Google Hotpot is nu ook beschikbaar in Nederland

Met Google Hotpot is het nu overal ter wereld mogelijk om locaties, zoals restaurants, te beoordelen. De uitbreiding gaat gepaard met de integratie van de beoordelingen in Googles zoekmachine. De site is ook in het Nederlands vertaald.

In november 2010 introduceerde Google zijn service Hotpot; vanaf vandaag kan overal ter wereld van deze dienst gebruik worden gemaakt. Met Google Hotpot is het mogelijk om locaties op Google Places te beoordelen. Google past deze gegevens toe om gebruikers die in zijn zoekmachine naar locaties zoeken de meest relevante zoekresultaten voor te schotelen.

Het is ook mogelijk om vrienden toe te voegen. Hierdoor wegen hun beoordelingen mee in de resultaten. Bij een zoekopdracht op Google krijgen locaties die het meest relevant zijn voor de gebruiker de meeste nadruk. Desgewenst zijn alleen de door vrienden beoordeelde locaties zichtbaar.

Android-gebruikers kunnen via een widget locaties beoordelen en die beoordeling onder andere via Google Maps terugzien. Er is ook een iPhone-variant beschikbaar.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Door Luke van Velthoven

Stagiair

02-02-2011 • 16:30

50

Reacties (50)

Sorteer op:

Weergave:

Het idee is heel leuk, in de praktijk valt het echter tegen als de dichtstbijzijnde pinautomaat op 23km wordt gezet terwijl je weet dat er om de hoek 1 zit. De restaurants lijken wel te kloppen zo op het eerste gezicht.

Het zou pas echt interessant worden als het mogelijk is om plekken up te daten. Dan heb je wel een controle systeem nodig, bijvoorbeeld dat er "unconfirmed" bij staat totdat het een x aantal keren bevestigd is.
Slimme zet, meer weten over je klant, nog gerichtere reclame.
En aangezien het mobiel internet steeds sneller groeit.
Tenminste, ik neem aan dat op die app voor mobiels ook reclame bij zit.
Ik ga er van uit dat dat NIET het geval is, de apps die Google voor mobieltjes maakt (~26 stuks in het geval van Android) zijn op dit moment allemaal nog reclame vrij :) Enkel van youtube had ik begrepen dat er reclame bij komt, wat ik best begrijp want dat is natuurlijk een bandbreedte-slurper :)

Hier vind je een selectie van een aantal apps (geen idee waarom die lijst niet compleet is maar goed): http://www.appbrain.com/browse/dev/Google+Inc.

Tevens heb ik ook vernomen dat Google Apps voor de iPhone allemaal reclamevrij zijn.

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 22 juli 2024 15:00]

Kom op, ze doen deze service niet voor niets, ze willen zoveel mogelijk weten van mensen zodat ze zeer gericht reclame kunnen laten zien waarvoor adverteerders dus weer meer voor betalen.

Over ads in gmail: http://mail.google.com/ma...privacy.html#targeted_ads
Ze zeggen daar wel dat het niet om betaalde ads gaan maar kom op, voor niets gaat de zon op ;)

Nou moet ik wel zeggen dat het wel een leuk idee is.
Tuurlijk gaat niet voor niks de zon op, dat zeg ik ook niet, maar dat wil niet zeggen dat er overal ads zitten, want dat is gewoon niet zo, dat zijn feiten (aangezien we het hier over Android applicaties made bij Google hebben). Dat ze op andere manieren geld lospeuteren tja dat ontkent niemand, dat is de core business van Google.

Dus ja ze weten natuurlijk wel meer over je dus lever je meer op BUITEN de app om want daar zitten geen ads in.
Ik denk dat die ads uiteindelijk wel in die apps terechtkomen. En dan vooral in de gratis apps, net als bij Apple. Daar kan de App-maker voor kiezen natuurlijk, maar kiezen voor ads in je app is erg verleidelijk als je daarmee geld kan verdienen aan je gratis app.
En daarmee, meer inkomsten voor google ad-words:). kunnen restaurants etc. meer neerleggen om in de relevante zoekresultaten te komen. Slimme zet van Google. Ik heb hier nog een onderzoekje voor gedaan bij mijn opleiding.
Eh, was dit er niet al? Geintegreerd met Google maps enzo?
Voor hotels werkte dit idd al zeker in Google Maps.
Ik gebruik dat zelfs regelmatig.
klinkt leuk maar erg vatbaar voor vriendjespolitiek e.d.
Zal voor groot publiek wel meevallen.. Ik denk ook niet dat je eerst Google Hutspot door gaat bladeren als je een patatje met wilt. :P

Zoals bijvoorbeeld de site eet.nu levert hele relevante informatie van veel bedrijven. Ben benieuwd of Google Hutspot het daadwerkelijk over gaat nemen van dit soort sites, met name dan in Nederland.

Afgezien van al het commentaar op dit artikel, laten we niet vergeten dat deze services al bestaan en werken. :)

Nu nog Groupon erbij en klaar is kees!

[Reactie gewijzigd door Arcticwolfx op 22 juli 2024 15:00]

Ze weten bij Google in ieder geval wel hoe je perfect je boodschap kunt communiceren. De video zit goed in elkaar en legt bondig en helder uit hoe het werkt en waarom je het zou willen gebruiken.
Een slim restaurant speelt daar dan ook nog even op in. Bij aantoonbare positieve hotpot beoordeling 2,50 korting per klant. Nou dan komt het restaurant er leuk vanaf want meer ++ beoordelingen betekend meer klanten ergo meer omzet enz enz....
Het is ook maar net hoe je er mee omgaat, ook als horeca ;)
Staat Hotpot voor Hot Potential? Lijkt me wel, als je het doel van de service bekijkt.
Wat me niet helemaal duidelijk is: volgens het filmpje kun je dingen raten die jij niet leuk vindt.
Varieren de resultaten dan ook per gebruiker?

De lokale speeltuin staat in mijn lijstje. Nou heb ik niet zoveel met speeltuinen, dus moet ik hem dan negatief raten, zodat anderen met mijn smaak het ook zien als "niet leuk"?
Of moet ik zeggen: ik heb niks met speeltuinen, maar voor een speeltuin is het een geweldig goede speeltuin met alles er op en er aan, dus ik geef hem 5 sterren?
Als je niet veel met speeltuinen hebt rate je hem gewoon niet ;)
Oh come on charlie, take us to the candy mountain! :9~ (@ 1:47). Wait let me look that up on google, see if it's any good. :9

Sorry deathgrunt, this ones mineeeee! :Y)

[Reactie gewijzigd door Ventieldopje op 22 juli 2024 15:00]

ik vraag mn vrienden/kennissen wel of ze nog een leuk restaurant weten
google hoeft niet te weten wat ik goed of slecht 'hotpot''
net zo min facebook wat ik digg ofzo
Als als je nou eens "buiten" je eigen stad eet ? Altijd handig om iets te kunnen raadplegen. Niet iedereen heeft overal kennissen en vrienden ;)
Kan ook anoniem hoor.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.