Codemasters komt met gratis browserbased F1-game

Codemasters heeft een Formule 1-game aangekondigd die volledig in de browser gespeeld wordt. In F1 Online: The Game kunnen spelers leiding geven aan een Formule 1-team en ook races rijden. De game zal gratis te spelen zijn.

Het spel zal alle teams, coureurs en circuits van het huidige Formule 1-seizoen bevatten, maar spelers krijgen ook de mogelijkheid om zelf een team te starten en een eigen auto te ontwerpen. Als teambaas moeten spelers zich bezighouden met het ontwikkelen van de auto, binnenhalen van sponsors en het aansturen van de racecrew. De races worden in een topdown-perspectief gespeeld.

F1 Online: The Game zal verschillende spelmodi bevatten, waaronder de standaard training- en kwalificatiesessies uit een normaal F1-weekend, alsmede time trials en losse challenges. Scores worden online bijgehouden en spelers kunnen resultaten van sessies en races delen via sociale netwerken.

De game maakt gebruik van de Unity-game-engine die door middel van een speciale web player in de browser kan draaien, waardoor de game in theorie op zowel Windows als Mac kan draaien. Linux wordt door de Unity-engine niet ondersteund. In het eerste kwartaal van 2012 moet het spel uitkomen.

F1 Online: The Game F1 Online: The Game F1 Online: The Game F1 Online: The Game

Door Wout Funnekotter

Hoofdredacteur

15-08-2011 • 10:09

43

Reacties (43)

43
43
31
1
1
4
Wijzig sortering
De game maakt gebruik van de Unity-game-engine die door middel van een speciale web player in de browser kan draaien
Browsergame klinkt leuk maar dit is dus totaal niet vernieuwend.
Eigenlijk is het gewoon een clientside applicatie, die toevallig via de browser gestart wordt, denk ook aan Quake Live, Battlefield Heroes, enz, maar ook aan dingen als Flash, Java-applets, enz.

Ik hoopte heel even dat het de eerste serieuze WebGL game zou zijn, maar die standaard is waarschijnlijk nog niet volwassen genoeg.

@PeaceNlove daar zijn ook al wat engines voor die voor bijv. IE een Flash-wrapper gebruiken.

[Reactie gewijzigd door JapyDooge op 26 juli 2024 05:39]

WebGL loopt bij mij (in de snelste WebGL browser: Chrome op OS-X) op 80FPS als er ook maar een paar driehoekjes gerendert moeten worden. Unity3D zou zo'n scene op meerdere duizenden renderen.

WebGL is dus gewoon belachelijk traag.
Anoniem: 109989 @Wolfos15 augustus 2011 12:51
Dit komt door de manier waarop WebGL (frame)buffer word geschreven naar de dom canvas wat ieder frame moet worden gedaan.Ook moet er rekening worden gehouden met de andere html elementen, transparantie etc. omdat dit principe nog in de kinderschoenen staat en dit verschild per browser en omdat het hele canvas moet worden gerendered en compleet onafhankelijk is van de complexiteit van de scene, en dit de hoofd bottleneck is zul je in webgl weinig verschil merken met het renderen van 1 driehoek of 100000. en uiteindelijk zal er nog veel geoptimaliseerd worden.

Om een lang verhaal kort te maken, De vergelijking dat webGL traag is omdat het het met 1 driehoek trager renderd als unity is best wel scheef. En op de gl to canvas bottleneck na levert WebGL cross browser rauwe gpu power wat met de juiste ontwikkelaar zeker niet traag is.. ;)

PS. Hier nog wat links die wel passen bij dit onderwerp :D

http://helloracer.com/webgl/

http://helloracer.com/

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 109989 op 26 juli 2024 05:39]

Hoe krijg je een Chromebook op zijn knieën :p
Er gaat bij die benchmark per driehoek die erbij komt ongeveer 1FPS van mijn framerate af.
http://martin.cyor.eu/benchmark/test.html
Zou dat niet een FPS cap zijn? Of VSync oid?
Dat het renderen van 3 driehoekjes bij jou 80FPS genereerd, wil dat niet zeggen dat 12 driehoekjes maar 20FPS doen he....
Nee, dat was in een benchmark. Ik kan in OpenGL zo'n scene renderen in meerdere duizenden FPS.
WebGL zal wat mij betreft en wat sommige browserbakkers (MS bijv) betreft ook nooit geïmplementeerd moeten worden. WebGL biedt namelijk low-level access to je hardware en is daarmee een mooie bron van allemaal nieuwe gaten in de veiligheid van je systeem.
En omdat bijvoorbeeld MS het niet wil gaan ondersteunen is het nu al gedoemd te mislukken gezien het grote aandeel in de browsermarkt van IE.

[Reactie gewijzigd door PeaceNlove op 26 juli 2024 05:39]

En omdat bijvoorbeeld MS het niet wil gaan ondersteunen is het nu al gedoemd te mislukken gezien het grote aandeel in de browsermarkt van IE.
Dat is onzin. Eén van de simpelst te programmeren (opensource) WebGL render-engines is X3Dom. Demo : http://x3dom.org/x3dom/example/x3dom_animatedLights.xhtml

X3Dom gebruikt in Internet-explorer 9 gewoon de flash-plugin om webGL achtige dingen te kunnen doen. http://www.x3dom.org/?page_id=9
Ok, maar dan blijft het punt van de veiligheid nog altijd staan. :)
Microsoft wil dat DirectX een standaard wordt en niet het op OpenGL gebasseerde WebGL, daarom trekken ze de "onveilig" kaart, het slaat nergens op, aangezien beveiligingslekken er zijn om te dichten.
Het idee van een platformonafhankelijke 3d engine is gewoon geil.
sowieso, als je een .exe download en lokaal draait kan het ook dingen stukmaken. wat dat betreft maakt het geen drol uit of je een spel download en lokaal speelt of gewoon in je browser, desnoods met een mooi 'dit programma gebruikt low level bla en kan dingen kapotmaken' zoals tegenwoordig toch al te pas en te onpas op elke hoestbui zit :)
Helemaal mee eens. Ik zie niet hoe dit "browserbased" kan worden genoemd. Als ik een java applet draai in de browser is dat applet toch ook niet ineens java-based.

Persoonlijk zou ik echte browser-based games een goed idee vinden. Kan er eindelijk eens echt platform onafhankelijk gegamed worden.
Runescape is ook een Java applet en dat is ook gewoon browser based.

Je kan het spel spelen in je browser, dat vind ik browser based. Het is niet zoals Battlefield heroes waar je alleen omslachtig op de start knop moet drukken op het website en daarna draait het spel gewoon als native programma.
Het browserbased opzetten van een game heeft veelal grote implicaties voor de communities die rondom zo'n game zitten. in potentie kan met browser-based games een 'totaal-oplossing' geboden van het spel zelf, community features, het streamen van competitieve games, de discussie-fora etc.
Zou leuk zijn als ze dit als game op Android of iOS uitbrachten. Ziet er best goed uit, ik ga het zeker een keer uitproberen. En @ iedereen die zegt dat je een plug in nodig hebt; Runescape heeft dat volgens mij ook niet nodig, en ziet er prima uit.
Je hebt de Unity Plugin nodig, een generieke plugin voor elke unity-based game. En een port naar android of iOS is zeker mogelijk, door de Unity engine.
Ik hoop wel dat de Unity Web Player nog een serieuze upgrade krijgt, want ik vrees dat hij vaak zal crashen op systemen die al wat ouder zijn. Ondervindt dit nu al met een laptop van 2 jaar oud ten opzichte van een gloed nieuwe pc.
Ik werk veel met Unity3D op een MacBook uit 2009 (kan ook 2008 zijn) en crashes ondervind ik zelden.
waarop baseer jij dat dit geen echt 3d is?
Zonder plugin gaat unity nou eenmaal echt niet draaien, en java gaat deze game ook niet draaien :)
nou ik vind het geen echt 3d omdat je de auto's van boven ziet en niet van een third-person of first person hoek ziet. het ziet er namelijk een beetje als 2d uit
Anoniem: 330656 15 augustus 2011 10:12
Beetje meer AA toevoegen en dat ziet er best goed uit haha, En als F1 fan moet ik dit gewoon even proberen :D

Alleen hopen dat je facebook er niet door platgespammed word met de meldingen.
Een browser-game is wat anders dan een Facebook game. Echter, als er mogelijkheid is om de game-account en je Facebook account te koppelen, kun je wel last krijgen van dergelijke meldingen.
Klopt, dit initiatief is dan ook veel beter te vergelijken met iets als Quake Live. Een game die gestart wordt vanuit je browser maar veel verder gaat dan simpele flash spelletjes en dergelijke. Doorgaans worden dit soort games dan ook ondersteunt door een browser plugin, waardoor dit mogelijk gemaakt wordt :)
Er word gebruik gemaakt van Unity3D, dat is een plugin die zelf gewoon native draait en dus behoorlijke graphics weet te toveren in de browser.
Stiekem voelde ik me enigzins 'bedrogen' door Quake live's brower principe, het klopt dat het draaide in de browser maar deed dit door de Quake executable te draaien en de rendering daarvan door te sturen naar een browser plugin. De Unity3D engine is als ik het goed begreep een native plugin voor de browser (zoals hierboven ook wordt aangegeven door wolfos).
"Scores worden online bijgehouden en spelers kunnen resultaten van sessies en races delen via sociale netwerken."

Ja dat kan, Ik heb het helemaal niet over een facebook game. Volgende keer eerst het artikeltje lezen :)
Een goed F1 management game zou zo mooi zijn, ben benieuwd wat dit gaat worden!
Carlos Ulloa heeft laatst een F1 demo (proof of concept) getoond welke gebruik maakt van WebGL. Het zou me niet verbazen moest zijn studio ook verantwoordelijk zijn voor dit spel (ze werken voornamelijk met Unity).
Anoniem: 301417 15 augustus 2011 15:14
Wel jammer dat de game in topdown view gespeeld wordt,een cockpit view zou het allemaal nog aantrekkelijker maken imho.Kijk er zeker naar uit,maar vraag me af hoe de game op de lange duur overeind blijft.
Battlefield Heroes kwam met veel tamtam, maar ik hoor nog maar weinig over cq of mensen het nog online spelen.
Wat ik altijd zo jammer vind aan browser based games is da je altijd een plugin moet downloaden.

ik vind het eigenlijk on-nodig dat een game als dit een browser plugin nodig heeft het is namelijk geen echt 3d-game zoals bijvoorbeeld: battlefield heroes.
Ik denk zelf dat dit beter in java geschreven kon worden net zoals bijvoor beeld runescape dat is ook totaal geschreven in java.

[Reactie gewijzigd door hardcoresmurf op 26 juli 2024 05:39]

Ben benieuwd. Overigens komt later dit jaar iGP Manager uit, ongeveer hetzelfde idee. (2d (Java)viewer met interactieve gameplay, ook komt er nog een 3d modus maar dat duurt waarschijnlijk nog wat langer) Je kan nu alvast een beta invite krijgen als je naar de site gaat, mocht je interesse hebben.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.