Nadat een agent al schuld had bekend voor het stelen van bitcoins uit de criminele opbrengsten van Silk Road heeft een tweede politieagent een deal met justitie gesloten. Hij bekent dat hij de veroordeelde Silk Road-oprichter Ross Ulbricht heeft afgeperst.
Carl Force, een voormalige DEA-agent, geeft toe dat hij onder het alias 'French Maid' de tot levenslang veroordeelde Ross Ulbricht heeft afgeperst, meldt Bloomberg. Hij zou hem in ruil voor geld informatie hebben beloofd over het lopende onderzoek naar het opgedoekte Silk Road, een vrijhandelsplaats op het Tor-netwerk waar met name verdovende middelen werden verkocht. Force zou volgens de Amerikaanse justitie meer dan 400.000 dollar aan bitcoins, omgerekend meer dan 355.000 euro, hebben ontvangen.
De ex-agent heeft formeel bekend zich schuldig te hebben gemaakt aan witwassen en afpersing. Door de schuldbekentenis hoopt Force een lagere straf opgelegd te krijgen, hoewel hij aanvankelijk bleef ontkennen dat hij geld van Ulbricht afhandig had gemaakt.
Vorige week bekende agent Shaun Bridges schuld aan diefstal. Hij gaf toe bitcoins te hebben gestolen uit de in beslag genomen bitcoins van Silk Road. Het zou gaan om een bedrag van omgerekend meer dan 722.000 euro.