Een Nederlandse man heeft in de VS schuld bekend aan drugshandel via internet. De 22-jarige Cornelis S. zou via de opgerolde Silk Road-marktplaats op grote schaal verdovende middelen hebben verhandeld. De man kan veroordeeld worden tot veertig jaar cel.
Tegenover het OM in Chicago heeft de uit Woerden afkomstige Nederlander bekend dat hij tussen maart 2012 en augustus 2013 onder andere 4kg cocaïne, ruim honderd kilo mdma en meer dan een half miljoen xtc-pillen heeft verkocht via Silk Road. Hij was op de uitsluitend via Tor toegankelijke website bekend onder het alias SuperTrips en ontving, net als andere dealers, zijn betalingen in bitcoins.
Cornelis S. is in augustus 2013 opgepakt op de luchthaven van Miami toen hij vanuit Europa naar de VS vloog. Hij zou daar een afspraak hebben gehad met een andere drugsdealer die actief was op Silk Road. Bij zijn arrestatie had de man 20.000 dollar op zak.
De Nederlander heeft inmiddels schuld bekend. Cornelis S. hangt een gevangenisstraf van veertig jaar boven het hoofd en een boete van maximaal 5 miljoen dollar. Hij zou bij meer dan tienduizend transacties op Silk Road voor meer dan 385.000 bitcoin hebben verhandeld, op het moment van schrijven goed voor circa 128 miljoen euro.
Silk Road, waarop naast drugs ook wapens en andere contrabande werden verhandeld, ging in oktober offline na een actie van de FBI. Daarbij werd de vermeende eigenaar van de website, Ross Ulbricht, opgepakt. Ook werd voor 20 miljoen euro aan bitcoins in beslag genomen.