RTL zou besloten hebben om de Chromecast-dongle van Google in toekomstige versies van zijn XL-apps te gaan gebruiken. De NPO bekijkt de mogelijkheden van Chromecast en soortgelijke producten en protocollen voor zijn Uitzending Gemist-apps.
Dat meldt AndroidPlanet op navraag bij de NPO en RTL. De commerciële omroep zou de integratie van Chromecast in zijn apps al in de planning hebben opgenomen, zodat in de toekomst RTL XL-kijkers via hun smartphone of tablet een programma kunnen selecteren om deze vervolgens op een televisie met Chromecast af te laten spelen. Wanneer de apps beschikbaar zullen komen, weet RTL nog niet.
De NPO wil de mogelijkheden van Chromecast eerst verder bestuderen, samen met alternatieve producten en protocollen. Begin 2014 moet er meer helderheid zijn welke keuzes de NPO zal maken voor zijn Uitzending Gemist-apps. Implementatie van Chromecast is dus nog niet geheel zeker.
Met Chromecast kan via een Android-smartphone of -tablet een video worden geselecteerd, waarna de Chromecast-stick zelf een internetverbinding opzet om de gewenste content af te spelen. Onder andere Netflix is een van de compatibele apps. Daarnaast kunnen ook tabs van de Chrome-browser op de tv geopend worden. De Chromecast-dongle is nog niet te koop in Nederland.