Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien
Tip de redactie

Samsung toont P2790HD-monitor met hd-tuner

Door Olaf van Miltenburg, 18 maart 2010 17:4271 reacties

Samsung heeft een vroege blik getoond op de P2790HD, de opvolger van de P2770HD. De 27"-monitor met led-backlight heeft een tv-tuner, biedt plek aan CI+-modules en krijgt waarschijnlijk een Ziggo-certificering.

Het model dat Samsung donderdag openbaarde was nog een demonstratiemodel zonder elektronica. Samsung presenteert het apparaat als een monitor, hoewel het alle eigenschappen heeft van een tv. Duidelijk is al wel dat Samsung bij zijn monitor/tv het design van de nieuwe tv-lijn heeft doorgetrokken, wat onder andere tot uiting komt in de voet, die over vier pootjes beschikt. Het apparaat heeft een 27"-scherm met led-backlights en een resolutie van 1920x1080.

De aansluitingen zijn d-sub, dvi-d, hdmi, scart en component. Op audiogebied zijn s/pdif, analoog en een hoofdtelefoon-aansluiting aanwezig. De P2790HD kan overweg met CI+-modules en Ziggo-certificatie is volgens een woordvoerder 'waarschijnlijk' onderweg.

Het scherm zal een usb-poort krijgen die dankzij Samsungs WiseLink-technologie kan worden gebruikt om direct beelden vanaf een extern opslagmedium te tonen. Ook kan het scherm Picture in Picture en Picture by Picture tonen. De P2790HD zal in mei in Nederland uitkomen, maar de prijs is nog onbekend.

Samsung P2790HD 2 Samsung P2790HD 2

Reacties (71)


Eerste navigatiesoftware voor Nokia N900 komt uit

Door Arnoud Wokke, 18 maart 2010 17:1254 reacties, submitter: Kalua

Sygic heeft als eerste navigatiemaker software uitgebracht voor Maemo, de Linux-distro die draait op Nokia's smartphone N900. Het navigatiepakket van 1,8GB met kaarten kost bijna 60 euro. Nokia maakt zelf geen navigatie voor Maemo.

Het was al langer bekend dat Sygic navigatiesoftware zou uitbrengen voor Maemo 5, maar nu is het programma ook te downloaden. Het programma Mobile Maps heeft kaarten voor Europa, Rusland en het Midden-Oosten aan boord. Nokia heeft standaard Ovi Maps op de N900 gezet, maar dat betreft een oude versie van de kaartensoftware.

Sygic is de eerste aanbieder van navigatiesoftware op Nokia's Linux-platform Maemo 5. Het zal vermoedelijk ook de enige blijven: Nokia heeft aangekondigd dat Maemo 5 wordt samengevoegd met Moblin van Intel. Dit nieuwe OS, bedoeld voor smartphones, laptops en cartech, gaat MeeGo heten. De kans lijkt groot dat een volgende Linux-smartphone van Nokia de software niet kan draaien, omdat de chip waarschijnlijk een Intel is: Intel heeft voor smartphones de Moorestown-processor in zijn assortiment. LG maakte al een eerste toestel met deze processor, de GW990.

Nokia N900 met Sygic

Reacties (54)


Samsung brengt 6"-reader volgende maand in Nederland uit

Door Olaf van Miltenburg, 18 maart 2010 16:4266 reacties

Samsung brengt volgende maand zijn eerste e-reader in Nederland uit. De E6 is een slider met een 6"-touchscreen, die alleen kan worden bediend met een stylus. Het Koreaanse bedrijf is in onderhandeling met meerdere partijen voor een contentdeal.

Het touchscreen, met een resolutie van 800x600, reageert alleen op de emr-stylus en niet op vingeraanrakingen. Volgens Samsung kan met de stylus accuraat worden geschreven en getekend. Het apparaat heeft 2GB opslagruimte en maakt verbinding met de buitenwereld via 802.11b/g-wifi en bluetooth 2.0.

De E6 ondersteunt de weergave van ebooks in de formaten epub, txt, bmp, jpg en pdf/a, een uitgeklede variant van pdf. Het apparaat heeft ingebouwde speakers en een mini-jack-uitgang, zodat de de gebruiker naar mp3's of boeken kan luisteren. Dit laatste is mogelijk door de text-to-speech-functie, maar voorlopig alleen voor Engelstalige tekst.

Samsung heeft een overeenkomst met Google gesloten voor content en in de VS is Barnes & Noble gestrikt. In Nederland is het bedrijf met meerdere partijen gesprekken aan het voeren om als leverancier van ebooks te dienen. Bol.com is door zijn exclusiviteitsdeal met Sony niet in de race. Wel voert Samsung ook gesprekken met verschillende uitgeverijen van kranten en ook in België onderhandelt de fabrikant met marktpartijen.

De e-reader komt in april op de Nederlandse markt en gaat volgens Samsung 330 euro kosten. Er komt ook een eenvoudigere variant zonder touchscreen en stylus, maar met een qwerty-toetsenbord. Hoeveel dit model gaat kosten is nog niet bekend. Ook de E101, een 10"-versie van de E6, komt naar Nederland, maar dit gebeurt pas later dit jaar.

Update: Bol.com laat weten dat er geen exclusiviteitsdeal met Sony is.

Samsung E101 en E6 e-readers

Reacties (66)


Video: F1 2010 - Dev Diary

Door Jurian Ubachs, 18 maart 2010 16:392 reacties

Uitgever Codemasters heeft de eerste video van racegame F1 2010 vrijgegeven. In de video vertellen diverse ontwikkelaars over de eerste officiële Formule 1-game in jaren. F1 2010 verschijnt in september voor de Xbox 360, de PlayStation 3 en de pc.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (2)


Opnieuw malware ontdekt op HTC Magic

Door Arnoud Wokke, 18 maart 2010 16:1359 reacties

Er is opnieuw malware ontdekt op een microsd-kaart die Vodafone heeft geleverd bij het Android-toestel Magic. Volgens het Spaanse pc-beveilingsbedrijf Panda Research gaat het hier niet om een incident, maar is het probleem groter.

HTC Magic met Mariposa-wormTweemaal kochten medewerkers van pc-beveiligingsbedrijven het Android-toestel Magic rechtstreeks op de site van de Spaanse tak van Vodafone. In beide gevallen bleek dat op dezelfde locaties op de microsd-kaart dezelfde malware was geïnstalleerd, beweert Pedro Bustamente van Panda Research, die ook over het eerste geval berichtte.

Vodafone reageerde op het eerste geval met de claim dat het om een geïsoleerd geval ging, maar nu blijkt dat dat niet zo is, zegt Bustamente. De beveiligingsexpert raadt iedereen die in Europa de afgelopen weken een Magic heeft gekocht aan om de microsd-kaart goed te controleren en erop te letten dat autorun is uitgeschakeld als het toestel voor het eerst met een Windows-pc wordt verbonden.

De worm op de microsd-kaarten is een variant van de Mariposa-worm voor Windows-pc's, die wordt verspreid om botnets aan te leggen. De Mariposa-worm staat in een verborgen map op de microsd-kaart, maar wordt wel gedetecteerd door virusscanners zodra het toestel aan de pc wordt gekoppeld.

Reacties (59)


Referentie-exemplaar GTX 480 duikt op in Nvidia-slide

Door Marc Rademaker, 18 maart 2010 15:44175 reacties

Op de Turkse website DonanimHaber.com is een powerpoint-slide opgedoken, met daarop Nvidia's referentie-exemplaar van de GTX 480. De gpu zou de snelste ter wereld zijn. Tevens maakt de slide melding van een tdp die onder de 300W ligt.

De slide claimt dat de GTX 480 de snelste gpu ter wereld aan boord heeft. De gpu zou een tdp krijgen van minder dan 300W. Anonieme bronnen noemen tegenover Tweakers.net een tdp van 295W. De videokaart moet dan ook worden voorzien van een zespins- en een achtpins-pci-e-connector. De kaart is al met al 26,67cm lang en neemt inclusief koeler twee uitbreidingsslots in beslag.

De foto van de videokaart toont verder een koeler met veel ventilatiegaten, opdat niets een goede airflow in de weg staat. Vier heatpipes van elk 8mm dik moeten de warmte van de gpu naar de vele aluminium vinnen verplaatsen. Als laatste zijn er nog twee dvi-poorten en een mini-hdmi-poort te zien, waarmee maximaal twee beeldschermen kunnen worden aangesloten.

Prijzen zijn nog niet officieel bekendgemaakt, maar anonieme bronnen zetten de GTX 470 en de GTX 480 op respectievelijk 349 en 499 dollar. Het aantal Cuda-cores bij de GTX 480-gpu zou 512 bedragen, maar er gaan ook geruchten over de aanwezigheid van slechts 480 Cuda-cores. De hoeveelheid geheugen, 1536MB, was al bekend, evenals de 384bit-geheugenbus waarmee het geheugen in contact staat.

Nvidia GTX 480

Reacties (175)


Critici kraken rapport over economische gevolgen piraterij

Door Dimitri Reijerman, 18 maart 2010 15:26350 reacties

Een door de entertainmentindustrie onderschreven rapport stelt dat als gevolg van piraterij de komende vijf jaar 1,2 miljoen banen in de EU zullen verdwijnen, terwijl de schade tot 240 miljard euro oploopt. Diverse critici kraken het rapport.

Het onderzoeksrapport, getiteld 'Building a Digital Economy: The Importance of Saving Jobs in the EU's Creative Industries', is opgesteld door Tera Consultants. Het rapport wil antwoord geven op de vraag welke gevolgen online piraterij in de EU zou hebben als de huidige wetten en regels niet worden aangepast. De opstellers concluderen dat in 2015 meer dan 1,2 miljoen banen in de creatieve industrie verloren zouden gaan en dat de economische schade door verloren inkomsten kan oplopen tot 240 miljard euro. Volgens het rapport krijgt de entertainmentindustrie nu ook al rake klappen en zijn ingrijpende wijzigingen in de Europese regelgeving nodig om de piraterij aan te pakken. Diverse organisaties uit de entertainmentindustrie onderschrijven deze conclusies.

De onderzoekers komen in het rapport met een aantal opmerkelijke aannames. Zo wordt gesteld dat de groei van het internetverkeer - geschat op jaarlijks 24 procent - direct leidt tot een verwachte stijging van de werkloosheid als gevolg van piraterij. Daarbij wordt er bijvoorbeeld geen rekening mee gehouden dat juist steeds meer consumenten streaming video gaan bekijken. Evenmin is ingecalculeerd dat consumenten hun 'uitgespaarde' geld elders zullen besteden, met banengroei in andere sectoren als gevolg.

Diverse europarlementariërs onderschrijven de conclusies van het rapport en dringen aan op strengere Europese regelgeving. Zo stelt de VVD'er Toine Manders in een persbericht dat Europese consumenten onderwezen moeten worden dat het auteursrecht niet mag worden geschonden. Er klinken echter ook kritische geluiden. De Britse piratenpartij stelt bijvoorbeeld diverse vraagtekens bij de gebruikte onderzoeksmethodiek en de genoemde cijfers. "Alleen al het geclaimde verlies van 1200 pond - circa 1340 euro - per huishouden in Groot Brittannië als gevolg van piraterij is duidelijk onzin. Ik ken niemand die dankzij internetpiraterij 1200 pond in zijn zakken heeft gehouden", aldus partijvoorzitter Andrew Robinson. Uit de Britse burgerrechtenbeweging Open Rights Group klinken soortgelijke geluiden.

Reacties (350)

Lees meer


'Blackberry-telefoon met slider wordt volgende maand uitgebracht'

Door RoD , 18 maart 2010 14:5939 reacties

RIM gaat vermoedelijk volgende maand een Blackberry-telefoon met een slidertoetsenbord lanceren. Waarschijnlijk gaat het om het toestel dat bekend staat onder de codenaam Talladega. Het zou de eerste Blackberry met slider zijn.

De ceo van Woojeon & Handan, een bedrijf dat onderdelen levert aan RIM, heeft een Koreaanse nieuwssite verteld dat de Blackberry-telefoon binnenkort wordt aangekondigd, zo meldt Engadget. Volgens de onderdelenleverancier staat de slidertelefoon bekend onder de naam T. Eerder doken er al foto's van een Blackberry-toestel met slidertoetsenbord op: deze telefoon zou bekend staan onder de codenaam Talladega. Als beide geruchten kloppen, zijn de T en de Talladega waarschijnlijk hetzelfde toestel. Naast een release in de Verenigde Staten zou ook een introductie in Europa op de planning staan.

Het slider-toetsenbord is net als bij andere Blackberry-telefoons geörienteerd in portrait mode: het qwerty-keyboard bevindt zich onder het scherm. De specificaties zijn nog grotendeels onbekend. Er werd gespeculeerd dat Blackberry-OS versie 6.0 op de telefoon was geïnstalleerd. RIM heeft deze versie nog niet uitgebracht, waardoor een release met 6.0 niet erg waarschijnlijk is.

Blackberry slider phone Blackberry slider phone Blackberry Slider Blackberry Slider

Reacties (39)


Google brengt migratietool in de strijd tegen Microsoft Exchange

Door Dimitri Reijerman, 18 maart 2010 14:1579 reacties

Google heeft een nieuwe tool vrijgegeven voor gebruikers die willen migreren van Microsoft Exchange-servers naar Google Apps. De servertool moet de overstap naar de clouddiensten van de zoekgigant vergemakkelijken.

De Google Apps Migration for Exchange-tool kan worden geïnstalleerd op Microsoft Exchange 2003 en 2007 in zowel standalone- als hosted Exchange-omgevingen, zo meldt de Google Enterprise Blog. De tool moet het eenvoudiger maken om e-mailaccounts, kalenders en contactinformatie te migreren naar de clouddiensten van Google. Volgens Google zijn er in het migratietraject 'slechts vier' stappen nodig en kan de overstap ook worden verdeeld over verschillende fases, iets wat handig kan zijn bij grote hoeveelheden data. Tijdens het migratieproces zouden werknemers Exchange kunnen blijven gebruiken.

Met de migratietool probeert Google twijfelende bedrijven die nu nog Exchange-servers draaien, over te halen om zijn webapplicaties te gaan gebruiken. Sinds het de bètalabels van Google Apps heeft verwijderd, is Google bezig om zijn clouddiensten steeds meer als serieus Exchange-alternatief te positioneren. Eerder deze maand opende de zoekgigant al de deuren van de Apps Marketplace, een webwinkel waarin derde partijen zakelijke applicaties kunnen aanbieden.

Reacties (79)


Project wil van Wikipedia grootste site met open videoformaat maken

Door Dimitri Reijerman, 18 maart 2010 13:4853 reacties

De Open Video Alliance is een campagne gestart om door middel van voorlichting en het aangaan van samenwerkingsverbanden meer videomateriaal op Wikipedia te krijgen. Wikipedia hanteert het licentievrije Ogg Theora-formaat voor video's.

Videoonwikipedia logoHet ijsbeer-lemma is een voorbeeld van een met video verrijkt item, waarvan er op dit moment nog relatief weinig in de talloze lemma's van Wikipedia zijn te vinden. De Open Video Alliance wil daar samen met de ontwikkelgemeenschap van het Miro-project iets aan gaan doen. Zo wordt via de website een stappenplan gepresenteerd om video's op de website te krijgen en wordt verwezen naar projectgroepen rondom bepaalde thema's. De projectleiders hopen dat een snelle opmars van video op Wikipedia het gebruik van het opensource-videoformaat Ogg Theora op het web in een stroomversnelling brengt.

Omdat Wikipedia alleen video's in het licentievrije Ogg Theora-formaat accepteert, heeft Miro een eenvoudige en gratis te gebruiken conversietool vrijgegeven voor Windows en OS X. Wikipedia hanteert bestanden tot maximaal 100MB en op al het goedgekeurde materiaal is een Creative Commons-licentie van toepassing. Verder wijst de Open Video Alliance gebruikers die nog geen recente versie van Firefox of Chrome hebben erop dat video's in Ogg Theora-formaat op Wikipedia alleen via een Java-venster zijn te bekijken.

Reacties (53)


Ex-werknemer saboteert op afstand meer dan honderd auto's

Door Dimitri Reijerman, 18 maart 2010 13:16106 reacties

Een oud-garagemedewerker is gearresteerd nadat hij op afstand honderden auto's onklaar had gemaakt of had laten claxonneren. Hij gebruikte een systeem waarmee autobezitters worden 'geattendeerd' op het afbetalen van hun lening.

De high tech crime unit van de politie van Austin maakte woensdag de arrestatie bekend van een twintigjarige man die onlangs was ontslagen bij zijn werkgever, een Texaanse autodealer. Hij zou uit wraak meer dan honderd auto's in de omgeving van Austin onklaar hebben gemaakt door clandestien in te loggen op de website van het zogeheten Webtech Plus-systeem, zo schrijft Wired. Dit systeem wordt in de VS door sommige autobedrijven gebruikt als alternatief voor het fysiek in beslag nemen van auto's die door klanten op afbetaling zijn gekocht. Daarbij wordt in de auto een black box geplaatst die het mogelijk maakt om het starten op afstand te blokkeren. Ook kan de claxon ermee worden bediend om zo de klant te 'attenderen' op een naderende betalingsdeadline. Voor het signaal wordt het semafoonnetwerk gebruikt.

Volgens de politie kreeg de verdachte toegang tot het Webtech Plus-systeem met het wachtwoord van een oud-collega. Daarna zou hij met behulp van de database een lijst van meer dan 1100 klanten van de autodealer hebben gemaakt. Vervolgens begon de man op alfabetische volgorde de gebruikersaccounts aan te passen, waardoor de auto's van honderden mensen niet meer wilden starten. Ook gingen volgens sommige autobezitters midden in de nacht claxons af, waardoor de autobezitters genoodzaakt waren de accu te ontkoppelen.

De autodealer werd vijf dagen lang bestookt met telefoontjes van boze klanten en kwam er al vrij snel achter dat er sprake was van sabotage. De firma schakelde de politie in en veranderde alle wachtwoorden van het Webtech Plus-systeem. De verdachte liep uiteindelijk tegen de lamp doordat zijn ip-adres in de logs van het Webtech Plus-systeem was gevonden.

Critici stellen dat deze actie de kwetsbaarheid van systemen als Webtech Plus aantoont. Bovendien zou het mensen die een lening voor hun auto zijn aangegaan stigmatiseren en zou een auto bij noodgevallen onbruikbaar kunnen raken. Voorstanders stellen echter dat het systeem juist leningverstrekkers de mogelijkheid geeft om krediet te verstrekken aan mensen die dat anders niet zouden krijgen.

Reacties (106)


Nieuwe firmware EOS 5D Mark II veroorzaakt geluidsproblemen

Door Pieter Molenaar, 18 maart 2010 12:4347 reacties

Er is een foutje geslopen in firmwareversie 2.0.3 voor de Canon EOS 5D Mark II, met gevolgen voor het opnemen van geluid in de custom-modes. Canon heeft de nieuwe firmware voorlopig van zijn site gehaald en werkt aan een fix.

Het probleem is dat als in de C1/C2/C3-modusstanden in het menu de camera-instelling 'Sound Recording: Manual' wordt gekozen en de EOS 5D Mark II vervolgens wordt uitgezet, de camera na het aanzetten geen audio meer opneemt. De geluidsmeters in het menu blijven echter wel uitslaan.

Canon heeft vanwege deze geluidsproblemen besloten de 2.0.3-firmware voorlopig offline te halen en werkt aan nieuwe firmware waarin de bug moet zijn verholpen. Het bedrijf raadt gebruikers die de nieuwe firmware al hebben geïnstalleerd, aan om de geluidsinstellingen op 'Auto' te zetten voor het opnemen van geluid bij video.

Een aantal gebruikers zegt een workaround voor het probleem te hebben gevonden door eerst de geluidsniveaus in de M-, Av- of Tv-stand te regelen en daarna de gewenste custom-modus te selecteren. In een posting op Cinema5D wordt echter geclaimd dat de workaround geen effect heeft.

De 2.0.3-firmware voegde aan de EOS 5D Mark II nieuwe framerates voor video toe. Zo zijn onder meer 23.976fps, tevens bekend als 24fps, dat ook voor bioscoopfilms wordt gebruikt, en een 25fps-optie toegevoegd. Ook werd de bestaande 30fps-framerate gewijzigd in 29,97fps. Op audiogebied voegde de firmwareupdate de mogelijkheid toe om het geluidsniveau handmatig in te stellen en werd de sampling-frequentie verhoogd van 44,1KHz naar 48KHz.

Reacties (47)


Skate 3 verschijnt op 12 mei

Door Bart de Water, 18 maart 2010 12:1720 reacties

Uitgever Electronic Arts heeft aangekondigd dat het derde deel van Skate op 12 mei in de winkels zal liggen. De lancering van het spel is door EA in de Benelux een dag vervroegd, omdat het op donderdag 13 mei Hemelvaartsdag is.

Naast het bekendmaken van de releasedatum heeft Electronic Arts ook laten weten dat er 29 skateboarders in de game aanwezig zullen zijn. Spelers kunnen een team van skateboarders samenstellen en strijden tegen andere teams in verschillende gamevarianten die zowel online als offline te spelen zijn. Ook zal het in Skate 3 mogelijk zijn om eigen skateparken te bouwen, wat overigens al langer mogelijk is in de concurrerende skateboardgames van Tony Hawk.

Skate 3 speelt zich af in Port Carverton, een fictieve stad die het skateboarden omarmd heeft. Het vorige deel speelde zich af in New San Vanelona, waar skateboarders absoluut niet welkom waren en gamers achtervolgd werden door beveiligingsmensen. In deel drie is het wel mogelijk om de moeilijkheidsgraad in te stellen, waarbij in de moeilijkste stand een flinke uitdaging mag worden verwacht. De nieuwe 'Skate.School'-tutorial geeft tekst en uitleg over de werking van het spel. Skate 3 verschijnt op 12 mei voor de Xbox 360 en de PlayStation 3.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (20)


'HTC Supersonic wordt volgende week aangekondigd'

Door RoD , 18 maart 2010 11:5463 reacties

Het Amerikaanse Sprint kondigt volgende week zijn eerste wimax-toestel aan, zo meldt de Wall Street Journal. De provider zou de HTC Supersonic presenteren: een Android-smartphone met een 1GHz-processor en een 4,3"-scherm.

De Supersonic beschikt over een 1GHz-Snapdragon-processor en een amoled-scherm met een diagonaal van 4,3". De smartphone draait op versie 2.1 van het Android-besturingssysteem. Er doken eerder al foto's op die tonen hoe de Android-telefoon er vermoedelijk uitziet; deze doen denken aan de HD2, die eveneens over een 4,3"-scherm beschikt. De HD2 is echter uitgerust met Windows Mobile.

De HTC Supersonic is een van de weinige toestellen die over 4g-functionaliteit beschikken. Eerder bracht de Taiwanese telefoonfabrikant in Rusland al een wimax-telefoon uit, maar daarbuiten is de Supersonic de eerste telefoon die het wimax-netwerk kan gebruiken. Verder zijn het voornamelijk laptops die 4g gebruiken.

De Supersonic lijkt voor de Amerikaanse markt bedoeld en provider Sprint gaat het bestaan van het toestel waarschijnlijk volgende week wereldkundig maken, zo meldt de Wall Street Journal. Sprint laat het opzetten van het wimax-netwerk over aan Clearwire, een telecombedrijf waarvan het 56 procent van de aandelen bezit. Andere Amerikaanse providers, zoals Verizon Wireless en AT&T, kiezen voor de lte-techniek. In Nederland kiezen de meeste providers eveneens voor lte. Omdat de Supersonic met dezelfde gsm- en umts-netwerken als Europese providers werkt, is een Nederlandse release niet uitgesloten.

HTC Supersonic HTC Supersonic HTC Supersonic

Reacties (63)


Kloksnelheden van AMD Phenom II-hexacores lekken uit

Door Erik Kloppenburg, 18 maart 2010 11:3079 reacties

De kloksnelheden van AMD's zeskoppige Thuban-processors zijn bekend. De cijfers doken op in bios-updates en documentatie van moederbordfabrikant Gigabyte. Er zullen in elk geval 2,6GHz- en 2,8GHz-varianten verschijnen.

De core clock speeds van de nieuwe hexacores waren tot nu toe onbekend, maar via documentatie van Gigabyte zijn ze inmiddels uitgelekt. De 1035T zal volgens een cpu support list op 2,6GHz lopen en de 1055T op 2,8GHz. Daarmee is het logisch om aan te nemen dat de 1075T een kloksnelheid van 3,0GHz krijgt. In hoeverre de verwachte turbofunctie de kloksnelheden nog verhoogt, is onbekend.

Het was al bekend dat er vier Thuban-hexacores beschikbaar zouden komen. De op 45nm geproduceerde 1035T, 1055T en 1075T beschikken alle drie over 512kB L2-cache per core en een gedeelde L3-cache van 6MB. De 1035T zou over een tdp van 95W beschikken, terwijl de 1075T een tdp van 125W krijgt. Van de 1055T verschijnen twee versies, een 95W-variant en een exemplaar met een tdp van 125W.

De prijzen van de Thuban-processors zijn nog niet bekend gemaakt, maar zullen vermoedelijk lager liggen dan die van Intels i7-980X-hexacore. De prestaties zullen ook iets minder zijn: de Thubans zullen waarschijnlijk de strijd met de Core i7-quadcores moeten aangaan. De release van AMD's hexacores wordt aan het eind van april verwacht. Mogelijk zal AMD, zoals het wel vaker doet, later nog een snellere variant met een tdp van 140W uitbrengen.

cpu support list - Thuban clocks

Reacties (79)


UPC ziet flinke stijging video on demand-streams

Door Pieter Molenaar, 18 maart 2010 11:1660 reacties

UPC zag in 2009 het gebruik van zijn on demand-videodienst flink stijgen. In totaal werden 47,5 miljoen programma's aangevraagd, een stijging van ongeveer veertig procent. De kabelaar spreekt van een definitieve doorbraak van zijn vod-dienst.

UPC logoNiet alleen het totale aantal via UPC On Demand opgevraagde programma's nam in 2009 toe, ook het aantal klanten dat van de dienst gebruikmaakte, is met veertig procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. UPC Nederland had in 2009 751.400 digitale tv-klanten, maar het is niet bekend welk deel hiervan gebruikmaakt van de vod-dienst. In de tweede helft van 2008 was dat nog vijftig procent.

Uitzending Gemist van de publieke omroepen was in 2009 de meest gebruikte dienst bij UPC On Demand, die in 2009 zijn tweede kalenderjaar beleefde. Huishoudens met UPC Digitale TV vroegen volgens UPC gemiddeld meer programma's van Uitzending Gemist aan dan bezoekers van uitzendinggemist.nl. UPC ziet hierin een duidelijk signaal dat de televisie nog steeds het middelpunt van de huiskamer is, ondanks de opkomst van tv-diensten op internet zoals YouTube. "Het lijkt er zelfs op dat de televisie aan haar tweede jeugd is begonnen", aldus Ivo Lochtman, directeur Content bij UPC Nederland.

De populairste film in 2009 bij de on demand-dienst was Oorlogswinter, terwijl de best scorende Engelstalige tv-serie Sex and the City was. Bassie en Adriaan was de best bekeken Nederlandse tv-serie. Gemiddeld bedroeg het aantal beschikbare programma-uren 2330 per maand, inclusief 500 uur Uitzending Gemist en RTL Gemist.

Reacties (60)


Codemasters onthult details carrièremodus F1 2010

Door Jurian Ubachs, 18 maart 2010 10:4458 reacties

Uitgever Codemasters heeft details vrijgegeven van de belangrijkste spelmodus in de racegame F1 2010. Op een persevenement maakte het bedrijf bekend hoe de carrièremodus van het spel, dat later dit jaar verschijnt, in elkaar zit.

F1 2010De carrièremodus in F1 2010 laat de speler logischerwijs onderaan de ladder beginnen in de Formule 1, om zo langzaam de betere teams te bereiken. Deze ontwikkeling zal in het spel echter ook buiten het racen zelf om te merken zijn. Spelers krijgen aanvankelijk weinig aandacht in de paddock, maar naarmate hun status verbetert, ontstaat er ook ook meer media-aandacht. Mocht de speler na een race in de top drie finishen, dan volgt ook de persconferentie, zoals die op televisie na een Grand Prix te zien zou zijn, meldt Eurogamer.

Daarbij komt dat de speler invloed heeft op de doorontwikkeling van de auto. Door goede prestaties en testwerk kan de speler zelf bijdragen aan de verbeteringen die zijn team aan de auto doorvoert. Bovendien leiden goede prestaties in een seizoen ertoe dat in de wintermaanden meer progressie kan worden geboekt. Zodoende hoeft een carrière niet per definitie uit verschillende teams opgebouwd te zijn, maar kan een speler er ook voor kiezen zijn team te laten groeien, om zo de top te bereiken.

Het racen zelf wordt volgens Codemasters uitdagend, maar niet zo moeilijk dat alleen experts het spel kunnen spelen. Wel kunnen die experts zich voorbereiden op het in de gaten houden van de bandenslijtage en het bijstellen van de vleugels en de prestaties van de motor. Ook zal het belangrijk zijn om langs de juiste lijnen te rijden, omdat de racelijn het meeste grip biedt. Daarnaast kunnen de weersomstandighheden veranderen, waarbij de banden op een opdrogende baan vanzelf een smalle strook met meer grip creëren. F1 2010 verschijnt in september voor de Xbox 360, de PlayStation 3 en de pc.

Reacties (58)


Video: EA Sports MMA

Door Jan Laros, 18 maart 2010 10:271 reactie

EA heeft een nieuwe video van EA Sports MMA vrijgegeven. De vechtsportgame moet tegen het eind van 2010 verschijnen. In het filmpje zijn voornamelijk in-game-beelden te zien. EA Sports MMA komt uit op de PlayStation 3 en de Xbox 360.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (1)


'Google, Intel en Sony werken aan Android-settopboxen en -tv's'

Door Dimitri Reijerman, 18 maart 2010 10:1267 reacties

Google en Intel willen samen met Sony een platform ontwikkelen onder de naam Google TV. De bedrijven willen nieuwe televisies en settopboxen bouwen op basis van een variant van Android. Ook Logitech zou zijn benaderd.

Samen met Intel en Sony zou Google het web naar de huiskamer willen brengen, waarbij Intel en Sony de hardware voor hun rekening zouden nemen. Dat schrijft The New York Times, die zich baseert op anonieme bronnen. De bedrijven, die al enkele maanden met de plannen in de weer zouden zijn, zouden ook Logitech hebben benaderd. Logitech maakt randapparatuur als afstandsbedieningen en draadloze toetsenborden.

Ook zouden de drie bedrijven actief zoeken naar ontwikkelaars met Android-ervaring. Google zou binnen enkele maanden een opensource-ontwikkelkit op basis van Android beschikbaar willen maken. Daarbij zou Google hopen op dezelfde 'creatieve ontwikkelwoede' die heeft geleid tot de snelle groei van het huidige Android-platform.

Eerder deze maand werd al bekend dat Google experimenteert met settopboxen. Het zou onder meer aan een zoekdienst voor de Amerikaanse satellietaanbieder Dish Network werken. Het Google TV-platform zou onder andere op settopboxen met Atom-processors kunnen draaien, maar het moet ook mogelijk worden dat Google TV in toekomstige televisies van Sony wordt ingebouwd. De software zou leunen op een aangepaste versie van de Chrome-browser, die op zijn beurt weer op het Android-besturingssysteem draait. Naast het tonen van webpagina's zouden ook kleine applicaties geïnstalleerd kunnen worden.

Volgens analisten aast Google met zijn nieuwe platform op nieuwe mogelijkheden voor het tonen van advertenties, maar zal het met een uiterst competitieve markt te maken krijgen. Bovendien zou de keuze voor de hardware van Intel, dat nieuwe afzetmogelijkheden voor zijn Atom-processor zoekt, de hardware relatief duur kunnen maken in vergelijking met bestaande settopboxen. Sony zou de hoop hebben dat het een open internetplatform kan gaan aanbieden, terwijl de concurrentie in veel gevallen propriëtaire oplossingen voor internet op de televisie ontwikkelt.

Reacties (67)


HTC ontkent aantijgingen patentaanklacht Apple

Door Arnoud Wokke, 18 maart 2010 09:59168 reacties

HTC ontkent twintig patenten van Apple te hebben geschonden. Dat heeft de Taiwanese fabrikant laten weten. Deze ontkenning is de tweede stap in een juridisch gevecht dat jaren kan duren en uiteindelijk tot een rechtszaak kan leiden.

HTCDe Taiwanese fabrikant gaat niet inhoudelijk in op de zaak, maar houdt het bij een officiële ontkenning en de mededeling dat hij zich tegen de aanklacht zal verdedigen. Deze ontkenning is een reactie op de aanklacht die Apple enkele weken geleden indiende tegen de smartphonefabrikant. Apple beweert dat HTC in zijn producten twintig Apple-patenten schendt.

Nu HTC officieel heeft ontkend, kunnen advocaten van beide partijen met de zaak verder gaan. Hoewel een aanklacht geregeld leidt tot een rechtszaak, worden patentruzies vaak geschikt voordat de zaak bij de rechter komt. Dit komt erop neer dat HTC een geldsom neerlegt voor licenties op de patenten of er komt een 'cross licensing'-systeem, waarbij HTC en Apple afspreken dat ze licenties op elkaars patenten krijgen. Microsoft en Apple hebben veel van dit soort 'cross licensing'-afspraken. Dit is waarschijnlijk de reden dat Apple zijn pijlen vooral richt op de Android-toestellen van HTC, zoals de T-Mobile G1, HTC Hero en Google Nexus One.

De patenten die HTC zou schenden, hebben betrekking op de interface, de architectuur en de hardware van de iPhone. Onder andere bij het lockscreen en de notificaties zou HTC technologie van Apple gebruiken. Notificaties zijn een belangrijk onderdeel van het Android-OS, zodat Google de aanklacht tegen HTC mogelijk als een bedreiging voor de ontwikkeling van Android ziet. De oudste van de twintig betwiste Apple-patenten dateren van het midden van de jaren negentig van de vorige eeuw; de nieuwste van begin 2010.

Het is onduidelijk waarom Apple HTC probeert aan te pakken en niet Google: de meeste van de patenten hebben betrekking op het Android-besturingssysteem dat op de HTC-smartphones draait. Een reden kan zijn dat HTC minder kapitaalkrachtig is en minder patenten bezit, waardoor Apple de zaak gemakkelijker zou kunnen winnen.

Mocht het tot een rechtszaak komen en Apple wint die, dan mag HTC zijn smartphones niet meer verkopen in de Verenigde Staten. Voor de Europese markt zou zo'n uitspraak geen directe gevolgen hebben.

Reacties (168)


'Gears of War 3 verschijnt in april 2011'

Door Joost Schellevis, 18 maart 2010 08:1448 reacties

Gears of War 3 komt in april 2011 uit, zo meldt een anonieme bron van gamesblad Edge. Uitgever Microsoft zou het spel niet dit jaar al willen uitbrengen om de releases van Project Natal en Halo: Reach niet in de wielen te rijden.

De opvolger van Gears of War 2 is nog niet officieel aangekondigd, maar volgens Edge werkt ontwikkelaar Epic Games momenteel aan de nieuwe shooter. Het spel zou voortborduren op het verhaal van de eerste twee games. Volgens Edge komt er volgende maand een eerste trailer van het spel uit, en wordt de officiële launchdatum in juni op de E3 bekendgemaakt. Microsoft wilde de berichten niet bevestigen.

Hoewel het spel dit jaar al af zou kunnen zijn, zou Microsoft het spel pas in april 2011 willen uitbrengen. Het bedrijf zou het spel namelijk in een andere periode wil uitgeven dan Halo: Reach en Project Natal, beide ook van Microsoft. Halo: Reach verschijnt naar verluidt in september, terwijl Project Natal rond de jaarwisseling moet uitkomen. Vooral Halo: Reach zou bij een gelijktijdige release een geduchte concurrent voor de nieuwe Gears of War-game zijn.

Het is niet bekend voor welke platformen het spel verschijnt, al lijkt het zeker dat er een Xbox 360-versie uitkomt. Of er ook een pc-versie komt, is minder zeker; het eerste deel uit de Gears of War-reeks verscheen voor de pc, maar deel twee niet. Overigens komt Killzone 3, van het Nederlandse Guerrilla Games, volgens 1UP in dezelfde periode uit als Gears of War 3. Het is echter onduidelijk waar deze site zich op baseert.

Gears of War 2 preview

Gears of War 2

Reacties (48)

Lees meer

Gears of War 3
Gears of War 3 Video van 13 april 2010
Sony bevestigt komst Killzone 3
Sony bevestigt komst Killzone 3 Nieuws van 22 maart 2010
X10: Screenshots: Lost Planet 2
X10: Screenshots: Lost Planet 2 Nieuws van 12 februari 2010
X10: Halo: Reach-bèta start op 3 mei
X10: Halo: Reach-bèta start op 3 mei Nieuws van 12 februari 2010