Ontwikkelstudio Digital Illusions CE heeft bekendgemaakt dat de multiplayermaps in de consoleversies van Battlefield 3 kleiner zullen zijn dan in de pc-versie. Op de consoles kunnen minder mensen tegelijk op een map spelen.
Tijdens een persbijeenkomst in Chicago heeft een woordvoerder van de Zweedse ontwikkelstudio Digital Illusions CE bekendgemaakt dat de multiplayermaps van het aanstaande Battlefield 3 in twee varianten gemaakt worden. De maps van de pc-versie worden voor de consoleversies van de game kleiner gemaakt. De pc-versie van de game is met maximaal 64 spelers tegelijk te spelen. De versie voor de Xbox 360 en PlayStation 3 kan echter maar door maximaal 24 spelers tegelijk gespeeld worden, wat te weinig is voor de maps van de pc-versie. De beperkte speelruimte geldt echter alleen voor grondeenheden. Luchteenheden hebben wel dezelfde speelruimte als in de pc-versie en kunnen dus boven delen van het landschap vliegen die voor grondtroepen onbereikbaar zijn.
Ontwikkelaar Dice maakte eerder bekend dat de pc-versie van Battlefield 3 'speciale aandacht' verdient. Dat houdt in elk geval in dat deze versie draait op de Frostbite 2.0-engine, die voor DirectX 11 is bedoeld. Dice gaat zelfs zo ver dat Windows XP, en daarmee DirectX 9, niet meer wordt ondersteund. Pc-gamers met Windows XP zullen moeten upgraden naar Vista of Windows 7. Volgens de cijfers van Steam gebruikte in december 2010 ruim een kwart van zijn gebruikers nog Windows XP, dat alleen Windows 7 voor zich hoefde te dulden als populairste OS onder Steam-gebruikers. De DirectX 11-ondersteuning voor de pc-versie betekent ook dat het spel er op de console anders uit zal zien. Omdat de Xbox 360 niet overweg kan met DirectX 10 of hoger, moet Dice de rendering in de engine voor de consoleversie aanpassen.