Google heeft een webdienst gelanceerd, waarmee gebruikers applicaties die in de Android Market zijn opgenomen kunnen bekijken. Daarbij is het mogelijk om gekozen applicaties direct op de Android-smartphone te installeren.
De Market-website werkt daarbij ongeveer hetzelfde als de Market-applicatie: er kan gefilterd worden op verschillende soorten applicaties of games, en daarbij kan gekozen worden om alleen gratis of betaalde software te tonen. Ook is het mogelijk om gebruikersreviews en recente wijzingen voor een bepaalde applicatie te bekijken. De website lijkt al volledig functioneel te zijn, maar het lukte tijdens de presentatie niet om in te loggen op de Market via de browser.
Wie verschillende Android-toestellen bezit kan kiezen op welke telefoon de gekozen applicatie geïnstalleerd moet worden. Het betalen van de software kan tevens met een druk op de knop, maar hiervoor is het wel noodzakelijk om een creditcard aan het Google-account te koppelen.
Daarnaast liet Google weten dat er binnenkort ondersteuning komt voor aankopen binnen een applicatie, en toonde daarbij hoe dit eruit komt te zien. De functionaliteit moet voor het einde van dit kwartaal beschikbaar zijn. Google heeft de documentatie voor in-appbetalingen beschikbaar gesteld aan ontwikkelaars, die daardoor aan de slag kunnen om de functionaliteit in hun apps in te bouwen. Eerder liet de internetgigant al weten dat de nieuwe mogelijkheden ervoor moeten zorgen dat er meer apps worden verkocht voor Android. Daarbij wordt het ook mogelijk om applicaties via de telefoonrekening te kopen, maar daarover werd door Google tijdens de presentatie niets gezegd.
Er waren geruchten dat Google een webdienst voor muziekaankopen zou lanceren tijdens de Honeycomb-bijeenkomst, waarbij de nieuwe Market-site werd getoond. Dat bleek niet het geval. Onlangs dook een muziek-applicatie op die functionaliteit bevatte voor het delen van muziek, waarbij door Google de codenaam Jumper werd gehanteerd. Wel werd de nieuwe muziek-applicatie getoond, die lijkt op een uitgelekte versie.
Google toonde verder op de bijeenkomst hoe de interface van Android Honeycomb eruit komt te zien. Daarbij liet de internetgigant onder andere zien hoe de nieuwe widgets eruit komen te zien, en hoe de notificatie- en systeembalk werkt. Ook werden er nieuwe applicaties voorgesteld voor Honeycomb, waaronder een vechtspel en een app van de Amerikaanse nieuwszender CNN. Google wil daarnaast ontwikkelaars stimuleren om tablet-specifieke applicaties te maken. Apps moeten er grafisch beter uitzien, doordat Google hardware-acceleratie mogelijk maakt met een regel code, claimde het zoekbedrijf.
/i/1296673551.png?f=thumb)
/i/1296673552.png?f=thumb)