Tip de redactie

British Telecom laat isp's netwerkverkeer schiften

Door Joost Schellevis, 4 januari 2011 16:3196 reacties

British Telecom heeft een dienst gelanceerd die isp's die van zijn netwerk gebruikmaken, waaronder zijn eigen consumententak, in staat stelt om contentproviders te laten betalen voor een betere afhandeling van videostreams.

Dat meldt de BBC. De dienst, met de naam Content Connect, leidt tot kritiek. Het principe van netneutraliteit, wat inhoudt dat alle inhoud op het internet gelijkwaardig wordt behandeld, zou onder druk komen te staan. Een woordvoerder van de Britse Open Rights Group zei tegen de omroep dat de dienst kan resulteren in minder concurrentie.

British Telecom weerspreekt de kritiek. De isp zegt het idee van netneutraliteit te steunen, maar vindt dat 'serviceproviders vrij moeten zijn om commerciële afspraken te maken' als content-aanbieders een hogere kwaliteit van afhandeling willen. Bovendien zou de dienst voor een 'betere kijkervaring' zorgen.

De consumententak van British Telecom is een van de eerste providers die van de dienst gebruik gaat maken, namelijk om video's van BBC's iPlayer - vergelijkbaar met Uitzending Gemist - beter weer te geven. Daartoe worden de videostreams gecachet op een locatie op het netwerk die dicht bij de eindgebruiker ligt.

Een woordvoerder van BT benadrukt tegenover de BBC dat de isp zelf niet van plan is om contentproviders die geen deal sluiten af te knijpen. Hij kon echter niet uitsluiten dat isp's die BT's netwerk gebruiken daar wel voor kiezen.

Onlangs stelde de FCC in de Verenigde Staten regelgeving in om netneutraliteit te garanderen. Iets vergelijkbaars is er in de Europese Unie nog niet; volgens Eurocommissaris Neelie Kroes zijn er geen nieuwe EU-regels nodig om netneutraliteit te garanderen.

Reacties (96)


Via introduceert Nano X2-dualcore

Door Wout Funnekotter, 4 januari 2011 16:2045 reacties

Via heeft zijn nieuwste Nano dualcore-cpu officieel aangekondigd. De Nano X2-chip bestaat uit twee Isaiah-cores en wordt gefabriceerd op een 40nm-procedé. Via mikt met de nieuwe cpu vooral op energiezuinige computers en laptops.

De Nano X2 is een dualcoreprocessor die is opgebouwd uit twee out-of-order-x86-cores met de naam Isaiah. De cores kunnen 64-bits code draaien, beschikken ieder over 128kB L1-cache en 1MB L2-cache, en hebben ondersteuning voor hardwarematige virtualisatie en encryptie. Via heeft dezelfde pinlayout aangehouden als bij voorgaande Nano-cpu's, waardoor de nieuwe chip ook, na een eventuele bios-update, op oudere moederborden kan worden geprikt. Via verwacht dat de chips vooral in desktops en goedkope notebooks zullen worden toegepast. Voor netbooks lijkt de X2 minder geschikt, omdat deze nog afhankelijk is van een losse north- en southbridge, die veel ruimte op het pcb innemen.

Via claimt dat de chip over geavanceerd powermanagement beschikt, maar het is de vraag hoe dat in de praktijk uitpakt. Een aantal maanden geleden gaf Via een aantal samples aan reviewsites en daarop bleek dat de dualcore-cpu flink wat stroom verbruikt. De samples hadden onder load 40W nodig en dat is een stuk meer dan concurrerende chips als Intel Atom of AMD's pas geïntroduceerde Fusion-apu's. Via had toen al wel aangegeven dat de uiteindelijke exemplaren niet op 65nm, maar op 40nm zouden worden geproduceerd. Of de procedéverkleining het stroomverbruik afdoende heeft teruggedrongen, moeten de eerste benchmarks uitwijzen. Het bedrijf claimt zelf dat het met de X2 de performance-per-watt-kroon in handen zal krijgen.

Oems en moederbordfabrikanten kunnen op dit moment al orders plaatsen voor de nieuwe cpu's. Via verwacht dat de eerste systemen die door een Nano X2 worden aangedreven nog in dit kwartaal de markt zullen bereiken.

Via Nano X2

Reacties (45)


Samsung ontwikkelt ddr4-geheugen

Door Willem de Moor, 4 januari 2011 16:0498 reacties, submitter: abusimbal

Samsung heeft zijn eerste ddr4-module ontwikkeld. Het nieuwe geheugen wordt op 1,2 volt aangestuurd en is daarmee zuiniger dan zijn ddr3-voorganger. Bovendien zou het ddr4-geheugen sneller zijn dan de ddr3-variant.

Samsung produceert de ddr4-geheugenmodules volgens een 30 tot 39nm-procedé, zo laat het bedrijf in zijn persbericht weten. Volgens welk procedé de chips precies worden geproduceerd, wil Samsung echter niet kwijt. Wel meldt het Koreaanse bedrijf dat de chips een voedingsspanning van 1,2V vergen en daarbij snelheden van 2133MHz halen. De reductie in werkspanning kon worden gerealiseerd dankzij een aangepaste pod-interface waarover met het geheugen wordt gecommuniceerd. De pod-interface wordt primair voor videogeheugen of gddr gebruikt.

De lagere werkspanning zou volgens Samsung in laptops kunnen leiden tot een reductie van het energieverbruik van 40 procent ten opzichte van 1,5V-modules. Als een hogere werkspanning wordt gebruikt zouden de ddr4-modules snelheden tot 3200MHz kunnen halen. Samsung zou de eerste 2GB-modules met ddr4-geheugen hebben geleverd aan een fabrikant van geheugencontrollers, zodat standaardenorganisatie Jedec de ddr4-standaard in de tweede helft van dit jaar kan ratificeren. Samsung heeft nog geen datum aangegeven waarop het met de massaproductie wil beginnen.

Samsung ddr4-geheugen

Reacties (98)


Virtuele provider stopt data, sms en bellen in zelfde bundel

Door Joost Schellevis, 4 januari 2011 15:43118 reacties, submitter: Doane

Vodafone heeft HollandsNieuwe gelanceerd, een virtuele operator die gebruikers alles uit één bundel laat betalen. Abonnees betalen per maand een bepaald bedrag; als ze meer verbruiken kunnen ze zelf bepalen of ze hun bundel tijdelijk ophogen.

Niet het echte logoDe Vodafone-dochter HollandsNieuwe biedt haar diensten sinds dinsdag aan en verkoopt alleen sim-only-abonnementen, zegt woordvoerster Sharon van de Kuijt tegen Tweakers.net. "Mensen kunnen zelf wel een toestel vinden."

"Bovendien hebben steeds meer gebruikers door dat je die gratis mobiele telefoon uiteindelijk toch wel betaalt", zegt Van de Kuijt. De abonnementen van de virtuele operator zijn bedoeld voor mensen die vooral bellen en sms'en. "We richten ons niet op de enthousiaste internetters", zegt Van de Kuijt.

Gebruikers kunnen kiezen uit vier abonnementsvormen. De twee goedkoopste abonnementsvormen, tot 7,50 euro, bieden geen mobiel internet; de duurdere abonnementen van maximaal 17,50 wel. Net als bij andere providers geldt dat hoe duurder het abonnement is, hoe minder er per individueel sms-bericht of telefoongesprek wordt betaald.

Bij het duurste abonnement komt dat neer op 3,4 cent per sms, belminuut of verbruikte MB, wanneer wordt gekozen voor een contract van 2 jaar. Dat betekent dat een gebruiker die 485MB aan internetverkeer verstookt, aan de limiet van zijn bundel zit. Hij kan dan niet meer bellen, sms'en of surfen zonder bij te betalen. Kopers kunnen er overigens wel voor kiezen om voor 10 euro een extra databundel van 1GB te kopen.

De provider rondt dataverkeer af naar boven; sessies worden op 100KB afgerond. Telefoongesprekken worden eveneens naar boven afgerond; wie dus één minuut en één seconde belt, betaalt voor twee minuten.

Daar staat tegenover dat wie over zijn bundeltarief heengaat, geen hoge buitenbundelkosten gaat betalen. In plaats daarvan kan een gebruiker zelf, per sms, aangeven of hij zijn bundel tijdelijk wil ophogen. "Daarbij blijft hij hetzelfde tarief betalen", zegt Van de Kuijt. Klanten kunnen er ook voor kiezen om hun bundel automatisch te laten ophogen. Bovendien kunnen klanten hun abonnementsvorm elke maand omhoog of omlaag schroeven, waarna de nieuwe tarieven de eerstvolgende maand ingaan.

Hoogt een gebruiker zijn bundel niet op, dan kan hij alleen nog worden gebeld en gesms't, maar kan hij niets terugsturen. HollandsNieuwe staat los van het 'mobiele-telefoniemerk' dat Vodafone en RTL maandag aankondigden. De virtuele provider zal vooral met andere virtuele providers, zoals Telfort en Ben, moeten concurreren.

Reacties (118)


'Rock Band-ontwikkelaar Harmonix voor 50 dollar verkocht'

Door Paul Hulsebosch, 4 januari 2011 15:2232 reacties

Website AllThingsDigital stelt dat investeringsmaatschappij Columbus Nova slechts vijftig dollar heeft betaald aan mediabedrijf Viacom voor de overname van ontwikkelaar Harmonix, de maker van de Rock Band-ritmegames.

Vlak voor de jaarwisseling maakte mediabedrijf Viacom bekend dat het Harmonix Music Systems had verkocht aan investeringsmaatschappij Columbus Nova. Details over de deal wilden de bedrijven niet bekendmaken, al schatte persbureau Reuters in dat de Rock Band-ontwikkelaar voor 200 miljoen dollar van de hand zou zijn gegaan. Peter Kafka, van website AllThingsDigital, stelt nu dat hij van anonieme bronnen heeft vernomen dat de investeringsmaatschappij slechts vijftig dollar voor de overname heeft betaald.

Dat is volgens Kafka echter niet het hele verhaal. De overeenkomst is zo geconstrueerd dat Viacom in het kwartaal van de verkoop 150 miljoen dollar aan belastingvoordeel krijgt. Het belastingvoordeel komt in de buurt van de 175 miljoen dollar die Viacom in 2006 voor Harmonix neerlegde. Dat Viacom zo graag van Harmonix afwilde, ligt volgens Kafka niet alleen aan de tegenvallende verkoopcijfers van ritmegames. Harmonix zou gebukt gaan onder de vergoeding die het moet betalen aan de muzikanten van wie de muziek in zijn games is opgenomen.

Viacom, moederbedrijf van onder andere muziekzender MTV en filmmaatschappij Paramount Pictures, zette Harmonix in november in de etalage. Het mediabedrijf kampte met tegenvallende kwartaalresultaten en greep daarop in door zich terug te trekken uit de gamesmarkt. Harmonix, in 1995 opgericht, werd bekend als maker van de Guitar Hero-games. Na twee succesvolle games werd Harmonix gekocht door Viacom. Harmonix breidde daarop het concept van Guitar Hero, waarin alleen met een plastic gitaar kon worden gespeeld, uit met andere instrumenten. Het rondde in 2007 het eerste deel van Rock Band af, waarin drums, zang en basgitaar waren toegevoegd. Met Rock Band 3, dat in oktober 2010 op de markt verscheen, werd het concept verder uitgebreid met de toevoeging van een keyboard.

De markt voor ritmegames is inmiddels echter niet meer zo groot als in de jaren waarin de eerste Guitar Hero- en Rock Band-games uitkwamen. Volgens analisten zou de markt in 2009 al zijn gehalveerd, om in 2010 alleen maar verder te dalen. Uitgever Electronic Arts, dat de Rock Band-games op de markt brengt, was om die reden dan ook niet geïnteresseerd in de aankoop van Harmonix. EA-directeur John Riccitiello vergeleek het aankopen van de ontwikkelaar zelfs met het vangen van een vallend mes. Het is niet bekend of de deal met Columbus Nova invloed heeft op de overeenkomst tussen Harmonix en EA.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (32)

Lees meer

MTV Games sluit zijn deuren
MTV Games sluit zijn deuren Nieuws van 4 februari 2011
Review: Rock Band Unplugged
Review: Rock Band Unplugged Nieuws van 30 juni 2009
Green Day komt naar Rock Band
Green Day komt naar Rock Band Nieuws van 12 juni 2009
EA kondigt Rock Band voor Wii aan
EA kondigt Rock Band voor Wii aan Nieuws van 25 maart 2008
Nieuwe informatie Rock Band bekend
Nieuwe informatie Rock Band bekend Nieuws van 13 oktober 2007

LG stapt in markt voor domotica met Thinq-systeem

Door Wout Funnekotter, 4 januari 2011 15:0445 reacties

LG gaat zich met zijn Thinq-systeem bezighouden met domotica. Het systeem moet huishoudelijke apparaten verbinden met pc's, smartphones en tablets. Gebruikers kunnen zo apparaten besturen en onder andere het energieverbruik bijhouden.

LG's Thinq-systeem bestaat uit de onderdelen Smart Grid, Smart Diagnosis, Smart Access, Smart Adapt en Food Management. Gecombineerd met een pc, smartphone of tablet moeten die onderdelen het voor gebruikers mogelijk maken om hun huishoudelijke apparatuur vanaf elke locatie te besturen. Via de Smart Grid-functie kunnen apparaten zo worden geprogrammeerd dat ze zich alleen inschakelen op momenten waarop het energietarief laag is. De nieuwe LG-koelkasten geven zelfs aan hoe vaak de deur op een dag wordt geopend, zodat gebruikers kunnen zien of ze op die manier misschien het stroomverbruik opdrijven. De apparaten die compatibel zijn met het systeem houden verbruikstatistieken bij, zodat gebruikers rapporten over een bepaalde tijdsperiode kunnen opvragen waarin staat hoeveel energie is verbruikt en wat de bijbehorende kosten zijn.

Het Smart Diagnosis-systeem is ontworpen om gebruikers te assisteren bij het verhelpen van defecten. Bij kleine problemen kunnen de apparaten een push-bericht met een melding naar de computer of handheld van de gebruiker sturen. Voor ingewikkeldere problemen kan de machine een reeks piepjes afgeven, net als een moederbord, waardoor een monteur telefonisch kan achterhalen waar het probleem zit. De communicatie tussen de apparaten en bijvoorbeeld een pc of smartphone gebeurt via het Smart Access-systeem. Met dit tweerichtingssysteem kunnen apparaten meldingen naar de gebruiker sturen, maar ook van afstand worden bestuurd. Een wasmachine kan bijvoorbeeld worden aangezet terwijl de gebruiker op zijn werk zit en ook is het mogelijk om van een afstand de temperatuur van de koelkast te regelen. Het moet in de toekomst zelfs mogelijk worden om een geautomatiseerde stofzuiger van LG op afstand te besturen, waarbij een camera op het apparaat beelden terugstuurt.

Via Smart Adapt kan de software van apparaten worden geüpdatet, waardoor het bijvoorbeeld mogelijk wordt om nieuwe wasprogamma's of oveninstellingen te downloaden. De Thinq-koelkasten kennen ook nog een nieuwe functie waarmee kan worden bijgehouden welke producten zich binnenin bevinden. Gebruikers kunnen via een touchscreen of stemherkenning ingeven welke producten in de koelkast liggen en op welke datum ze verlopen. Via een pc of smartphone kan dan een lijst van de inhoud worden geraadpleegd, terwijl de koelkast ook een signaal kan geven als producten moeten worden weggegooid. LG gaat de nieuwe huishoudelijke apparatuur op de CES-beurs demonstreren. Het is nog niet bekend wanneer de producten in de winkels liggen.

LG Thinq domotica-systeem LG Thinq domotica-systeem LG Thinq domotica-systeem LG Thinq domotica-systeem LG Thinq domotica-systeem LG Thinq domotica-systeem LG Thinq domotica-systeem

Reacties (45)


HP toont monitoren voor zakelijke markt

Door Joost Schellevis, 4 januari 2011 14:3762 reacties

HP heeft drie monitoren voor de zakelijke markt geïntroduceerd, waarvan er twee naar Nederland komen. De LA2006x en LA2306x hebben een beelddiagonaal van respectievelijk 20 en 23 inch. De schermen bieden een resolutie van 1920 bij 1080.

Hoewel HP in de Verenigde Staten drie varianten uitbrengt, komen er slechts twee naar de Nederlandse markt: de 20"- en 23"-versies. De LA2206x met een beelddiagonaal van 21,5" gaat dus aan Nederland voorbij. De LA2006x en LA2306x kunnen desgewenst tot negentig graden worden gedraaid en bieden een dynamische contrastratio van 1.000.000:1.

De lcd-schermen maken gebruik van wled-achtergrondverlichting. De schermen hebben een maximale resolutie van 1920x1080 en beeld kan met een dvi- of display-port-kabel worden aangeleverd. Voor het gemak heeft HP twee usb-poorten ingebouwd. Beide monitoren zijn per direct verkrijgbaar; de 20"-variant kost 163 euro exclusief btw, terwijl zijn grote broer voor 204 euro exclusief btw over de toonbank gaat.

HP Compaq LA2X06x

De middelste monitor op de foto, de LA2206x, komt niet naar Nederland.

Reacties (62)


Iomega maakt iPhone-dock met backupfunctie

Door Wout Funnekotter, 4 januari 2011 14:1950 reacties

Iomega brengt deze maand een iPhone-dock op de markt met ingebouwde backupfunctionaliteit. Als gebruikers de bijbehorende app installeren, worden contacten en foto's tijdens het laden automatisch gesynchroniseerd.

Iomega SuperHeroVolgens Iomega denken maar weinig iPhone-gebruikers eraan om het toestel regelmatig met iTunes te synchroniseren. Daarom zouden nieuwe contacten en foto's op de smartphone gevaar lopen als de telefoon wordt gestolen of stuk gaat. Met de nieuwe dock, die door het bedrijf SuperHero is gedoopt, worden contacten en foto's bij elke laadbeurt naar het apparaat gebackupt. De lader is voorzien van een 4GB-sd-kaart, waarop de backups worden bewaard.

Gebruikers moeten een gratis applicatie downloaden die automatisch wordt gestart zodra de telefoon in de dock wordt gezet. De gemaakte backups zijn met een wachtwoord beveiligd en kunnen via de dock ook weer op een lege, of andere iPhone worden teruggezet. Tevens herkent het apparaat individuele iPhones en kan het daarom gelijktijdig backups van verschillende telefoons beheren. De SuperHero kan overweg met de iPhone 3G, 3GS en 4, en ook de tweede generatie iPod Touch wordt ondersteund. Het dockingstation draagt het 'Made for iPhone'-keurmerk en moet later deze maand beschikbaar zijn voor 69,99 euro.

Reacties (50)


Radeon HD 6000-serie komt naar laptops

Door Willem de Moor, 4 januari 2011 13:5023 reacties

AMD heeft nieuwe producten voor de mobiele markt geïntroduceerd; laptops kunnen voortaan worden uitgerust met de mobiele varianten van de Radeon HD 6000-serie, die onder meer 3d-ondersteuning krijgen.

Gebruikers van laptops mogen zich binnenkort op nieuwe producten verheugen. AMD bracht de mobiele varianten van zijn Radeon HD 6000-serie gpu's uit. De serie bestaat vooralsnog uit de Radeon HD 6300M- tot 6900M-gpu's, alle met DX11-ondersteuning. De 6300M heeft 80 streamprocessors, gpu-kloksnelheden van 500 tot 750MHz en ddr3-geheugensnelheden van 1,6 tot 1,8GHz. De 6400M-serie verdubbelt het aantal streamprocessors tot 160 stuks, terwijl kan worden gekozen voor ddr3- of gddr5-geheugen. De kloksnelheid bedraagt 480 tot 800MHz.

De snellere 6500M beschikt over 400 streamprocessors, core-snelheden van 500 tot 650MHz en het gddr5-geheugen tikt op 900MHz. Nog een tandje sneller zijn de met 480 streamprocessors uitgeruste HD 6600M- en 6700M-gpu's, die kunnen worden gecombineerd met ddr3- of gddr5-geheugen. De gpu's hebben kloksnelheden van 500 tot 725MHz, waarbij het geheugen op 800 tot 900MHz tikt.

Voor het serieuze werk is er de 6800M-serie, die over 800 streamprocessors beschikt en enkel met gddr5-geheugen is uitgevoerd. De gpu doet zijn werk op 575 tot 675MHz en het geheugen tikt op 900 tot 1000MHz. De snelste telg uit de 6000M-serie is de 6900M, die met 960 streamprocessors is uitgerust en met gddr5-geheugen wordt gecombineerd. De gpu heeft kloksnelheden van 580 tot 680MHz, met een geheugenkloksnelheid van 900MHz.

AMD voegde twee nieuwe features aan de kaarten toe: HD3D-technologie en Eyespeed. Eerstgenoemde techniek moet 3d-beelden mogelijk maken, terwijl de tweede moet leiden tot betere gameprestaties en het soepel afspelen van streaming video.

Reacties (23)


Angry Birds verschijnt deze week op PS3 en PSP

Door Jurian Ubachs, 4 januari 2011 13:3168 reacties

De mobiele gamehit Angry Birds verschijnt eind deze week in de Europese PlayStation Store. Het spel zal identiek zijn aan de versie die eerder al voor de iPhone en op het Android-platform verscheen.

De beschrijving van Angry Birds op het officiële PlayStation-blog komt overeen met die van de andere versies. Amerikaanse PlayStation 3- of PSP-eigenaren kunnen het spel vanaf dinsdag downloaden, terwijl Angry Birds later deze week in de Europese PS Store zal opduiken.

Angry BirdsAngry BirdsAngry Birds

Sony heeft geen prijs voor het spel gecommuniceerd. Het spel valt echter in de categorie 'PlayStation Mini's', die over het algemeen van een lage prijs worden voorzien, te meer omdat ontwikkelaars zelf de prijs van hun applicatie mogen bepalen.

Reacties (68)


Nieuwe Pavilion- en Compaq-desktops van HP aangekondigd

Door Joost Schellevis, 4 januari 2011 13:1813 reacties

HP komt met een aantal nieuwe desktops in de Pavilion- en Compaq-series. De Pavilion p6000, HPE 510 en HPE 520 beschikken over een cpu uit de Intel Core-serie, evenals de voor de zakenmarkt bedoelde Compaq 8200 Elite.

Over de specificaties van de nieuwe modellen wil HP nog niet veel kwijt, maar duidelijk is wel dat de nieuwe Pavilion-modellen een Intel Core-cpu van de tweede generatie ingebouwd krijgen. Een ATI Radeon-processor, waarvan het precieze model eveneens onbekend is, zorgt voor de nodige grafische rekenkracht.

Het is onduidelijk op welke punten de Pavilion p6000, Pavilion HPE 510 en Pavilion HPE 520 zich van elkaar onderscheiden, anders dan in prijs en met subtiele verschillen in uiterlijk. De p6000 ligt vanaf deze maand in de Nederlandse schappen en gaat voor 650 euro over de toonbank. Op hetzelfde moment komen de HPE's in de winkel te liggen, voor een adviesprijs van 1100 euro.

Voor de Nederlandse zakenmarkt introduceert HP drie nieuwe modellen in de Compaq-serie. De 8200 Elite biedt een Intel Q67-chipset met een cpu uit de Core-serie, waarbij kan worden gekozen voor een i3, i5 of i7. Kopers kunnen kiezen voor verschillende behuizingen, variërend van een minitower tot een ultra-small. De desktop moet circa 600 euro opbrengen, exclusief btw, en ligt in maart in de winkel.

De 6200 Pro wordt in april uitgebracht en zal 550 euro exclusief btw gaan kosten. HP meldt geen specificaties voor dit model, anders dan dat kan worden gekozen uit twee typen behuizing: small form factor of microtower. De Compaq 4000 Pro is alleen in small form factor beschikbaar en is vanaf februari te koop, voor een adviesprijs van 450 euro exclusief btw. Verdere specificaties van dit model zijn evenmin voorhanden.

HP Pavilion p6000 (HPCES2010)HP Pavilion HPE (HPCES2010)HP Compaq 8200 Elite Convertible Minitower (HPCES2010)HP Compaq Elite 8200 Minitower (HPCES2010)

Reacties (13)


Chinese website moet 'iPad 2-hoesjes' offline halen

Door Jurian Ubachs, 4 januari 2011 13:02100 reacties

De Chinese website Alibaba.com heeft het verzoek gekregen om uitingen over 'iPad 2-hoesjes' offline te halen. De site geeft gehoor aan dit verzoek en is inmiddels begonnen met het verwijderen, aldus een woordvoerder van het bedrijf.

"Korte tijd nadat wij via blogs op de hoogte waren gebracht van het bestaan van advertenties voor iPad 2-hoesjes, ontvingen we een legitiem verzoek tot verwijdering van deze uitingen en daar zijn we vorige week mee begonnen", verklaarde een woordvoerder van veilingsite Alibaba.com tegenover persdienst AFP. Alibaba.com maakte niet bekend welke partij achter het verzoek zit, al ligt het voor de hand dat het om Apple gaat.

Alibaba.com kwam eind december in het nieuws toen er op de website afbeeldingen van hoesjes verschenen die voor de iPad 2 zouden zijn bedoeld. Uit de hoesjes viel op te maken dat de iPad 2 zou beschikken over een camera en een speaker aan de achterzijde van het apparaat.

Uit andere bronnen werd bekend dat de iPad 2 zou beschikken over een scherm dat vlekken en reflectie moet verminderen. Ook zou Apple onder meer een camera in de voorkant van de iPad 2 willen, om FaceTime-videobellen mogelijk te maken.

Reacties (100)


AMD introduceert nieuwe Phenoms

Door Willem de Moor, 4 januari 2011 12:4448 reacties

AMD heeft zijn productportfolio van Phenom II-processors wederom met drie cpu's uitgebreid; twee quadcores en een hexacore zijn aan de serie toegevoegd. De snelste Phenom II-quadcore heeft een kloksnelheid van 3,6GHz.

De nieuwste hexacore Phenom, met als volledige naam Phenom II X6 1065T, heeft een kloksnelheid van 2,9GHz. Met de Turbo Core-techniek geactiveerd kan dat oplopen tot 3,4GHz, mits niet meer dan drie cores actief zijn. De Thuban-processor wordt op 45nm geproduceerd via het soi-procedé en beschikt over 6MB L3-cache, terwijl elke core over 512KB L2-cache en 128KB L1-cache beschikt. Net als bij de 1055T-hexacore van AMD is de tdp op 95W vastgesteld. De overige hexacores hebben een tdp van 125W.

De op de Deneb-core gebaseerde quadcore-AMD Phenom II X4 975 neemt het stokje van de 970 als snelste AMD-processor over. De 975 is net als de 970 een Black Edition, wat de cpu een vrij instelbare multiplier geeft, maar is standaard op 3,6GHz geklokt. Net als de hexacore beschikt de 975 over 6MB L3-cache en elke core heeft 512KB L2-cache. De tdp is echter met 125W een stukje hoger. De introductieprijs zou op ongeveer 195 dollar liggen. Tweakers.net nam de X4 975 mee in de vergelijkende review en zette de cpu tegenover Intels Core i5-2500K.

Voor de instappers heeft AMD tevens de op 3,2GHz geklokte quadcore Phenom II X4 840 geïntroduceerd. Deze op de Propus-core gebaseerde processor heeft weer een tdp van 95W en moet het zonder L3-cache doen. De prijs is dan ook wat lager; voor 102 dollar wisselt de cpu van eigenaar.

Merk en Productserie
AMD Phenom II X6
AMD Phenom II X4
AMD Phenom II X4
Type 1065T 975 Black Edition 840
Prijs en waardering
Prijs Onbekend Onbekend Onbekend
Technische Specificaties
Socket AM3 AM3 AM3
Snelheid 2,9GHz 3,6GHz 3,2GHz
CPU Core 6-Core Quad Quad
Bus snelheid HT-Link 2000MHz HT-Link 2000MHz HT-Link 2000MHz
CPU Cache Level 1 6x 128KB 4x 128KB 4x 128KB
CPU Cache Level 2 6x 512KB 4x 512KB 4x 512KB
CPU Cache Level 3 6MB 6MB
CPU Instructionset MMX, SSE, SSE2, SSE3 MMX, SSE, SSE2, SSE3 SSE, SSE2, SSE3, SSE4
CPU Stepping E0 F3
Tdp 95W 125W 95W

Reacties (48)


HP presenteert nieuwe Pavilion- en Envy-notebooks

Door Joost Schellevis, 4 januari 2011 11:5436 reacties

Hardwarefabrikant HP heeft, voorafgaand aan de CES, drie nieuwe notebooks aangekondigd. Het gaat om nieuwe modellen in de Envy-, Pavilion- en Mini-productreeksen, die in januari op de Nederlandse markt verschijnen.

De vers aangekondigde Pavilion dm1 biedt de 'kracht van een notebook in de vorm van een netbook', belooft HP. De dm1 beschikt over een nieuwe low power-Fusion-apu van AMD, die dinsdag eveneens is aangekondigd en de taken van zowel de cpu als de gpu op zich neemt. Het scherm van de dm1 biedt een beelddiagonaal van 11,6" en met 2,1 centimeter is de laptop zeker niet dik te noemen.

Het model beschikt over maximaal 3GB intern geheugen en 750GB opslag; een gps-module is optioneel. De dm1 moet op een volle accu ruim tien uur meegaan. De dm1, die volgens PCWorld ook over een lte-chip beschikt, ligt later deze maand in de winkel, voor een adviesprijs van 400 euro.

De Envy 17 komt eveneens deze maand op de markt, maar het is nog niet bekend wat de laptop moet kosten. Duidelijk is wel dat de Envy 17 over een 17,3"-scherm beschikt en tot 2TB aan opslagruimte biedt. HP belooft de laptop te voorzien van een cpu uit de Intel Core-serie, maar geeft niet aan om welk model processor het precies gaat. Een ATI Radeon 6850M-gpu neemt de grafische taken op zich.

Tot slot introduceert HP de Mini 210-notebook, die circa 2 millimeter dikker is dan de Pavilion dm1. De Mini 210 beschikt over een dualcore-Atom-cpu met een onbekende kloksnelheid en een accuduur van ruim tien uur. De laptop is in twee tinten roze verkrijgbaar en ligt deze maand voor een prijs van driehonderd euro in de winkel.

Vorige week meldde Tweakers.net dat HP met nieuwe dv6- en dv7-laptops met Intels Sandy Bridge-cpu komt. Deze laptops komen voorlopig echter niet naar Nederland.

HP Pavilion (HPCES2010)HP Pavilion (HPCES2010)HP Envy 17 (HPCES2010)HP Envy 17 (HPCES2010)HP Mini 210 (HPCES2010)HP Mini 210 (HPCES2010)

Reacties (36)


Iomega introduceert Boxee-settopbox met ingebouwde nas

Door Wout Funnekotter, 4 januari 2011 11:3444 reacties

Iomega heeft een eigen versie van de Boxee Box geïntroduceerd. De Iomega TV is een settopbox met daarin de Boxee-mediaspelersoftware geïntegreerd. De speler is tevens een nas en wordt leverbaar met een optionele 1TB- of 2TB-harde schijf.

De Iomega TV toont sterke gelijkenissen met de officiële Boxee Box, die door D-link wordt gefabriceerd. Hoewel het uiterlijk van de Iomega TV anders is, draait de mediaspeler op dezelfde Intel C4100-soc en wordt een vergelijkbare afstandsbediening meegeleverd. Deze heeft aan de voorzijde de gebruikelijke mediaknoppen en aan de achterzijde een volledig qwerty-toetsenbord. De speler kan via een hdmi-kabel met een tv worden verbonden en beschikt naast een ethernetaansluiting ook over een ingebouwde wifi b/g/n-antenne.

Behalve als mediaspeler fungeert de Iomega TV ook als volwaardige nas. Via een dienst die Iomega 'personal cloud' noemt, zijn de gegevens op de nas ook van buiten het thuisnetwerk te benaderen. De fabrikant is van plan om in het eerste kwartaal van dit jaar met Android- en iPhone-applicaties te komen die de nas kunnen benaderen. Verder beschikt het apparaatje over een dlna-mediaserver. De prijs van de Iomega TV begint bij 229,99 euro voor een editie zonder harde schijf. Het 1TB-model moet 299,99 euro gaan kosten en het 2TB-model krijgt een prijs van 349,99. De mediaspeler is vanaf februari leverbaar.

Iomega TV Iomega TV Iomega TV

Reacties (44)


Battlefield 3 niet exclusief voor pc

Door Jurian Ubachs, 4 januari 2011 11:13147 reacties

Electronic Arts' first-person shooter Battlefield 3 zal niet exclusief op de pc worden uitgebracht. Lead designer David Goldfarb van DICE heeft via Twitter bevestigd dat Battlefield 3 ook op andere platforms zal verschijnen.

Volgens de designer geeft DICE de pc-versie wel een speciale behandeling. "We geven zoveel extra aandacht aan de pc-versie dat het zelfs voor ons buitengewoon is", aldus Goldfarb. Het is de eerste keer dat een DICE-medewerker met zoveel woorden bevestigt dat Battlefield 3 niet alleen op de pc verschijnt.

De speciale behandeling die de pc-versie krijgt, houdt in elk geval in dat deze versie draait op de Frostbite 2.0-engine, die voor DirectX 11 is bedoeld. DICE gaat zelfs zo ver dat Windows XP, en daarmee DirectX 9, niet meer wordt ondersteund; pc-gamers met Windows XP zullen moeten upgraden naar Vista of Windows 7. Volgens de cijfers van Steam gebruikte in december 2010 ruim een kwart van zijn gebruikers nog Windows XP, dat alleen Windows 7 voor zich hoefde te dulden als populairste OS onder Steam-gebruikers.

De DirectX 11-ondersteuning voor de pc-versie betekent ook dat het spel er op de console anders zal uitzien. Omdat de Xbox 360 niet overweg kan met DirectX 10 of hoger, moet DICE de rendering in de engine voor de console-versie aanpassen.

Hoewel Battlefield 3 nog niet officieel is aangekondigd, liet EA-directeur John Riccitiello in december al weten dat het spel in de tweede helft van 2011 verschijnt. Voordat het zover is verschijnt er eerst een bèta van het spel, waaraan gamers die de Limited Edition van Medal of Honor hebben gekocht in elk geval kunnen deelnemen.

Reacties (147)

Lees meer


Opera maakt mobiele browser geschikt voor tablets

Door Paul Hulsebosch, 4 januari 2011 10:5624 reacties

Het Noorse Opera Software wil de overstap maken naar tablets en kondigt op de CES een nieuwe versie van de browser aan die van een touchinterface is voorzien. Voor welke besturingssystemen de nieuwe browser geschikt is, is nog niet bekend.

In de video van de nieuwe mobiele browser die de Noorse ontwikkelaar heeft vrijgegeven is te zien dat de software op een Android-tablet draait. De nieuwe browser is voorzien van een touchinterface, die kan worden gebruikt om te bladeren en om in- en uit te zoomen. Of de browser ook voor andere besturingssystemen uitkomt, is nog niet bekend. Opera zal meer over de software loslaten tijdens de CES, waar het pakket zal worden getoond.

Volgens Christen Krogh, hoofd van het ontwikkelteam van het Noorse bedrijf, 'zijn tablets in 2011 de nieuwe must-have' en daar wil het bedrijf op inspringen. Opera biedt, naast de standaard-pc-browser, al geruime tijd een browser voor mobiele telefoons, die beschikbaar is voor zowel telefoons met aanraakgevoelige schermen als traditionele mobiele telefoons. Het Noorse bedrijf levert bovendien de browser voor de Nintendo DS.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (24)


Microsoft lost probleem verdwenen Hotmail-berichten op

Door Joost Schellevis, 4 januari 2011 10:3459 reacties

Microsoft heeft de problemen van afgelopen week met zijn e-maildienst Hotmail opgelost. Gebruikers klaagden dat een deel van hun mail of zelfs alle mail weg was. De softwaregigant heeft de accounts van de getroffen gebruikers hersteld.

Hotmail logoDe lege mailboxen zouden zijn veroorzaakt door problemen met het spreiden van serverbelasting, schrijft een Microsoft-medewerker op het Windows Live-weblog. Wat er precies is fout gegaan, is niet bekend. In totaal zouden circa 17.500 Hotmail-gebruikers zijn getroffen. De accounts van de getroffen gebruikers zouden nu weer hersteld zijn.

Zondag berichtte Tweakers.net dat Hotmail-gebruikers klaagden over verdwenen mail. In sommige gevallen was alle mail verdwenen, maar het kwam ook voor dat een deel van de berichten naar de prullenbak was verplaatst. Ook sommige Nederlandse gebruikers ondervonden problemen.

Reacties (59)


Politie Californië mag sms-berichten verdachten lezen

Door Joost Schellevis, 4 januari 2011 10:2756 reacties

Het hooggerechtshof van Californië heeft geoordeeld dat de politie sms-berichten van verdachten mag lezen zonder dat een gerechtelijk bevel is vereist. Volgens het hof kan dit worden vergeleken met het doorzoeken van iemands kleding.

MDMAHet hooggerechtshof oordeelde in een zaak uit 2007 tegen een drugshandelaar. Hij werd ervan verdacht xtc te hebben verkocht aan een politie-informant. Toen de handelaar werd gearresteerd droeg hij naast zes xtc-tabletten een telefoon bij zich.

De politie doorzocht zijn sms-berichten en vond in de map met verzonden berichten een sms met de tekst '6 4 80'. Dat werd geïnterpreteerd als een aanbod om zes xtc-tabletten voor 80 dollar te verkopen. De verdachte bekende schuld toen hem dat werd verteld.

Nadat de handelaar zowel in eerste aanleg als in hoger beroep schuldig werd bevonden, tekende hij bij het hooggerechtshof bezwaar aan. Hij meende dat het doorzoeken van zijn telefoon ongrondwettig was. Volgens zijn advocaat is het onderzoeken van iemands telefoon iets fundamenteel anders dan het doorzoeken van 'gewone' persoonlijke bezittingen die iemand bij zich draagt, vanwege de grote hoeveelheid persoonlijke en zakelijke informatie die op een telefoon kan worden opgeslagen.

Het hof is het daar niet mee eens; het doorzoeken van iemands telefoon zou niet verschillen van het doorzoeken van iemands kleding of een pakje met sigaretten. Daarvoor is geen gerechtelijk bevel vereist, schrijft het hof in zijn uitspraak.

Reacties (56)


AMD introduceert Fusion-apu's

Door Wout Funnekotter, 4 januari 2011 10:1353 reacties

AMD heeft voorafgaand aan de start van de CES-beurs zijn nieuwe Fusion-apu's officieel geïntroduceerd. De chips bestaan uit een x86-cpu met een of twee cores en een gpu op een enkele die. AMD komt als eerste met een low power-variant.

AMD FusionAMD brengt als eerste zijn low power-chips op de markt, die voorheen bekendstonden onder de codenaam Brazos. Met dit platform richt AMD zich naar eigen zeggen op tablets, netbooks en low power-notebooks. Voor de zuinigste apparaten heeft de fabrikant de C-Series; chips met een tdp van 9W en een maximale kloksnelheid van 1,2GHz. De E-Series zijn gemaakt om in notebooks en desktops te worden ingezet, hebben een tdp van 18W en lopen op maximaal 1,6GHz.

Beide lijnen zijn voorzien van een gpu met DirectX11-ondersteuning en de capaciteit om hd-video te verwerken. AMD heeft het grafische deel toegankelijker gemaakt voor ontwikkelaars, waardoor het makkelijker moet worden om gpgpu-berekeningen op de chips uit te voeren. Een groot aantal fabrikanten, waaronder Asus, Dell, HP, Lenovo en Sony zal spoedig laptops uitbrengen die op de Fusion apu's zijn gebaseerd.

Later dit jaar zal AMD de snellere Fusion-varianten uitbrengen, die lange tijd schuilgingen onder de codenaam Llano. Deze chips worden op een 32nm-procedé gebakken, worden leverbaar in quadcorevarianten en moeten op grafisch gebied tegen losse videokaarten kunnen opboksen. AMD verwacht dat producten met Llano-hardware halverwege het jaar in de winkels zullen liggen. Op de CES-beurs, waar Tweakers.net aanwezig zal zijn, zal een groot aantal Fusion-producten worden gedemonstreerd.

Low power-apu'sModel Tdp
Cores Snelheid

E-Series (voorheen Zacate)

Voor mainstream-notebooks,
All-in-ones en kleine desktops

E-350 18W 2 1,6GHz
E-240 18W 1 1,5GHz

C-Series (voorheen Ontario)

Voor netbooks en andere kleine
formfactors

C-50 9W 2 1,0GHz
C-30 9W 1 1,2GHz

Reacties (53)

Lees meer

MSI komt met Brazos-X370-laptop
MSI komt met Brazos-X370-laptop Nieuws van 31 maart 2011
Stabiel AMD vestigt hoop op apu's
Stabiel AMD vestigt hoop op apu's Nieuws van 21 januari 2011

Veiligheidsdienst VS jaagt op Vietnamese identiteitsdieven

Door Wilbert de Vries, 4 januari 2011 09:5427 reacties

Het Amerikaanse ministerie van binnenlandse veiligheid heeft zijn pijlen gericht op een bende die ervan wordt verdacht veilingsites als eBay voor meer dan een miljoen dollar te hebben gedupeerd. Hierbij gebruikte de bende gestolen informatie.

In verband met de zaak zijn naar nu blijkt eind vorig jaar al twee Vietnamese uitwisselingsstudenten opgepakt. De twee studeerden aan de Winona State University in Minnesota en huurden samen een woning in Winona.

Het duo zou in de afgelopen jaren betrokken zijn geweest bij een grootschalige fraudezaak, waarbij mogelijk nog meer mensen betrokken zijn. De twee studenten openden valse accounts op eBay en boden daar gewilde artikelen aan die via Paypal konden worden betaald. De verkochte goederen werden vervolgens met behulp van gestolen creditcardinformatie aangeschaft en naar de nietsvermoedende koper gestuurd.

De studenten, Tram Vo en Khoi Van, zouden op deze manier in ieder geval voor meer dan een miljoen dollar aan iTunes-vouchers, software en games hebben verkocht. Tegen de tijd dat de gedupeerde creditcardbezitters aan de bel trokken, hadden de oplichters hun buit al bij PayPal weggesluisd en naar een buitenlandse bank overgemaakt.

Vo en Van beschikten over een aanzienlijk aantal eBay- en Paypal-accounts. Het onderzoek van het DHS heeft bijvoorbeeld uitgewezen dat het duo verantwoordelijk was voor 310 Paypal-accounts, waarop in totaal meer dan een miljoen dollar is bijgeschreven. Aan deze Paypal-accounts konden 157 eBay-accounts worden gekoppeld. Om al het geld weg te kunnen sluizen, beschikten de twee studenten bovendien over enkele tientallen bankrekeningen, zo blijkt uit het arrestatieverzoek.

Bij de arrestatie zijn diverse opslagapparatuur, laptops en een computer in beslag genomen. Het duo beschikte onder meer over twee MacBook Pro's, een Dell Vostro-pc, diverse usb-drives en een micro-sd-kaart met een capaciteit van 128GB.

Reacties (27)


PrimeSense kondigt bewegingsgevoelige controller voor pc aan

Door Paul Hulsebosch, 4 januari 2011 09:3026 reacties

PrimeSense, het bedrijf dat de sensoren voor Microsofts Kinect levert, brengt samen met Asus een motion controller voor de pc op de markt. De Asus Wavi Xtion is bedoeld om multimedia te bedienen en is vanaf het tweede kwartaal leverbaar.

Naast de Asus Wavi Xtion brengen Asus en PrimeSense ook Xtion Pro op de markt, een software development kit waarmee programma's kunnen worden geschreven die gebruikmaken van Wavi Xtion-hardware. Over die hardware maken beide bedrijven weinig bekend. Het systeem komt in het tweede kwartaal op de markt en wordt in de komende dagen op de International Consumer Electronics Show getoond. Het enige wat beide bedrijven over de hardware willen loslaten is dat het systeem is bedoeld voor het bedienen van multimedia in de huiskamer. De gebruiker kan gebaren maken voor de camera's van Wavi Xtion. Het systeem vertaalt die gebaren naar commando's om software mee te bedienen. Welke software dat is, maken de bedrijven nog niet duidelijk. Op welke hardware Wavi Xtion kan worden aangesloten evenmin.

PrimeSense is het Israëlische bedrijf dat de sensoren levert die het hart vormen van Kinect, de bewegingsgevoelige controller voor de Xbox 360 die Microsoft in 2010 op de markt bracht. Na diverse pogingen uit de opensourcecommunity gaf PrimeSense zelf pc-drivers voor de sensoren van Kinect vrij. Deze OpenNI-drivers worden ook gebruikt voor de Wavi Xtion en in de Xtion Pro. Twee opensourcedevelopers maakten al eerder een driver om Kinect in te zetten voor het besturen van de Boxee-multimediasoftware.

Milo en Project Natal

Reacties (26)


Vizio introduceert tablet, smartphone en Google TV-dienst

Door RoD , 4 januari 2011 08:4934 reacties

Fabrikant Vizio heeft bekendgemaakt van plan te zijn om een tablet en een smartphone op Android uit te brengen. Daarnaast gaat het bedrijf zijn televisies voorzien van Google TV. De producten zullen op de CES-beurs worden getoond.

De smartphone, die nog geen naam heeft gekregen van Vizio, draait op een 1GHz-processor, waarvan het typenummer niet werd vermeld. Verder heeft het toestel een 4"-scherm, wifi in de vorm van 802.11n, bluetooth, hdmi-output, gps en een 5-megapixelcamera, die ook beelden in hd-resolutie kan opnemen. Ook is een frontcamera aanwezig, waarmee videobellen mogelijk is.

De tablet van Vizio, die ook nog geen naam heeft, beschikt over dezelfde 1GHz-processor, maar heeft een 8"-scherm. Vizio heeft drie speakers ingebouwd en er is ook een camera voor videobellen aanwezig. Daarnaast zijn wifi 802.11n, bluetooth, gps en hdmi-output aanwezig. Zowel de tablet als de smartphone draait op Android, maar het is niet bekend welke versie wordt gebruikt. Wel lijkt het erop dat Vizio een eigen grafische schil voor het OS heeft ontwikkeld.

Vizio kondigde tevens een systeem aan dat de gebruiker in staat stelt om content naadloos van het ene apparaat naar het andere te sturen. Zo kan video die op een televisie van Vizio wordt weergegeven via het zogeheten Via Plus-systeem naar een mobiel apparaat worden gestuurd. Ook kunnen de mobiele apparaten van Vizio, de tablet en de smartphone, worden gebruikt als afstandsbediening voor de televisies met Google TV die het bedrijf gaat uitbrengen. Daarnaast krijgen de televisies standaard de beschikking over een afstandsbediening die via bluetooth werkt. Vizios Google TV-producten hebben tevens wifi in de vorm van 802.11n aan boord. Naast tv's komen er ook blu-ray-spelers met Google TV aan boord, zo liet Vizio weten.

Vizio CES 2011 producten Vizio CES 2011 producten

Reacties (34)