Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien
Tip de redactie

Start-up haalt via Kickstarter voldoende geld op voor geprinte oordopjes

Door Yoeri Nijs, 4 augustus 2014 22:2871 reacties, submitter: gijsbertb

Het bedrijf achter het OwnPhones-project heeft twintig dagen voor de deadline het benodigde bedrag opgehaald om OwnPhones - tweakbare oordopjes - te financieren. De teller stond maandagavond op ruim 267.000 dollar, terwijl 250.000 dollar was vereist.

OwnPhones zijn draadloze oordopjes die op maat worden geprint. Van tevoren kan de koper kiezen uit verschillende materialen en kleuren, wat volgens de Amerikaanse start-up op Kickstarter zo'n tienduizend potentiële combinaties biedt.

Het Amerikaanse bedrijf zegt dat de maat van de oorschelp in de toekomst kan worden opgemeten met een smartphone-app. Door een foto te maken van een oor en die door te sturen naar een server, zou de applicatie voldoende gegevens hebben om OwnPhones te laten printen. De werking hiervan is alleen niet bewezen; de applicatie bestaat nog niet.

De oortjes zouden compatibel zijn met alle recente iPhones, Android- en Windows Phone-telefoons. De accu zou vijf tot zes uur actief meegaan, terwijl hij 140 uur stand-bytijd biedt. Met een micro-usbkabel zouden de oortjes binnen anderhalve uur kunnen worden opgeladen. De vraagprijs bedraagt 299 dollar.

Hoewel de start-up ruim voldoende startkapitaal heeft opgehaald, is het nog maar de vraag in hoeverre de OwnPhones levensvatbaar zijn. Van het bluetooth 4.0-apparaatje bestaan nog geen werkende prototypes. Over twee maanden moet de eerste testversie af zijn, waarna er in maart volgend jaar kan worden geleverd.

Evenals OwnPhones wist ook een ander soortgelijk project, Earin, via Kickstarter genoeg startkapitaal op te halen om de eerste modellen te leveren. De Earin-oordopjes bevatten ook geen kabels en zijn eveneens via bluetooth met een apparaat zoals een smartphone te verbinden, schreef Tweakers eerder.

Reacties (71)


Advocaat: bewijs tegen Silk Road-beheerder niet geldig

Door Yoeri Nijs, 4 augustus 2014 21:5460 reacties

Een advocaat van Ross Ulbricht, de man die ervan wordt beschuldigd dat hij de Silk Road-beheerder 'Dread Pirate Roberts' is, beweert dat het bewijs tegen Ulbricht niet geldig is. Hij heeft de rechter dan ook gevraagd de zaak te laten vallen.

Ross Ulbricht 200 breedAdvocaat Joshua Dratel diende eind vorige week een verzoek in om al het bewijs tegen Ulbricht te laten vallen. Volgens hem verkreeg justitie het bewijs tegen hem deels door niet te openbaren hoe dat precies gebeurde, wat tegen de regels is. Dat schrijft Ars Technica maandag op basis van de motie, die 102 pagina's telt.

"Alle huiszoekingen en inbeslagnames zijn gebaseerd op de inbeslagname van de Silk Road-servers. Die gebeurtenis is echter een mysterie, omdat de beweegredenen en de manier waarop dat gebeurde niet bekend zijn gemaakt", aldus de advocaat.

Justitie ziet Ulbricht al maanden als de man achter Silk Road. de FBI rolde de populaire en anonieme drugsmarktplaats, die uitsluitend via Tor was te bereiken, in oktober 2013 op. Daarbij werd ook voor 20 miljoen euro aan bitcoins geconfisqueerd.

De aanklagers beschuldigen Ulbricht van hacken, handel in verdovende middelen, deel uitmaken van een criminele organisatie en het witwassen van geld. Zijn advocaten stellen daarentegen dat enkele aanklachten 'ongrondwettelijk breed' zijn en dat Ulbricht bovendien geen verantwoordelijkheid draagt voor wat de gebruikers van Silk Road op de site uitvoerden. Onder meer een 22-jarige Nederlander bekende dat hij via de site op grote schaal verdovende middelen verhandelde.

Ulbricht hangt mogelijk een celstraf van twintig jaar boven het hoofd. The Silk Road opende zijn virtuele deuren in 2011 en werd door de FBI in oktober van vorig jaar gesloten. De aanklagers beweren acht tot tien terabyte aan bewijs tegen Ulbricht te hebben.

Reacties (60)

Lees meer

Verdachte bekent oprichten Silk Road
Verdachte bekent oprichten Silk Road Nieuws van 14 januari 2015

Providers kampen met landelijke storing glasvezelverbinding - update 2

Door Yoeri Nijs, 4 augustus 2014 20:4589 reacties, submitter: tinzarian

Telfort en andere providers kampen vanaf vijf uur maandagmiddag met een grootschalige storing op de glasvezelverbinding. Daardoor kunnen er bij klanten problemen optreden met internet, interactieve televisie of vaste telefonie.

TelfortTelfort bevestigt op zijn site de storing, waarvan de oorzaak vooralsnog onbekend is. Volgens de provider doen de problemen zich voor in het hele land. In een lijst met getroffen plaatsen worden onder meer Groningen, Amsterdam en Maastricht genoemd. Het is niet duidelijk hoe lang de storing nog gaat duren. Telfort zegt te werken aan een oplossing.

Behalve Telfort kampen er meer providers, zoals Lijbrandt en Onsbrabantnet, met een glasvezelstoring. Mogelijk hebben die met elkaar te maken. Reggefiber, dat glasvezelverbindingen aan de genoemde providers levert, bevestigt de storingen, maar laat weten dat het probleem bij de providers ligt. Wel zou het probleem vanavond verholpen moeten zijn.

Update, 21.10 uur - Meer providers kampen met de storing. Het artikel is hierop aangepast.

Update, dinsdag 8:09: De storingen lijken opgelost.

Reacties (89)


Marktonderzoeker: Xiaomi verslaat Samsung en is nu grootste van China

Door Yoeri Nijs, 4 augustus 2014 20:14115 reacties

Volgens marktonderzoeker Canalys is het Chinese Xiaomi Samsung in eigen land voorbijgestreefd wat betreft het aantal verkochte toestellen. De smartphonefabrikant verkocht het tweede kwartaal bijna 15 miljoen telefoons.

Het marktaandeel van Xiaomi bedraagt in China sinds het tweede kwartaal 14 procent, becijferde Canalys. Andere grote merken, zoals Samsung en Lenovo, hebben ieder een marktaandeel van 12 procent. Dit terwijl ze het eerste kwartaal nog respectievelijk 18,3 en 11 procent scoorden, en Xiaomi toen nog 10,7 procent marktaandeel had.

Een analist van Canalys zei maandag tegen The Wall Street Journal dat de terreinwinst van Xiaomi is te verklaren door de relatief lage prijzen van de toestellen, terwijl de specificaties high-end zijn. Naar het zich nu laat aanzien is Xiaomi de op vier na de grootste smartphonemaker wereldwijd, na Samsung, Apple, Huawei en Lenovo. Het zag zijn leveringen afgelopen jaar bijna verviervoudigen en wil die groei komende tijd doorzetten.

Xiaomi, dat zijn producten officieel alleen in enkele landen als China en Singapore aanbiedt, verkoopt behalve smartphones ook andere producten, zoals de Mi Pad. De producent presenteerde onlangs zijn nieuwste model, de Mi 4.

Xiaomi Mi3

Reacties (115)


Wetenschappers reconstrueren geluid uit stille videofragmenten

Door Yoeri Nijs, 4 augustus 2014 19:1878 reacties

Wetenschappers van MIT, Microsoft en Adobe hebben een manier ontwikkeld om geluid te achterhalen uit een videofragment zonder audio. Zij gebruiken daarvoor een algoritme dat kijkt naar bewegingen van objecten, geïnduceerd door geluidsgolven.

Het algoritme kan aan de hand van vibraties van een object dat op beeld is vastgelegd, audio reconstrueren. Die bewegingen ontstaan door geluidsgolven en zijn, afhankelijk van het geluid, eenvoudig of lastiger waar te nemen. Omdat het hierbij soms om bewegingen van een tiende van een micrometer ging, gebruikten de onderzoekers in de meeste gevallen camera's die beelden tot 6.000fps konden schieten.

Met het algoritme waren de wetenschappers in staat om het geluid uit een kamer te achterhalen, terwijl de videocamera buiten achter geluiddicht glas stond. Zij analyseerden daarvoor de bewegingen van een zak met chips die op het beeld zichtbaar waren. In andere experimenten wisten de onderzoekers het geluid op te vangen door enkel naar de bewegingen van aluminiumfolie, gras, water en een plant te kijken, zo meldde MIT News maandag.

Hoewel bij de meeste experimenten een hogesnelheidscamera werd gebruikt, kregen de wetenschappers het ook voor elkaar om met een reguliere filmcamera met 60fps geluid te achterhalen. In dit geval was het geluid minder duidelijk, maar was het wel mogelijk om te achterhalen of iemand iets zei. Afhankelijk van de akoestiek van de ruimte kon er zelfs iets worden gezegd over de identiteit van de spreker, zeggen de onderzoekers.

Doordat naar de reconstructie van audio in stille videobeelden weinig onderzoek is gedaan, zijn de precieze gevolgen van deze methode nog niet bekend. Volgens één wetenschapper is het hiermee mogelijk om materialen beter op geluid af te stemmen, omdat het algoritme nauwkeurigere inzichten biedt. Een ander zegt dat het met deze methode ook mogelijk is om later misdaden op te lossen die nooit op beeld zijn vastgelegd. Zo kan bijvoorbeeld aan de hand van de bewegingen van een zak chips worden achterhaald of een vermeende moordenaar op dat moment in de ruimte was.

MIT, Microsoft en Adobe presenteren de uiteindelijke resultaten van het onderzoek in een gezamenlijk paper. Ook zullen ze hun onderzoeksresultaten binnenkort presenteren op de Siggraph-conferentie.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (78)


China haalt Kaspersky en Symantec van lijst goedgekeurde antivirusleveranciers

Door Yoeri Nijs, 4 augustus 2014 17:5956 reacties, submitter: Verwijderd

De Chinese overheid heeft Symantec en Kaspersky van een lijst gehaald met goedgekeurde antivirusleveranciers. In plaats daarvan raden de Chinezen vijf bedrijven van eigen bodem aan, zo maakten diverse media bekend.

China Chinese vlagStaatspersbureau Xinhua zegt op basis van een communistische krant dat China in plaats van Symantec en Kaspersky vijf andere antivirusleveranciers aanprijst. Het gaat om Qihoo 360, Venustech, CAJinchen, Beijing Jiangmin en Rising. Al de genoemde bedrijven zijn Chinees.

Kaspersky liet na het besluit aan persbureau Reuters weten dat het bedrijf onderzoek doet. Een woordvoerder zei dat er momenteel gesprekken met de Chinese overheid gaande zijn en dat het nog te prematuur is om hierover uit te weiden. Symantec was niet bereikbaar voor commentaar.

Het is niet bekend waarom de Chinese overheid de twee beveiligingsbedrijven van de lijst met goedgekeurde leveranciers heeft gehaald. Mogelijk wil het land zo de technologische invloed vanuit het buitenland beperken.

Reacties (56)


Wetenschappers willen zonnepanelen goedkoper maken met perovskietverf

Door RoD , 4 augustus 2014 17:5829 reacties

Wetenschappers hebben een nieuwe productiemethode ontwikkeld die ervoor moet zorgen dat zonnepanelen goedkoper kunnen worden gemaakt. Hiervoor maken zij gebruik van perovskiet, dat als een soort spuitverf wordt aangebracht. Met de methode zou de elektriciteitsprijs dalen.

De nieuwe productiemethode is ontwikkeld door The University of Sheffield. Wetenschappers gebruikten een eerder ontwikkelde techniek om materialen als een soort spuitverf op een zonnepaneel aan te brengen. In een poging om zonnepanelen goedkoper te kunnen produceren werd perovskiet, een mix tussen calcium en titaniumoxide, met een aantal verfkoppen op een substraat gespoten. Van perovskiet is bekend dat het efficiënt licht kan absorberen.

Door perovskiet op een substraat te spuiten moet het productieproces voor zonnepanelen goedkoper worden gemaakt. Volgens de wetenschappers is perovskiet goedkoper en met minder energie te maken dan silicium, dat in conventionele zonnepanelen wordt gebruikt. Bovendien wordt er met de verf minder materiaal verspild, zo claimen de wetenschappers.

Een prototype, dat door The University of Sheffield is ontwikkeld met behulp van de spuitverfmethode, haalde een efficiëntie van 11 procent. Hoewel dit aanzienlijk minder is dan bij conventionele silicium-panelen, is het met perovskiet volgens wetenschappers al mogelijk om een efficiëntie van 19 procent te halen. Conventionele zonnepanelen op basis van silicium halen een efficiëntie van rond de 25 procent, al zijn er al panelen ontwikkeld waarbij de efficiëntie aanzienlijk is opgehoogd.

Met de opspuitmethode werden eerder organische zonnepanelen gebouwd, maar deze blijken minder efficiënt te zijn dan wanneer perovskiet wordt gebruikt. De ontwikkeling van organische zonnepanelen begon jaren geleden en wordt als goedkoop alternatief gezien voor silicium. Perovskiet zou echter een beter alternatief zijn, omdat de efficiëntie bij het omzetten van zonlicht in elektriciteit hoger is dan bij organische zonnepanelen. Het is nog onduidelijk of en wanneer de nieuwe productiemethode op commerciële schaal wordt gebruikt.

verfkoppenDe verfkoppen.

Reacties (29)


Microsoft brengt Windows Phone 8.1 Update uit voor ontwikkelaars

Door Arnoud Wokke, 4 augustus 2014 16:04193 reacties

Microsoft heeft Windows Phone 8.1 Update uitgebracht voor ontwikkelaars. Iedere gebruiker met de app Preview for Developers kan de update vanaf maandagmiddag downloaden. Na de update kunnen gebruikers mappen op het startscherm aanmaken en moet IE websites beter weergeven.

De update komt pas in de komende maanden naar reguliere gebruikers, maar Microsoft stelt updates altijd meteen beschikbaar aan ontwikkelaars via het Preview For Developers-programma. Betaling is daarvoor niet vereist, waardoor in feite elke gebruiker de updates snel kan krijgen.

De update bevat onder meer de mogelijkheid om mappen aan te maken op het startscherm, waarbij elke map de tiles weergeeft van de apps die in die map zitten. Daardoor blijft het systeem van notificaties via live tiles intact, ook als de app in een map zit.

Daarnaast heeft Microsoft de mobiele versie van Internet Explorer geoptimaliseerd, waardoor hij gebruik maakt van een andere user agent: hij meldt zich nu op websites als zowel Windows Phone 8.1 en Android 4.0 en vermeldt dat de browser 'like iPhone OS 7_0_3' is. Daardoor weten meer websites dat het om een mobiele browser gaat en serveren dus een betere mobiele versie.

Op dit moment is Microsoft ook bezig met het aanbieden van de Nokia Cyan-update met Windows Phone 8.1 aan reguliere gebruikers. In tegenstelling tot de Preview for Developers gebeurt dat per toestel. Deze update zal hierna nog volgen voor alle Windows Phone 8-toestellen.

Windows Phone 8.1 Update 1Windows Phone 8.1 Update 1Windows Phone 8.1 Update 1Windows Phone 8.1 Update 1Windows Phone 8.1 Update 1Windows Phone 8.1 Update 1Windows Phone 8.1 Update 1Windows Phone 8.1 Update 1Windows Phone 8.1 Update 1Windows Phone 8.1 Update 1

Reacties (193)


Brits onderzoek: gamen heeft weinig invloed op scholieren

Door Arnoud Wokke, 4 augustus 2014 15:2595 reacties

Gaming heeft weinig invloed op scholieren, zo blijkt uit grootschalig Brits onderzoek. Kinderen die weinig gamen bleken iets tevredener met hun leven en iets socialer te zijn, maar dat effect was klein. Het omgekeerde effect was zichtbaar bij kinderen die veel gamen.

De link tussen gamen en psychosociale aanpassing van scholieren tussen 10 en 15 jaar is heel zwak maar significant, zegt onderzoeker Andrew Przybylski in het onderzoek dat hij maandag publiceert in het Amerikaanse wetenschappelijke tijdschrift Pediatrics. Daarnaast zegt de onderzoeker niets over oorzaak en gevolg: hij constateert alleen dat kinderen die weinig gamen beter aangepast zouden zijn en minder problemen hebben met vriendschappen.

In een interview voor de eigen site van de universiteit zegt de onderzoeker dat gamen sowieso weinig invloed lijkt te hebben op de levens van kinderen: invloeden zoals die van familie-omstandigheden, relaties op school en materiële situatie zijn volgens hem veel belangrijker.

Aan het onderzoek deden ongeveer 5000 Britse scholieren mee en de groep is volgens de onderzoeker representatief voor die leeftijdsgroep in Groot-Brittannië. De onderzoeker gebruikte vragenlijsten om diverse elementen te meten, waaronder hoe lang de scholieren per dag aan het gamen waren en hoe aangepast ze zich gedroegen.

Reacties (95)


2K Games brengt originele BioShock naar iOS

Door Jurian Ubachs, 4 augustus 2014 15:0359 reacties

Uitgever 2K Games heeft bekendgemaakt dat de eerste BioShock-game uit de reeks later deze zomer voor iOS verschijnt. Het in 2007 uitgebrachte spel zal op iOS zowel touch-besturing als game controllers ondersteunen. De exacte releasedatum is nog niet bekend.

Het eerste spel in de BioShock-reeks zal door 2K geoptimaliseerd worden voor iOS, zodat spel te besturen is met touch-besturing, maar ook Made for iPhone game controllers zullen worden ondersteund. BioShock zal te spelen zijn op een iPad Air, iPad Mini 2, iPad 4, iPhone 5S, 5C en 5. 2K Games benadrukt in een maandag uitgegeven verklaring dat het spel niet zal werken op oudere apparaten. Wanneer het spel exact verschijnt en hoeveel gamers er voor moeten betalen is nog niet bekendgemaakt. Wel is duidelijk dat het gaat om een 'premium' prijs, wat inhoudt dat er één bedrag betaalt moet worden en er geen sprake is van microtransacties.

De mobiele versie van BioShock wordt in alles een volledige overzetting van het in 2007 verschenen origineel, wat op iOS een spelervaring moet opleveren die gelijk is aan dat wat gamers op consoles en de pc ervaren. Aan de opzet van het spel, waarin de speler vanuit een eerstepersoonsaanzicht de in art deco-stijl gehulde onderwaterstad Rapture verkent en allerlei vreemde vijanden tegenkomt, is volgens de makers dus niets veranderd.

Reacties (59)


Europese Commissie pauzeert overname-onderzoek Ziggo

Door Joost Schellevis, 4 augustus 2014 14:5978 reacties

De Europese Commissie heeft het onderzoek naar de overname van Ziggo door UPC-moederbedrijf Liberty Global tijdelijk stilgelegd. De commissie heeft om aanvullende informatie gevraagd; pas als die informatie binnen is, gaat het onderzoek verder.

ZiggoVolgens persbureau Reuters zijn 'nieuwe feiten' aan het licht gekomen die belangrijk zijn voor het overname-onderzoek, en die vragen oproepen. Het is niet duidelijk om wat voor soort informatie het gaat. De Europese Commissie heeft Liberty Global, het moederbedrijf van UPC, naar aanleiding van die nieuwe onthullingen om meer informatie gevraagd, maar die is vooralsnog niet aangeleverd. Zolang dat niet gebeurt, ligt het onderzoek stil.

Het is onduidelijk wat dat betekent voor de overname van Ziggo door Liberty Global. De Europese Commissie was van plan om het onderzoeke naar de overname in oktober af te ronden; het is onduidelijk of dat nog gaat lukken. Een woordvoerder van Liberty Global zegt er goed vertrouwen in te hebben dat de overname nog dit jaar zal worden goedgekeurd.

Liberty Global maakte begin dit jaar bekend dat het Ziggo wil overnemen. Na de overname gaan Ziggo en UPC door als één provider, onder de vlag van Ziggo.

Reacties (78)


Onderzoeker: communicatiesysteem vliegtuig te hacken

Door Joost Schellevis, 4 augustus 2014 14:2032 reacties

Een beveiligingsonderzoeker claimt dat systemen voor satellietcommunicatie in vliegtuigen kunnen worden gehackt, mogelijk via inflight-entertainmentsystemen en wifi aan boord. De makers van de systemen zelf relativeren de bevindingen.

VliegtuigBeveiligingsonderzoeker Ruben Santamarta van IOActive stelt dit tegenover Reuters. Een van de kwetsbaarheden is dat bij één systeem de wachtwoorden hardcoded in de firmware zijn opgeslagen, en dus niet kunnen worden gewijzigd. Santamarta doet zijn bevindingen later deze week op de Black Hat-beveiligingsconferentie in Las Vegas uit de doeken.

In theorie zou een aanvaller op die wijze het satellietverkeer kunnen manipuleren, wat ook gevolgen kan hebben voor de navigatie- en veiligheidssystemen aan boord. Het bedrijf Cobham, waarvan het Aviation 700-communicatiesysteem kwetsbaar zou zijn, relativeert de bevindingen van Santamarta; hoewel het systeem inderdaad kwetsbaar zou zijn, zou er fysieke toegang tot het apparaat nodig zijn om de kwetsbaarheden te misbruiken. Volgens Cobham is het uitschakelen van de satellietverbinding het ernstigste wat kan gebeuren.

De ontwikkelaar zou tot zijn conclusies zijn gekomen door het reverse-engineeren van communicatiesystemen van meerdere fabrikanten. Hij tekent aan dat hij zijn onderzoek niet in de praktijk heeft getest, en dat het moeilijk kan zijn om zijn onderzoek over te doen in de echte wereld. Desondanks stelt hij dat de beveiligingsproblemen een gevaar vormen en dat hij met zijn presentatie de fabrikanten tot actie wil aanzetten.

Vorig jaar vond de Spaanse onderzoeker en piloot Hugo Teso ook al kwetsbaarheden in communicatiesystemen in vliegtuigen. Via een verouderd communicatiesysteem dat geen ondersteuning voor beveiliging of authenticatie heeft, zou het mogelijk zijn om bijvoorbeeld de autopilot te manipuleren of het toestel te laten crashen.

Reacties (32)


Foto's tonen 'metalen' Samsung-smartphone Galaxy Alpha

Door Arnoud Wokke, 4 augustus 2014 13:39152 reacties

Er zijn foto's verschenen van wat de nog niet aangekondigde metalen smartphone van Samsung zou zijn. De foto's tonen voor het eerst het ontwerp waarbij de boven- en onderkant breder zijn dan het midden. Alleen de randen zijn van metaal.

Het toestel op de foto is, aangenomen dat het scherm zoals de geruchten doen vermoeden een schermdiagonaal van 4,8" heeft, ongeveer 136x67mm groot en iets smaller in het midden, rond 66mm. Daarmee komt de maat overeen met die van de eveneens nog niet gepresenteerde iPhone met 4,7"-scherm, die 138x67mm groot zou zijn. De verwijderbare achterkant is van kunststof, alleen de rand is van metaal.

Het is onbekend of de foto's het uiteindelijke ontwerp tonen van de vermoedelijke Galaxy Alpha, maar het model lijkt duidelijk niet op de prototypes die Samsung gebruikelijk verspreidt voorafgaand aan de release van een nieuw toestel: die zogenoemde 'lunchboxes' hebben veel bredere randen en een kunststof omlijsting om het ontwerp van de telefoon te beschermen.

De foto's zijn afkomstig van een Weibo-gebruiker met de naam Daarthvader. Het is onbekend wie erachter zit, waardoor de foto's moeilijk op betrouwbaarheid te toetsen zijn. De afbeeldingen liggen wel in lijn met eerdere plaatjes van het vermeende toestel.

Samsung zou volgens eerdere geruchten de Alpha over anderhalve week willen presenteren, waardoor het voor de hand ligt dat er werkende toestellen in omloop zijn. Het is onbekend of de midrange-telefoon ook in Nederland zal gaan verschijnen.

Het zou niet voor het eerst zijn dat Samsung met metaal werkt voor zijn telefoons. Onder meer de Omnia 7 met Windows Phone en enkele Wave-toestellen met Bada waren gemaakt van metaal.

Foto vermeende Samsung Galaxy AlphaFoto vermeende Samsung Galaxy AlphaFoto vermeende Samsung Galaxy AlphaFoto vermeende Samsung Galaxy AlphaFoto vermeende Samsung Galaxy AlphaFoto vermeende Samsung Galaxy Alpha

Reacties (152)


Ransomware richt zich op Synology-opslagsystemen

Door Joost Schellevis, 4 augustus 2014 12:46267 reacties, submitter: Tomazzo

Verschillende gebruikers van Synology-systemen klagen dat hun nas is getroffen door ransomware. De malware, met de naam Synolocker, versleutelt bestanden; gebruikers moeten honderden euro's betalen om weer bij hun bestanden te kunnen.

De gebruikers klagen op het forum van Synology dat ze niet meer bij hun bestanden kunnen. De configuratiepagina van hun nas-systeem is vervangen door een waarschuwing dat de bestanden zijn versleuteld, en dat de gebruiker geld moet betalen om de encryptiesleutel te krijgen. Gebruikers zouden 0,6 bitcoin, omgerekend circa 260 euro, moeten betalen voor toegang. Het is niet duidelijk of gebruikers na betaling weer toegang krijgen.

De werkwijze en de naam van SynoLocker doen denken aan CryptoLocker, beruchte ransomware die veel gebruikers heeft getroffen. Het is onbekend hoe de SynoLocker zich verspreidt, maar het is waarschijnlijk dat ssh-toegang of gaten in de administratie-interface worden gebruikt om de malware te installeren. Dat betekent dat het afschermen van de nas via de router de kans om geïnfecteerd te worden flink verkleint.

Volgens één gebruiker van het forum is er een truc om de Synology-nas weer werkend te krijgen, maar hij is er niet in geslaagd om toegang tot zijn bestanden te krijgen. Beveiligingsproblemen in Synology-systemen werden eerder onder meer gebruikt om bitcoins en dogecoins te minen. Aanvallers zouden daarmee een half miljoen euro hebben buitgemaakt.

SynoLocker

Bron: Twitter @MikeEvangelist

Reacties (267)

Lees meer

Synology brengt DS215j op de markt
Synology brengt DS215j op de markt Nieuws van 25 november 2014

WhatsApp laat gebruikers berichten beantwoorden vanaf Android Wear

Door Arnoud Wokke, 4 augustus 2014 11:48106 reacties

WhatsApp en Facebook Messenger krijgen interactieve ondersteuning voor Android Wear, de uitgave van Googles mobiele besturingssysteem op smartwatches. Met de ondersteuning kunnen gebruikers 'appjes' beantwoorden vanaf de pols.

WhatsApp biedt de optie om via spraakinvoer te antwoorden, maar gebruikers kunnen ook kiezen voor een veelgebruikte antwoorden als 'nee', 'ja' en 'haha'. WhatsApp-notificaties op Android Wear waren tot op heden statische notificaties die de telefoon automatisch doorgeeft als andere notificaties. De huidige versie van WhatsApp in de Play Store heeft de functie nog niet, maar de testversie die WhatsApp op de eigen site heeft staan, heeft wel de ondersteuning voor Android Wear.

Eerder bouwde Facebook al Android Wear-ondersteuning in zijn chat-applicatie Messenger, terwijl Google uiteraard Hangouts bij de release al liet werken op horloges met zijn eigen mobiele besturingssysteem. De eerste Android Wear-horloges kwamen een maand geleden uit.

Android Wear kan standaard notificaties van de telefoon doorgeven aan het horloge, maar geavanceerdere functionaliteit als reageren op berichten is pas mogelijk als ontwikkelaars hun app erop aanpassen. Google heeft zich nog niet uitgelaten over hoe de verkoop van Wear-smartwatches gaat. De horloges kosten rond 200 euro.

WhatsApp op Android WearWhatsApp op Android WearWhatsApp op Android WearWhatsApp op Android Wear

Afbeeldingen: AndroidWorld.IT

Reacties (106)


Eizo komt met 31,5"-monitor met uhd-resolutie

Door Arnoud Wokke, 4 augustus 2014 11:2986 reacties, submitter: GS88

Eizo gaat in september een 31,5"-monitor op de markt brengen met uhd-resolutie. De FlexScan EV3237 ondersteunt onder meer picture-in-picture om input van meerdere ingangen tegelijkertijd op een beeld te kunnen zien.

De monitor kan de signalen van maximaal vier ingangen tegelijkertijd tonen. Als er twee signalen zijn, heeft de gebruiker de optie om het ene signaal fullscreen te zien, terwijl de andere als als een picture-in-picture in de hoek te zien is. De monitor heeft twee DisplayPorts, een hdmi-ingang en een dvi-aansluiting voor de input van signalen.

De monitor heeft dankzij zijn 3840x2160 pixels op 31,5" op het scherm rond 140 pixels per inch. Het matte scherm is een ips-lcd, waarvan gebruikers zelf onder meer de verzadiging en kleurtemperatuur kunnen instellen. De helderheid kan tot maximaal 300cd/m2 en het contrast zou rond 1000:1 zijn bij het paneel.

De EV3237 heeft ook een functie met de naam EcoView Sense 2, die detecteert of een gebruiker voor de monitor zit. Als de gebruiker wegloopt, gaat de monitor automatisch uit, terwijl hij zichzelf weer inschakelt als hij terugkeert. De monitor komt in september op de markt, maar over de prijs heeft Eizo zich nog niet uitgelaten.

Eizo FlexScan EV3237

Reacties (86)


Voormalige Lionhead-medewerkers maken Oort Online

Door Paul Hulsebosch, 4 augustus 2014 11:2330 reacties

Wonderstruck, een studio die is opgericht door voormalig medewerkers van Fable-ontwikkelaar Lionhead, werkt aan Oort Online, een mmog die gemaakt wordt met de op voxels gebaseerde Turbulenz-engine. De makers proberen de game met crowdfunding te bekostigen.

Wonderstruck houdt het inzamelen van geld in eigen hand en gebruikt dus geen platform als Kickstarter of Indiegogo. Het heeft de inzameling verdeeld in blokken, die ieder staan voor een onderdeel van de game. Het eerste blok, waar momenteel geld voor wordt ingezameld, heet Combat I, waarmee het team wapens en vechtmechanismen in wil bouwen. Voor het eerste blok heeft het 50.000 dollar nodig. Na Combat I hoopt het team nog 14 blokken gefinancierd te krijgen.

Oort Online is een mmog die gesitueerd is in een fantasiewereld. De naam van de game is afgeleid van het ras, de Oort, die centraal staan in de game. De Oort lijken uitgestorven, maar er zijn nog veel sporen van hun aanwezigheid te vinden in de spelwereld. Zo zijn er tempels te vinden waar de schatten van de Oort verborgen liggen. De Oort hebben echter ook de enorme Protectors geschapen om hun nalatenschap te beschermen. Bij het verkennen van de spelwereld kunnen spelers kiezen uit verschillende classes, zoals hunter, explorer, trader or of fighter. Of dat de definitieve classes zijn, is niet bekend.

Opvallend aan Oort Online is dat spelers de spelwereld zelf vorm kunnen geven. Spelers kunnen een eigen deel van de spelwereld creëren, op een manier die aan Minecraft doet denken. De verschillende delen van de spelwereld zijn via portals aan elkaar gekoppeld. Wonderstruck maakt daarbij gebruik van de Turbulenz-engine, die werkt op basis van voxels. De Turbulenz-engine maakt het mogelijk om op procedurele wijze spelwerelden te genereren.

Het geautomatiseerd genereren van spelwerelden raakt in zwang. Tijdens de E3 viel No Man's Sky op, een game die te zien was tijdens de persconferentie van Sony. No Man's Sky wordt gemaakt door het Engelse Hello Games, dat een eigen engine maakt voor het project. Zowel Hello Games, Wonderstruck als de makers van de Turbulenz-engine zijn gevestigd in het Engelse Guildford, ook de thuishaven van Lionhead, de Microsoft-studio die bekend is vanwege de Fable-games.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Oort Online

Reacties (30)

Lees meer

Epic Games koopt studio in Engeland
Epic Games koopt studio in Engeland Nieuws van 5 augustus 2014
Lionhead werkt aan non-Fable-game
Lionhead werkt aan non-Fable-game Nieuws van 21 januari 2014
Microsoft kondigt Fable Legends aan
Microsoft kondigt Fable Legends aan Nieuws van 20 augustus 2013

Belcompany zet Mix-abonnementen online

Door Arnoud Wokke, 4 augustus 2014 09:2482 reacties

Vodafones retailer Belcompany heeft zijn eigen Mix-abonnementen online gezet. De abonnementen zijn er zowel voor sim-only als met toestel. Veel van de extra's die Vodafone heeft, zoals een 4g Blox, biedt het dochterbedrijf ook met het 'huismerk'.

De sim-only-varianten hebben een looptijd van een jaar en beginnen bij 15,45 euro per maand; 11,45 euro voor een databundel van 500MB en 4 euro voor de verplichte belbundel van 75 minuten. Onbeperkt sms'en zit standaard bij elk abonnement. Voor 26,95 euro hebben klanten een databundel met een grootte van 5GB en 75 belminuten. Data gaat standaard met een snelheid van 14Mbit/s over 3g, maar voor 2,50 euro per maand kunnen gebruikers het 4g-netwerk op.

Bij de abonnementen met toestel kunnen klanten kiezen tussen 1- en 2-jarige abonnementen; de 1-jarige varianten kosten twee euro per maand meer. Het online zetten van de abonnementen is geen verrassing: vrijdag kwamen al details naar buiten. De Mix-abonnementen zijn een 'huismerk' voor de Belcompany-winkels, die verder alleen abonnementen van Vodafone en Hollandsnieuwe verkopen. Met Mix kunnen klanten kiezen uit diverse bundels voor bellen en data. Belcompany is sinds een paar jaar eigendom van Vodafone.

BelminutenPrijs pmBelcompany Mix - Sim onlyDataPrijs pm
75 €4 Elke belbundel kan samen met elke databundel 500MB €11,45
150 €5 1GB €13,95
225 €6 2,5GB €17,95
375 €10 5GB €22,95
BelminutenPrijs pmBelcompany MixDataPrijs pm
75 €7 Elke belbundel kan samen met elke databundel 500MB €21,45
150 €10 1GB €25,45
225 €13 2,5GB €31,95
375 €18 5GB €36,95

Reacties (82)


Net Applications: Windows 8 blijft weinig populair

Door Joost Schellevis, 4 augustus 2014 08:31384 reacties

Windows 8 blijft ruim 21 maanden na de release weinig populair, zou blijken uit cijfers van Net Applications. Windows 8 en Windows 8.1 hebben samen een marktaandeel van 12,5 procent; het aandeel van Windows XP is bij de statistiekenverzamelaar bijna twee keer zo groot.

Van alle desktops en laptops draait volgens Net Applications 91,7 procent Windows. Net Applications verzamelt zijn statistieken via aangesloten websites. Windows 7, dat in 2009 uitkwam, heeft een marktaandeel van 51,2 procent; een aantal dat volgens de statistiekverzamelaar toeneemt. Ook Windows XP is populairder, met een marktaandeel van circa 25 procent.

Windows 8 en zijn eerste grote update, Windows 8.1, hebben samen een aandeel van circa 12,5 procent. Windows 8.1 wordt iets vaker gebruikt, met een aandeel van 6,6 procent tegen een aandeel van 5,9 procent voor Windows 8. Het aandeel van de twee versies is licht afgenomen vergeleken met een maand eerder, maar het verschil is statistisch te klein om er conclusies aan te kunnen verbinden. Duidelijk is wel dat Windows 8 anderhalf jaar na zijn introductie nog minder populair is dan Windows Vista op dat moment was.

Het populairste niet-Windows-besturingssysteem op desktops en laptops is OS X, dat een marktaandeel van 6,64 procent heeft. Het overgrote deel van de OS X-gebruikers draait Mavericks. Linux heeft op de desktop een marktaandeel van 1,7 procent. Dat is nog steeds minder dan Windows Vista, dat nog altijd 3 procent van de desktopgebruikers aan zich weet te binden.

Net Applications zegt zich te baseren op cijfers van meer dan 40.000 websites, al is het onbekend welke sites dat precies zijn en of ze zorgen voor een representatief beeld van de internetpopulatie. De trend van de stijging van Windows 7 komt niet terug bij concurrent Statcounter en bij bezoekers van Tweakers.

Afgelopen maanden gebruikte 62 procent van alle Tweakers-bezoekers met Windows versie 7; dat was een jaar geleden nog 67 procent. Die groei kwam ten goede van Windows 8: dezelfde periode vorig jaar draaide bijna 20 procent van de gebruikers met Windows versie 8, afgelopen maand waren 8 en 8.1 goed voor bijna 32 procent. Windows XP en Vista draaien beide nog op minder dan 3 procent van de Windows-pc's van bezoekers.

Reacties (384)


'Telefoonlekker' @evleaks stopt ermee

Door Arnoud Wokke, 4 augustus 2014 07:3853 reacties, submitter: Stoepie1

Telecominsider Evan Blass, bekender onder zijn twitternaam @EvLeaks, stopt ermee. Hij zegt niet genoeg geld te kunnen verdienen aan het lekken van smartphones via zijn twitter-account en zijn website en daarom te stoppen met het werk.

Bovendien kampt de telecominsider, die in de afgelopen jaren als eerste publiceerde over veel nieuwe smartphones, met de steeds erger wordende aandoening MS, schrijft The Next Web in een interview. Blass probeerde geld te verdienen door zijn twitter-account en tweets te laten sponsoren en advertenties te plaatsen op zijn website, maar beide bleken niet genoeg binnen te brengen.

De telecominsider begon in de zomer van 2012 met zijn account op Twitter, nadat hij bij telecomsite Pocketnow was weggegaan. Eerder werkte Blass al voor Engadget. Hij verwierf snel bekendheid, vaak met tweets die enkel de naam en een afbeelding van een onaangekondigde telefoon lieten zien, soms met wat details over specificaties.

Blass publiceerde onder meer de eerste afbeeldingen van de Nokia Lumia 920 en HTC One. Tot enkele maanden geleden bleken vrijwel al zijn tweets correct, maar in de afgelopen tijd trapte hij diverse keren in een hoax of bleken tips niet te kloppen. Blass sluit uit dat hij terugkeert in de techindustrie en wil een andere carrière starten. Hij zegt niet wat hij nu gaat doen.

HTC One aka M7 (bron: Evleaks)Nokia Lumia 1520 via EvleaksNokia Lumia 929 via EvleaksAsus Padfone Mini (evleaks)Lifeband Touch @ evleaksHTC The All New One (EVLeaks)HTC M8 Ace - EVLeaksSony Xperia Z3 Evleaks

Reacties (53)