Tip de redactie

Webversie van Xbox Video-dienst biedt geen hd-content

Door Dimitri Reijerman, 27 november 2013 19:3832 reacties

Microsoft heeft een webversie van zijn streamingvideodienst Xbox Video online gezet. Het videoplatform biedt in de browser hetzelfde aanbod als de Xbox- en Windows 8.x-clients, maar het afspelen van video in hd-kwaliteit is niet mogelijk.

De betaalde Xbox Video-dienst is als opvolger van de Zune Marketplace al enige tijd beschikbaar op de Xbox-consoles en als app op Windows 8 en 8.1. Microsoft heeft daar nu een webversie aan toegevoegd. Het videoaanbod is gelijk en reeds gekochte films of tv-series zijn direct beschikbaar via de webinterface. Ook kan nieuwe content gekocht worden in de browser, waardoor deze ook op andere apparaten zijn te bekijken.

Geheel crossplatform is de webversie niet: video's van Xbox Video kunnen alleen op Windows- en OS X-systemen worden afgespeeld, omdat er wegens drm-eisen gebruik wordt gemaakt van de Silverlight-plugin. Bovendien is het onmogelijk om hd-streams te openen, waardoor de gebruiker genoegen zal moeten nemen met streams in sd-kwaliteit, zo meldt Engadget.

Ondanks dat Xbox Video nu niet alleen toegankelijk is via de Xbox-consoles, Windows 8.x-apps en de browser, ontbreekt het nog steeds aan een app voor het Windows Phone-platform. Onduidelijk is nog wanneer deze applicatie zal verschijnen. Wel is al bekend dat ook de Windows Phone-client geen hd-streams zal tonen.

Xbox Video

Reacties (32)


Wetenschappers werken aan 3d-geprinte accu's

Door RoD , 27 november 2013 19:2425 reacties

Wetenschappers van Harvard University werken aan een methode om accu's met een 3d-printer te kunnen fabriceren. Hiervoor moet een speciale printmethode worden ontwikkeld, omdat elektronica niet gemakkelijk te maken is met reguliere 3d-printtechnologie.

Volgens de wetenschappers verkeert de benodigde 3d-printtechnologie nog in een vroeg stadium, zo meldt Technology Review van het Amerikaanse technologie-instituut MIT. In de komende jaren willen de ontwikkelaars de technologie verfijnen en commercieel gaan inzetten, waarna het maken van accu's met behulp van een industriële 3d-printer voor elektronicafabrikanten haalbaar moet worden.

De technologie van de Harvard-wetenschappers is gebaseerd op een speciaal soort inkt waarmee componenten voor elektronica zijn te maken. In de inkt bevinden zich onder andere lithium- en zilver-deeltjes, die noodzakelijk zijn voor de elektronica in accu's. Volgens de wetenschappers werkt de printtechnologie op kamertemperatuur, maar nog niet op de temperaturen waarop normaliter elektronica wordt gefabriceerd.

Een dergelijke 3d-printtechnologie zou ingezet kunnen worden voor modulaire smartphones. Zo is Motorola van plan om een dergelijke smartphone op de markt te brengen, waarbij de gebruiker zelf onderdelen kan vervangen. Het bedrijf 3D Systems moet voor Motorola een 3d-printsysteem ontwerpen waarmee de smartphoneonderdelen zijn te maken.

Het mogelijk maken van 3d-geprinte elektronica zou het aantal toepassingsgebieden voor 3d-printers verder kunnen vergroten. De meeste conventionele 3d-printers werken met plastics.

3d-geprinte accu's

Reacties (25)


Duitse rechter: Wikimedia is aansprakelijk voor Wikipedia-content

Door Dimitri Reijerman, 27 november 2013 18:2373 reacties

De Wikimedia Foundation, de stichting achter Wikipedia, is aansprakelijk voor de inhoud van lemma's die door derden zijn geschreven, zo stelt een Duitse rechter. De organisatie hoeft echter niet de inhoud te controleren voordat een bijdrage wordt gepubliceerd.

Wikipedia logo (kleiner)Dat meldt PC World op basis van een recent gepubliceerde uitspraak van een rechtbank in Stuttgart. De rechtszaak tegen de Wikimedia Foundation was aangespannen door een anoniem gehouden Duitser. In een Wikipedia-artikel zou onder andere zijn te lezen dat hij op tv een Hitlergroet had gebracht, seks met minderjarigen had gebagatelliseerd en zijn werknemers op vijandige wijze bejegende. De man stelde dat deze beschuldigingen vals waren en eiste verwijdering van de passage in het betreffende lemma.

Volgens het vonnis van de rechter heeft de Wikimedia Foundation een bepaalde verantwoordelijkheid voor de informatie op Wikipedia. Hoewel de beheerder van de online-encyclopedie niet elke bijdrage van tevoren zou moeten controleren op het waarheidsgehalte, meent de rechter wel dat de stichting na klachten van personen lemma's moet nalopen en aanpassen mocht de klacht terecht zijn. Richtlijnen hiervoor werden echter niet gegeven.

De rechter stelde dat een deel van de beschuldigingen aan het adres van de aanklager, die afkomstig waren uit een krantenartikel, overduidelijk onwaar zijn gebleken en veroordeelde de Wikimedia Foundation tot het verwijderen van een deel van de beschuldigingen uit het betreffende lemma. Doet de stichting dit niet, dan kan er een strafzaak tegen de online encyclopedie worden begonnen.

Reacties (73)


Belgische school weert horloges uit angst voor spieken via smartwatch

Door Dimitri Reijerman, 27 november 2013 17:04184 reacties, submitter: Blokker_1999

Het examencomité van de Arteveldehogeschool in Gent heeft een algemeen verbod op het dragen van horloges tijdens examens ingesteld. De school vreest dat studenten gemakkelijker kunnen spieken dankzij de opkomst van smartwatches.

Ondanks dat smartwatches nog geen gemeengoed zijn, stelt de Arteveldehogeschool dat studenten als early adopters gezien kunnen worden en wil het met een algeheel horlogeverbod tijdens examens 'op zeker' spelen. Studenten dienen daarom hun horloge, inclusief 'ouderwetse' modellen met een wijzerplaat, in een locker of tas te plaatsen als er een examen wordt afgenomen, zo schrijft Datanews. Dit moet op de school al langer met smartphones en laptops gebeuren.

Via smartwatches kan informatie met een smartphone worden uitgewisseld. Terwijl de Galaxy Gear van Samsung uitsluitend notificaties kan tonen, is het met de Sony Smartwatch onder andere mogelijk om e-mails te lezen. Hierdoor kan een student informatie spieken tijdens een examen. Verder is er ook de vrees dat de camera in bijvoorbeeld de Galaxy Gear gebruikt zou kunnen worden om te spieken bij andere studenten.Sony SmartWatch

Reacties (184)

Lees meer


Bitcoin-koers doorbreekt grens van 1000 dollar

Door Dimitri Reijerman, 27 november 2013 16:23366 reacties

De koers van de Bitcoin is woensdag voor de eerste maal door de grens van 1000 dollar gebroken. De waarde van de cryptocurrency heeft in de afgelopen maanden een grote vlucht genomen, mede als gevolg van een groeiende Chinese handel en positieve geluiden bij de Amerikaanse overheid.

BitcoinOp 18 november kwam de koers van de Bitcoin boven de 900 dollar uit, om daarna terug te vallen naar 650 dollar. In de maanden daarvoor schommelde de koers enige tijd rond de 100 dollar. Het zeer volatiele koersverloop is karakteristiek voor de virtuele geldeenheid, maar woensdag werd op Mt.Gox-exchange de psychologische grens van 1000 dollar doorbroken.

De handel in Bitcoins is in de laatste maanden toegenomen doordat vanuit China meer belangstelling is ontstaan, niet alleen door het koersverloop, maar ook door de verdere groei van de exchange BTC China en de acceptatie van Bitcoin-betalingen door een dochterbedrijf van Baidu. Daarnaast klonken er zowel vanuit het Amerikaanse ministerie van justitie als vanuit de financiële autoriteit SEC positieve geluiden over de cryptocurrency. Zo zou de Bitcoin een legitiem betaalmiddel zijn en de status van legaal financieel instrument kunnen krijgen.

Bitcoin op 1000 dollar

Reacties (366)


Zotac introduceert Zbox Nano-mini-pc met AMD Kabini-apu

Door Olaf van Miltenburg, 27 november 2013 16:0138 reacties

Zotac heeft een nieuwe Zbox Nano aangekondigd. De Zbox Nano AQ01 beschikt over een AMD Kabini-apu met kloksnelheid van 1,5GHz en Radeon 8330-gpu. De fabrikant heeft onder andere ondersteuning voor wifi-ac toegevoegd aan het compacte systeem.

Vorige week kondigde Zotac nieuwe Zbox-modellen met Haswell-processors aan en nu brengt de fabrikant nieuwe versies van zijn nog kleinere Zbox Nano-systeempjes uit. De Nano AQ01 beschikt over een AMD A4-5000-apu met vier Jaguar-cores die op maximaal 1,5GHz draaien. Er is standaard ondersteuning voor 802.11ac en bluetooth 4.0, terwijl ook gigabit ethernet aanwezig is.

Naast displayport en hdmi zijn er zeven usb-poorten waarvan twee van het 3.0-type en twee aan de voorzijde. Ook de audio-in- en uitgang en de geheugenkaartlezer zitten aan de voorkant. Zoals altijd komt Zotac met een Plus-model waarin geheugen en harde schijf al aanwezig zijn: de hoeveelheden zijn respectievelijk 4GB en 500GB. Zotac levert de Nano AQ01 met een VESA 75/100-mount, maar voor welke prijs de serie beschikbaar komt is niet bekend.

Zotac Zbox Nano AQ10Zotac Zbox Nano AQ10Zotac Zbox Nano AQ10Zotac Zbox Nano AQ10Zotac Zbox Nano AQ10Zotac Zbox Nano AQ10Zotac Zbox Nano AQ10Zotac Zbox Nano AQ10Zotac Zbox Nano AQ10

Reacties (38)


EU dreigt met opschorting opslaan EU-data door bedrijven VS

Door Olaf van Miltenburg, 27 november 2013 15:3659 reacties

De Europese Commissie heeft uiteengezet wat er moet gebeuren om het vertrouwen van burgers in het uitwisselen van data tussen de VS en de EU te herstellen. De Commissie dreigt ermee dat Amerikaanse bedrijven straks geen Europese gegevens mogen opslaan.

Viviane RedingDe Safe Harbor-principes regelen waar Amerikaanse bedrijven als Google, Facebook en Microsoft aan moeten voldoen om gegevens van Europese burgers te mogen verwerken en opslaan. Safe Harbor schiet echter ernstig tekort wat betreft transparantie en handhaving, aldus de Europese Commissie bij de presentatie van een oproep aan de Verenigde Staten om actie te ondernemen.

"De grootschalige toegang door inlichtingendiensten tot data die door Safe Harbor gecertificeerde bedrijven naar de VS zijn getransporteerd, roept aanvullende serieuze vragen op wat betreft de voortgang van de beschermingsregels", stelt de Commissie. Als de bepalingen niet voor de zomer van 2014 worden gerepareerd, wordt Safe Harbor geschrapt, zo dreigt Eurocommissaris Reding van Justitie, waarmee internetbedrijven dus geen gegevens van Europese burgers meer in de VS mogen opslaan.

De Europese Commissie heeft in totaal achttien aanbevelingen voor reparatie aangedragen. Onder andere moeten bedrijven transparanter zijn wat betreft hun privacybeleid en toegang van Amerikaanse autoriteiten tot de data. Ook moeten er meer mogelijkheden komen om bedrijven die verdacht worden van overtreding te onderzoeken. Verder zouden Europeanen naar de Amerikaanse rechter moeten kunnen stappen als inbreuk op hun recht is gemaakt. Omgekeerd kunnen Amerikanen dit wel. Daarnaast wil de Europese Commissie de invoering van de strengere privacyregels voor volgend voorjaar afronden.

Over opschorting van het Swift-verdrag zegt de Commissie echter niets. Het Europees Parlement stemde eind oktober voor opschorting van het Swift-akkoord over het verstrekken van betalingsgegevens van Europeanen aan de VS. De VS zouden misbruik hebben gemaakt van de toegang tot de gegevens.

Naast de Europese Commissie zet ook Duitsland een pakket maatregelen neer in antwoord op de NSA-onthullingen. De partijen CDU/CSU en SPD wijden in hun woensdagochtend gepubliceerde regeerakkoord een passage aan de consequenties van de NSA-onthullingen. De CDU/CSU en SPD dringen er in het hoofdstuk op aan om opheldering te krijgen over de omvang en de methoden die gebruikt zijn bij het spioneren door buitenlandse inlichtingendiensten in Duitsland. De regeringspartijen gaan zich inzetten voor een antispionageverdrag om het vertrouwen van zijn burgers te herwinnen. In Nederland riep de Tweede Kamer onlangs ook op zo'n verdrag met de VS te sluiten.

Daarnaast staat in het regeerakkoord dat Duitsland zich beter gaat verdedigen tegen spionagepraktijken en dat de beveiliging van de communicatie-infrastructuur verbeterd gaat worden. "Daarvoor verplichten we Europese telecomaanbieders om hun verbindingen tenminste in Europa te versleutelen", aldus het akkoord.

Ook wil de coalitie garanderen dat Europese telecombedrijven geen data naar buitenlandse inlichtingendiensten doorsluizen en een meldplicht voor bedrijven die gegevens zonder toestemming van hun klanten wel aan andere staten overhandigen. Tenslotte gaan de partijen aandringen op nieuwe onderhandelingen over de Safe Harbor-richtlijn en het Swift-verdrag.

Reacties (59)


Overheid: DigiD-gebruik is in 2013 met 33 procent gestegen

Door Dimitri Reijerman, 27 november 2013 15:3256 reacties

In 2013 zouden inmiddels meer dan 100 miljoen DigiD-sessies zijn uitgevoerd, een stijging van 33 procent. Volgens de regering blijkt uit het stijgende gebruik van DigiD mede dat het kabinet-Rutte goed op weg is met de doelstelling om de overheid in 2017 volledig digitaal te laten opereren.

Digid-burgerTerwijl er over geheel 2012 75 miljoen DigiD-sessies zijn uitgevoerd bij Nederlandse overheidsorganisaties, is dit aantal dit jaar al gegroeid naar 100 miljoen DigiD-inlogs, een stijging van meer dan 33 procent, zo laat het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties weten. Inmiddels gebruiken bijna 11 miljoen Nederlanders de authenticatiemethode bij een ruime zeshonderd organisaties die gebruik maken van DigiD.

Volgens de regering blijkt uit het wederom gestegen gebruik van DigiD dat er duidelijke stappen worden gezet in het streven naar een volledig digitale Rijksoverheid in 2017. Deze kabinetsdoelstelling werd in mei van dit jaar geformuleerd door minister Plasterk van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.

In een streven de authenticatie bij online overheidsdiensten beter te beveiligen, onderzoekt de overheid momenteel samen met het bedrijfsleven een fysieke chipkaart op basis van het eID-platform. Een smartcard op basis van nfc-technologie en met geïntegreerde DigiD-functionaliteit zou voor 2018 ingevoerd kunnen worden.

Reacties (56)


'Duizenden Android-apps kwetsbaar door lekken in InMobi-adware'

Door Dimitri Reijerman, 27 november 2013 14:2067 reacties

Beveiligingsfirma FireEye waarschuwt voor beveiligingsgaten in de InMobi-bibliotheek die wordt gebruikt voor het tonen van advertenties in duizenden Android-apps. Http-verkeer van InMobi zou via een man-in-the-middle-aanval van kwaadaardige JavaScript-code voorzien kunnen worden.

Volgens FireEye is het via de zogeheten webview van InMobi mogelijk tal van JavaScript-opdrachten uit te voeren die een smartphone zonder tussenkomst van de gebruiker een telefoongesprek kan laten opzetten of een sms kan laten versturen. Ook kan de gallery worden geopend en een foto worden genomen. Deze features zijn mogelijk in Android 4.1 en lager; in hogere versies heeft Google aanpassingen doorgevoerd om de mogelijkheden van deze zogeheten @JavaScriptInterface te beperken.

InMobiOmdat InMobi niet alleen toegang biedt tot deze potentieel gevaarlijke features maar tevens zijn verkeer onversleuteld via http naar mobieltjes en tablets stuurt, leent de InMobi-bibliotheek zich volgens FireEye goed voor een man-in-the-middle-aanval. Daarbij zou de aanvaller kwaadaardige JavaScript-code aan het http-verkeer kunnen toevoegen en zo ongemerkt een toestel dure telefoonnummers laten bellen.

InMobi is door de beveiligingsfirma op de hoogte gebracht van het veiligheidsprobleem en het advertentiebedrijf heeft een nieuwe versie van zijn library uitgebracht. Desondanks heeft FireEye meer dan tweeduizend apps op Google Play gevonden die gebruik maken van deze bibliotheek. Elk van deze apps zou gemiddeld 100.000 keer gedownload zijn, waarmee er in totaal ruim 2,5 miljard potentieel kwetsbare downloads zijn te noteren, becijfert FireEye.

Reacties (67)


Regionale omroepen komen buiten tv-aanbieder om beschikbaar op smart-tv's

Door Dimitri Reijerman, 27 november 2013 13:2934 reacties

Tien regionale omroepen hebben een smart tv-app ontwikkeld zodat kijkers buiten de tv-aanbieder om naar live uitzendingen kunnen kijken of eerder uitgezonden programma's kunnen terugkijken. De app zal draaien op tv's en settopboxen van Samsung, LG, Philips, UPC en Sony.

De firma 24i Media heeft in opdracht van Omroep Brabant, Omroep Flevoland, Omroep Gelderland, Omroep Fryslân, RTV Drenthe, RTV Noord, RTV Noord-Holland, RTV Oost, RTV Rijnmond en RTV Utrecht de app ontwikkeld. Na het openen van de app kan de gebruiker op zijn smarttv-toestel of via de UPC-decoder een bepaalde regionale omroep kiezen. Vervolgens krijgt de kijker via de app van die omroep toegang tot regionaal nieuws en sportnieuws, terwijl ook eerder uitgezonden programma's zijn terug te kijken. Ook kan naar live uitzendingen worden gekeken, meldt Broadbandtvnews. Als de televisie en tv-zender het hbbtv-protocol ondersteunen, kan er via de app ook een koppeling worden gemaakt met de zender.

De app van de tien regionale omroepen zal draaien op tv's en settopboxen van Samsung, LG, Philips, UPC en Sony. Later moeten televisies van Sharp volgen, terwijl op termijn de app ook op de iptv-netwerken van Glashart en CAIW beschikbaar moet komen.

Met de app kunnen tv-kijkers die slechts een beperkt aanbod van regionale omroepen ontvangen via hun aanbieder, zoals bijvoorbeeld Ziggo-abonnees en tv-kijkers die CanalDigitaal voor satelliet-tv gebruiken, toch naar vrijwel alle regionale zenders kijken. Ook kunnen regionale omroepen die nog niet deelnemen, zoals L1, Omroep Zeeland en TV West, zich later nog aansluiten bij het programma-aanbod.

Reacties (34)

Lees meer


Onderzoek: een op tien laptops heeft een touchscreen

Door Eric Scheers, 27 november 2013 13:0778 reacties

Het aanbod van laptops die voorzien zijn van een touchscreen zal de de komende jaren flink blijven stijgen. Aan het einde van dit jaar zal meer dan tien procent van de verkochte laptops een touchscreen hebben, de komende jaren zal dat aandeel naar verwachting verviervoudigen.

Dit melden analisten Richard Shim en Hidetoshi Himuro van marktonderzoeker NPD DisplaySearch in een nieuw rapport. In de eerste helft van 2013 was zeven procent van de verkochte laptops voorzien van een touchscreen, aan het einde van dit jaar zal het marktaandeel naar verwachting gestegen zijn tot elf procent. De analisten verwachten op basis van de huidige trends dat in 2017 veertig procent van alle laptops die verkocht worden uitgerust is met een touchscreen.

Vooral Intel stimuleert het gebruik van touchscreens bij laptops: de fabrikant zegt dat uit onderzoek blijkt dat een meerderheid van gebruikers de voorkeur geeft aan touch-bediening op laptops en ultrabooks moeten verplicht van een aanraakgevoelig scherm voorzien worden. Ook Microsoft hoopte dat Windows 8 voor een hausse aan touchscreen-laptops zou zorgen, maar die stortvloed lijkt voorlopig dus nog uit te blijven.

Volgens Shim wordt de groei nu nog beperkt doordat touchscreens duurder zijn dan normale schermen, ook zijn er nog te weinige nuttige toepassingen voor dergelijke schermen op laptops. In de komende jaren zullen de prijzen dalen en worden touchscreens volgens Shim een steeds belangrijkere toevoeging. De eis van Intel dat ultrabooks een touchscreen moeten hebben, en de groeiende populariteit van form-factors zoals convertibles en laptops met afklikbare schermen, dragen ook bij aan het stijgende marktaandeel.

Marktaandeel laptops met touchscreen

Reacties (78)


Rechter: thuiskopieheffing is veel te hoog

Door Olaf van Miltenburg, 27 november 2013 12:53104 reacties, submitter: vlaaing peerd

Stichting De Thuiskopie hanteert onterecht een veel te hoge thuiskopieheffing voor fabrikanten en winkels, vonnist de rechtbank van Den Haag. Acer hoeft na de beslissing nog maar de helft van het heffingsbedrag af te dragen.

Acer moet Stichting De Thuiskopie 50 procent betalen van de in de AMvB van staatssecretaris Teeven bepaalde Thuiskopieheffing voor import of fabricage van zijn producten. Dat stelt de rechtbank in Den Haag. Die maatregel lijkt namelijk in strijd met de eis dat de hoogte van de heffing gebaseerd moet zijn op geleden schade door rechthebbenden. Bij de in de maatregel vastgestelde vergoeding lijkt ook de schade van derden die er geen recht op hebben te zijn meegewogen.

Uit een eerder arrest van de Thuiskopie/Norma en Irda van de Hoge Raad blijkt namelijk dat alleen rechthebbenden met woonplaats binnen lidstaten van het Verdrag van Rome in aanmerking komen voor vergoeding via de thuiskopieheffing. De VS behoort daar niet toe, maar bijvoorbeeld Hollywood-films zijn wel meegewogen bij het bepalen van het schadebedrag. De thuiskopieheffing moet daardoor veel lager uitvallen omdat 'aannemelijk is dat een niet te verwaarlozen deel het het geschatte totale thuiskopiegebruik' onterecht meegenomen is.

Het vonnis heeft in principe ook invloed op de afdrachten van andere fabrikanten en winkels, schrijft Webwereld, al is niet duidelijk of zij ook in aanmerking komen voor een halvering van de heffing.

Reacties (104)


Moba-game Smite verschijnt in maart 2014

Door Dimitri Reijerman, 27 november 2013 12:0759 reacties

Ontwikkelaar Hi-Rez Studios heeft aangekondigd dat de moba-game Smite op 25 maart 2014 uitkomt. Daarnaast start er kort na de release van het spel een competitie waarbij het prijzengeld 100.000 dollar bedraagt.

Tijdens de open bètafase van Smite hebben meer dan 2,5 miljoen spelers zich ingeschreven. De publieke testrondes begonnen in mei 2012. Als de game in maart volgend jaar uitgebracht zal worden, is Smite een titel die bijna twee jaar in bèta is gebleven. Overigens zal alle voortgang van gamers behouden blijven als de final van Smite zal verschijnen.

Ontwikkelaar Hi-Rez Studios heeft ook aangekondigd dat in aanloop naar de release er wekelijkse toernooien zullen worden gehouden. Uiteindelijk zal er tijdens een lan-party op 29 en 30 maart in Atlanta 100.000 dollar te verdienen zijn. Daarvoor zullen vier teams uit Europa en vier teams uit de VS worden geselecteerd.Smite

Reacties (59)

Lees meer


Overheid wil opheldering van Amerikaanse ambassade over NSA-spionage

Door Olaf van Miltenburg, 27 november 2013 11:4444 reacties

Minister Plasterk van Binnenlandse Zaken klopt bij de Amerikaanse ambassade aan om te vragen of het klopt dat de NSA in het verleden Nederland heeft bespioneerd. Het kabinet noemt het 'niet aanvaardbaar' als de NSA buiten de procedures om inlichtingen in Nederland heeft verzameld.

De minister kan niet bevestigen dat Nederland in het verleden doelwit is geweest van de NSA. "Het ministerie van BZK neemt contact op met de Amerikaanse ambassade om te vragen of zij de berichtgeving kan bevestigen", schrijft de minister aan de Tweede Kamer.

Plasterk reageert op onthullingen van NRC afgelopen weekend; de krant schreef dat de NSA tussen 1946 en 1968 afluisterde in Nederland. De omvang is niet bekend en ook is niet duidelijk wat er na die periode gebeurde. Schrijver Matthew Aid, die gespecialiseerd is in de NSA en inlichtingendiensten, suggereerde overigens dat al veel eerder bekend was dat de NSA in Nederland afluisterde.

Volgens Plasterk heeft de NSA eerder gemeld dat Nederland geen doelwit is. Als landen inlichtingen willen verzamelen in Nederland moeten ze volgens de minister een verzoek indienen bij de AIVD of de MIVD. "Het verzoek wordt dan binnen de kaders van de Nederlandse wet beoordeeld en eventueel uitgevoerd. Het kabinet acht enig optreden buiten die wettelijke kaders niet aanvaardbaar."

Over het bericht dat de NSA 50.000 netwerken met malware heeft besmet laat de minister zich niet uit: "Het is niet gebruikelijk dat diensten elkaar op de hoogte stellen van de eigen bronnen en werkwijze. Voor zover in het kader van de internationale samenwerking collega-diensten hun werkwijzen bij de AIVD of de MIVD bekend hebben gemaakt, worden hierover in het openbaar geen mededelingen gedaan."

Reacties (44)


Nederlands bedrijf gaat draadloze audio naar elk apparaat brengen

Door Olaf van Miltenburg, 27 november 2013 11:29123 reacties

Het Nederlandse bedrijf Rocki komt met een draadloze ontvanger op basis van wifi, die op elk apparaat met een audio-ingang kan worden aangesloten. Het bedrijf, dat eerder achter de TrueSmart-smartwatch zat, heeft zijn Kickstarter-doel behaald.

Maandag behaalde Rocki zijn doel om via Kickstarter 50.000 dollar binnen te halen en op het moment van schrijven staat de teller op meer dan 60.000 dollar. Daarmee heeft het project voldoende toezeggingen om met de productie te beginnen. Het doel van Rocki is om elk systeem met een luidspreker om te vormen tot een wifi-muzieksysteem.

Het gaat om een kleine, kleurige ontvanger, die in de audio-ingang van een apparaat gestoken kan worden. Via een app op smartphones kan vervolgens muziek naar de systemen gestreamd worden. De app komt begin december al beschikbaar voor Android. De fysieke ontvangers zijn er dan nog niet, maar gebruikers kunnen dan wel audio via hun smartphoneluidspreker afspelen en vast wennen aan de interface, zegt Rocki-woordvoerder Dennis List tegen Tweakers. Na de Android-versie volgt een port naar iOS, terwijl er ook plannen zijn voor een html5-versie voor overige besturingssystemen, die dan ook op browsers van desktopbesturingssystemen als Windows en OS X kan draaien.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Rocki krijgt ondersteuning voor in eerste instantie mp3, flac, wav en aiff. Muziek kan vanaf de mobiele telefoon afgespeeld worden, maar werkt ook met upnp-clients via externe dlna-servers. Rocki zal zelf in een later stadium ook een installeerbare dlna-client maken. Volgens List wordt Rocki een open systeem en ook stimuleert het bedrijf ontwikkelaars om zelf aan de slag te gaan met de api, die op verzoek beschikbaar wordt gesteld.

De eerste ondersteuners konden 45 dollar toezeggen om in aanmerking te komen voor een Rocki, de tweede lichting betaalt 49 dollar en als het product uiteindelijk voor iedereen beschikbaar komt, wordt een prijs van 49 euro gehanteerd. De eerste oplage bedraagt 1000 stuks, die nog voor de kerst aan backers worden geleverd. Eind december of begin januari volgt een nieuwe lichting.

De Rocki ondersteunt verder wifi-n en wordt met een 3,5mm-naar-3,5mm-audiokabel en een 3,5mm-naar-rca-snoer geleverd, terwijl ook een usb-kabel en usb-lader in de verpakking aanwezig zijn. De accu heeft een capaciteit van 900mAh, waarmee de ontvanger het een niet nader gedefinieerde 'paar uur' moet uithouden. De Rocki weegt 48 gram en meet 92x54x17mm. Naar verluidt zijn er ook plannen om varianten met een optische uitgang voor digitale audio-output uit te brengen, maar hierover zijn nog geen details bekend.

RockiRockiRocki

Reacties (123)


'Microsoft gaat verkeer tussen datacenters versleutelen'

Door Olaf van Miltenburg, 27 november 2013 10:2474 reacties

Microsoft zou naar verluidt hebben besloten het dataverkeer tussen zijn rekencentra te versleutelen. Deze week zou de top van het concern vergaderen over de uitrol. Met het initiatief volgt Microsoft Google, Facebook en Yahoo.

Onlangs liet Microsoft volgens Wired aan een Europese parlementscommissie weten dat het verkeer tussen zijn servers niet versleuteld is. Daar gaat echter verandering in komen, schrijft The Washington Post op basis van bronnen binnen het bedrijf. Deze week zou de top van Microsoft bijeenkomen om te besluiten welke encryptie-initiatieven precies uitgerold worden en op welke termijn dat gaat gebeuren.

Met het versleutelen van het dataverkeer tussen zijn rekencentra volgt Microsoft onder andere Google, Yahoo en Facebook. Met het opschroeven van de beveiliging reageren de internetgiganten op onthullingen van klokkenluider Snowden, dat de NSA verkeer van de diensten op grote schaal aftapt.

In de documenten refereert de inlichtingendienst onder andere aan de Microsoft-diensten Hotmail, Live Messenger en Passport als doelwit. Microsoft geeft zelf tegen The Washington Post aan geen onafhankelijk bewijs voor het afluisteren van de NSA te hebben, maar als het waar is zou dit in de woorden van het softwareconcern "erg zorgwekkend en een mogelijke inbreuk op de Amerikaanse grondwet zijn".

Reacties (74)


'NSA wilde bezoek pornosites tegen doelwitten misbruiken'

Door Olaf van Miltenburg, 27 november 2013 09:42197 reacties

De NSA onderzocht de mogelijkheden om burgers in diskrediet te brengen door bezoeken aan pornosites en chatgesprekken met jonge meisjes te openbaren. Dat blijkt uit nieuwe documenten van klokkenluider Snowden.

In documenten, die op 3 oktober 2012 gedateerd zijn, beschrijft de NSA hoe 'persoonlijke kwetsbaarheden' die aan het licht komen door onderscheppen van communicatie, ingezet kunnen worden tegen radicale moslims. De autoriteit van extremisten is 'vooral kwetsbaar als hun private en publieke gedrag niet consistent is', aldus de NSA.

Een van die kwetsbaarheden is het uitbuiten van 'het online bekijken van seksueel expliciet materiaal' en een andere is het gebruiken van 'seksueel expliciete en overredende taal bij het communiceren met onervaren jonge meisjes'.

De NSA zou zich op zes burgers gericht hebben als voorbeeld. Geen van hen wordt in het document daadwerkelijk als terrorist of extremist bestempeld. Het zou om personen buiten de VS gaan, hoewel een van hen als 'US person' wordt aangeduid. Het is de NSA verboden Amerikaanse burgers af te luisteren. Niet duidelijk is of de NSA het online gedrag van de zes ook daadwerkelijk ingezet heeft om hen in diskrediet te brengen. Van minimaal twee personen kon tijdens de test seksueel getinte informatie worden vergaard die hen in verlegenheid kon brengen.

Een woordvoerder van de Amerikaanse inlichtingendienst verklaart tegen The Huffington Post dat het "niet verrassend mag zijn dat de Amerikaanse overheid alle legale mogelijkheden inzet om pogingen van terroristen in te dammen om de natie schade toe te brengen en anderen tot geweld aan te zetten."

Reacties (197)


Twitch haalt The Playroom uit streamaanbod PS4

Door Jurian Ubachs, 27 november 2013 09:1238 reacties

Streamplatform Twitch is tijdelijk gestopt met het ondersteunen van het streamen van PlayStation 4-toepassing The Playroom. Volgens het platform draaien de streams van The Playroom te weinig om gaming. Hoe lang Twitch die verbanning in stand houdt, is niet bekend.

In een verklaring wijst Twitch erop dat het platform bedoeld is voor content over gaming, zo meldt Joystiq. Volgens de aanbieder van de streaming-service, die onder meer wordt gebruikt door Sony's PlayStation 4, was er in streams van The Playroom te vaak sprake van niet aan gaming gerelateerde content. Om die reden heeft Twitch de streams van het PlayStation 4-spel offline gehaald. Het is tot nader order niet mogelijk om The Playroom te streamen via Twitch, al geeft het platform wel aan dat die maatregel niet definitief hoeft te zijn.

Hoewel Twitch zelf kiest voor een algemenere omschrijving, lijkt vast te staan dat een voorval van afgelopen weekend meeweegt in de door Twitch getroffen maatregel. In een stream van The Playroom toonde een man de borsten van zijn vrouw, die op dat moment niet bij bewustzijn was, om haar even later zelfs volledig naakt in beeld te tonen. De gebruiker werd daarop door Twitch verbannen en nu weert het platform dus ook de applicatie waar de beelden bijhoorden.

De PlayStation 4 maakt het voor gamers eenvoudig om gameplay live te streamen via streamingplatforms Twitch en Ustream. Bij de meeste games betekent dit dat vooral de gameplay in beeld is, eventueel vergezeld van een klein schermpje waarop de gamer zelf te zien is. Bij The Playroom gaat het echter om de bewegingen van de gamer, waardoor gebruikers zelf groot in beeld zijn, evenals al het andere dat ze besluiten te tonen.

Reacties (38)


Google brengt zoeken via spraak naar pc met Chrome-extensie

Door Olaf van Miltenburg, 27 november 2013 08:5616 reacties

Google maakt het mogelijk zijn zoekmachine op pc's door middel van spraak te bedienen met behulp van een extensie voor Chrome. Na het stemcommando 'Ok Google' kan de gebruikers zijn zoekactie uitspreken. De functie werkt voorlopig alleen in het Engels.

Google noemt de browserextensie Google Voice Search Hotword. De extensie is in het Engels in de VS beschikbaar, meldt de zoekgigant in de aankondiging. Wanneer Google andere talen gaat ondersteunen, is niet bekend. Het bedrijf voorziet gebruik voor handsfree zoeken op laptops die standaard over een microfoon beschikken.

De spraakfunctie werkt uitsluitend bij de Google-homepage, als het microfoonicoontje naast het invoerveld te zien is. Spraakbediening neemt een steeds prominentere plek in bij Google. Bij smartphones en tablets kunnen Chrome- en Android-gebruikers al langer via spraak zoeken en bij de Glass-brillen is dit de centrale bedieningsmethode. Het 'Ok Google'-commando doet denken aan de 'Ok Glass'-aanduiding waarmee Glass-gebruikers de spraakfunctie van hun bril activeren.

Ok Google test

Reacties (16)


Bierdopje.com en Simply Releases stoppen ermee na sommatie van Stichting Brein

Door Wilbert de Vries, 27 november 2013 08:31713 reacties, submitter: EDIT

Stichting Brein heeft diverse sites aangeschreven die ondertitelbestanden voor films en series aanbieden. De piraterijwaakhond eist dat de websites hun activiteiten staken. Bierdopje.com en Simplyreleases.com hebben inmiddels aangegeven de handdoek in de ring te gooien.

In de brief, die ook aan Bierdopje.com is verzonden, stelt Stichting Brein dat de sites inbreuk maken op auteursrechten en onrechtmatig handelen. Beheerders van de sites worden civielrechtelijke procedures in het vooruitzicht gesteld als er geen verklaring wordt getekend waarin wordt verklaard dat de activiteiten gestaakt en niet opnieuw begonnen worden. Volgens Bierdopje.com dient er bovendien eenmalig een vergoeding te worden betaald aan Brein om de gemaakte kosten te vergoeden om zo de zaak 'in der minne' te kunnen schikken.

Bierdopje.com laat het niet op een rechtszaak aankomen. "Tegen dat juridische geraaskal van deze partij met grootheidswaan en overbetaalde juristen kunnen we gewoonweg niet op", aldus beheerder Sypher op het forum van de site. "Zeker niet met de korte deadlines die ze stellen. We hebben hier gewoonweg niet de financiële middelen voor of er überhaupt trek in om ons in dergelijke processen te verwikkelen."

Sypher geeft aan dat alle verwijzingen naar ondertitels en aanverwante zaken worden verwijderd. De site wil verder gaan als tv-community. "We betreuren het ten zeerste dat het zover heeft weten te komen en dat een particuliere partij als Stichting Brein op deze manier hardhandig hobbyprojecten als de onze de nek omdraait", stelt Sypher.

De aankondiging van Bierdopje.com komt voor de gebruikers als een donderslag bij heldere hemel, zo blijkt uit de tientallen reacties onder de aankondiging. "We snappen dat dit voor onze gebruikers en vertalers als een klap zal komen en frustratie zal opwekken maar het is helaas niets anders", besluit Bierdopje.com.

Behalve Bierdopje.com heeft in ieder geval ook Simplyreleases.com een schrijven van Brein gehad. Op de site is te lezen dat deze site op zwart is gezet na aandringen van de piraterijwaakhond. Het is niet bekend welke srt-sites Brein nog meer heeft aangeschreven. Bierdopje.com werd gezien als een van de grootste Nederlandstalige ondertitelsites. Diverse gebruikers van de site vertaalden internationale ondertitelbestanden die door downloaders van films en series konden worden gebruikt.

Bierdopje.com bediende niet alleen via de eigen site mensen met zijn bestanden, maar had ook een veelgebruikte api waarmee andere apps en sites de srt-bestanden konden gebruiken. Volgens de statistieken van Subtitleseeker.com bevatte de database van Bierdopje.com op het moment van schrijven 52.475 ondertitelbestanden.

Update, 08:59: Informatie over Simplyreleases.com toegevoegd.

Reacties (713)