Door Jurian Ubachs

Redacteur

E3: Battlefield 3

09-06-2011 • 09:00

169

Multipage-opmaak

Parijs

De wachttijden voor de PlayStation Vita en de Wii U worden niet overtroffen, maar de rij voor één game is op deze E3 vrijwel nergens langer dan voor Battlefield 3. Gapend de diverse trailers aanschouwend op het grote scherm, mogen de toegestroomde aanwezigen rustig een uurtje doden voordat ze een glimp kunnen opvangen van misschien wel dé shooter van deze show. Want één ding lijkt bij voorbaat duidelijk: dit jaar staat Call of Duty in de schaduw van Battlefield, als het gaat om de hoeveelheid aandacht.

Gespeeld op: pc
Verschijnt ook voor: Xbox 360, PlayStation 3

Of dat ook meteen betekent dat Battlefield 3 beter is dan Modern Warfare 3, valt af te wachten, aangezien dat voor een groot deel afhangt van de multiplayer. Daarvan kregen we bij EA wel een voorproefje, in de vorm van een potje knallen tegen bots. We speelden een potje Rush dat zich afspeelde in Parijs. Het interessante aan die map is dat het vechten begint in een ruim, open gebied waar je veel kanten op kunt, maar eindigt in de nauwe gangetjes van een metrostation. Veel variatie dus, zelfs binnen een en hetzelfde potje.

*Kleine vernieuwingen

Voor het begin van dat potje nam DICE even de tijd om ons bij te praten over twee belangrijke vernieuwingen in Battlefield 3. Ten eerste zijn de klassen Assault en Medic samengevoegd. DICE stelt dat de spelers die de meeste behoefte hebben aan ondersteuning van Medics de soldaten in de voorste linie zijn, dus daar moeten de Medics ook zijn om punten te scoren. Ze lopen in feite constant dezelfde routes, naar dezelfde plekken. De soldaten hebben in BF3 zelf een medkit bij zich, en kunnen die rol daardoor zelf vervullen. Wel zo handig!

Een tweede opvallende wijziging ten opzichte van Bad Company 2 is dat de Support gunner zijn zware machinegeweer kan laten rusten op allerlei elementen in de omgeving, wat stabiliteit geeft en het wapen effectiever maakt. Datzelfde geldt voor de mogelijkheid die snipers hebben om hun adem in te houden. Dat zorgt ervoor dat ze heel even net iets scherper kunnen mikken. De tijd die ze daarvoor krijgen is kort, timing is dus essentieel.

Operation Metro

De missie in Parijs draagt de titel Operation Metro. Hij begint op een plein waar je gebruik kunt maken van een APC. Dit voertuig is tot nu toe het enige voertuig dat we hebben kunnen uitproberen in Battlefield 3. DICE benadrukt regelmatig dat voertuigen in Battlefield een belangrijke rol zullen spelen, en dat hebben we ook gezien in de missie die EA toonde tijdens de persconferentie. Daar zagen we hoe een tankdivisie een paar kilometer aflegde op weg naar het missiedoel. Erg indrukwekkend, maar helaas hebben we daar nog niet zelf mee kunnen spelen.

Battlefield 3

Operation Metro is dus meer een klassieke first-person shooter-missie waarbij je voornamelijk te voet te werk gaat. Hoewel deze missie niet zo van het scherm af spat als de tankmissie, vormt actie te voet wel de ruggegraat van elke shooter. Die actie lijkt, voor zover we dat op basis van één potje kunnen concluderen, prima in orde in Battlefield 3. Heel kort door de bocht gezegd, deed Operation Metro ons vooral denken aan een game die Bad Company 2 als basis gebruikt, maar dan met veel mooiere graphics, nog beter geluid en een aantal kleine wijzigingen in de gameplay, zoals beschreven op de vorige pagina.

*Belofte aan pc-gamers

Buiten is het vooral chaos troef. Doordat alle gamers vandaag onbekenden van elkaar zijn, is er weinig coördinatie, dus iedereen gaat zijn gang. Met de spatiebalk wippen we handig over een muurtje heen, terwijl we met 'z' direct 'prone' kunnen gaan liggen: ongeveer wat je verwacht van de controls op een pc. Het is verfrissend om te zien dat EA de moeite neemt om Battlefield 3 op pc's te tonen. Niet alleen ziet de game er zo waarschijnlijk beter uit, EA komt stukje bij beetje ook de belofte na dat Battlefield 3 een pc-shooter gaat worden en geen console-shooter met een pc-port.

Battlefield 3

In de tweede fase van ons potje verplaatst de actie zich naar binnen. De lichte omgeving maakt plaats voor een donkere, en daar komt een andere nieuwe feature goed van pas; de engineer heeft een zaklamp op zijn gun waarmee hij vijanden kan verblinden door op ze te schijnen. Dit helpt de voortgang in de gangen aanzienlijk. Ook aardig is dat Battlefield 3 spelers punten geeft voor het onder druk houden van vijanden, waardoor teamgenoten een stukje kunnen doorlopen. Ervaringspunten krijgen voor 'suppress' maakt dat het aantrekkelijker wordt om geloofwaardig als team te opereren, in plaats van dat iedereen de kills wil maken in de jacht op punten.

*Meer zien!

De missie eindigt na ongeveer een kwartier, als de vijanden in het metrostation zijn uitgemoord en de US Marines de Russische Spetsnaz hebben verslagen. Natuurlijk: de E3 is niet bedoeld voor uitgebreide speelsessies, maar wat zouden we graag eens een van die grotere maps uitproberen die we in filmpjes voorbij hebben zien komen! Niet dat er iets mis is met dit voorproefje van de multiplayer; het ziet er prachtig uit en vooral het geluid, met prachtig galmende knallen in de tunnels, is indrukwekkend. Gameplaytechnisch doet Battlefield 3 ook alles goed, maar het gevoel verschilt niet veel van dat van Bad Company 2. Juist daarom kunnen we niet wachten op de maps en spelmodi die Battlefield 3 net dat beetje meer geven.

Voorlopige Conclusie

De missie die we op de E3 konden spelen, biedt niet de overweldigende actie die we hebben gezien in filmpjes van andere missies. Hoewel het meest spectaculaire deel voorbehouden zal zijn aan de singleplayer, zouden we graag een grotere map met meer voertuigen uitproberen in de multiplayer. Voor nu was dit echter een prima voorproefje waarin we kennis konden maken met enkele nieuwe features, en waarin we de Frostbite 2.0-engine in zijn volle pracht en praal konden aanschouwen. Het moet raar lopen wil Battlefield 3 geen torenhoge cijfers gaan scoren, later dit jaar.

Wil je meer weten over de Frostbite 2.0-engine en wat die allemaal kan, lees dan onze preview van eerder dit jaar nog eens door.

Titel Battlefield 3
Box Battlefield 3
Platform PC, Xbox 360, Playstation 3
Ontwikkelaar DICE
Uitgever Electronic Arts
Releasedatum 25 oktober 2011
Eerste preview Battlefield 3Eerste preview Battlefield 3Eerste preview Battlefield 3Eerste preview Battlefield 3Eerste preview Battlefield 3Eerste preview Battlefield 3Eerste preview Battlefield 3Eerste preview Battlefield 3Battlefield 3Battlefield 3

Lees meer

EA geeft Battlefield 1942 weg
EA geeft Battlefield 1942 weg Nieuws van 6 november 2012
Battlefield 3
Battlefield 3 Video van 28 november 2011

Reacties (169)

169
158
83
11
1
16

Sorteer op:

Weergave:

De DICE devs hebben aangegeven dat als je Bad Company 2 kan draaien, dat je ook BF3 kan draaien.

Officiele specs zijn nog niet vrijgegeven. wanneer dit wel gebeurd, staat t hier:
Battlefield 3 - Deel 2

Release is trouwen niet 25, maar 27 oktober

[Reactie gewijzigd door priemt op 26 juli 2024 19:51]

Er staat windows 95 als os maar het moet wel minimaal windows vista zijn... :+
Het zal eerder zo iets zijn:
Minimum System Requirements
OS: Windows Vista/7
Processor: Core 2 DUO @ 2 GHz
Memory: 2 GB
Hard Drive: 15 GB for Digital Version, 10 GB for Disc Version
Video Memory: 256 MB (NVIDIA GeForce 7800GT/ATI X1900)
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 10
Keyboard and Mouse
DVD Rom Drive

Recommended System Requirements
OS: Windows Vista/7
Processor: Any Quadcore Processor
Memory: 2 GB
Hard Drive: 15 GB for Digital Version, 10 GB for Disc Version
Video Memory: 512 MB (NVIDIA GeForce GTX 260)
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 10
Keyboard and Mouse
DVD Rom Drive
Wootah heeft bijna precies dezelfde requirments gevonden als Ik. Top! :)

Ik vond deze op het internet, onderaan staat de bron.

Minimum System Requirements
Processor: Dual Core
Memory: 2 GB
Hard Drive: 15 GB for Digital Version, 10 GB for Disc Version
Video Memory: 256 MB
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 10
Keyboard and Mouse
DVD Rom Drive

Recommended System Requirements
Processor: Quadcore Processor
Memory: 4 GB
Hard Drive: 15 GB for Digital Version, 10 GB for Disc Version
Video Memory: 512 MB
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 11
Keyboard and Mouse
DVD Rom Drive

Dit zijn niet de officiele systeemeisen. Maar de mensen die deze requirements gemaakt hebben denken dat het ongeveer gaat worden door de nieuwe frosbite 2.0 engine.

Bron: http://enterbf3.com/battlefield-3-minimum-requirements.php

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 26 juli 2024 19:51]

Laten we hopen dat het zo blijft, op dit moment loop ik nog Recommended.. moet alleen niet gekker worden want dan haal ik het niet meer! En aangezien ik een flaptop heb kan ik nou ook niet echt gekker gaan doen :(
Dat is de vooruitgang van de technologie. Hoe beter de hardware wordt, hoe beter / groter / mooier de makers de spellen kunnen maken.

3 jaar geleden dacht Ik dat Ik wel goed zit met een Q6600 (Heb een i7 920), Dat is na 3 jaar nu eigenlijk de avarage-CPU. over 5 jaar word Ik denk ik al uitgelachen met mijn i7 920. En al helemaal om mijn GTX 260 videokaart.

Maar als spellen er mooier, realistischer uit zien. Groter zijn en meer rekenkracht vragen dan moet je steeds betere hardware hebben die verschillende bedrijven nu maken. En daar investeer Ik dan met liefde in. :)
En wat weet je dan? Nog steeds helemaal niets. Je hebt quadcore processors en quadqore processors, je hebt 512mb videokaarten en 512mb videokaarten enz.. you'll get my point. Daarbij komt dat elk systeem zo traag is als het traagste onderdeel in je systeem. Er kunnen zoveel bottlenecks zijn in je systeem. ( Geheugen, OS, HD, verkeerde instellingen bios enz.enz.) Je weet pas of je het soepel kan draaien op het moment dat je de eerste 10 minuten zelf hebt gespeeld
Dat is om eens van het gezeik af te zijn over die system requirements, er is gewoon nog helemaal niks bekend behalve een tweetal twitter berichten en toch komt iedereen met valse systeemeisen aanzetten, voorspellingen die nergens op gebaseerd zijn behalve een twitter berichtje en tientallen vragen van mensen of ze het met X systeem kunnen spelen. Dat ben ik zo zat geworden dat ik gewoon geen zin meer had om gespeculeerde systeemeisen in het topic te zetten. Wacht gewoon tot de Beta uit komt, dan kan iedereen het zelf ervaren en heb je nog tijd zat om een nieuwe pc te kopen.
Dat klinkt logisch.
BFBC2 is in veel opzichten niet zo efficient.
Ik heb hier geen uitgebreide technische analyse voor, maar games van soorgelijke grafische kwaliteit (of beter) draaien bij mij veel soepeler. (c2d @ 3ghz + Radeon HD4890)

CPU gebruik is bijvoorbeeld enorm. (jah, geen commentaar van de sandy bridge mensen hier, daar merk je niks op, maar een core2duo...op het tandsvlees)
Ik weet precies wat je bedoeld, ben van een E6750 @3.6Ghz naar een i5 2500K gaan en waar eerder m'n videokaart maar voor 60-70% belast werd en de cpu dus geheel, wordt de videokaart nu constant voor 97-99% gebruikt. Was duidelijk voorbeeld van cpu bottleneck!
Dit zal denk ik ook wel een beetje een gevolg kunnen zijn van DX11. Deze staat erom bekend beter gebruik te maken van meerdere cores en wellicht door een gebrek daaraan (bij een C2D) ga je daar last van krijgen.

Ik denk dat dit bij BF3 niet anders gaat zijn. Probleem van minimale systeem eisen is dat het wel kan lopen, dat doet BFBC2 immers ook op een C2D, maar dat je dus niet alles uit je pc haalt als je wel een redelijke videokaart hebt.
Ik ben van een goede oude intel Q6600 naar een 2600k sandy bridge gegaan en ik kan het verschil zeker merken :P
Met dezelfde instellingen en dezelfde grafische kaart kreeg ik plotseloos gemiddeld 2x zoveel fps :)
Wat ik nog graag terug zou zien in BF3:

Recon limiet per team. Meeste servers in BC2 hebben dit al, maar het zou eigenlijk op alle servers moeten ... denk dat iedereen zeg wel ergert aan bushwookies en 'snipers'. Een recon verkent, niet dat ze aan de frontlinie vechten maar wel dat ze support geven aan de assault classes, dus NIET aan de andere kant van de map.

Flashbangs, volgens mij is dit al bevestigd, tenminste .. op de EA forums staat ''selectable nades.''

Civilian voertuigen gebruiken (zou ook een goede c4 val kunnen zijn)

Parachute deployen vanaf x meter, het is een beetje flauw om van 2 verdiepingen af te springen met een parachute.

Silencer erop kunnen zetten op elk wapen.

RPG backfire, dus als je achter een staat en er word gevuurd smelt je gezicht eraf.

Volumetrische mist/damp/fog, zoals in Metro 2033. En minder bloom/glare.

Verbeterde chat, met name mogen server messages wel een andere kleur krijgen, want die is hetzelfde als global chat en teamchat. Daarnaast moeten <TEAM> en global ook andere kleuren krijgen, niemand communiceert in BC2. En ik zou graag nog door willen praten na een potje, nu is het vaak zo dat je nog iets van 7 seconden heb om nog snel 'gg' te zeggen of wat dan ook , voordat de map wordt geladen.

[Reactie gewijzigd door ES335 op 26 juli 2024 19:51]

Recon limiet per team. Meeste servers in BC2 hebben dit al, maar het zou eigenlijk op alle servers moeten ... denk dat iedereen zeg wel ergert aan bushwookies en 'snipers'. Een recon verkent, niet dat ze aan de frontlinie vechten maar wel dat ze support geven aan de assault classes, dus NIET aan de andere kant van de map.
Prima, laat Recon maar echt de verkenner worden dan. Dan wil ik wel dat er een extra class toegevoegd wordt: Sniper.

Ik wil vanaf de andere kant van de map met een sniper rifle lui afschieten. Plus dat mijn ego erg gestreeld wordt als van die rambo assaulters weer tegen me schelden nadat ik ze een 3de neusgat gaf toen ze over open veld rushte met hun nadelauncher.
Gespeeld op: pc
Verschijnt ook voor: Xbox 360, PlayStation 3



Zoals het hoort op een tweakers site. Wat valt er te tweaken aan consoles?

Fijn om te weten dat Dice nog weet hoe je een goede shooter moet neerzetten!
Wie zegt dat dit een goede shooter wordt? Ik bedoel, We weten allemaal nog hoe mwf2 geprezen werd "VOOR"het uitkwam
Ik hoop zo erg dat echte CoD fans lekker bij hun spelletje blijven. CoD guys in Battlefied werkt gewoon niet. Die gaan voor de kills en proberen 360 no scope ofzo. Dit wordt een teamgame, niet een lonewolf shooter. Oftewel, cod ventjes moeten weg blijven van deze top game
In BF heb ik ook vaak genoeg mensen gezien die slechts voor personal gain gaan. Quickscopen en dergelijke is helemaal niet mogelijk in de BF series. Of speelt iig veel minder. Echte teamplay kom je toch vooral tegen in clanwars of een server waar je met een aantal vrienden speelt.

Eerlijk gezegd vind ik je post maar een raar verhaal. BF en CoD hebben sowieso weinig met elkaar te maken. Het zijn hartstikke verschillende spellen.

Overigens snap ik ook niet waarom in het artikel al de vraag wordt gesteld of BF3 beter gaat worden dan MW3.

De spellen hebben gewoon een hele andere opzet, sommige aspecten zijn misschien wel hetzelfde maar ik vind niet dat je ze naast elkaar kan leggen en zeggen welk spel beter is.
Quickscopen is iets MW2 in BOP hebben ze die exploid al creupel gemaakt.
360 gedoe zal wel een auto aim exploid zijn.
Vind het ook raar dat je aardige hipfire accuracy houd als je als een adhd al jumpend en zigzag aardig opafstand kan raak schieten.

Bij PC games heb je dat probleem niet aangezien muis al nauwkeurig is.
PS3 mik liever toch zelf.
Maar ook op dat gebied zullen COD en BF toch wel verschillen.
Vond snipen in BF2 toch anders dan MW2 en BOP
Heb BF1942 en BF2 gespeeld. En zonder clan of vrienden groepje speel je ook gewoon casual mee. En zijn het vooral serieue teamplay getrainde clans die het spel domineren.
Leuk voor even long range te snipen. Tot je wat heli experts tegen komt.
Maar Clan play merk je ook in COD games. Team play werkt overal.
Alleen niet iedereen heefd de tijd en verplichtingen om clan te dienen.
Niet mee eens. Ik speel zelf alleen maar COD maar wel vaak in teamverband. Vind het dus ook goed om te zien dat in BF3 je punten kunt krijgen voor support acties.

In COD Domination bv sta ik niet vaak bovenaan qua kills omdat ik vaak een omtrekkende beweging maak om de vijand af te stoppen en de mijn teammembers de kans geef om een vlag te cappen. Sterker nog, mijn K/D in Domination is vaak negatief, maar we winnen wel de meeste potjes omdat we 2 van de 3 vlaggen continue in bezit hebben en goed verdedigd hebben.

De misschien kleine verandering om xp te geven voor support acties vind ik dan ook een erg goede toevoeging en zorgt ervoor dat je in een team ook daadwerkelijk beloond wordt voor teamplay.

Vind het jammer dat in BFBC2 nooit gespeeld heb online. Misschien toch maar eens mee beginnen. Tis alleen altijd lastig als je als complete n00b dan tegen spelers speelt die het spel al jaren online spelen.

Ga BF3 wel kopen. Ziet er gewoon erg mooi uit.
Precies, en zo hoort het ook te zijn. Ik speel eigenlijk ook altijd in het belang van het team. Ik sta bijna nooit bovenaan maar dobber in de middelmoot. Maar mijn acties zorgen er wel voor dat mijn teammembers bovenaan komen te staan omdat ik de tegenstander een bepaalde kant op druk door de boel steeds onder vuur te houden, of mezelf op te offeren. Voor mij is dat ultieme teamplay en krijg ik een +1 gevoel van. Ondanks mijn negatieve score. Als er een kleine beloning aanwezig is voor de assist, doet dat enkel maar teamplay ten goede. In Team Fortress 2 werkt dat ook zo. Je krijgt punten als een onderdeel bent geweest van een kill.

Ik kijk erg uit naar BF3. De game ademt in de filmpjes zo ontzettend veel sfeer en ik hoop snel MP gameplay te zien!
In Team Fortress 2 werkt dat ook zo. Je krijgt punten als een onderdeel bent geweest van een kill.
Waar de hamvraag eigenlijk zou moeten zijn...punten? in een fps?
[...]

Waar de hamvraag eigenlijk zou moeten zijn...punten? in een fps?
Punten als in beloning. Als ik 90% van de damage doe maar iemand anders doet de killing blow dan krijg je nog een troostprijs. Dit zorgt ervoor dat killstealing minder frustrerend wordt. Als je punten geeft voor team acties dan gaan teamspelers hoger in de ranglijst eindigen en elimineer je veel lone wolfs. In TF2 kan je perfect vanboven staan op je server zonder ook maar 1 kill te hebben: Als medic je team healen en constant helpen pushen, verdedigen en punten pakken. Je krijgt een beloning om je op te offeren voor de rest (er zijn maar weinig mensen die graag healen). In TF2 unlock je geen wapens met die punten, maar in games zoals Battlefield wel. Elke actie moet een reactie hebben. Niemand gaat reviven en zijn eigen leven riskeren als hij er niets voor terug krijgt. Niemand wilt ook een bom gaan planten, want de kans is gigantisch dat je stert. Maar ALS je de bom geplant krijgt krijg je wel evenveel punten als iemand die 3 kills heeft gemaakt.
Ja iedereen zo zijn eigen stijl. Maar inderdaad CoD is inderdaad veel meer een LoneWolf game.

Zonder teamwork in Battlefield ben je nergens, zeker niet als we weer maps als Karkand gaan krijgen. Als je daar in je eentje doorbrak kon je niets maken, daar had je toch echt je squad hard voor nodig! Daarnaast ging het erom dat je squadleader in leven moest blijven! Wat dan vanzelf, ook zonder voip etc.. simpelweg online voor teamwork zorgde.

Nu is dit in BC2 ook wel zo, maar ik hoop dat deze elementen weer iets sterker terug gaan komen in BF3, er zijn nou eenmaal niet altijd bekende online waar je elke dag mee wilt spelen :).
En dat is dan ook meteen het grondbeginsel waarom COD zo populair en commercieel goed doet.
Een grote massa gamed voor de fun en om even de real world te ontvluchten en even als een vogeltje vrij te zijn. Online even competatief bezig te zijn.

Dan kom je met geforceerde teamplay en dan wordt je meer verplichtingen. wat meer ruikt aan ondergeschikt zijn aan clan ofzo. In dienst van. De een vind dat tof en de ander verstikkend.

Nou Clanner ben ik al helemaal niet.
Ons thuis "clannetje" knald er vooral wat vrijblijvend op los.
Alleen in Hardcore team deathmatch.
En alleen speel ik free for all.

Cod support lone wolf en teamplay. dmv voldoende online modes.

BF1942 toen in die tijd speelde ik AA 1.xx
AA moet je een squad role invullen. En sniper was zeer fel begeerd waardoor je TK sniper inpik gedrag kreeg. In aa liet ik sniper aan de gevorderen over. Gezien het objective based was. Is teamplay toch wel geforceerd.
BF1942 lekker groot ideaal om wat casual te snipen.
BF2 sterk teamplay forcerende features. En anti camperen.

Nu BOP vind ik te klein voor dedicated sniper play. een g11 met lowpower scope voldoet.
MW2 had je van de echte counter sniper maps waar er contra sniper combat werd gevoerd. Dat mis ik in BOP.

En dan OFP2 RR ideaal om de squad based DMR uit te hangen. Coop ook vet.
Alleen blijft bij ons de meesten bij cod hangen.
En dus met drie-en ofp2rr coop spelen.

Nu ook Sniper ghost warrior singleplayer op PS3 uitgespeeld. Geinig. maar geen hoogvieger.

Tja d'r is markt voor van onrailshooters ( Wii ) tot Milsim games ( PC )
Dus van Resident evil wii tot Arma2 PC.
Van puur infantery squad sub team tot grootschalige milsim warfare.
Kweet niet wat jullie denken (dat weet ik nu wel XD) maar ik kijk gewoon heel erg uit naar battlefield 3 sinds cod steeds hetzelfde blijft (naar mijn mening)

Verder heb ik nog een vraagje: krijg je nog toegang tot de beta van bf3 als je nu bf3 koopt?
Je krijgt bf3 beta toegang door de Tier 1 edition van Medal of Honor te kopen.
Correctie:
ze hebben op E3 aangekondigd dat het een OPEN beta zal zijn.
In september.
Maar waarschijnlijk zullen diegenen dat MOH kochten, een week sneller toegang krijgen ofzo.
Met zowel de tier 1 als de limited editie krijg je toegang tot een beta. ;)
Alleen is niet bekent of dit een gesloten beta is of dat het gewoon een lokkertje voor MoH was en dat de beta toch al voor iedereen zou zijn.

Verder is er voor iedereen die open beta in september.
Weet iemand of die Frostbite 2.0 Engine al gebruikt gaat worden voor een adventure game?
Lijkt me prachtig om een nieuwe soort Outcast te spelen met de prachtige plaatjes die deze engine kan maken :*)
http://en.wikipedia.org/wiki/Frostbite_Engine

Daar staan de games die gebruik maken van de Forstbite engines (1, 1,5 en 2).

[Reactie gewijzigd door arjankol op 26 juli 2024 19:51]

Ik mis eigenlijk FIFA 12 in dat rijtje. Deze was toch ook met Frostbite 2 gemaakt?
Nope, die was (onder andere) gemaakt met de ANT-engine. Deze zorgt voor heel mooie menselijke bewegingen. Omdat FIFA van EA is, net zoals Battlefield, hebben ze de ANT-engine ook gewoon geïntegreerd in de Frostbite engine voor mooie overgangen tussen het pronen en crouchen :)
Ah duidelijk, andersom dus. Thanks voor de uitleg :)
Van Need For Speed wist ik het al. Zou zooo graag zien dat er een game komt met een wat lager tempo om van al dat moois van die engine te kunnen genieten!
Oooh wat een game! Deze gaat er zeker komen op mijn PS3! Jammer dat de multiplayer maps hiervoor kleinschaliger zijn dan de pc versie...
Maar wat een graphics en wat een geluid. Is volgens mij geen enkele game die zo goed geluid kan overbrengen op mensen, wat een impact.
Opvallend, maar misschien daardoor wel heel erg logisch dat ze de assault klasse medkits hebben meegegeven. Best slim, aan het front ga je altijd de pijp uit...
Jammer dat de multiplayer maps hiervoor kleinschaliger zijn dan de pc versie...
Je hebt een PS3 en vervolgens zeur je daar over ? Wat wil je dan met een console/computer uit 2006 ?
De consoles zijn gewoon gedateerd en voldoen hardware matig niet aan de eisen om grote maps fatsoenlijk te kunnen draaien.
Ja de consoles zijn gedateerd en staan hardware matig stil. Maar ik koop niet om de 2 jaar nieuwe hardware. Daar heb ik expres voor gekozen.
Maar ik zeur niet (zeuren is zeiken), ik vind het alleen jammer. Maar speel daar straks B3 niet minder door. Voel je niet gelijk op je teentjes getrapt.
MAG speelt online met 256 man. Is grafisch wel een stuk minder dan B3. Maar de maps van B3 zijn evenredig aangepast qua oppervlakte met het aantal mensen. Dus op de pc zal het online net zo druk voelen als op de PS3.
Ja de consoles zijn gedateerd en staan hardware matig stil. Maar ik koop niet om de 2 jaar nieuwe hardware. Daar heb ik expres voor gekozen.
Dat is op pc's ook niet nodig, en als je wel een game hebt die wat meer bied (eigenlijk alleen maar mmo's of rpg's de laatste jaren) en je hebt niet zoveel op met graphics dan kun je het waarschijnlijk prima op console kwaliteit spelen (alle recente effecten uitzetten, texture kwaliteit flink verlagen, aa uitzetten en een lage res gebruiken, met laag bedoel ik 720p of lager).

Dat is ook meteen het voordeel (of nadeel) van het aandeel wat consoles nu weer hebben in fps games: de ontwikkeling staat al 5 jaar stil en dus is alles wel te spelen op oude harware (op slechte ports zoals gta na)
yep op codbo modes voor 18 man voeld het ook erg druk aan in die kleine mappen.
Speel vnl online op de PS3.
Singleplayer in volle glorie op PC.
En om de 2 jaar upgraden nou nee.
Die GTX285 was niet aan vervanging toe.
Maar speel graag PC games in volle glorie op high res en dat is vrije keuze waar je als PC gamer voor kan gaan.

Ten eerste PC is een erg breed toepasbaar apparaat. Dus niet puur voor gamen maar voor veel taken.
Games zijn vaker meer GPU gebonden.
Dus moderne CPU gaat vaak net zo lang mee als een console.
Een high-end GPU zoals 8800 doet nu nog steeds aardig mee.
Zo ook die 4GB.

Dus het is net als met auto een breed scala aan luxere uitvoeringen maar allemaal doen ze hun taak. this hoeveel luxe je wilt. En daar ben je vrij in.
Heb Farcry2 Nog op 8600GT gespeeld op 1920x1200 op low settings zag het er nog goed uit. iig beter dan BC2 op PS3 mplay Crysis ging net niet maar mijn HD2900xt deed het goed.

En er zijn games die crysis evenaren als zwaar. maar 8800 draaid dat nog goed.
Battlefield hoort ook eigenlijk op de PC thuis...
Ik vond het erg jammer dat bad company 1 alleen voor consoles verscheen, ik had het gevoel alsof ze pc gamers in de steek lieten.

Ook met bad company 2 lieten ze de pc een beetje in de steek, aangezien de engine nou niet bepaald optimaal loopt op de PC.
Nu ze extra dingen uit de kast trekken voor de PC met battlefield 3 kan ik dus alleen maar toejuichen, een van de weinige developers die het belang van de pc game community in ziet :)
Hoezo lieten ze de pc in de steek?
draait bij mij als een zonnetje, de hele tijd rond de >100 fps


Zijn er eigenlijk al systeem eisen bekend?
Ik heb zelf een core i7 2600 en 8gb ram en een gtx570hd dus ik denk wel dat het genoeg is, maar mensen die ik ken vragen zich wel af of ze het kunnen draaien.
Hoezo lieten ze de pc in de steek?
draait bij mij als een zonnetje, de hele tijd rond de >100 fps
Voorbeeld:
pc met een gtx260 en een intel Q6600 die naar een intel 2600k geupgrade is.
Crysis draait lekker op medium graphics op 50fps gemiddeld, ook na de upgrade.
voor bad company 2 ben ik van een luttele 42fps gemiddeld naar 81fps gegaan door enkel de cpu echt te vervangen :/

de minimum eis is een core 2 duo, maar dat ga je gewoon niet redden in bad company 2.
Mijn gpu word trouwens nog steeds maar 40-50% benut dus ja... niet om over naar huis te schrijven dus ;)
Dan is er ergens anders iets mis met je systeem. Ik draaide BC2 met mijn HD4870 en een Q8400 zonder problemen op medium-high zonder al te diep onder de 40fps te zakken. Ik haalde ook op Crysis op high rond de 40-45fps.

Je bent van een LGA755 naar LGA1155 overgegaan, dus ook een nieuw moederbord en RAM geheugen. Voor hetzelfde geld had je te weinig/te traag RAM geheugen of vormde je moederbord ergens een bottleneck.
Dit gaat het spel van 2011 worden, ondanks dat er voor MW3 meer reclame wordt gemaakt en dat CoD altijd behoorlijk wordt gehyped! Ben zelf na MW2 afgehaakt en heb Black ops e.d niet meer gespeeld wegens desintresse en teveel van hetzelfde!

Battlefield blijft voor mij altijd de beste multiplayer shooter! Speel zelf BC2 zowel op PC op zijn hoogst als op de PS3

Aan de ene kant verdient Battlefield (nog) meer aandacht, aan de andere kant is het wel prima zo! Ik hoef niet zonodig tegen mensen te spelen die ontzettend goed zijn in MW en het dan niet kunnen hebben dan ze zwaar zuigen in BF.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 26 juli 2024 19:51]

BF en COD zijn beide een sequel franchise.
BF3 is niks vernieuwend ze maken gebruik van huidige nextgen tech wat PC mee uitgerust kunnen zijn. En volgen de formule sinds BF1942 ook strak.
En verfijnen de gameplay wat meer op balancing neer komt. De theme wat aan passen.
Ze pompen minder snel sequels uit.
Maar COD laat zien dat jaar ratio commercieel haalbaar is en zelfs top sales halen.
Ware het niet dat je dan 2 studios om en om een game moet laten op leveren.

Ik denk dat BF3 overhyped wordt gezien men verwacht dat het een COD killer gaat worden. En dus de druk groter wordt.
En als COD eerder als underdog gezien kan worden.
En als de MW3 een sterke online deel leverd ook top sales gaat halen. Want als het cod volk nu nog niet overgestapd is dan houd het gewoon in dat er markt is voor vehicle loos gameplay.

Dat BF series en COD series gewoon ander publiek bedienen.
En dus de ene zeer groffe steken moet laten vallen dat echte afknapper op leverd voor een massa migratie.
Gezien hun genre routine lijkt mij dat niet snel gebeuren.
Ik denk dat BF3 overhyped wordt gezien men verwacht dat het een COD killer gaat worden. En dus de druk groter wordt.
En als COD eerder als underdog gezien kan worden.
En als de MW3 een sterke online deel leverd ook top sales gaat halen. Want als het cod volk nu nog niet overgestapd is dan houd het gewoon in dat er markt is voor vehicle loos gameplay.
Je hebt zeker een punt. De Battlefield fans zeggen dat BF3 betere graphics zal hebben dan MW3, en daar hebben ze misschien wel gelijk in, en dat het multiplayeren bij Battlefield leuker, rustiger, tactischer en minder frustrerend is. Dat laatste zal misschien kloppen, maar is maar net waar je van houdt. Als jij zoals heel veel mensen het nou eenmaal leuk vindt om ADHD door een map heen te rennen en zoveel mogelijk kills te halen om zelf een goede score te halen, dan is de COD serie veel beter voor je, en dan ga je echt geen BF3 spelen omdat die toevallig betere graphics heeft. De gameplay is dus minstens zo belangrijk.

(En met ADHD door de map heen rennen chargeer ik al, want ook in COD en vergelijkbare shooters loopt niet iedereen met een shotgun of dual-MP5's, en zijn er ook genoeg mensen die andere taktieken uitproberen.)

@ BF3 preview: dat je punten krijgt om tegenstanders tegen te houden zodat teammates verder kunnen is misschien wel een goeie. Naar mijn idee mogen ze dat soort dingen ook in COD wel invoeren, want ook al probeert iedereen verschillende taktieken uit, erg individualistisch zijn ze bijna allemaal, zeker in Team Deathmatch. Overigens vraag ik me wel af wat je allemaal moet doen om echt af te dwingen dat mensen gaan samenwerken. Want ook in MW2 en Black Ops krijg je al punten als je bijvoorbeeld een teammate redt, of iemand killt die net daarvoor een teammate heeft gekillt. Maar om nou te zeggen dat er daardoor echt samenwerking ontstaat; niet bepaald. Het is eerder een leuke extratje dat je behalve voor de kill ook nog punten voor "revenge", "avenge" of "rescue" krijgt. Ik heb nog nooit gemerkt dat mensen daardoor anders/beter zijn gaan spelen.

[Reactie gewijzigd door RagingR2 op 26 juli 2024 19:51]

Inderdaad, de hype die er momenteel omheen zit is precies goed. Anders ga je de 12 jarige gefrustreerde COD lovers aantrekken, die je eigenlijk niet wilt hebben in een game voor échte mannen :)

Bij BC2 wordt ik iedere keer nog overrompeld van het geweldige geluid wat de game heeft. Nu ik lees dat dit nóg beter gaat worden in BF3..ai ai ai..de komende maanden worden de zwaarste 4 maanden van mijn leven vrees ik :P

[Reactie gewijzigd door volkano op 26 juli 2024 19:51]

Toch blijft het jammer dat de commander rol uit BF2 er niet meer is, dat gaf BF2 een tactisch speelelement dat in BC2 erg ontbreekt. Wat dat betreft schuift BF wel een beetje richting MW2 qua gameplay, met als enige onderscheiding de grootte van de maps en de voertuigen. Fingers crossed voor vette choppers en straaljagers btw.
Jets komen er sowieso in als ik het zo las. Maar idd die commander rol moeten ze echt terug geven. Dat geeft je echt het gevoel van teamwork
Daar ben ik het zeker niet mee eens. De commander rol vond ik persoonlijk gezien te veel invloed hebben op de game. Door nu tactisch met je teamspelers aan de gang te gaan (supply/ammo, medic etc.) ben je in mijn ogen meer een team aan het worden, dan een "Lone wolf" uit MW2. Het verschil tussen BF en MW ligt in mijn ogen ook zeker groter. Niet alleen de grootte van de maps en de voertuigen, maar ook zeker het geluid en de graphics zijn 10x beter dan in MW.

Bij MW2 voelde ik altijd de adrenaline van snelheid/actie etc. Bij BC/BF voel ik het teamgevoel en de boost die op je afkomt wanneer er een tank naast je rijdt en vuurt, waardoor je gehoor tijdelijk minder wordt en tegelijkertijd alle elementen in je omgeving afbrokkelen door vijandig vuur. Dit is pas gameplay en teamgevoel creëren :)
Ja idd. Alhoewel de graphics mooi zijn, qua gameplay herken ik BF2 hier niet meer in.
Dit lijkt meer op een kruising van MW2 en GRAW. Allemaal gescripte levels, echt zo jammer!
Hmm, waar komt die vorm van klassen mij toch bekend van voor :X
Oh ja, BF2142!
Goed om te zien dat ze die indeling weer gebruiken, want die werkte gewoon hartstikke goed.
Nu nog maar zien door te komen tot september... :'(
Die support klasse doet me denken aan america army game.
Supress fire had daar ook veel zin. het verknalld de accuracy van supressed opfor.
CEM
BF1942 had de Medic, Engineer, Anti Tank, Sniper en Assault. Deze zijn dus niet bepaald hetzelfde.
Medic en Assault zijn samen gevoegd en een aparte AT klasse bestaat niet meer, een Support klasse was er ook niet in BF1942.

Edit: oeps verkeerd gelezen

[Reactie gewijzigd door Hathor op 26 juli 2024 19:51]

Erm ik heb het over 2142?? ;)
Ik weet dat de twee op elkaar lijken qua naamgeving, maar het is een ander spel.
Misschien dat hij daarom BF2142 schreef...? :/

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.