Heb je alsnog een toestel van tenminste nexuskwaliteit voor een nexusprijspunt. Waar niks mis mee is.
Heb je ooit bedacht dat de iPhone waarschijnlijk qua kostprijs ook tussen de $200-$250 wordt geproduceerd en de rest gewoon dikke vette winst is? En dat is at launch. Deze productiekosten dalen ook nog in de loop van de tijd in de productieproces. Want in de wereld van tech geldt, hoe ouder de hardware hoe goedkoper de prijs, des te lager de productiekosten.
Natuurlijk heeft Apple ook kostenposten.
Ze ontwerpen ze hun eigen soc en toestel in-house. Ook voor iOS moeten ontwikkelingskosten terugverdiend worden. Er is ook nog logistiek, marketing, personeel etc. Dan nog verdienen ze een flinke marge van $250-$500 per toestel bovenop de kostprijs. Een fan-tastisch bedrijfsmodel dat ook verklaart waar Apple's gigaomzet vandaan komt.
Ze hebben ook inkomsten via de appstore en diensten maar die zijn lang niet zo lucratief als de hw verkoop.
Xiaomi's businessmodel is totaal anders. Het model is meer toegspitst op opkomende economien. Ze opereren volgens het nexusmodel om hun kosten zo laag mogelijk te houden en toch kwalitatief goede apparaten af te leveren dicht tegen kostprijs. Ja, ze maken praktisch geen winst met de hardware, ze verdienen het geld terug via hun eigen appstore en online diensten. Nee, google diensten zijn niet voorgeinstalleerd. G apps zijn ook nergens te bekennen als je een Xiaomi telefoon voor het eerst opstart alhoewel deze wel verkrijgbaar zijn als download in de mistore.
Xiaomi's business model is ook een stuk riskanter dan Apple's model. Een slecht jaar kan voor hun funest zijn terwijl Apple makkelijk enorme geldbuffers kan genereren in korte tijd en deze ook belastingvrij kan onderbrengen in o.a nl

. Xiaomi daarentegen moet hun kosten bij elke batch nauwkeurig balanceren om toch op break even te komen. Als deze niet in balans zijn komen ze ongetwijfeld in de problemen.
Neemt niet weg dat ze eventueel success kunnen vinden in het westen indien er vraag naar is. Als ze al besluiten dat ze klaar zijn om Apple, Samsung, LG, Sony en htc het hoofd te bieden. Denk dat ze zich eerst gaan richten op markten waar hun concurenten zwak staan (opkomende economieen) om te groeien. Daarna pas zullen ze zich richtten op het westen.
Xiaomi/Nexus/1+ business model:
1. Een online portal voor verkoop naar clienten
2. Productie hw in batches, houdt inventaris laag en centraal om kosten te drukken, Batch uitverkocht? Gratis hype en reclame.
3. Goede hw dicht tegen kostprijs @ launch, productiekosten dalen in de tijd
4. OSS Android vanilla/ getweaked (miui of cm) ondersteund door custom rom community
5. Mi shop en diensten (o.a micloud)/ gapps bij vanilla android
6. Marketing online en via social media
1+ bedrijfsmodel lijkt op die van Xiaomi maar mist een eigen store en diensten om uiteindelijk winst te genereren. Daarom acht ik hun huidige strategie op de lange termijn niet houdbaar. Tenzij ze een killer dienst uit hun mouw weten te toveren.
Ja, ik weet dat mensen als Rin sceptisch zijn over Chinese producten en gezien het verleden is dat ook begrijpelijk. Toch denk ik dat upstarts als Xiaomi en Oneplus anders zijn.
Mede door de mi3 die ik nu in handen heb en mede door de succesvolle run van Xiaomi die al 4+ jaar aanhoudt. Dat bereik je niet als je je doelgroep crappy producten met minderwaardige componenten levert. Mijn inziens natuurlijk.
[Reactie gewijzigd door parryfiend op 25 juli 2024 16:32]