Game Mania krijgt uitstel van betaling en zoekt koper, blijft voorlopig open

De Belgische gamewinkelketen Game Mania heeft uitstel van betaling gekregen. Het moederbedrijf Heroik zoekt een koper voor de keten en zegt voorlopig open te blijven. Game Mania heeft 21 winkels in Nederland en 14 in België. In totaal werken er 165 mensen bij het bedrijf.

Game Mania
Bron: Game Mania

Onder meer het Gazet van Antwerpen schrijft dat Game Mania uitstel van betaling heeft gekregen van een ondernemingsrechtbank in Antwerpen. De winkelketen is voorlopig beschermd tegen schuldeisers en intussen wordt er naar een koper gezocht. Het bedrijf wijt deze ontwikkeling aan 'digitalisering van de videogamesindustrie en het sterk competitieve retaillandschap'. Voorlopig blijven de winkels open en de webwinkel beschikbaar.

Game Mania werd in 1992 opgericht en richt zich op de verkoop van videogames en bordspellen. De keten had op het hoogtepunt bijna 90 winkels in België en Nederland, maar moest de afgelopen jaren meerdere filialen sluiten. Het bedrijf legde zijn focus steeds meer op de webwinkel.

Door Yannick Spinner

Redacteur

20-06-2024 • 21:09

216

Submitter: rkynj756

Reacties (216)

216
215
80
0
0
114
Wijzig sortering
Jammer voor de mensen die er nog kwamen, maar ik kan mij de tijd niet heugen dat ik een GameMania ben binnengelopen. De laatste winkel waar ik iets kocht was Nedgame en daar was iets mis mee, waardoor ik het wilde omruilen. Dat kon toen niet want het viel onder geaccepteerde kleine gebreken (dode pixels) en je hebt in een fysieke winkel koopt niet de minimale 14 dagen omruilgarantie, zoals online, kreeg ik van die medewerker te horen. Wat overigens ook klopt.

Daarna gewoon lekker alles online besteld. Wat heb ik eraan om dan nog iets in een winkel te kopen als ik minder goed beschermd wordt tegen gebreken?
Wat alleen niet klopt is het relaas van 'geaccepteerde kleine gebreken.'

Bij wet bestaat er niet zoiets als geaccepteerde kleine gebreken. Het conformiteitsbeginsel - dwz recht op een deugdelijk product dat gehoor geeft aan het contract (wat 'conform contract' is; vandaar de naam) dat in wet vastgelegd is, kan alleen gecontextualiseerd worden en kan alleen vanaf geweken worden met expliciet wederzijds overeenkomen en voorafgaand aan de koop geinformeerd te zijn over evt. gebreken die buitengesloten zouden worden. En de bewijslast daarvoor ligt vziw bij de verkoper.

Dus tenzij de verkoper jou vooraf geinformeerd heeft; en bewijs kan overleggen, zowel dat ze dat gedaan hebben als dat jij in goed overleg wederzijds die voorwaarden expliciet goedgekeurd hebt (wat overigens iets anders is als het accepteren van standaard voorgemaakte winkelvoorwaarden - dit moet verplicht buiten een pakket 'algemene voorwaarden' expliciet losstaand gepresenteerd en afgehandeld worden), hebben ze geen poot om juridisch op te staan.

Je bent genept.

Da's zuur, misschien. Maar hopelijk helpt bovenstaande jou of anderen, zodat deze praktijken eindelijk eens ophouden.

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 13:22]

Als het binnen de ISO norm van dode pixels valt lijkt het me gewoon conform.

ISO 13406-2 is een ISO-norm waarin is vastgelegd hoeveel defecte pixels (en wat voor soort, permanent aan of uit) een beeldscherm mag bevatten. De norm is slechts een richtlijn, maar qua bepaling of iets conform is lijkt het me een redelijke objectieve maatstaf. Conform betekent niet dat iets perfect hoeft te zijn.
Een ISO-norm is eigenlijk alleen een houvast voor fabrikanten of wetgevers en is niet bindend alleen omdat het een ISO-norm is. Alleen als wetgevers deze aanhalen, of als fabrikanten deze norm toepassen én dit duidelijk aangeven.
Ja maar als de rechter iets van houvast zoekt om te bepalen wat “normaal” is, dan kan een iso norm een prima houvast bieden om dat ruwweg te bepalen. Je kan de norm dan zien als maatstaf. Bij conformiteit gaat het er om dat je bepaalt of het product “voldoet” (niet of het perfect is). Een dergelijke objectieve maatstaf voor wat normaal is, is dan belangrijk.
Ik zou wel een zaak willen zien. Maar ik denk vooral dat het een houvast is voor fabrikanten. De wetgever heeft het in principe over conformiteit en verwachtingen die de rechter invult. Daarbij zijn er voor zover ik weet geen wetten specifiek over beeldschermen.

De laatste ISO standaard (zie eerdere comment) heeft het over class 0 (geen pixel defects), class 1 (een paar defects) of class 2 (mogelijk meerdere defects) schermen.

Een snelle scan door de pricewatch en winkelinformatie bij televisies laat mij echter geen enkele classificering naar deze ISO standaard zien. Ook niet bij een goedkope TV. Dan kan je als rechter echt niet aan die ISO norm vasthouden voor de consument.

De rechter zal (m.i.) eerder naar het aankoopbedrag kijken. Een TV van 300 euro mag mogelijk een defecte pixel hebben. Een TV van 1000 euro gewoon niet. Mogelijk zegt de rechter dat geen enkele TV het mag hebben.
https://www.lg.com/nl/ondersteuning/garantie

(6) Pixeldefecten binnen foutklasse 2 volgens ISO-9241-307, tenzij anders vermeld in de productspecificatie;
Alleen is fabrieksgarantie een commerciële garantie en valt dat niet onder de bepalingen van wat binnen ons rechtssysteem bekend staat als het recht op een deugdelijk product, conform contract - ook well colloquiaal (maar zeer ontoepasselijk) 'wettelijke garantie' genoemd.

Wat je wel zou kunnen beargumenteren is dat je als consument van de garantiebepalingen van de fabrikant op de hoogte zou kunnen zijn, en dus zou kunnen weten dat zo'n scherm een bepaalde mate van pixeldefecten vertoond en daarmee door de fabrikant nog als acceptabel in de markt gezet gaat worden.

Maar het is echter ook zo dat jij als consument in principe niet een verregaande onderzoeksplicht hebt. Binnen de EU geldt in principe het beginsel caveat venditor - "verkoper, wees op uw hoede."
Het is de verkoper die een informeringsplicht richting de consument heeft en die actief de consument van de nodige informatie moet voorzien om een overwogen besluit te kunnen nemen een product aan te schaffen of niet.
Rechters hebben een sterke voorkeur om aan te sluiten bij bestaande, vastgelegde normen, in plaats van zelf iets te verzinnen. Nederlandse rechters mogen daar ver in gaan. Uitspraken van EU collega's? Prima bron. ISO norm? Die is vastgesteld door landen, niet door de bedrijven zelf. Dan zul je als klager een concrete reden moeten aanvoeren waarom die norm niet van toepassing is. "De uitkomst bevalt me niet" is onvoldoende reden. Dan zul je een reden moeten hebben als "op papier afgesproken dat we een andere norm hanteren"
De vraag is natuurlijk wel wat een redelijke prijs is. Ik bedoel: een aantal jaar geleden vonden we een iPhone van 500 euro nog duur, maar nu is dat redelijk betaalbaar en is een iPhone van 1500 euro duur. Hoe zit dat bij tv's? Áls de rechter al naar prijs kijkt, dan zal die daar toch naar moeten kijken wat men anno 2024 redelijkerwijs onder ‘duur’ verstaat bij tv's.

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 22 juli 2024 13:22]

Als klant verwacht ik een product vrij van defecten. Een pixeldefect is een defect. Er is dus een product verkocht wat niet 100% werkt en wat niet conform de verwachtingen is.

Ik denk dat de verkopende partij bot vangt bij een rechter tenzij er expliciet op de mogelijkheid tot pixeldefecten is gewezen op verpakking, in het schap en in de (reclame)brochure.

De ISO norm waar hierboven naar verwezen werd is inmiddels dan ook naar het archief gewezen. Pixeldefecten zijn anno 2024, voor premium fabrikanten, een no go.

Laat je niks op je mouw spelden.
Het hangt erg af van de definitie van een defect. 1 dode pixel vind jij een probleem. Maar stel dat deze pixel in de uiterste hoek van je scherm zit? En wat als er een subpixel defect is? Wat als er een krasje zit op de achterkant van de monitor? Of op de onderkant van de monitor voet? Als alles 100% goed moet zijn moet men zo veel afkeuren dat alles duurder wordt. Terwijl er genoeg mensen zijn waar 1 pixel totaal niet uitmaakt want ze merken het niet eens.
Ik geef je geen ongelijk bij een volledig dode pixel maar je kunt je wel afvragen waar je de grens moet trekken als je het hebt over 100% werken.

Een mooi praktijk voorbeeld:
Er kwam een klant woest terug met zijn monitor waarvan "de bezel beschadigd was".
Wij op zoek naar een kras of iets in die richting maar we zagen niks. Monitor in de winkel opgesteld zodat de klant zijn probleem kon aanwijzen. Nu bleek dat er onder een bepaalde hoek met de juiste licht inval, er een kleine cirkeltje te zien was van een paar milimeter. Een plekje waar de bezel waarschijnlijk in de fabriek wordt vastgehouden tijdens productie of iets dergelijks. Iets wat uiteraard bij alle monitoren van dat merk het geval was.
Defect?
Maar de persoon die dit draadje opende had het niet over een dode pixel, maar over dode pixelS. Bij 1 dode pixel zou ik ook niet klagen, maar als de helft van je scherm uit dode pixels bestaat (ik weet niet overigens niet hoeveel het er precies waren bij de OP, maar even een voorbeeld noemend), dan lijkt me dat toch wel een defect.

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 22 juli 2024 13:22]

Bij meerdere volledig dode pixels is het meestal ook gewoon garantie vanuit de fabrikant.
Maar het zou in dit geval ook 2 subpixels kunnen zijn en dan is het weer een twijfel geval.
Wat mij betreft wel. Door de winstmaximalisatie is de kwaliteit van producten erg hard aan het achteruitgaan betreft afwerking en quality control.

Vorig jaar Kobo e-reader gehaald, exemplaar 1 slechte backlight (bleeding) en het scherm niet goed uitgelijnd (aan de linker kant van het scherm was een zwarte randje te zien die ook nog schuin liep). Goed omgeruild. Tweede exemplaar soortgelijke problemen. Uiterlijk geld terug gevraagd. Ja misschien als je 5x omruilt dat je een degelijk exemplaar krijgt maar daar had ik geen zin in.


Overigens bestel ik alleen bij toko’s waar ik kan retourneren (zowel fysiek als online) zonder vragen. Als iets naar mijn mening niet conform is dan geef ik meteen aan dat het product niet voldoet aan de verwachtingen en dan zonder gezeur mijn geld terug en dan koop ik het opnieuw of ergens anders. Voorbeeld:

Nintendo Switch: gekocht bij de MM, de controllers klikte niet echt helemaal goed. Paar dagen later teruggegaan met uitleg en dat ik het wil omruilen voor een nieuw exemplaar. Ja nee kan niet hij moet terug naar de partij de garantie afhandelt blablaa. Oké dan wil ik mijn geld terug want product voldoet niet aan mijn verwachtingen (30 dagen retour bij MM). Dat kan weer wel dus geld terug gehad en bij aan andere MM een nieuw exemplaar gehaald. Zo gaat het tegenwoordig.
Als alles 100% goed moet zijn moet men zo veel afkeuren dat alles duurder wordt.
Nou... misschien moet dat dan ook maar? Alles zichzelf de markt uitprijzen, zodat fabrikanten zich eens achter de oren gaan krabben en gaan kijken naar de productieprocessen en haalbaarheid.

Het punt wat niemand echt wil erkennen is dat de technologie-sector het afgelopen decennium misschien wel eens teveel op innovatie en vernieuwing gefocust kan zijn geweest, en dat er meer aandacht naar stabilisatie en verbetering van het bestaande had moeten zijn. Op een gegeven moment komt er dan een breekpunt aanzetten waar je die inhaalslag moet maken, wil er überhaupt nog sprake zijn van een verhandelbaar product.
En misschien is het wel zo dat de race naar de bodem dermate snel gaat, dat als daar geen rem op gaat komen we straks allemaal op de bodem SPLET! gaan doen.
Je mag verwachten wat je wil, maar dat is simpelweg niet hoe het juridisch werkt. De wet gaat uit van wat een klant rederlijkerwijs mag verwachten. Een extreem voorbeeld is huisdieren. Juridisch gezien is dat ook gewoon een goed wat je aanschaft, maar je hebt redelikerwijs te accepteren dat er defecten kunnen zijn. Is dat een aandoening die de fokker middels een DNA test had kunnen voorkomen, dan had je wel een punt gehad.

Het bestaan van een ISO-norm met verschillende klasses maakt duidelijk dat de productie van schermen niet inherent perfect is. Dan is dus de vraag welke klasse je mag veronderstellen als klant, indien er niets expliciet is afgesproken. Positioneert een leverancier zich als "premium" of als "voordelig"? Dat maakt zeker uit voor een dergelijke aanname.
Het bestaan van een ISO-norm met verschillende klasses maakt duidelijk dat de productie van schermen niet inherent perfect is. Dan is dus de vraag welke klasse je mag veronderstellen als klant, indien er niets expliciet is afgesproken. Positioneert een leverancier zich als "premium" of als "voordelig"? Dat maakt zeker uit voor een dergelijke aanname.
In beginsel is de vraag of je mag veronderstellen dat een consument als leek zijnde überhaupt bekend is met het bestaan van zulke ISO normen en dit tot de heersende kennis mag behoren van wat redelijkerwijs als 'normaal' beschouwd zou worden.

Het is zo dat de verkoper een ver gaande verplichting heeft tot het voldoen aan een diep pakket aan informatievereisten, waaronder alle essentiële producteigenschappen. Zij zullen dus een meldplicht hebben om vooraf aan consumenten het bestaan van zulke productienormen kenbaar te maken, alsmede kenbaar te maken onder welke van evt. toepasselijke klassen binnen zo'n normering een door hun aangeboden product zou vallen en wat daar het effect van zou zijn in wat de consument dan van de productkwaliteit zou mogen kunnen verwachten.

Ik denk niet dat je als verkoper er mee weg komt door achteraf te gaan stellen: "ja, nee- dat is gewoon algemene kennis. Dat had u moeten weten."

Als ze dat zouden proberen, heb je als consument de mogelijkheid om aan de bel te trekken onder het kopje oneerlijke handelspraktijken. Namelijk het al dan niet bewust achterhouden van informatie of verzaken te vermelden van essentiële informatie over een product, dat de keuze van de consument om over te gaan tot koop of niet dermate had kunnen beinvloeden dat ze er vanaf zouden zien. En dat is vziw voldoende reden om het contract te kunnen laten ontbinden.

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 13:22]

Je kan niet aan een ISO norm afleiden wat in een cultuur als de onze normaal is tenzij die norm algemeen bekend is en wordt gecommuniceerd als de leidraad. Anders kunnen we bij elk geschil wel zoeken naar een norm ergens die toevallig voorschrijft wat ons het beste uitkomt.
ISO is de organisatie voor internationale standaarden. Als de klager in een rechtzaak aanvoert "maar ik vind...", en de gedaagde voert een ISO norm aan, dan zal de rechter de ISO norm hoger aanslaan.

Inderdaad kun je als klager andere normen aanvoeren, maar een rechter zal dan kijken welke norm het breedst aanvaard is. Een CEN/CENELEC norm zal ook zwaar wegen, maar die zijn zelden in strijd met ISO normen.
Aanslaan is wel een heel vaag begrip. Zie maar eens https://linkeddata.overhe...ECLI:NL:RBGEL:2013:CA1799, dat de norm kan bestaan, aangevoerd kan worden en zelfs de andere partij de suggestie zou hebben gewekt die te volgen is nog niet eens sluitend.

Laat staan dat als je het er geheel willekeurig bij haalt in de casus van 'ik heb een tv gekocht en die heeft X dode pixels en deze ISO norm zegt dat er maar Y pixels in mogen zitten'. Dan is het toch de omgekeerde wereld dat alleen maar het bestaan van de norm als juridische leidraad zou gelden als die A niet juridisch is vastgelegd als leidraad B niet overeengekomen was als voorwaarde bij de koopovereenkomst C niet gepretendeerd werd door de verkopende partij als geldend? Dat is de essentie van mijn punt, om het 'normaal' te noemen dat een bepaalde ISO norm een leidraad is, is er wel behoorlijk veel meer culturele bekendheid en acceptatie nodig. En dan nog is het een wankel punt als nergens uit blijkt dat de verkopende partij het toepaste, want dan ontbreekt het juridisch kader dat wat jij en ik nog 'normaal' vinden, ook vereist is voor een impliciete gelding voor het gebruik in het brede kader van 'een deugdelijk product'.
Als het binnen de ISO norm van dode pixels valt lijkt het me gewoon conform.
Conform die ISO norm ja, mogelijk niet conform wat een consument ervan mag verwachten. En eigenlijk zou je dan in een fysieke winkel het product fysiek moeten kunnen controleren voordat je het koopt, maar nee, dat kan niet. Meestal.

Staat er tegenwoordig nog in de specs aan welke ISO 13406-2 klasse monitoren voldoen?

Update:
The ISO 13406-2:2001 standard has been withdrawn and revised by the ISO 9241-302, 303, 305 and 307:2008 standards.
@Sannr2

[Reactie gewijzigd door Olaf van der Spek op 22 juli 2024 13:22]

Ik weet dat we destijds in de winkel waar ik werkte hanteerden dat je 1 scherm mocht bekijken, maar als die niet voldeed pakten we geen tweede uit, om te voorkomen dat we niet allemaal open dozen zouden hebben. Maar dat is al heel wat jaren terug. Geen idee of winkels zoiets nu nog doen.

Ik zie dat Dell een heel overzicht heeft van wat acceptabel is in hun ogen: https://www.dell.com/supp...s#premium-panel-guarantee

Bij 1 heldere wordt er bij hun omgeruild, maar dode mogen er meer zijn. Ze lijken in elk geval niet 0 te hanteren. Ik kan me voorstellen dat als er geen klasse bepaald is, dat de rechter een klasse inschat op basis van de verkoopprijs om in te schatten wat acceptabel is.
Ik weet dat we destijds in de winkel waar ik werkte hanteerden dat je 1 scherm mocht bekijken, maar als die niet voldeed pakten we geen tweede uit, om te voorkomen dat we niet allemaal open dozen zouden hebben. Maar dat is al heel wat jaren terug. Geen idee of winkels zoiets nu nog doen.
Als jij 1 scherm laat zien en die voldoet niet en vervolgens wil je geen tweede scherm laten zien dan loop ik lekker de winkel uit.
Als winkel zou ik die 2de ook laten zien als er daadwerkelijk defecten op de eerste zaten. Wil de klant opeens een ander scherm zien (er was niks mis met scherm 1) dan snap ik het. Maarja, heb je geen showroommodellen dan?
Daar hadden we toch pixel garantie voor? koste iets van 50 euro, was vrijblijvend. had je monitor een dode pixel dan kon je hem terug brengen. anders niet
Het is een misleidende handelspraktijk waar handelaren enige wettelijke rechten die consumenten hebben, zouden voorstellen als onderscheidend kenmerk van hun aanbod. (EU Richtlijn 2009/25, Bijlage 1, lid 10.)

Als jij als consument van rechtswege al recht zou hebben op een product wat geen dode pixels vertoont, dan is het aanbieden van een extra 'pixel garantie' à 50 EUR als aanvullende dienst om dat recht ook daadwerkelijk makkelijk en zonder tegenspraak en tegensputteren uit te kunnen oefenen, verboden.

Daarom is het een interessante vraag in hoeverre bijv. de aangehaalde ISO-normen duidend zouden zijn voor wat een consument als leek zijnde 'redelijkerwijs mag verwachten' zonder expliciet door een verkoper geinformeerd te zijn over zulke zaken.

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 13:22]

Wat een ***-beleid van die winkel.
Wie zou de volgende zijn die failliet gaat :D
Nederlandse gerechtshoven hebben hier eerder al uitspraak over gedaan en hebben geconcludeerd dat
gezien de huidige maatstaven voor productie, dode pixels onacceptabel zijn en als fabrieksdefect beschouwd moeten worden.

Dat ging over 1080p schermen.
Dus tenzij jij een apparaat bij een game-boer kunt kopen met een ingebouwd 4K scherm, kan zo'n dode pixel simpelweg nooit als standaard acceptabel aangeduid en gezien worden.

Daarnaast kun je ook niet verwachten dat een leek op de hoogte is van zulke ISO-standaarden en dus geldt dat niet als onderdeel van een normaal verwachtingspatroon van consumenten, zoals gesteld in het wetsartikel inzake objectieve conformiteitsvereisten van de EU richtlijn die ten grondslag ligt aan de relevante wetgeving in Nederlands (en Belgisch) recht.


Ik heb het overigens zelf ook met deze ongein aan de stok gehad - bij Dixons destijds toen ik een GBA SP ging kopen en zij de goedkoopste prijs hadden. Zij deden het echter wel correct en informeerden mij vooraf expliciet over een pakket aanvullende zaken die niet als defect zouden worden gezien, waaronder dode pixels. En daarna bedankte ik op vriendelijke toon, de kern van het medegedeelde net luid genoeg herhalende zodat de rest van de klandize in de winkel het nog mee kon krijgen, ben ik de winkel uitgestapt, en heb ik er nooit meer iets gekocht.

Fuck dit soort huichelarij.

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 13:22]

Heb je een link naar jurisprudentie? Ik kan me alleen een geschillencommissie ooit herinneren die zoiets zei, maar dan geldt het alleen voor de aangesloten winkel. Kan me ook voorstellen dat de rechter de prijs meetelt bij wat redelijk is.

Als ik bij bijvoorbeeld Apple kijk dan zeggen die: “Apple streeft ernaar lcd-schermen van de hoogste kwaliteit te gebruiken in zijn producten. Pixelafwijkingen kunnen echter optreden bij een klein percentage van alle beeldschermen. ”

https://support.apple.com/nl-nl/HT202025

Wat ik verder over Apple vindt (uit 2010) is dat hun beleid is dat de winkel het mag vervangen, maar als het nieuwe scherm dan weer een aantal probleem pixels heeft dat minder is dan hun norm, dat ze niet nogmaals vervangen.

Coolblue heeft een lijstje van wat de fabrikanten zelf voor hun fabrieksgarantie acceptabel noemen: https://www.coolblue.nl/advies/dode-pixel-in-monitor.html

Nou maakt de fabrieksgarantie op zich natuurlijk niks uit voor de conformiteit, maar het is wel een indicatie dat de huidige maatstaven van productie nog niet zo hoog zijn als je suggereert.

Zou wel interessant zijn om jurisprudentie te lezen dan, met welke overwegingen in welk geval de rechter wat besliste. Ik vermoed dat het niet zo simpel is als je stelt dat dode pixels altijd onacceptabel zijn.
Heb je een link naar jurisprudentie?
https://blog.iusmentis.co...teren-op-mijn-lcd-scherm/

Juridisch bindende uitspraak van de inmiddels opgeheven Geschillencommisie Computers, idd. Geen gerechtshof. Maar niettemin juridisch bindend.

Ironisch genoeg was de verkopende wederpartij in deze ... ook Dixons. :+

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 13:22]

Juridisch bindend voor aangesloten partijen, of ook aan derden? Dat laatse is eigenlijk alleen mogelijk als het bij wet geregeld is. En evengoed, het is een uitspraak over TFT-monitoren. De uitspraak is ook expliciet daarover, de stand der techniek in die uitspraak verwijst niet naar OLED monitoren in 2024.
Maar als je een tft-monitor in 2024 koopt, dan geldt de uitspraak dus nog wel?
Jurisprudentie hoeft niet direct bindend te zijn voor anderen, heh. Het betekent gewoon materiaal dat vormend is of kan zijn voor heersende opvattingen inzake een bepaalde rechtsvraag.
Letterlijk: "wat hebben andere bevoegde instanties hierover te zeggen gehad in het verleden."
Een geschillencommissie doet natuurlijk alleen uitspraken die juridisch bindend zijn voor de bij die zaak betrokken partijen. Het kan een informatiebron zijn voor de rechter, maar meer niet.

Overigens is die uitspraak dusdanig oud dat hij niet erg relevant meer is: Als je 1 pixel dood hebt op een modern 4k scherm of Retina display, waarop de individuele pixels voor het menselijk oog niet meer te onderscheiden zijn, dan is dat uiteraard heel anders dan bij de grote pixels in die tijd. Ook is een scherm met grotere en minder pixels gemakkelijker foutloos te produceren dan een hoge resolutie monitor vandaag de dag: Doordat het kleiner is is de productie moeilijker en foutgevoeliger en ook zorgt het aantal pixels voor een grotere kans op een fout.

Kortom: dit is niet erg relevant meer anno 2024 en een rechter zal zich er sowieso opnieuw over moeten buigen. Wellicht kun je een recentere uitspraak vinden? Ik vermoed dat de meeste winkels de gang naar de echte rechter hiervoor niet maken en liever terugbetalen, dus jurisprudentie is lastig.
Het kan een informatiebron zijn voor de rechter, maar meer niet.
Dat is wat jurisprudentie in ons rechtssysteem is.
Nederland gebruikt net zoals het meeste van Europa continentaal recht. Ook wel civil law geheten in het Engels. We gebruiken niet wat in het Engels common law of case law heet en o.a. in de UK en VS gebruikt wordt.

Zoals de naam al doet vermoeden is deze ingericht om recht te spreken op basis van uitspraken in eerdere soortgelijke zaken, waar er zich een bindend precedent vormt. Maar binnen continentaal recht bestaat dat principe niet.
Je mist de kern. Dit is geen jurisprudentie. Dit is namelijk geen uitspraak van een rechter.

Jurisprudentie is het geheel van uitspraken van rechters. Jurisprudentie vormt inderdaad een richtlijn voor de rechtspraak in latere, soortgelijke gevallen.

Maar dit is een uitspraak van een geschillencommissie, niet van een rechter. Het kan zijn dat die juridisch bindend is voor de betrokken partijen. Maar het is dus geen jurisprudentie en niet juridisch bindend voor andere partijen. Het is hooguit een interessante bron van informatie die 1 van de betrokken partijen kan aandragen in een juridisch proces wat de rechter dan kan meenemen als zijnde een expert mening. Maar dat is die ISO norm even goed. Pas als er een uitspraak van een rechter is spreken we van jurisprudentie.

De gebruikte argumenten van de geschillencommissie zullen dan ook bekeken worden en de verschillen met de huidige zaak. Als je het nu hebt over een 4K retina scherm is het gemis van een pixel een kleiner probleem en de complexiteit van het maken van een perfect scherm met zoveel meer pixels (meer dan het tienvoudige waarschijnlijk) dan is de vraag over wat conform is al heel anders.

Neem een ander product als voorbeeld: een vloer. Als je die laat leggen ga je er als achteloze consument ook vanuit dat die vlak gelegd moet worden. Maar ook daar is een norm voor hoe vlak die moet zijn. En in de praktijk zijn veel vloeren niet volstrekt vlak. Toch vindt de rechter ze vaak wel conform, tot ongenoegen van de bewoners. Als ze maar voldoen aan de norm. Natuurlijk had de vloerenlegger de vloer ook wel vlakker kunnen leggen. Maar dat hoeft niet om toch conform te zijn. Conform betekent niet perfect. Conform betekent dat het voldoet.
Neem een ander product als voorbeeld: een vloer. Als je die laat leggen ga je er als achteloze consument ook vanuit dat die vlak gelegd moet worden. Maar ook daar is een norm voor hoe vlak die moet zijn. En in de praktijk zijn veel vloeren niet volstrekt vlak. Toch vindt de rechter ze vaak wel conform, tot ongenoegen van de bewoners. Als ze maar voldoen aan de norm. Natuurlijk had de vloerenlegger de vloer ook wel vlakker kunnen leggen. Maar dat hoeft niet om toch conform te zijn. Conform betekent niet perfect. Conform betekent dat het voldoet.
Een vloer laten leggen is maatwerk, wat ook nog eens ter plekke verricht dient te worden. En daarmee is het dus ook qua normen van redelijkheid al niet vergelijkbaar met een product wat voorgemaakt uit een fabriek komt. Slecht voorbeeld.

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 13:22]

Bij maatwerk verwacht ik persoonlijk meer kwaliteit dan bij een fabrieksmatig geproduceerd product. Juist omdat het handwerk is, waar bij fabrieksmatige productie er door het proces gemakkelijker afwijkingen ontstaan. Maar neem anders gap en flush metingen in de auto industrie als voorbeeld. De panelen zullen nooit perfect zijn. Maar hoe afwijkend is nog acceptabel bij een nieuwe auto? Een kleine afwijking maakt de auto niet meteen non-conform.

Alles wat gemaakt wordt heeft afwijkingen ten opzichte van de ideale situatie. Pak twee koffiekopjes uit je kast en vergelijk ze. Zijn ze perfect of zijn er verschillen? Verschillen en afwijkingen zijn deels acceptabel. Enkele missende pixels kleiner dan het menselijk oog kan vaststellen is mijn inziens ook acceptabel. Een hotpixel is weer vervelender dan een dode pixel. Maar afhankelijk van de aanschafprijs wellicht ook acceptabel.

Als je nog echte jurisprudentie kan vinden (een uitspraak van een rechter dus, niet van een geschillencommissie) dan hoor ik het graag :)
Dit is wel waardevol informatie, maar dan nog zit niemand te wachten op discussies voeren of nog erger met papierwerk juridisch heen en weer schrijven.
Yup. Dat is ook de reden dat handelspraktijken zoals het aanbieden van bij te kopen "aanvullende garantie" weeldering tieren. Mensen gaan daar voornamelijk op in, omdat ze denken daarmee dan niet in de shit te komen met zulk getouwtrek. De realiteit is echter vaak weerbarstiger.

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 13:22]

En daarna bedankte ik op vriendelijke toon, de kern van het medegedeelde net luid genoeg herhalende zodat de rest van de klandize in de winkel het nog mee kon krijgen, ben ik de winkel uitgestapt, en heb ik er nooit meer iets gekocht.

Fuck dit soort huichelarij.
Wat een kleutergedrag zeg, allemachtig.
Je bent me voor, had iets vergelijkbaars willen typen. ;)
Hey; het was geen gefoeter heh?
Kijk- die medewerker had ook door dat het iets betrof wat de organisatie liever niet aan de grote klok hing, omdat ze bewust zelf volume terug namen toen er andere klanten scheef probeerden mee te luisteren naar wat voor onzin er daar uitgekraamd werd.

Ik herhaalde gewoon wat mij verteld werd, zodat deze personen het ook konden horen - en een weloverwogen keuze konden maken om dat in acht kunnen nemen, bij die winkel te willen kopen of niet. Verder is het gewoon netjes gebleven hoor.

En weet je wat? Toen ik daar wegliep kwam er een iets op leeftijd zijnd stel achter mij heen ook de winkel uit, en die spraken er schande van dat ze daar consumenten op zo'n manier een loer proberen te draaien. Dus- missie geslaagd, zou ik dan denken. Gewenste effect bereikt.

Als je geen slechte mond-op-mond reclame wilt, naai dan je klanten niet.

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 13:22]

Aha, als je het zo brengt heb ik er wel meer begrip voor, daar had je wel een punt dan inderdaad.
Ja- Ik ging natuurlijk niet die medewerker de huid vol staan schelden of een lastige keuze op gaan dringen. Die stond daar ook alleen maar te doen wat hem opgedragen was. (En hij had er ook zichtbaar tegenzin in.)

Als ik schrijf "fuck die huichelarij" heb ik het ook niet over de mensen die er stonden, maar gewoon de bedrijfsmaat zoals die gevoerd werd.
Ja ik ken het. Het beste wat je kunt doen is je rechten weten en deze aankaarten en niet meteen op je achterste poten staan. Vaak managers en supervisors buigen voor dit soort gedrag en zijn meer geautoriseerd om dingen "te kunnen regelen".
Jeetje wat een kinderachtige actie van je om zo te reageren
Op opmerkingen van die strekking heb ik reeds antwoord gegeven:
R4gnax in 'Game Mania krijgt uitstel van betaling en zoekt koper, blijft voorlopig open'

Weet je wat kinderachtig is? Kortzichtig met vingertjes gaan wijzen naar mensen wanneer je niet met de volledige gang van zaken bekend bent zoals deze plaatsgevonden hebben.
Oke. Maar harder praten en herhalen vind ik een beetje raar.


Gelukkig geen klachten van game mania. Heerlijke oude spellen via marktplaats kopen en inleveren voor hoge kortingen op nieuwe spellen.
Opzich voor een schermpje van 100 euro kan ik dit best begrijpen maar als je richting de 500 of zelfs 1000 euro betaald vind ik het een stuk minder acceptabel.
Het ISO-norm is een standaard, geen wet- of regelgeving. Maar uit praktijk blijkt dat klanten dode pixels niet accepteren. Als 99% van de scherm dode pixelvrij zijn, waarom moet de jouwe dan wel geaccepteerd worden?

[Reactie gewijzigd door MrFax op 22 juli 2024 13:22]

Ik stel me voor dat een consument een verkoper of fabrikant dan voor de rechter daagt, om deze kwestie.
Ik verwacht dan dat een rechter de verkoper/fabrikant het volgende zal vragen:
Dus je weet door de ISO norm dat defecte pixels te verwachten zijn. Dat betekent dat je je ervan bewust bent dat je product bij het ontwerp al ondeugdelijk is: de individuele pixels deugen namelijk niet (dat valt niet echt te ontkennen).
Wat is de reden dat je bewust de keuze neemt ondeugdelijke producten te verkopen?

Want anders zou je je als fabrikant/verkoper wel vrij makkelijk kunnen schuilen achter bepaalde redeneringen en ondermaatse kwaliteit kunnen verkopen.
Daarom vermijd ik crowfunded projecten, omdat het mij niet duidelijk is wat je mag verwachten van garantie en het als valse wijze gebruikt kan worden om kwaliteitsverplichtingen te vermijden. Zo heb ik ooit iets besteld, wat blauw geweest zou moeten zijn, maar meer paars bleek. Een flinke teleurstelling en de verkoper gaf niet thuis.
De rechter stelt zulke vragen niet, en mág dat niet eens vragen.

Maar goed, laten we aannemen dat jij als klager die vragen stelt. De fabrikant zal er dan simpelweg op wijzen dat er genoeg producten zijn waar het productieproces inherent enige variatie heeft. De ISO norm maakt duidelijk dat een enkele ondeugdelijke pixel nog geen ondeugdelijk product maakt.

Als klager heb jij de bewijslast dat een enkele ondeugdelijke pixel een ondeugdelijk product oplevert. Dan moet jij dus bewijs aanleveren dat beter is dan de ISO norm. Een gelijkspel is onvoldoende.

Het helpt ook niet dat de ISO norm expliciet voorziet in klasses schermen. Jij had met de verkoper kunnen overeenkomen dat het scherm aan de hoogste klasse voldeed (pixeldefectvrij).
De ISO norm maakt duidelijk dat een enkele ondeugdelijke pixel nog geen ondeugdelijk product maakt.
Nee, de ISO norm geeft een verwachting aan van het aantal defecte pixels.
Dat maakt het nog niet deugdelijk, het geeft een verwachting van ondeugdelijkheid.
Wat je in maatschappelijke zin wil: de wet is duidelijk: deugdelijk product, defecte pixels vallen daar niet onder.
Met hulp van de ISO norm kun je als fabrikant inschatten hoeveel producten je weg zou moeten gooien. Dus uiteindelijk wordt je productie duurder, omdat niet alle geproduceerde producten te verkopen zijn.
Geen probleem, want je concurrentie ondervindt dit ook, dus het is niet oneerlijk. Alleen: producten worden duurder voor consumenten. Is dat een probleem? Nee, in dit geval niet. Computerschermen zijn luxe artikelen en er is geen maatschappelijke noodzaak dat deze goedkoop beschikbaar zijn voor consumenten.

Dan worden er deugdelijke producten geleverd en heeft de fabrikant een mooie prikkel: verbeter je productieproces, zodat je minder uitval hebt. Komt de hoeveelheid afval ook ten goede.

Het verhaal is dus iets uitgebreider dan simpelweg jezelf verschuilen achter een ISO norm waarmee ondeugdelijke producten als normaal mogen worden beschouwd.
Als klager heb jij de bewijslast dat een enkele ondeugdelijke pixel een ondeugdelijk product oplevert.
Nee. Enkel buiten het eerste jaar. Binnen het eerste jaar geldt er omgekeerde bewijslast en is het de verkoper die belast is te bewijzen dat de klacht ongegrond is.
Lol, nee. Dat is een gevalletje klok en klepel.

De 1-jaar termijn is de omgekeerde bewijslast dat een defect wel/niet aanwezig was op het moment van productie. Dat is hier niet de vraag, de ondeugdelijke pixel is niet betwist. Is dat echter een normale variatie (standpunt fabrikant, conform ISO norm)? Of een defect product (standpunt kopers, jurisprudentie voor TFT )?
Het is of een conformiteitsgebrek waarbij er aangenomen is dat deze sinds begin er al in zat, en dus niet door de consument veroorzaakt is, tenzij de verkoper anders kan bewijzen
of niet een conformiteitsgebrek, omdat de consument vooraf geinformeerd is over het bestaan en de toepassing van de ISO norm alsmede de klasse binnen die ISO norm die het product heeft, en dit daarmee onderdeel van het contract geworden is.

Dat zou dan echter wel essentiële precontractuele productinformatie moeten zijn die de verkoper aan de consument zou moeten verstrekken. En de bewijslast dat deze correct aan de consument verstrekt is, of dat deze niet verstrekt hoeft te worden omdat het informatie is die de consument redelijkerwijs al hoort te weten, ligt ook bij de verkoper.

Dus linksom of rechtsom: de bewijslast ligt bij de verkoper.

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 13:22]

Is dat niet heel simpel afgedekt met "kopen op eigen risico?". Ik heb dit wel eens in een tweedehands zaak zien hangen.
Kort gezegd: nee.
Lang gezegd:
EU Richtlijn 2019/771 inzake verkoop van goederen aan consumenten, artikel 7 inzake objectieve conformiteitsvereisten, lid 5:
5. Er is geen sprake van een conformiteitsgebrek in de zin van lid 1 of lid 3 wanneer de consument ten tijde van sluiting van de koopovereenkomst er uitdrukkelijk van in kennis werd gesteld dat een specifiek kenmerk van de goederen afweek van de in lid 1 of lid 3 gestelde objectieve conformiteitsvereisten, en de consument die afwijking bij de sluiting van de koopovereenkomst uitdrukkelijk en afzonderlijk heeft aanvaard.
-- https://eur-lex.europa.eu...EX:32019L0771#d1e952-28-1
De uitzonderingsclausule houdt in dat jij als consument expliciet vooraf geinformeerd bent, en expliciet vooraf akkoord bent gegaan. Uitdrukkelijk en afzonderlijk.

Dit is een herziene richtlijn van een eerdere richtlijn inzake verkoop van goederen aan consumenten, maar ook daar stond hetzelfde in vermeld - hetzij niet in deze exacte verwoordingen. Één van de doelstellingen van de herziene richtlijn was het verduidelijken en expliciet maken van de exacte rechten die consument onder de oude richtlijn eigenlijk al diende te hebben.

Een bordje bij de ingang is geen uitdrukkelijke en afzonderlijk expliciet geaccepteerde melding.
Dat heeft ongeveer evenveel werkende kracht als broodje-aap onzin zoals: "door deze website te blijven gebruiken, gaat u akkoord met onze grensoverschrijdende voorwaarden," namelijk: nul-komma-nul.

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 13:22]

Dankjewel voor je reactie!
en de consument die afwijking bij de sluiting van de koopovereenkomst uitdrukkelijk en afzonderlijk heeft aanvaard.
Zou een fabrikant hier dan niet kunnen verwijzen naar in het hier boven genoemde voorbeeld van Apple? Dus dat de fabrikant verwijst naar het feit dat ze iets aangeven zoals volgt: "We streven er naar om onze producten volgens de hoogste standaard te produceren maar er kunnen kleine afwijkingen voorkomen."?
De fabrikant zou als onderdeel van de leveringsvoorwaarden aan de winkelier kunnen eisen dat deze winkelier als verkopende partij er zorg voor draagt de consument voorafgaand van de koop over deze zaken te informeren - en te zorgen dat de consument er expliciet en losstaand van andere verzoeken, mee akkoord gaat.

Een bordje ergens neerzetten en er passief van uitgaan dat de klant het wel gelezen zal hebben en derhalve akkoord zal zijn, is niet afdoende.
Dat kan je ook uitleggen als het risico dat je als koper ermee terug moet voor je garantieclaim. Het is een holle frase waarbij men hoopt dat de klant het leest als “reken er maar niet op” terwijl dat geen wettelijke basis heeft tenzij het letterlijk in de koopovereenkomst staat dat er afstand wordt gedaan van consumentenrecht etc.
tenzij het letterlijk in de koopovereenkomst staat dat er afstand wordt gedaan van consumentenrecht etc.
Onzin. Je kunt dat niet per overeenkomst, en ook niet op een andere manier. Consumentenrecht is dwingend recht. Alleen van regelend recht kan per overeenkomst worden afgeweken.
Zie bijvoorbeeld https://leanlawyers.nl/ee...-zonder-garantie-kan-dat/, het hangt van de casus af en of er aanmerkelijke kans is dat het product niet meer in orde is. Een ander bekend voorbeeld is de verkoop door Domeinen of andere executieveilingen, dan is er doorgaans 0 garantie en vaak ook niet eens herroepingsrecht.

Vergeet trouwens ook niet dat consumentenrecht alleen bij verkoop door een rechtsvorm is, een particuliere verkoop is niet beschermd door het consumentenrecht (je bent dan geen consument).
Verkoop van tweedehandsproducten zonder garantie is een typisch voorbeeld van afwijken van regelend recht. Daar is geen sprake van een dwingend (consumenten)recht op garantie. En als er geen recht is, kun je er ook geen afstand van doen.

Inderdaad wordt met consumentenrecht in handel doorgaans de B2C handel bedoeld. Verkoop door particulieren, bij executie of andere afwijkende situaties werken anders,
Maar wat doe je dan in een dergelijke situatie? Rechtsbijstand inschakelen?
Rechtsbijstand inschakelen en kijken wat die adviseren, idd. Kan zijn dat zij het direct vergoeden; kan zijn dat ze er zaak van maken- maar dan hoef jij er zelf niets (of in elk geval niet veel) meer voor te regelen. En als er sprake moet zijn van bijv. aangifte bij politie (zwendel, wellicht?) - dan kunnen zij je daarin ook voorlichten.

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 13:22]

Ik ging er geregeld Steam kaarten kopen. Probleem is echter dat mijn lokale GM (Kontich) al bijna een jaar te voet moeilijk bereikbaar is omdat ze het enige pad ernaar hebben afgegraven zodat ze de straat kunnen heraanleggen. Je moet nu met de auto aanschuiven aan het nabijgelegen kruispunt en dan 20 meter voor het kruispunt indraaien op de parking, en om dan van de parking af te geraken moet je daarna weer proberen om je tussen de aanschuivende wagens te persen. En als je te voet wilt geraken moet je een drukke steenweg oversteken op een veilig moment, opnieuw op 20 meter van datzelfde kruispunt...
Is deze uitleg ter vervanging van een Game Mania spel? Het is best wel een puzzel.
Is deze uitleg ter vervanging van een Game Mania spel? Het is best wel een puzzel.
Stukje Vlaams; voor bewoners van de zuidelijke provincies prima te volgen :)

[Reactie gewijzigd door sus op 22 juli 2024 13:22]

Zelfs als je het Zuid Nederlands machtig bent, dan nog klinkt dit als een aardig bordspel om bij de winkel te komen. En ik denk dat dat de punintended was van @Sterk1
Dit zou voor iedereen die Nederlands machtig is te doen moeten zijn. Het is niet alsof het een compleet andere taal is.

Het hele verhaal klinkt inderdaad zoals anderen zeiden als een behoorlijk spel om iets te kunnen kopen bij die winkel.
of je kan gewoon die 20 meter door de berm wandelen zoals ik daar meestal doe.
Dat doe ik normaal ook, maar die berm was al sinds oktober vorig jaar moeilijk tot niet begaanbaar omdat ze die straat gaan heraanleggen. Een paar maanden lang was dat gewoon een put waar je niet door kon...
Ik ben ooit twee keer bij GameMania geweest, daarna nooit meer. Ik wilde toen een Nintendo Wii kopen voor mijn ouders. GameMania had nog een aantal Wii's op voorraad. Ik liep binnen, pakte me netjes een doos, zet deze op de balie neer, kreeg ik toen te horen dat de Wii overal was uitverkocht en dan ik alleen een Wii kon kopen als ik ook nog eens vijf spellen erbij zou kopen. Het moesten ook nog eens spellen zijn van hun selectie (minimaal 50 euro). Mijn ouders wilde alleen Wii sports hebben, verder niks anders.

Ze verkochte toen de Wii boven de reguliere prijs en je moest ook nog eens 5 spellen erbij pakken van minimaal 50 euro.

Tweede keer had ik Wolfenstein (2009) dubbel gekregen op release. Ik had via een gaming website een PS3 exemplaar gewonnen, terwijl mijn ouders ook nog een exemplaar voor mij hadden gekocht. Dus ik op release dag van Wolfenstein (2009) met één van de twee exemplaren richting de GameMania. Helemaal geseald en vers van de pers. Ze konde niet meer dan vijf euro ervoor geven, terwijl ze wel vrolijk het spel deden verkopen voor 70 euro.

Ik verwacht geen 70 euro, maar 5 euro voor een spel op release en volledig geseald. Ik ben gewoon weggelopen, daarna ben ik nooit meer bij de GameMania geweest. Ik heb toen mijn tweede exemplaar verkocht voor 45 euro op Marktplaats.

Ik sta ervan te kijken dat ze het zolang vol hebben gehouden. Ik dacht dat ze allang al weg zouden zijn.

[Reactie gewijzigd door Toonen1988 op 22 juli 2024 13:22]

Maar je had beide games niet gekocht bij Game Mania?
En dan boos zijn dat ze er niet eentje van je wilden kopen…..??
Lees even mijn bericht, er staat duidelijk dat ik één exemplaar gewonnen had op een gaming site. De ander exemplaar kwam toen ter tijd van mijn ouders. Wat ik niet heb vermeld is dat mijn ouders het ander exemplaar via een game verzamelaar hadden gekocht, die ook vaker op rommelmarkten stond. Niet alleen met oude games maar ook met nieuwe games. En hij had die dag een aantal exemplaren binnen gekregen. Mijn ouders hebben toen één meegenomen voor mij.

Waar zie jij in mijn bericht dat ik beide exemplaren bij de GameMania heb gekocht? Waar lees jij dat ik boos was dat ze mijn game niet wilde kopen. Ze wilde deze wel kopen, maar voor 5 euro, terwijl ze het spel wel voor 70 euro doorverkopen.

[Reactie gewijzigd door Toonen1988 op 22 juli 2024 13:22]

"niet bij game mania gekocht" Lees dan ook even wat hij zegt.

ik kan me voorstellen dat ze daar moeilijk over doen op release dag.
Beetje als een Apple store inlopen met een gesealde nieuwe iphone zonder bon en zeggen jo, koop deze even van mij.
Goedemorgen! Misschien eerst even een kopje koffie, de bril poetsen en dan even opnieuw kijken naar je berichten en die van mij.

Dan je tweede vraag, waar ik uit haal dat jij boos was.
Nou, dat haal ik uit uit deze zin: 'Ik verwacht geen 70 euro, maar 5 euro voor een spel op release en volledig geseald. Ik ben gewoon weggelopen, daarna ben ik nooit meer bij de GameMania geweest.'

Maar aan de andere kant, als ik boodschappen heb gedaan bij de supermarkt ben ik meestal gewoon blij en loop ik, na het betalen, ook gewoon weg. En als het een supermarkt in een vakantieland was, dan kom ik er daarna inderdaad ook nooit meer, zonder dat ik boos was. Dus je hebt gelijk, ik heb die zin op een bepaalde manier opgevat terwijl jij waarschijnlijk bedoelde dat je vrolijk huppelend de winkel uit bent gegaan, ontzettend blij dat ze het gesealde spel voor 5 euro van je wilden kopen.
Hij was teleurgesteld over het lage bod, de rest hallucineer je er zelf bij.
Wat is dat toch tegenwoordig met mensen en niet alles lezen en dan toch reageren.
Als je je wilt mengen in een discussie tussen 2 anderen, lees dan ook alles even :-)
Eerder verbolgen over het ridicuul lage tegenbod van 5 EUR voor een nog geseald nieuw exemplaar van een game die ook echt net nieuw uit was. Dus echt alsof ie net zo uit een zending geplukt zou zijn, fabriekscelofaan er nog omheen en alles. Mint-most of mint condition.

Dat zou ik op z'n zachtst ook als beledigend ervaren, wetende dat ze hetzelfde geven voor een doosje en schijfje die stevige gebruiksslijtage tonen. Jij niet?

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 13:22]

Ik was bij de ingang blijven staan en had demonstratief een bord neergezet dat je een gesealde first-print exemplaar vers van de pers had, voor 60 EUR ipv de reguliere 70 EUR - waarvoor de winkel je slechts 5 EUR wilde bieden.

Wat hadden ze willen doen, de politie er bij willen halen voor een hoop commotie en Barbera Streisand effect?

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 13:22]

Daar had ik eerlijk gezegd niet aan gedacht. Of gewoon wachten dat iemand een exemplaar zou kopen, verkoop onderbreken en dan mijn exemplaar aanbieden voor 60 euro. }>
Dan had je dat in de winkel moeten doen, en dan hadden ze je buiten kunnen kegelen - want privè-terrein en dankzij het tussenkomen bij bewezen op handen zijnde verkoop, betekenende winstderving, voldoende aanleiding. Als je daar dan geen aan gehoor zou geven en ze hadden de politie er echt bij gehaald, zou je ook echt nat gegaan zijn.

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 13:22]

Bizar dat dit is voorgevallen. Vroeger was Game Mania geweldig om aan 2e hands games te komen voor een zacht prijsje. Ik herinner me nog de acties; lever 2 oude spellen in en krijg Call of Duty voor €35,- ipv €70,- of iets dergelijks. Juist winkels als Game Mania zorgde er altijd voor dat ik vroeger graag een disk versie console wilde kopen (PS4 was geloof ik voor het eerst “digital only” te koop; maar dan miste je de boot met 2e hands spellen uit de graaibak).
Sinds de komst van game pass abonnementen waarbij je direct toegang krijgt tot een hele catalogus zijn fysieke disks natuurlijk ten dode opgeschreven. Zelf vind ik Remote Play ook uitstekend werken (wanneer je een keer weg / op vakantie bent en je via een tablet & controller prima kunt gamen terwijl de PS5 thuis blijft & scherm gemirrord wordt; dat blijf ik best magisch vinden). En met Remote Play wil je ook alleen digitale versies van games (want die staan op je console en kan je benaderen). Toekomst van fysieke spellen is net als bij de filmindustrie (zie alle streamingdiensten) gewoon passe. En dus lijkt mij een eventuele doorstart slechts uitstel van executie te zijn (om als grote keten verder te gaan). Niks te maken met verkeerde strategie i.o.d. gewoon marktmechanisme zoals de ouderwetse videotheken ook niet meer bestaan (op een enkele nostalgische speciaalzaak daar gelaten).

[Reactie gewijzigd door Exclusive1! op 22 juli 2024 13:22]

Dat niet alleen, tegenwoordig zie je ook veel "always online" praktijken, zelfs voor single-player games. Vroeger gebruikte mensen als argument dat ze oudere games kunnen blijven spelen, omdat ze een fysieke exemplaar hebben.

Tegenwoordig is dit ook niet meer het geval. Wanneer een ontwikkelaar/uitgever de stekker uit een spel trekt, is niet alleen het spel uit de digitale store verdwenen, spelen vanaf een fysieke exemplaar is ook niet meer mogelijk. Je kunt het wel nog installeren, maar daar houdt het ook mee op, omdat de servers van het "always online" spel offline zijn.

Dus daarvoor hoef je ook geen fysieke exemplaren meer te kopen. Althans voor de meeste games tegenwoordig.

[Reactie gewijzigd door Toonen1988 op 22 juli 2024 13:22]

Dit is een beetje mijn gemiddelde ervaring van Gamemania.
Ik snap ook echt niet dat deze keten niet al 15 jaar geleden failliet is gegaan.
Met dat eerste voorbeeld (de gedwongen koop van spellen ) heb je helemaal gelijk.

Met de tweede niet, de winkel is niet verplcht om iets van jouw te kopen.
Ze wilde juist mijn spel overkopen, maar niet meer dan vijf euro geven. Als ze zeide "Nee, op dit moment niet" had ik er vrede mee. Maar vijf euro geven en dan vervolgens vrolijk voor 70 euro verkopen....

Nogmaals verwachte geen 70 euro voor het spel, maar vijf euro voor een spel dat net gereleased is. Dat is toch wel afzetterij.

[Reactie gewijzigd door Toonen1988 op 22 juli 2024 13:22]

Verkoop je het op marktplaats?
Hier kan ik mij heel goed in vinden. Op wat tweedehands games na kom ik nooit meer in een fysieke winkel.

Heb mijn Nintendo Switch bij nedgame ook tot 3x toe in geleverd voor ik een model zonder dode pixels had. Was rond launch nog wel een dingetje. De medewerkster zei nog net niet dat ik niet zo moest zeuren. En ondanks dat het in de acceptabele marges heb ik net zolang voet bij stuk gehouden tot ze er wat mee deden.

Het volk bij de game mania in Groningen zijn ook gewoon verkopers met geen tot weinig verstand van games. Beetje de populaire nieuwe titels aanprijzen en popi jopie lopen doen is alles wat ze lijken te kunnen.
Ik weet niet of het een tweedehands product was en binnen welke periode je bent teruggegaan, waardoor ik niet durf te zeggen of je onjuist behandeld bent.
Als consument heb je in ieder geval altijd bescherming volgens de (Europese) wetgeving. Het maakt daarbij soms niet uit wat hun algemene voorwaarden zijn als de wet iets anders dicteert.
Moet ik me zorgen maken als ik een game heb gepreorderd die pas in oktober verschijnt? :|
Nog een reden om niet te pre-orderen O-)
bij dit soort winkels ;)
Uberhaupt, resultaten uit het verleden geven misschien geen garantie, maar zouden wel als waarschuwing moeten dienen. 1 keer een spel ge preordered (AC Valhalla), dat was de laatste keer dat ik dat doe. Kan er nog zo leuk uit zien in de filmpjes vooraf, ik doe het niet meer.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @iTouch20 juni 2024 22:08
Als je al hebt betaalt zou ik wel zenuwachtig worden en kijken of er mogelijkheden zijn om te annuleren en het geld retour te krijgen. De kans dat de boel helemaal omvalt is niet gering als je dit soort berichten leest. Het blijft je eigen afweging en kijken wat de mogelijkheden zijn natuurlijk.
Als de boel omvalt hebben de Belastingdienst en andere schuldeisers voorrang op het geld. Wees gewaarschuwd.
Jammer maar wel begrijpelijk. Heb zelf bij Game Mania gewerkt tussen 2008 en 2010 en dat voelde wel als 'the days'
We hadden vaste leuke klanten die zowat elke dag aan de balie kwamen hangen en we niks anders deden dan praten over games en in 2010 over het WK. Eindeloze potjes FIFA doen en weddeschappen leggen met als prijs een hamburger van de McDonald's aan de overkant.
Ook een paar nachtopeningen gedraaid van o.a Modern Warfare 2, dat was ook een bizar toffe tijd!
Het gemeenschapsgevoel (althans bij ons filiaal) was altijd enorm sterk en maakte het werk ook vele male leuker!
Zelf ook van 2009 tot 2013 gewerkt in een Game Mania filiaal. En inderdaad het sfeertje toendertijd, vaste klanten die kwamen hangen op de zaterdagen en koopavonden. Mensen proberen te "lokken" door in de deuropening Guitar Hero te spelen met de rug naar het scherm. En dat het nog werkte ook :). De eeuwenoude "wedstrijdjes" klantenkaart percentage. En ja de nacht openingen, wat een leuke tijd was dat. Helaas na release GTA V in 2013 een nieuwe filiaalmanager en dat was voor mij de doodsteek.

En @R4gnax spijtig dat je dit hebt meegemaakt. Maar er waren gelukkig ook nog filialen waar het echt ging om de passie. Klanten helpen aan leuke games, tips geven, consoles en discs juist repareren. Nee bij ons waren er geen frisbees en deden we het echt voor de klant. Met soms een grinnik omdat ik een ouder moest uitleggen wat GTA IV was en dat zoon lief van 8 dat spel toch maar moest terug leggen in het schap :). Maar voor de rest deden wij en menig filiaal om ons heen echt ons best voor de klanten.

[Reactie gewijzigd door thamaster88 op 22 juli 2024 13:22]

Ik geloof ook gerust dat er filialen zijn waar het gewoon goed ging.
Maar als zulke verhalen op waarheid berusten, dan is dat natuurlijk teken aan de wand dat er iets op hoger niveau binnen de organisatie gewoon niet goed werkt en je niet beleidsmatig er afdoende zorg voor hebt gedragen als werkgever om de juiste mensen op de juiste plekken te houden met een consistente controle op de kwaliteit.

En dat gevoel wordt enkel versterkt door het feit dat het algehele commerciële beleid gewoon compleet anti-consument was. Zie bijv. Toonen1988 in 'Game Mania krijgt uitstel van betaling en zoekt koper, blijft voorlopig open'

Ik kan, op grotere schaal gezien, geen traan verliezen om het afbranden van deze keten.

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 13:22]

Ik heb kennissen die er gewerkt hebben en die me wilde verhalen verteld hebben over medewerkers die de discs welke destijds ivm diefstal uit de doosjes die in de displays lagen gehaald werden en in plastic sleeves in kasten achter de kassa opgeborgen werden, er na werktijd uit haalden en er ronduit mee frisbee-den.
Kras? Fuck it! - probleem van de klant, als ze het al op tijd zien. Sucker born every minute

De reden dat hij er vertrok. En de reden dat ik, als ik er ooit iets moest kopen omdat het elders niet meer te verkrijgen was, altijd eistte dat er een gesealde verpakking uit het magazijn gehaald werd, of ik liep de winkel uit. (En dat heb ik ook diverse malen gedaan)
Hadden ze later (meer recent misschien) niet alleen nephoesjes in de winkel staan? Dat je gewoon een gesealde game alsnog kreeg?
Ja - daar is op een gegeven moment wijziging in gekomen.
Wellicht dus omdat er een kern van waarheid in dit verhaal heeft gezeten en management uiteindelijk de koers bijgesteld heeft.
Je loopt weg als ze geen versie uit het magazijn pakken? Huh.. zie op dit topic wel meer reacties van je dat je aparte gewoontes hebt...
Als ze niet een exemplaar wat nog fabrieksaf verzegeld is pakten, dan wel ja. Alles wat voor in de winkel lag, waren lege hoesjes in de regalen met de schijfjes in van die hangmap lades achter de toonbank. Allemaal aangebroken dus.
Wat logischerwijs wil zegen dat ze dan voor een nog verzegelde kopie inderdaad naar het magazijn achter moesten. Tja; hun keuze. Zouden ook stapeltjes nog verzegelde exemplaren onder de toonbank kunnen houden, heh?

Ik was in elk geval in het verleden al eens genaaid met bekrastte schijfjes bij de Free Record Shop, dus op die manier nog eens getild worden, pastte ik voor. Jij zou je wel met vol elan een tweede keer aan diezelfde steen gaan stoten?

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 13:22]

Als je een nieuwe versie koopt ja dan wil ik een verzegelde natuurlijk.. lijkt mij logisch
Nou dat was in die tijd dus niet de norm.
Je pakte een leeg hoesje uit het regaal en dat werd aan de toonbank gevuld met de inhoud van een plastic hangmapje dat ze uit een bewaarbak hengelden. Daar zaten handleidingen, garantiekaarten, kraskaarten met first-edition DLC*, en ook het schijfje in. En dat werd met vette, zweterige klauwen het hoesje in geklikt waarbij er maar al te vaak niet op gelet werd om zo'n schijf met respect te behandelen.
(Of te zorgen dat er bijv. geen oor/vouw aan een hoekje van de handleidingen kwam.)

*) Als ze deze niet achterover gedrukt hadden, trouwens. Want dat gebeurde in die tijd ook heel veel. Die krengen werden gejat als de raven door medewerkers Heb ik winkelpersoneel - niet bij de Game Mania overigens, dit was elders - nog eens actief op moeten wijzen, omdat ik zag dat er niets het doosje inging terwijl op de voorkant vermeld stond dat er een slip met DLC krascode bij hoorde te zitten.

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 13:22]

Welke tijd was dat? Ik kan mij dat nog deels herinneren.
Gelukkig kocht ik altijd bij nedgame vroeger.
Dat zal periode 2005-2015 of zo nog geweest zijn. Ergens rond die koers.
(En op dat moment realiseer je je ineens: "shit, ik word echt te oud... :P )
Het bedrijf verlegde zijn focus steeds meer op de webwinkel maar die webwinkel valt erg tegen. Nieuwe games zijn duur used games vaak alleen op locatie beschikbaar en niet met thuis levering. Merchandise is ook vaak summier online
En de website is ontzettend traag en onhandig. 😐
Dat vind ik wel weer mee vallen.
Sinds kort wel traag maar niet perse onhandig. Niet onhandiger dan sites van andere vergelijkbare winkels dan: als ik bijvoorbeeld kijk naar de wishlist-functionaliteit van Nedgame dan is die duidelijk slechter.
Ik ben in al die jaren nooit GameMania tegengekomen bij online game zoekopdrachten. Dan doen ze echt wel iets verkeerd.
Zonde, kwam er altijd graag. Met name omdat je er ook games kon inruilen.
Snap helaas wel waarom dit soort winkels verdwijnen. Er is in principe geen reden waarom je naar de winkel zou gaan, aangezien online exact hetzelfde biedt. Enkel de ervaring of specifieke special editions moeten je dan over de streep trekken, maar dat zal in veel gevallen niet genoeg zijn.
Idd ik kwam er ook vaak en ja je spaart punten, maar eigenlijk als je zo bekijk betaal je bij elk spel te veel.
Als je beetje online zocht vond je vaak spellen wel voor 10 euro minder ergens anders(nieuwe spellen net uit zijn), dan is punten sparen leuk maar die 1ne keer cadeaubon van 15 euro ?schiet dan ook niet op.

Verder special editions hoef ook ook nooit, ik hoef geen boeken, beeldjes, posters ofzo, die dingen zet ik toch niet neer.
Het was inderdaad fijn je spellen er ook kan inleveren, maar met een beetje onderzoek weet je wel of je een spel leuk vind.
En je kan anders altijd wachten tot die redelijk leuk in een actie is, koop je hem dan en vind je niet echt leuk is niet z’n ramp.

Laatste spel wat ik er gekocht heb was Hogwarts legacy volgens mij, maar kwam eerder omdat ik die best lang in pre order had.
Laatste paar spellen gewoon digitaal gekocht via PlayStation en Nintendo store, en 1 of 2 nog via een webshop gameResourch ofzo(daar waren heel stuk goedkoper dan Gamemania).

[Reactie gewijzigd door Carlos0_0 op 22 juli 2024 13:22]

Zonde, kwam er altijd graag. Met name omdat je er ook games kon inruilen.
Snap helaas wel waarom dit soort winkels verdwijnen. Er is in principe geen reden waarom je naar de winkel zou gaan, aangezien online exact hetzelfde biedt. Enkel de ervaring of specifieke special editions moeten je dan over de streep trekken, maar dat zal in veel gevallen niet genoeg zijn.
In Arnhem zit nog een Game Mania op Winkelcentrum Kronenburg, maar in het stadscentrum is het GM filiaal weg geconcurreerd door de CEX. En eigenlijk maar om één reden: deze concurrent heeft betere prijzen, zowel voor tweedehands games als hardware.

Nu kom ik er zelden meer, maar m'n zoon (18, fanatiek gamer) houdt de prijzen goed in de gaten en checkt regelmatig of er leuke tweedehands hardware te vinden is - dat is (voor hem) de meerwaarde van een fysieke winkel t.o.v. online shoppen.
Een waardeloze webwinkel, en de fysieke winkels vond ik ook niet echt leuke winkels, in tegenstelling tot bijv. een Nedgame waar de winkels lekker nerdy en geeky zijn
Precies. Game Mania is een beetje verworden tot de mainstream dozenschuiver tov Nedgame als de thuis-op-de-bank aanvoelende specialist.
Inderdaad endgame straalt gewoon gezelligheid en nerds uit. Ze weten ook allemaal voldoende van gaming om mee te praten .
Is echt een reden om een paar keer jaar fysiek iets te kopen daar .
Vroeger kon je zelfs nog op locatie een game proberen voordat je hem kocht, dat bood echt een meerwaarde tov online.
Ook hadden ze vroeger regelmatig leuke acties, waarin je bij hun exclusieve in-game extra’s kreeg. (Beetje zoals pre-orders nu vaak een skin meegeven)
Maar naast ongans extra’s ook leuke collectors edities.

Alle elder scrolls en fallout games heb ik als collectors editie daar gekocht….
Tja, 11 winkels over heel Nederland, dan moet je ook maar net in de buurt wonen. Game Mania is juist ideaal om even binnen te wippen als je toch in de stad bent.
Ja, maar waarom zou je? Wat ik er van gezien heb vond ik het ook maar stoffige zielloze winkels. Puur voor het kopen van een game hoeft het van mij niet, die kun je makkelijker en goedkoper online kopen meestal.
In belgië hebben zij als grote voordeel dat je hun tweedehandsgames kan kopen met ecocheques. Zij zijn momenteel ook de enige grotere winkel met een aanbod van zulke games, dus niet echt concurrentie op dat gebied.
Daarover verschillen we dan van mening. Vind het altijd wel een leuke winkel om rond te snuffelen, stoffig en zielloos zou ik het zeker niet noemen (althans het filiaal hier in de stad).

Maar eerlijk is eerlijk, ik game niet meer zoveel, dus ik heb er de laatste jaren ook niks gekocht.
Of voor de noorderlingen Dimension plus. Jammer dat die weg is.
Geweldige winkel inderdaad. Hadden ze niet ook nog ergens een andere vestiging op een gegeven moment?

Andere leuke gameshop ook uit Groningen, die zich overigens meer richtte op merchandise zoals action figures, maar ook heel veel importgames verkocht was Vision Toys 'n Games. Herinner me nog altijd de vette SNES rpg's als Final Fantasy II (IV) en III (VI), Chrono Trigger en Earthbound die daar in de vitrine lagen.
wat je zegt samen gaan met nedgame... maar sinds de 1ste winkel van gamemania tot nu toe heb ik heeeeeeeel veel plezier aan gamemania gehad: alle lof waard.
Van mij mogen ze ook gewoon failliet gaan.
Heb altijd al het idee gehad dat ze gewoon doos(jes) schuivers waren die altijd de maximale prijs proberen te hanteren.
Waar je bij Intertoys en Nedgame nog wel eens hele leuke aanbiedingen ziet, zelden bij Gamemania.
Huidige weekaanbieding, een 4TB Samsung 990 Pro, €50 duurder dan CoolBlue.
Afin, ook genoeg gezeik met ze gehad.

Nieuwe Xbox Elite controller besteld via webshop, en vervolgens een gebruikte mogen ontvangen.
Als ik dan vervolgens per mail contact met ze opneem, krijg je een mail terug, "onze excuses, wij betalen het prijs verschil terug". Als je dan aangeeft dat je ipv die paar tientjes gewoon een nieuw product wilt, krijg je geen antwoord.
PS5 ruim in per-order gedaan, 5 dagen voor de launch doodleuk melden dat ze te weinig consoles hebben gekregen, en je datum even 3 maanden vooruit schuiven.
Toen was ik echt klaar met ze.
Ps5 konden ze natuurijk weinig aan doen, die was voor iedereen moeilijk te krijgen ook met een pre order(Zelfde voor de xbox).
Echt heel gek misschien, kijk altijd op hun sites voor nieuwe spellen of wat eraan komt. Gewoon overzichtelijk en te selecteren per genre.
Ja dat doe ik inderdaad nog wel, even kijken wanneer iets uit komt.
Verder kwam ik er al 2 jaar niet, maar dat vond ik nog wel handig.
De Game Mania in mijn stad had naar mijn idee altijd ongeinteresseerde, kortaf en chagrijnige werknemers. En helaas was het ook vrijwel de enige game-winkel in de hele regio.

Kwam er ook nooit meer na een keer dat ik er voor een inruilactie was geweest voor het inruilen van een oude FIFA voor korting op de nieuwe, waar je een tijdje van tevoren de oude alvast kon inruilen en een bonnetje mee kreeg voor bewijs bij aanschaf van de nieuwe.

Maar volgens mij liep de actie toen zo goed dat ze er behoorlijk moeilijk over begonnen te doen (want ja wie koopt dan nog al die oude FIFA's voor die belachelijk hoge tweedehands prijsjes) en wouden ze het afdoen als een koopbedrag van de tweedehands game voor een veel lager bedrag dan de inruilwaarde van de actie, moest er toen de filliaalmanager en alles bij halen om toch volgens de afspraak de korting te krijgen.

Sindsdien eigenlijk alleen maar online games besteld, voor veel goedkoper.
NOu ja die prijzen kwamen denk ik door dat je punten spaart, en bij 1000 punten ofzo een cadeaubon van 15 euro kreeg ofzo.
Dat moet toch ergens van betalen, heb er zelf ook veel gebruik van gemaakt.

Maar de laatste 2,5 jaar eigenlijk niet meer geweest, alles gewoon online direct gekocht in de store van Sony/ Nintendo.
Of eens online via een andere winkel, want ja punten sparen voor korting is leuk. maar als je elk spel goedkoper kan krijgen ergens anders niet.
NOu ja die prijzen kwamen denk ik door dat je punten spaart, en bij 1000 punten ofzo een cadeaubon van 15 euro kreeg ofzo.
Dat moet toch ergens van betalen, heb er zelf ook veel gebruik van gemaakt.
Ze zouden ook normale prijzen kunnen hanteren en niet met een getrouwheidsprogramma kunnen werken. Het feit dat ze dat niet doen, is juist omdat zo'n programma predetaire klantenbinding is. Past volledig in de rest van het plaatje, zoals mensen proberen af te schipperen richting fabrikanten; onrealistisch slechte prijs willen geven voor tweede hands inruil; mensen bij schaarste van bepaalde voorraad allerlei vormen van koppelverkoop op dwingen (of eigen personeel en vrienden-van preferentieel voorrang geven) etc.

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 13:22]

Game Mania's probleem is dat zij nog steeds teveel focussen op fysieke games in een wereld waarin alles digitaal gaat. Dat is vragen om problemen. Maar als zij zich nog veel meer rebranden als zijnde nerd/geek culture store hebben zij veel meer overlevingskans. Eigenlijk doen ze dit al wel, maar veel te laat. En ze zouden ook eens moeten kijken naar samenwerkingen met sites als Displate, Merchoid, etc...

Maar desalniettemin: Laat je vooral niet bangmaken door de nieuwsberichten. Zolang er nog niet wordt gesproken over winkel sluitingen blijft Game Mania gewoon open. Dus doe je pre-orders en aankopen gewoon lekker daar als je dat altijd al deed. Daar helpt je ze nu alleen maar mee. Door nu niet meer te gaan, gaat de winkel alleen maar sneller ten onder.

[Reactie gewijzigd door Zeror op 22 juli 2024 13:22]

Hebben ze al gedaan. Veel winkels zijn al 80% merchandise, 5% trading cards, 5% bordspellen en de rest games. Maar goed op een gegeven moment heb je gewoon genoeg Funko’s en zitten ze te concurreren met een ander Belgisch bedrijf, 4Geeks.

[Reactie gewijzigd door iOnoWLIt op 22 juli 2024 13:22]

Tijden gaan voorbij.. Free Record Shop, eindeloos door cd's scrollen. Later ook games, voor ieder wat wils. Helaas weg. Schoenenreus, Dixons, V&D, Halfords, DA, Intertoys, Coolcat en Bart Smit om er maar een paar te noemen. Nu ook Gamemania waar ook velen kwamen, al was het maar om een potje te gamen.
Intertoys bestaat nog hoor. Wellicht alleen verdwenen in jouw woonplaats?
In mijn plaats is de intertoys vaak duurder met spellen dan de game mania, dus voor mij was de Game Mania een goed alternatief als fysieke winkel.
Over het algemeen is het ook meteen de duurste winkel voor games. Zelfs als elders games al €20 zijn, liggen ze daar nog voor €50-60 in het schap
Dit inderdaad. Als een game op release over 59 eu kost, ligt ie bij Game Mania voor 69. Iedereen begrijpt dat als je constant de duurste bent (en dan niet een beetje, maar vaak 10-20 eu per artikel) je klanten verliest. En geen klanten is geen omzet is keten te koop.
..Zal er vast wel geen inruilactie met de Witte Series X Plaatsvinden :I
Destijds mijn 3DS AE in kunnen ruilen voor een mooie korting op de huidige switch.
Wat is een 3DS AE?
Ambassador Edition, hadden ze nog nooit van gehoord.
Die had ik weer niet, maar had wel een van de eerste 3DS'en (niet new, niet xl). Staat me nog iets bij van een "Ambassador" zijn ofzo. Mer een paar speciale gratis (kleine) spelletjes. Iets van Zelda? Die kon je volgens mij
niet kopen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.