Konami is een rechtszaak begonnen tegen Harmonix, MTV Networks en Viacom. Volgens het Japanse bedrijf maken de aangeklaagden namelijk inbreuk op patenten die computerspellen beschrijven die gebruikmaken van muziekinstrumenten.
Enkele maanden geleden klaagde gitaarmaker Gibson in verband met het spel Rock Band Viacom reeds aan. Volgens de gitaarbouwer maakte Viacom inbreuk op een patent waarin beschreven wordt hoe een 'live optreden gesimuleerd wordt met een muziekinstrument, in gebruik met een 3d-koptelefoon en vooraf opgenomen muziek'. Dit patent is uit 1999 en beschrijft verouderde technieken, aldus Viacom. De patenten van Konami, waarover nu een rechtszaak is aangespannen, liggen echter dichterbij de technieken die in Guitar Hero en Rock Band gebruikt worden.
Ze beschrijven namelijk gitaar- en drumspellen als Guitar Freaks en Drummania die door Konami in Japan zijn verkocht, voordat Guitar Hero en Rock Band bestonden. Opvallend is dat Guitar Hero-uitgever Activision naar de Konami-patenten verwijst op de website van het spel, waardoor het er sterk op lijkt dat de uitgever een overeenkomst heeft bereikt met Konami. Waarom Rock Band-ontwikkelaar Harmonix, MTV Networks en Viacom niet hetzelfde gedaan hebben is onduidelijk. Een mogelijkheid zou kunnen zijn dat Harmonix zich voldoende gesterkt weet doordat het zelf ook patenten rond muziekspellen bezit.

Afbeelding uit een van Konami's patenten