Het beoordelingssysteem dat de meeste markten hanteren verzacht de meeste argumenten die je noemt toch behoorlijk. De verkopers online willen even goed dat jij bij ze terug komt, winst is winst. Ook al zouden nieuwe klanten zo gevonden zijn, dan nog wil een verkoper er zo min mogelijk verliezen.
Als een online verkoper iets verkoopt waar men niet tevreden mee kan zijn, dan kun je er op rekenen dat er slechte reviews tevoorschijn komen over de verkoper en/of het product. Dit zien al zijn huidige en potentiële klanten, en dat schaadt het profiel van de verkoper behoorlijk, zeker als het meerdere negatieve reviews zijn.
Een lokale verkoper heeft geen publieke 'historie', je moet het doen met je eigen ervaringen en eventueel die van enkele vrienden. Als je nog nooit van een lokale dealer gehoord hebt, dan is het moeilijk uit te vinden of deze redelijk betrouwbaar is, terwijl je dat op online markten relatief snel kunt concluderen.
Tevens ben je nooit zeker van de 'intenties' van een verkoper, waarbij het niet uitmaakt of deze online of op straat zijn zaken doet. Sterker nog, online hebben de verkopers die vooral ook met passie de ervaring van bepaalde drugs willen delen (dit is uiteraard niet de meerderheid) een kans, terwijl je op straat toch vaak crimineel verder moet gaan dan alleen het verkopen van illegale substanties.
Daarnaast is de achterliggende industrie hetzelfde, de cannabis of MDMA in handen van online verkopers is in de meeste gevallen ook in handen van enkele lokale verkopers. Echter heb je online, nogmaals, een veel beter overzicht van wie momenteel het 'beste' in handen heeft.
de pil die de lokale dealer jouw verkoopt kan dezelfde pil zijn als je op zo'n platform besteld... je dealer haalt het er misschien ook wel vandaan.
Dat gebeurt ook. Echter weet ik dat niet, en zal de verkoper het me ook niet vertellen, anders loopt hij het risico dat ik het zelf wel bestel en hij geen winst meer maakt. Als je het direct al zelf besteld, vermijd je weer een tussenpersoon die zowel winst wilt maken, als eventueel het product zou kunnen vervuilen (eveneens om winst te maken).
100% waterdicht is online kopen zeker niet, dat beweer ik ook niet. Echter ben ik wel nog steeds van mening dat je een hogere garantie hebt dan op straat.
Nederland is inderdaad een van de grootste exportlanden, vooral van cannabis, amfetamine/speed en MDMA/ecstasy. Dit zie je op online markten terug. Echter betwijfel ik of de lokale beschikbaarheid hier zo anders is dan in de meeste andere landen.
Cannabis is hier uiteraard breder beschikbaar dan in bijvoorbeeld de VS, gezien het 'legaal' te verkrijgen is in coffeeshops. Dat heeft overigens als resultaat dat [url="[url]http://www.drugwarfacts.org/cms/netherlands_v_us#sthash.5oWudBF6.dpbs[/url]"]wij hier over het algemeen minder cannabis gebruikers hebben dan in de VS[/url] (andere bronnen melden dat het gebruik gelijk ligt), maar dat tot daar aan toe.
Producten die zowel hier als in andere landen illegaal zijn, zijn echter overal wel in soortgelijke mate op straat te vinden. In Nederland vindt veel productie plaats, maar de distributie ervan gebeurt zover ik weet zo kundig dat het in de meeste landen wel voor zelfs een gemiddelde middelbare scholier/student mogelijk is populaire drugs zoals ecstasy te lokaliseren.
[Reactie gewijzigd door ThePendulum op 11 februari 2014 22:30]