniper Networks mag overnemen, mits de rechter daarmee akkoord gaat.

HPE liet vorig jaar al weten dat het Juniper wilde overnemen voor 40 dollar per aandeel, wat neerkomt op 14 miljard dollar, omgerekend zo'n 12 miljard euro. HPE zegt Juniper vooral te willen inzetten om 'te groeien op het gebied van AI-toepassingen', al treedt het daarover weinig in detail. HPE bouwt al langer netwerken van supercomputers voor het trainen en beheren van eigen AI-systemen. Daarvoor gebruikt HPE al het Aruba Edge Services Platform, een netwerkinfrastructuur met AI-elementen, terwijl Juniper daar zijn eigen Mist-tegenhanger van heeft, maar wat de bedrijven daarmee willen doen, laten ze nog niet weten.

In ieder geval moet HPE wel zijn Instant On-divisie afstoten. Ook moet HPE verplicht toegang blijven geven tot Mist AIOps.

Kort nadat de bedrijven het overnameakkoord hadden gesloten, begon het Amerikaanse ministerie van Justitie een rechtszaak. De overname zou slecht zijn voor de markt, betoogt het ministerie. HPE zou dan, samen met concurrent Cisco, 70 procent van de Amerikaanse markt voor zakelijke netwerkapparatuur in handen krijgen. Volgens justitie zou dat de prijzen doen stijgen, de innovatie op de markt verminderen en de keuzemogelijkheden voor klanten beperken. De Europese Commissie ging eerder wel al akkoord met de overname.

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

29-06-2025 • 12:48

46

Submitter: Commendatore

Reacties (46)

46
46
25
2
0
15
Wijzig sortering
Nou ik zie een kans voor Asus en Mikrotik om in het SME/MKB gat te springen.

Moet Mikrotik nog wel even wat aan z'n software doen...
Asus in MKB? Alstublieft niet... Ik werk dagelijks met juniper (mx/qfx/ex) en het is zó belangrijk dat de protocollen en standaarden nageleefd worden. Ik verwacht niet dat Asus daar altijd netjes mee omgaat. Wij hebben daarom juist gekozen voor mikrotik als nieuwe CPE. Werking van het apparaat is letterlijk wat het moet doen zonder poespas. De CLI en winbox zijn sterk. Prijs/functionaliteit/kwaliteit is ook goed.

Ik snap niet zo goed wat er anders aan zou moeten. Het is namelijk gemaakt voor een doel en op een specifieke doelgroep. Als je een ding wilt dat Plug&Play is, is mikrotik niet de juiste keuze. Er zijn overigens ook best wat ISP's waarvan hun backbone op Mikrotik draaien.
Hoe schaalt Mikrotik-apparatuur eigenlijk ten opzichte van de Aruba’s, Meraki’s en Ruckussen van deze wereld? Ik ben me er voor thuisgebruik ook een beetje in aan het verdiepen en buiten CAPsMAN voor WiFi ben ik nog niet echt iets tegengekomen qua centraal management. Ik kan me voorstellen dat dit in veel gevallen een hindernis is bij grootschaliger gebruik.
Schaalbaar voor wie? Mikrotik spitst zich toe op de dienstverleners, enterprises en ISP. Niet de eindgebruikers.


Capsman en TR-069 zijn standaard protocollen en zijn battle-tested. En de prijs van een Mikrotik tegenover een ruckus is een grap. Sure, de Ruckus is beter. Maar niet €800 beter in veel gevallen. Los van de licentiekosten.
Er is CAPsMAN2, maar echt gebruiksvriendelijk vind ik dat persoonlijk nog niet.
De Expertwifi lijn van Asus ziet er anders veelbelovend uit. Draait gewoon op Merlin, dus ook geschikt voor de mensen die meer willen zoals werken via een CLI.

Heb niks tegen CLI, maar waar Mikrotik, naast hun issues met hun AP's, die trouwens erg groot zijn (22cm VS 16cm wat gangbaar is), gewoon nog niet echt gebruiksvriendelijk en consistent is in hun GUI's.

Soms is het gewoon veel fijner om direct dingen qua overzicht te zien (topologie, dashboards) ipv dat je eerst lijnen aan codes moet kloppen voordat je zaken ziet. Je bent in mijn ogen geen mindere IT-er als je gebruik maakt van een GUI vs een CLI. Beide hebben zo hun sterke punten. En daar faalt Mikrotik in mijn ogen nog, en daarom zou ik vooral voor MKB kiezen voor een Asus Expertwifi lijn, dan een Mikrotik, op dit moment.
Asus in MKB? Alstublieft niet... Ik werk dagelijks met juniper (mx/qfx/ex) en het is zó belangrijk dat de protocollen en standaarden nageleefd worden. Ik verwacht niet dat Asus daar altijd netjes mee omgaat.
ik vrees dat er daar maar weinig MKB's van wakker liggen. Vanaf een (paar) duizendtal werkplekken begint dat misschien een rol te spelen omdat je installbase dan zo groot wordt, maar een bedrijf van door de band een paar honderd werknemers denkt daar nog niet zo hard over na. Pas als je installbase zo complex wordt door een mix van verschillende fabrikanten wordt dat een potentieel issue
Ik heb laatst voor het eerst iets in Mikrotik moeten checken qua QoS. dan zit je in de Miktotik te kijken en kom je na wat google werk uit op de optie "mangle" en moet je rommelen met queues. Ik heb vooral ervaring met Sophos en Cisco met een beetje fortinet, maar geen van deze merken heeft "mangle" in het vocabulair staan. Alleen dat staat me al tegen. Hou gewoon een standaard aan. je hoeft niet anders te zijn. zorg gewoon dat je product werkt met de termen die algemeen bekend zijn. Op een cisco, danwel sophos, danwel forti is het zoveel meer straight forward dan op een mikrotik.
Dan doe je toch echt je zelf te kort. Want de juiste term in de linux netfilter is wél 'mangle'. Vooral Cisco heeft daar de kar getrokken qua cli-standaarden en benamingen. En ja, het is daarmee wel wat gestroomlijnder op zo'n apparaat als cisco e.d. Vaak ook gepatenteerd om die reden.

https://inai.de/images/nf-packet-flow.png
Juniper is toch nooit zo interessant voor het MKB? Dat is nu vaak Ubiquiti, Mikrotik, Draytek etc. Juniper spul is meer grotere enterprise netwerken.
Gebruik zelf meestal Cisco/Meraki in combinatie met Aruba(hpe) ap's en firewalls van barracuda. Ubiquiti zie ik meer als prosumer, draydrek zou ik thuis nog niet gebruiken hahaha. Maar goed kom ook wel eens ergens binnen waar Netgear of een andere el cheapo oplossing hangt en al jaren "prima" werkt. Grappige is dan meestal wel dat na de vervanging alles ineens een stuk sneller/stabieler is.
Wat is er mis met Draytek? Qua security toch een uitstekend track record.
Zoals je in dat artikel kan lezen was de exploit al gefixt :)
Service provider netwerken vooral
Laat ASUS zijn waar het goed in is, in de consumenten router space. Hun "ExpertWiFi" kan niet tippen aan Omada APs die veel meer kunnen, zowel aantal clients als aantal SSIDs. En TP-Link is een price champion dus als ASUS wil concureren met TP-Link, moets ze wat doen aan hun vraagprijs.
Ik weet niet welk verkooppraatje je hier nu ophoudt, maar ik zie niks bij TP-Link Omada wat Asus Expertwifi niet kan. Én dat nog voor de helft van de prijs dan van TP-Link.
Qua WiFi ook nog wel wat aan de hardware, vrees ik.
Ja dat hoor ik dus ook online.
Uit het bron artikel: “As part of the settlement, HPE has agreed to divest its global Instant On campus and branch business.  After close, HPE will facilitate limited access to Juniper's advanced Mist AIOps technology.”

Anders is niet duidelijk waarom er nu wel akkoord is gegeven
AuteurTijsZonderH Nieuwscoördinator @smesjz29 juni 2025 13:07
Ach stom, die zin is weggevallen bij het plakken in het cms, ik heb dat erbij gezet!
Nog een foutje: het is niet Hewlett Packett, maar Hewlett Packard Enterprise.
Volgens hebben beide bedrijven, op de naam na, geen enkele connectie meer met elkaar (voor een best lange tijd).

HPE is echt enkel Enterprise. HP heeft ook merken als Compaq.

[Reactie gewijzigd door HollowGamer op 29 juni 2025 16:59]

Klopt inderdaad. Het zijn 2 zelfstandige bedrijven met elk hun eigen doelgroep.
Dus HPE gaat Aruba Instant On te koop zetten?
Het heet zelfs al een tijdje HPE Networking Instant On. Alle producten hebben een HPE logo gekregen.

[Reactie gewijzigd door nelizmastr op 29 juni 2025 13:06]

Waarom? Flinke donatie aan Trump waarschijnlijk. Dat is hoe het gaat daar...
HP(E) is een bedrijf die, net zoals Oracle, bijna alless wat het overneemt het das om doet of zo positioneert dat het niet meer interessant is voor velen. Aruba was vroeger vaak een van de meest gebruikte netwerk equipment maker voor de business en hogere segment. Na de overname heeft dit merk haar imago verloren en is niet meer zoals vroeger. Zal met Juniper hetzelfde gebeuren.

Ik had Juniper liever gezien als zelfstandig bedrijf verder gaan. Maar met die grote bedrijven draait alles om geld. Wie is de volgende? Cisco?
HPE en HP zijn al een tijdje niet hetzelfde bedrijf. HPE is waar o.a. de Cray, Aruba en Agilent ingenieurs zitten, HP is waar de verkopers en managers blijven hangen zijn.

HPE switches zijn anders heel goed, het probleem met Aruba en Juniper gear was dat ze een niche vullen en veel geld verdienen maar niet genoeg om te kunnen investeren zodat ze buiten hun niche gaan. In veel installaties zie je overal HPE of Cisco met 1 Juniper in de core, ondanks dat een “white box” switch met een Broadcom platform gemakkelijk te verkrijgen is blijken ze dit niet te kunnen/willen doorontwikkelen, misschien omdat het te duur zal uitvallen voor een redelijk aanbod.
Als voormalig HP-ES medewerker snap ik dat de gewone man inmiddels het spoor bijster is van wat voorheen Hewlett Packard was, ook wij als werknemers waren niet blij met die constante afsplitsingen en mergers (HP Enterprise Services leeft nu verder als DXC Technology na de laatste merger met CSC). HP Inc. is voornamelijk de "dozenschuiver", wat oneerbiedig gezegd maar daar komt het wel op neer: hun focus is consumenten producten als PC's, printers en de commerciële printers voor bijv. grafische industrie.

Voor de overige zakelijke producten moet je toch echt bij HP Enterprise aankloppen. Dat is een totaal ander bedrijf hoewel vroeger alles 1 was. Men heeft nog wel wat contact onderling om de gaten te vullen van de wat rigoreuze opsplitsing maar de schaalvoordelen en voordelen voor de klanten van 1 aanspreekpunt zijn verdwenen. HP Inc levert dus je printertje thuis via retailers, HPE is er voor de zakelijke klanten.

Verkopers waren er in overvloed en gelukkig is het merendeel daarvan gedumpt of geparkeerd bij HP Inc maar HPE heeft wel de expertise en sales voor hun eigen producten, sales van netwerk producten zat niet bij HP Inc toen ik afscheid nam van HP ES (wij deden alle merken/producten als onderdeel van de "zakelijke dienstverlening" dat onze taak was). Het lijkt me stug dat HPE networking sales nu bij HP Inc zou zitten.
Ik bedoelde de ‘praatjes mannen’. Natuurlijk heeft HPE zijn eigen verkopers, vorige week nog een etentje mee gedaan, maar ze zijn relatief technisch bekend en hebben ook een echte ‘ingenieur’ in touw die over hun producten kan spreken.

Met HP heb ik al jaren een ticket open staan voor een API op het garantie systeem die al jaren niet werkt. Totdat ze die hebben komt er geen HP meer binnen, ondanks dat ze stunten met prijzen voor goedkope zakendesktops, als ik iemand moet ‘aannemen’ omdat garantie en herstellingen exclusief via een webpagina of telefoon loopt, is die paar euro besparing tov een Dell er ook al snel doorgedraaid.

[Reactie gewijzigd door Guru Evi op 29 juni 2025 17:49]

Da’s een wat rare stelling, ook bij middelgrote en kleine bedrijven draait het ook om geld, anders waren ze wel als non-profit opgezet.

Maar idd net als met Oracle verwacht ik zien dat HPE de Juniper activiteiten gaat integreren in het moederbedrijf ipv dat het als semi-zelfstandig merk blijft bestaan.
Wat ik me hier vooral afvraag is hoe ze Instant On dan willen gaan afsplitsen, want nu is het totaal verweven met HPE Aruba Networking, zowel qua hard- als software.

Daarnaast vind ik het ook niet erg logisch, want voor zover ik weet heeft Juniper helemaal geen vergelijkbare small business-lijn.
Ik zou me meer zorgen maken wat het eventueel doet met de provider markt dan de enterprise markt, eerlijk gezegd. De provider markt is een stuk kleiner en een stuk kapitaal intensiever om bij te blijven. Grote kans dat HPE dat segment sluit en dan zijn er nog maar 3 bedrijven op de hele wereld die in dat segment kunnen leveren.
Welke 3 bedrijven denk je aan? Ik kom tot meer namen die in de netwerken van providers actief zijn. Niet allemaal overigens in netwerken die meer dan 100gbit doen.
Cisco, Nokia, Huawei.

Ik heb het dan inderdaad niet over het subscriber deel, maar daar was Juniper toch al nauwelijks actief. De echte core routers en edge routers in het hart van provider netwerken.

Als er chinese routers uitgesloten worden, dan is er, als Juniper vertrekt dus effectief een duopolie
Voor providers die internet aanbieden klopt het mogelijk redelijk. Als je ook andere zakelijke netwerken neemt waar je als netwerk mee kunt verbinden dan is er gelukkig nog iets meer variatie. Zeker voor de systemen die wat minder verkeer doen.
Toch wel nice dat deze overname alsnog doorgaat. Juniper’s Mist AI en automation stack zijn echt sterke troeven voor HPE. Ik heb hier stiekem best op zitten hopen. Zeker nu ze onder druk wel wat moeten afstaan, voelt het alsof het speelveld toch een beetje eerlijk blijft. Benieuwd hoe snel we daar concreet voordeel van gaan zien in enterprise netwerken. Heb zelf altijd veel met Cisco gedaan, maar dit begint toch te jeuken.
Dus de overname is ok, maar het gecombineerd bedrijf moet exclusief enterprise-to-enterprise blijven? Da’s dan wat ik afleid uit de verplichting om Aruba Instant-On af te stoten.

Geen idee of dat dat eigenlijk een verdienmodel kan worden, toch als ik er van uit ga dat gelijkaardige productielijnen gebruikt konden worden voor de Aruba en Aruba Instant-On producten.
H’m, ik ben maar een eenvoudige IT-er maar ik krijg bij de term schikking steeds meer het gevoel dat we gewoon te maken hebben met het aloude bekende omkoping maar dan liefdevoller omschreven. Nee, ik kan geen bewijs leveren maar big money regeert hier gewoon en stuurt gewoon even een bedankje naar een adresje.
Het betekent dat men akkoord is zonder rechter. Misschien doordat er bepaalde toezeggingen zijn gedaan cq bepaalde onderdelen woeden afgestoten.
Mja, dat zit er toch niet zover vanaf toch? Ik geef toe, als die schiking inhoudelijk gewoon voldoet aan de eisen waarom de overname oorspronkelijk afgekeurd was, dan is er ook niet veel aan de hand. Maar ik heb gewoon bij dit soort bedrijven een sterk onderbuik gevoel. Mede doordat ik ooit HPE op m’n loonstrookje had staan en ik dit bedrijf geen warm hart toedraag.
Schikkingen zijn anders heel gewoon, ook in NL.

Justitie heeft een paar doelen. Stopzetting van een misdrijf, herhaling voorkomen en voldoende straf om afschrikkende werking te vermoeden. Als je die doelen kan bereiken met een schikking, kan je ruimte vrijspelen om meer zaken te behandelen. Dat kan een deugende afweging zijn. We zouden maar een procent of wat van alle verkeersboetes kunnen afhandelen zonder schikkingen.

De andere kant heeft daar wel voordeel bij, vaak als korting op de straf, vermijden van opheft etc.

Of die twee een beetje in balans zijn is altijd de vraag, en dat kunnen we in dit geval niet zien want geheim. Dat er een prijs betaald is lijkt me duidelijk, anders was er niets geheim te houden.

In de VS kijkt vaak een rechter nog of het allemaal deugt, in .nl doen we dat niet.
Voor de helderheid Python Jupyter Notebooks hebben geen relatie met Juniper Networks (gelukkig).
Ja, dat lijkt me logisch aangezien het een compleet andere naam is.

Jupiter heeft hier overigens ook niets mee te zien. Jupiler ook niet.
Als dyslect lees ik die twee namen Juniper en Jupyter als dezelfde naam. Vandaar dat ik dat voor mezelf uitzocht en besloot hier te posten om anderen zoals ik te helpen.

Dat bier merk verwar ik niet, dat heeft door de l een ander woordbeeld voor mij.

Ik begrijp dat het voor mensen zonder dyslexie moeilijk voor te stellen is dat de twee namen die voor u zo totaal anders zijn voor mensen met een bepaalde vorm van dyslexie zeer veel op elkaar lijken en door elkaar gehaald worden.

[Reactie gewijzigd door djwice op 29 juni 2025 22:44]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.