Het is nu lastig voor te stellen, maar de eerste smartphone met Android verscheen nog geen twee jaar geleden op de Nederlandse markt. De T-Mobile G1 kwam uit op 30 januari 2009 en was naar de huidige standaarden een middelmatig toestel: klein scherm, dik, matige processor en weinig geheugen. Het design viel bovendien bij veel mensen niet in de smaak.
Android werd in 2005 door Google overgenomen en in het najaar van 2007 officieel aangekondigd. Tot die tijd geloofden veel mensen dat Google alleen eigen hardware met eigen software uit zou brengen. Het was dan ook een verrassing toen bleek dat Android een heus platform zou worden.
De stroom hardware kwam - ondanks positieve berichten - maar langzaam op gang. In augustus 2009 waren er nog maar drie Android-toestellen op de Nederlandse markt, alle drie van HTC. Tegen het einde van vorig jaar had ook Samsung twee toestellen uitgebracht, maar Android was in alle opzichten nog steeds een dreumes.
Inmiddels is Android uitgegroeid tot een flinke puber: het is in veel opzichten volwassen, maar het mobiele OS heeft wel veel last van groeipijnen. Die groeipijnen zullen de komende jaren nog wel aanhouden.
Tweakers.net gaat in dit jaaroverzicht in op de ongekende groei van Android in 2010 en de oorzaak van dat succes. Ook werpen we een blik op de toekomst, die rooskleurig lijkt - maar er zullen nog een paar flinke hobbels moeten worden genomen voordat Android écht volwassen is.