De Amerikaanse firma Crestron heeft op de Integrated Systems Europe-beurs in de RAI enkele nieuwe producten voor domotica-toepassingen getoond. Zo liet de firma een tabletop-touchpanel zien dat op het nieuwe Core 3 OS draait.
Het Core 3 OS is een managed network OS, bedoeld om de diverse Crestron-producten voor huisautomatisering aan te sturen. Het is onder andere geïnstalleerd op de MC3-serie controllers. Deze controllers kunnen gebruikt worden om whole house-av-systemen en diverse domotica-apparaten aan te sturen.
Crestrons besturingssysteem kan de grafische interface zichtbaar maken op clients die draaien op een groot aantal andere besturingssystemen, waaronder Android en iOS, evenals de diverse touchpanels van de fabrikant zelf. Core 3 OS ondersteunt onder andere Flash, html 5 en h264-video. Via het OS, dat multitasking tot tien applicaties ondersteunt, kunnen onder andere av-apparatuur, verlichting, airconditioners en verwarming aangestuurd worden.
Crestron toonde op de ISE-beurs in de Amsterdamse RAI deze week het TPMC-9-touchpanel dat kan dienen als een Core OS 3-client. Het kantelbare 9"-breedbeeldscherm, met een resolutie van 800x480 pixels, heeft met zijn gebogen voet een tabletop-ontwerp. Het touchscreen is van het resistieve type.
Volgens Crestron kan de TPMC-9 een groot aantal afstandsbedieningen overbodig maken. De TPMC-9 bevat 256MB werkgeheugen en 2GB voor flashopslag. Verbinding maakt het apparaat via 100Mbps-ethernet. Hoeveel de TPMC-9 gaat kosten, is nog onbekend.