Een groep van dertien mensen wordt ervan verdacht de ABN Amro-bank digitaal beroofd te hebben. Zij zouden dat hebben gedaan zonder hulp van binnenuit. Het zou voor het eerst zijn dat een banksysteem met dit doel van buitenaf gemanipuleerd is.
De Nederlandse politie en de bank weigeren details vrij te geven over hoe de digitale aanval plaats kon vinden, schrijft De Telegraaf dinsdag. Het verduisterde bedrag is 5,6 miljoen euro. Van dat bedrag is twee miljoen euro door de politie achterhaald. De bank kwam de groep mensen op het spoor door de geldstromen te analyseren. Het geld kwam op een rekening die op naam staat van een 26-jarige man uit Wageningen, die het direct overmaakte naar rekeningen in onder meer België en Hongarije.
De krant claimt dat de overvallers waarschijnlijk geen hulp van binnenuit hebben gehad. Dat zou een unicum zijn bij een 'digitale overval', die meestal mogelijk gemaakt worden door hulp van bankmedewerkers. Volgens de politie manipuleerde de groep mensen het banksysteem. "In principe zijn banksystemen niet te manipuleren. Bij mijn weten is dat nog nooit voorgekomen", zegt een woordvoerder van ABN Amro.
De dertien verdachten zijn tussen 26 en 62 jaar oud en kenden elkaar niet allemaal. Het is onduidelijk of het allemaal Nederlanders zijn of dat er verdachten betrokken zijn uit andere landen. De verduistering vond negen maanden geleden plaats.