Google heeft twee miljoen dollar overgemaakt aan de Wikimedia Foundation, de organisatie achter de gratis encyclopedie Wikipedia. Begin deze maand maakte de organisatie al bekend dat er in 2009 acht miljoen dollar is gedoneerd.
Jimmy Wales, mede-oprichter van Wikipedia, maakte de donatie van Google bekend op Twitter. De officiële aankondiging van de donatie volgt woensdag, zo schrijft Wales. In 2009 haalde Wikimedia met een inzamelingsactie nog eens acht miljoen dollar op. In totaal doneerden 230.000 mensen, die gemiddeld 33 dollar afstonden.
In 2007 ontstond er enige onrust, toen de voorzitster van de Wikimedia Foundation stelde dat er niet genoeg geld was om Wikipedia draaiende te kunnen houden. Dat probleem lijkt nu van de baan. In 2007 werd er met een inzamelingsactie zes miljoen dollar opgehaald, afgelopen zomer ontving de stichting een donatie van 500.000 dollar, en in maart 2008 mocht de stichting drie miljoen dollar verwelkomen.