Uitgever Codemasters heeft gereageerd op de kritiek die het van de community heeft gehad op de werking van de kunstmatige intelligentie die in F1 2010 is verwerkt. Een deel van de problemen wordt door middel van een patch verholpen.
Nadat Codemasters eerder al had laten weten dat er een patch op handen was voor F1 2010, heeft de uitgever annex ontwikkelstudio in een reactie op de kritiek gedetailleerder gemeld welke problemen de patch zou moeten verhelpen. Codemasters belooft in de forumpost niet dat alle genoemde problemen kunnen of zullen worden verholpen, maar maakt wel duidelijk van de kritiek van de community op de hoogte te zijn.
Onder de genoemde problemen bevindt zich onder meer een aantal bugs met betrekking tot pitstops, waarbij AI-coureurs een verplichte pitstop niet maken. Ook komt het voor dat de speler zelf na een pitstop een paar seconden staat te wachten, zonder dat daarvoor een reden is. Daarnaast erkent Codemasters nog bugs met het melden van onderlinge verschillen tussen coureurs en het registreren van rondetijden in de eerste ronde.
De ontwikkelaars geven in de forumpost aan dat een deel van de kritiek die gebruikers op het spel hebben, voortkomt uit beperkingen die het ontwikkelen voor consoles met zich meebrengt. Het spel streamt de textures van de omgeving op basis van de positie van de speler op dat moment. Om die reden is het bijvoorbeeld niet mogelijk om andere auto's die op de baan zijn te bekijken terwijl de speler zelf in de pits staat. Het lijkt dan ook onwaarschijnlijk dat Codemasters hierin wijzigingen zal aanbrengen.