Gears of War 3 komt in april 2011 uit, zo meldt een anonieme bron van gamesblad Edge. Uitgever Microsoft zou het spel niet dit jaar al willen uitbrengen om de releases van Project Natal en Halo: Reach niet in de wielen te rijden.
De opvolger van Gears of War 2 is nog niet officieel aangekondigd, maar volgens Edge werkt ontwikkelaar Epic Games momenteel aan de nieuwe shooter. Het spel zou voortborduren op het verhaal van de eerste twee games. Volgens Edge komt er volgende maand een eerste trailer van het spel uit, en wordt de officiële launchdatum in juni op de E3 bekendgemaakt. Microsoft wilde de berichten niet bevestigen.
Hoewel het spel dit jaar al af zou kunnen zijn, zou Microsoft het spel pas in april 2011 willen uitbrengen. Het bedrijf zou het spel namelijk in een andere periode wil uitgeven dan Halo: Reach en Project Natal, beide ook van Microsoft. Halo: Reach verschijnt naar verluidt in september, terwijl Project Natal rond de jaarwisseling moet uitkomen. Vooral Halo: Reach zou bij een gelijktijdige release een geduchte concurrent voor de nieuwe Gears of War-game zijn.
Het is niet bekend voor welke platformen het spel verschijnt, al lijkt het zeker dat er een Xbox 360-versie uitkomt. Of er ook een pc-versie komt, is minder zeker; het eerste deel uit de Gears of War-reeks verscheen voor de pc, maar deel twee niet. Overigens komt Killzone 3, van het Nederlandse Guerrilla Games, volgens 1UP in dezelfde periode uit als Gears of War 3. Het is echter onduidelijk waar deze site zich op baseert.