Nvidia heeft op de Cebit enkele systemen met GeForce GTX480-kaarten op de beursvloer staan die de SuperSonic Rocketsled-demo van het bedrijf draaien. Gamers hebben de mogelijkheid de DirectX 11-demo te spelen.
Aanvankelijk was de verwachting dat Nvidia de GTX470 en de GTX480 op de Cebit zou introduceren, maar vorige week werd bekendgemaakt dat dit eind maart zal plaatsvinden tijdens een game-evenement in Boston. Wel heeft Nvidia al enkele gamesystemen verspreid over de Cebit-beursvloer die een kaart op basis van de GF100-architectuur bevatten. Tweakers.net heeft vernomen dat het om GTX480-kaarten gaat maar meer details zijn niet bekend.
De meerdere malen uitgestelde nieuwe generatie kaarten is al maanden onderwerp van speculaties. Onder andere wordt getwijfeld aan de beschikbaarheid van de GF100-kaarten na de launch. Met de demo laat Nvidia in ieder geval zien dat het werkende GTX480-modellen gereed heeft. De kaarten zitten in een behuizing van de Duitse fabrikant Systea, maar het venster aan de zijkant was aan de binnenzijde afgeplakt. Zodoende was het niet mogelijk een blik in de computerkast te werpen.
De systemen draaien een speelbare versie van de SuperSonic Rocketsled-demo die Nvidia in januari op een systeem met drie GF100-kaarten in sli-modus demonstreerde. De computers op de Cebit bevatten echter maar een enkele Geforce-kaart. De demo stelt gamers onder andere in staat de snelheid van de raketslee te bepalen, tot het punt waarop deze crasht. De applicatie moet de mogelijkheden van Nvidia´s komende kaarten op het gebied van natuurkundige berekeningen tonen, onder andere door de hoeveelheid stof en brokstukken en de manier waarop de bestuurder als een lappen pop over het woestijngrond buitelt. Ook geeft de demo een indruk van de tesselation-technologie in DirectX 11, onder meer door de gedetailleerdheid van het terrein.