PlayStation en Guerrilla Games kondigen LEGO Horizon Adventures aan

Sony PlayStation heeft tijdens de Summer Game Fest-show in Los Angeles LEGO Horizon Adventures aangekondigd. Het spel wordt gemaakt door Guerrilla Games en Studio Gobo en verschijnt eind 2024 voor PlayStation 5, pc en Nintendo Switch.

Het verhaal van LEGO Horizon Adventures is losjes gebaseerd op de gebeurtenissen in Horizon: Zero Dawn, maar dan met een veel minder serieuze insteek, waarbij de actie zich uiteraard afspeelt in een spelwereld die volledig is opgebouwd uit LEGO-steentjes. Datzelfde geldt voor de kenmerkende dino-machines en alle personages in het spel. De game kan solo gespeeld worden, maar in de presentatie kwam ook naar voren dat de gameplay ontworpen is om door twee spelers in co-op gespeeld te worden, wat zowel lokaal als online kan.

De aankondiging van LEGO Horizon Adventures komt niet als een verrassing. In mei lekte het vermoedelijke bestaan van de game al uit, toen een bekende leaker uit de doeken deed dat Sony en LEGO samen een game zouden gaan aankondigen.

Hoewel LEGO Horizon Adventures een game van PlayStation zelf is, verschijnt deze vrolijkere versie van Horizon: Zero Dawn niet exclusief voor de PlayStation 5. De game zal in de periode voor de feestdagen van 2024 tegelijk beschikbaar zijn voor de PlayStation 5, Nintendo Switch en pc.

Door Jurian Ubachs

Redacteur

08-06-2024 • 06:40

69

Lees meer

Sony slaat gamescom 2024 over
Sony slaat gamescom 2024 over Nieuws van 20 juni 2024

Reacties (69)

Sorteer op:

Weergave:

Wat ziet dit er erg goed uit! Het is qua graphics echt net de LEGO movie.

De trailer zal ongetwijfeld de pc versie zijn met alle pracht en praal zoals ray tracing aangezien ik me niet kan herinneren dat de laatste LEGO Star Wars (Skywalker saga) deze kwaliteit had op de consoles.
Verschil is dat deze door Guerilla games en Gobo wordt uitgebracht en niet TT games. Als ik de trailer zo zie dat zit het helemaal goed wat betreft die typische Lego humor.
Ik speelde ze eerst met mijn oudste zoontje, maar die begint in Fortnite leeftijd te komen. Dus moet ik hem denk maar alleen spelen :D
Fortnite heeft nu veel lego versies ook een survival build game
Ik neem aan dat je bedoelt dat er van veel van de BattleRoyale skins nu ook een lego versie is? Want er is maar één Lego Fortnite ;)
Meerdere lego modi, racen, survival etc
Zijn eigenlijk meer games in één
Blij dat TT deze productie niet doet.Wat Guerilla games & Gobo nu doen ziet er veel beter uit.
Hoop dat deze iets minder een collect-a-thon wordt zoals de meeste lego games.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @cold_as_ijs8 juni 2024 12:11
Dat verwacht ik niet. Het verzamelen van minifigs is een van de vaste core onderdelen van de spellenreeks.
Inderdaad. Ik hoop even op wat anders met net wat meer kwaliteit.
Lego Fortnite etc ziet er ook super gelikt uit op de ps5
Staat toch heel duidelijk captured on ps5 ;)
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @MazeWing8 juni 2024 07:10
Skywalker Saga zag er inderdaad niet zo uit als dit maar is dit niet gewoon CGI ipv echt ingame beeld? Vrijwel alle lego games zien er hetzelfde uit wat betreft graphics waarbij de verbeteringen per versie echt niet zo groot zijn. Dit zou een behoorlijke step up zijn.
Het ziet er anders erg "gameplay achtig" uit. Daarnaast had je 3 jaar geleden LEGO Builder's Journey met op de pc ray tracing. Dat zag er ook enorm goed uit.

Edit: ik heb nog eens goed gekeken naar Skywalker Saga en het grote verschil is vooral de "grond". Skywalker Saga heeft eigenlijk een normale grond texture zoals bij andere (non-LEGO) spellen terwijl Horizon nu echt lego tiles heeft. Dit zorgt weer voor reflectie waardoor het er heel anders uitziet. Het is ook een ander perspectief en kijkt wat dat betreft een beetje op die Zelda remake (Links Awakening) op de Switch.

[Reactie gewijzigd door MazeWing op 22 juli 2024 15:12]

Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @MazeWing8 juni 2024 07:18
Dat is waar met dit verschil dat de levels wat betreft omvang en complexiteit in Builders Journey behoorlijk kleiner waren. Wie weet hebben ze echt een enorme stap weten te maken. Dat zou mooi zijn.
Het lijkt erop dat ze die engine ook gebruiken, en dat is wat ik dan ook al hoopte. Het ziet er echt ontzettend goed uit.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Aquachi8 juni 2024 09:14
Als de engine hetzelfde is en deze ook wat grotere omgevingen aankan zit het wel snor. Builders Journey zag er prima uit ondanks de (veel) simpelere weergave.
In de kleine lettertjes staat dat het om de PS5 versie gaat die ze laten zien (en wat delen die geanimeerd zijn). Beloofd erg veel goeds dus qua graphics, zeker voor de pc versie.
Ik vind het argument van graphics boven gameplay (na lang nadenken hoe ik dit netjes kan zeggen) onzin. Als graphics niet belangrijk waren dan hadden we kunnen stoppen met verdere ontwikkelingen toen de NES uitkwam. Want ja, gameplay is belangrijker toch? Oh nee wacht, nieuwe consoles maken niet alleen betere graphics mogelijk, maar ook betere gameplay. Het is aan een ontwikkelstudio om dat voor elkaar te krijgen, als een game slechte gameplay heeft ligt dat niet aan de console.

Lego Horizon zal ook vast wel op PS4 kunnen, maar dan moet je gewoon inleveren. Denk aan lagere resolutie, lagere draw distance, minder effecten zoals belichting of reflecties, etcetera. We hebben min of meer de maximum bereikt qua graphics, waar het nu om gaat en waarom betere consoles nog steeds nodig zijn is voor eerder genoemde details.

En als Sony consoles wil verkopen is het niet zo slim om een game ook nog op Ps4 uit te geven. De laatste jaren zijn die multi-gen games echt een plaag geworden, maar dat is misschien maar mijn mening.
Welke console heeft meer/betere exclusive titels dan de PS5 volgens jou?
Oeh, heel mooi dat nu ook de omgevingen van LEGO zijn gemaakt. In eerdere games vond ik dat contrast tussen realistische omgevingen en LEGO blokjes hier en daar toch minder mooi.
Dit is voor mij een instant buy, LEGO vind ik wel grappig en Horizon vond ik super tof. Weet alleen even niet of ik hem op release koop, maar uiteindelijk komt deze er wel.
M’n zoon (9) zag de trailer, en zei “he dat is die game die jij speelt, maar dan van LEGO!”. En gelijk of ie die ook mocht spelen. Nou dan koop ik die wel als ie uit is. Reguliere Horizon zelf mag ie niet spelen, te moeilijk voor m.
Wel goede opvoeding als je zoon horizon zero dawn herkent 🥰
Ja hij vind het vet om te zien, steeds grotere robot dinos, en gewoon hoe de hele wereld eruit ziet, voor het eerst een tallneck beklimmen enz.
Ja heb met mijn buurmeisje hetzelfde. Ik pas 3 x per week op want moeder is single mom en werkt haarzelf helemaal t pletter. Dus is ze 3 avonden per week bij mij en ze is nu 8 geloof ik en speelt dan graag HZD op easy mode. Denk ook wel dat ik de Lego versie ga aanschaffen zodat ze lekker zelfstandig kan spelen.
Zeker weten dat je niet 'bang' bent dat hij beter is dan jij? ;)
In een single player game? :+
Kan confronterend zijn als je zoontje het beter doet dan jij (ook bij een SP). Hoeft niet alleen om winnen te gaan in een PvP. moet zelf helaas bekennen dat ik bij sommige gevechten in games toch echt de controller aan mijn zoon moet geven ;( 8-)
Bedoel je dat het niet mag vanwege de leeftijds-rating? Als hij de game niet eens kan spelen omdat het te moeilijk is dan hoef je het niet te verbieden toch?
Ten eerste verbood ik m niets, age rating boeit me niet zo, ik speelde vroeger veel te jong GTA en Leisure Suit Larry ens.

Hij is echter autistisch, en als t niet lukt, of te moeilijk wordt, dan kan ie nogal boos worden en overstuur raken. Zo kon je voorheen helemaal overstuur naar beneden komen als zijn TV niet werkte (moest alleen ff HDMI poort wisselen met AB).

Daarom mag ie het gewoon niet spelen, te moeilijk, flipt ie de pan uit als t niet lukt.
M’n zoon (9) zag de trailer, en zei “he dat is die game die jij speelt, maar dan van LEGO!”. En gelijk of ie die ook mocht spelen. Nou dan koop ik die wel als ie uit is. Reguliere Horizon zelf mag ie niet spelen, te moeilijk voor m.
Volgens mij kent Horizon game serie ook Story mode, dan is game nog makkelijker.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod 8 juni 2024 07:20
Op zich vind ik Horizon een niet zo voor de hand liggende universe voor een lego spel gezien het lang niet de bekendheid heeft van bv Star Wars, super helden etc. De kans dat Lego hiermee een kleiner publiek weet te bereiken is aanwezig. De lego games spelen gebruikelijkb min of meer films na in hun main story enndat op een vrij beperkte manier. Dat is meestal alleen leuk als je het origineel ook kent.
Het is wel een vrij populaire game en LEGO heeft natuurlijk ook cijfers van de LEGO Horizon sets die over de toonbank gaan.
De beste lego game is nog altijd lego city, zelfs mijn kinderen starten deze vaker op dan al de andere lego games van bekende film franchises. Sterker nog, lego star wars force awakens hebben ze zelfs halverwege aan de kant gelegd. Verder wisselen ze veel tussen Ninjago, Jurassic Park en Marvel games.
Mijn zoon heeft Lego City Undercover (?) inderdaad meermaals uitgespeeld op de Switch (helaas wel bugs op de switch).

Ook Lego Jurassic World is best vermakelijk.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @cold_as_ijs8 juni 2024 07:52
Lego City is inderdaad een van de beste Lego games wat mij betreft en gelijk gebaseerd op iets dat vele malen populairder en bekender is dan Horizon: namelijk Lego zelf! Het is een van de weinige Lego games die niet i 's gebaseerd op andere IP.

Nu nog een moderne Lego game in het Super Mario universum :)

[Reactie gewijzigd door Bor op 22 juli 2024 15:12]

Maar wat is het verhaal dan van Lego city? Je hebt de lego move en lego city adventures, maar geen van de karakters in de serie/film komt terug in het spel. Ja de wereld is bekend, maar dat is niet de reden waarom de kinderen (en ik) het graag spelen.

Nu helpt herkenning wel voor kinderen om hun ouders te overtuigen het te kopen, maar denk dat als ze goede game neerzetten in de horizon universe met goede dosis humor dat het wel goed komt.
Met meer dan 32 miljoen verkochte exemplaren, en dat was voor de PC release van Forbidden West, is het ook geen kleine franchise meer en gegeven dat een derde deel in ontwikkeling is, is het een nog altijd groeiende franchise ook. zou me zelfs niet verbazen als deel 3 een launchtitel voor de PS6 zal zijn.

Het originele Zero Dawn is nu niet direct een kindvriendelijk verhaal, maar op deze manier kan men dus net weer een breder publiek aanboren door wel een kindvriendelijke versie van de spelwereld neer te zetten, terwijl de volwassenen er ook van kunnen genieten.

Zelfs al verkopen ze maar 10% van wat de franchise tot vandaag heeft verkocht, zal het nog altijd een succes genoemd worden.
Het is wel bijzonder dat Microsoft bij de overname van Ubisoft moest beloven allerlei exclusieve titels ook naar de PlayStation te brengen maar dat deze titel van Sony blijkbaar wel naar de Switch en PC komt maar niet naar de XBox. Gaat Microsoft nu ook klagen over dit soort titels, dat dit oneerlijke concurrentie is?
Gaan we weer? Horizon is jaar en dag een PlayStation titel. Microsoft koopt een grote uitgever met multi platform titels. Trouwens hoefde Xbox geen exclusieven verplicht op de PlayStation uit te brengen alleen beloven dat ze van de ABK games geen exclusieven gaan maken (voorlopig) als je graag Sony will bashen zorg dat je de feiten kent.

[Reactie gewijzigd door Bulls op 22 juli 2024 15:12]

Met al die overnames heeft Microsoft heel wat meer controle als ze alles wat die studios uitbrengen exclusief zouden maken voor Xbox. Daarom werd daar zo moeilijk over gedaan.
Los van het feit dat Microsoft niet Ubisoft heeft overgenomen maar Activision-Blizzard, is het natuurlijk totaal iets anders, Hier gaat het om een nieuwe game waarbij het een samenwerking tussen twee bestaande franchises betreft waarvan er een al sinds het begin een Playstation titel betreft. In het geval van Activision-Blizzard gaat het om een hele reeks bestaande, multi-platform franchises waarvoor de angst was dat die exclusief gemaakt zouden worden (wat geen logische gedachte is kijkend naar de marginale install-base van de XBOX).
Hij zegt niet dat Microsoft Ubisoft heeft overgenomen, hij zegt dat Microsoft onderhevig is aan Ubisoft over op welke platformen ABK games moeten uitkomen, wat gewoon waar is. En dat gaat ook over nieuwe IPs.
Microsoft gaat net zo klagen als met Helldivers 2. Maar gaan zelf niet alle games day one uitbrengen op PS. Bovendien heb ik persoonlijk in ieder geval geen medelijden met Microsoft op dit gebied. Vind het zelf altijd een beetje David tegen Goliath. Waarbij uiteraard Microsoft Goliath is die klaagt over het succes van de ander maar zelf behoorlijk meer kapitaal heeft. Alleen niet in staat is dit om te zetten naar succes.
Exclusief moet verboden worden brengt niks goeds toe. Je zou keuze moeten hebben om een game te kunnen spelen op console naar wens. Vind dat er hooguit een timed exclusieve mag zijn maar na bepaalde periode game naar concurrerende platformen moet gaan.
Tja, exclusiviteit is 1 ding, maar dit is een Sony spel, wil je bedrijven ook verplichten om elke game voor minimaal PC, PS5, XboX en Switch uit te brengen?
De overname van Ubisoft :?
What the actual fuck. Gaan we straks van elke franchise een versimpelde versie in Lego versie krijgen? Ten tijde van Lego Star Wars was het leuk om die vorm van gameplay/verhaalvertelling eens mee te maken, maar het wordt nu wel wat ‘long in the tooth’. Ik dacht even, leuk een nieuwe Lego game, maar nee t is weer het bekende trucje maar dan met een Horizon sausje.

[Reactie gewijzigd door nms2003 op 22 juli 2024 15:12]

Ik zie hier een enorm verschil met voorgaande spellen. Omgevingen totaal van Lego, graphics een geheel ander niveau, en gameplay ziet er ook flink anders uit. Het enige wat dan 'hetzelfde' is, is dat t een bestaand verhaal verhaspelt naar lego. Maar goed, is dat niet de aard van spelen met lego?
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @nms20038 juni 2024 09:16
Dat weet je toch min of meer van tevoren? Alle "grotere" Lego games volgen dezelfde formule en zijn in basis dezelfde gameplay met kleine aanpassingen en toevoegingen in een andere setting. Maakt dat voor een spel als dit uit? Wat mij betreft niet. Het blijft leuk en aanspreken voor veel mensen.
Is dat niet een beetje tegenstrijdig? Wel enthousiast zijn voor een nieuw Lego spel, maar dan wel vinden dat ze het aan het uitmelken zijn omdat ze het, voor deze spellen, in een nieuwe wereld doen. Zou het hervatten van een bestaande serie legospellen niet net meer uitmelken zijn?
Heb je onder een LEGO® steentje gelegen? :P Het verlego'en (is daar uberhaupt een woord voor?) van verschilende franchises is al lang aan de gang. Harry Potter, Jurassic Park, Marvel.... The list goes on. Ik moet wel zeggen dat ik niet een Lego versie van Horizon had verwacht, nog minder dat die ook op een ander platform dan Playstation verschijnt. (Ja ik weet dat Horizon inmiddels ook naar PC is geport)
Heb de eerste Horizon helemaal uitgespeeld, de tweede heb ik na 30 uur niet meer aangeraakt. Maar deze game ziet er erg leuk uit. Meteen ook weer een reden de PS5 wat vaker aan te zetten naast GT7
Met 30 uur hoor je toch brj dicht tegen de finishlijn aan te zitten in deel 2.
Hangt heel erg van je speelstijl af. Ik heb er veel langer over gedaan, ik doe het rustiger om de omgeving te verkennen en afgeleid te raken :)
Euhm. Heb er sinds gisteren 50 uur inzitten en de helft van de map is nog bedekt door dichte mist. Zelfs nog geen idee waar de DLC doorgaat.

Dus als je die op 30u uit hebt ben je toch aan het rushen geweest denk ik.
nope, ik ga er geen ps5 voor kopen. ben met horizon ook al afgehaakt omdat hun DLC niet op de ps4 verscheen.
En dat is waarom ik op mijn bureau zo een kastje heb met muis en toetsenbord ipv controller.
Ik heb beide Horizon spellen gespeeld met controller op de PC. Invoermethodes staan los van het gebruikte apparaat.
op me bureau sluit ik ook gewoon een controller aan, muis toetsenboard combo ben ik verleerd sinds joystick meer dan 2 knopjes heeft.
Dit ziet er echt leuk uit! Fan van LEGO games, omdat ik ze met m'n vriendin kan spelen en ze laagdrempelig zijn. Ze vindt Horzion leuk om mee te kijken, dus dit zal ze ongetwijfeld erg leuk vinden :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.