Google heeft voor een onbekend bedrag SageTV overgenomen. Het bedrijf ontwikkelde de gelijknamige mediacentersoftware. Waarschijnlijk worden de ontwikkelaars van SageTV opgenomen in het team achter Google TV.
Google heeft voor een onbekend bedrag het Californische bedrijf SageTV overgenomen. De softwareontwikkelaar maakte sinds 2002 mediacentersoftware voor Windows, Linux en Mac OS X. Behalve media afspelen kan SageTV ook tv middels een tv-tuner weergeven en opnemen. Ook ontwikkelde SageTV software om televisiebeelden te streamen naar elke computer met internettoegang.
Zoals vaak bij overnames van kleine bedrijven, maakte Google niet bekend wat het met de acquisitie van plan is. Het is niet ondenkbaar dat de software en de ontwikkelaars hun weg vinden naar het team achter Google TV. Tot nu toe is het Google TV-platform alleen toegepast in enkele televisies en blu-ray-spelers van Sony en de Revue-settopbox van Logitech.
Google TV is lauw ontvangen en kreeg kritiek dat het product nog niet af leek te zijn. Om deze reden had de internetgigant zijn hardwarepartners verzocht nieuwe producten met het platform uit te stellen. Op de Google I/O 2011-conferentie maakte de internetgigant bekend dat de Google TV-apparaten zullen worden bijgewerkt naar Android 3.1 en toegang krijgen tot de Android Market.