De Chinese autofabrikant Roewe wil een auto op de markt brengen met het besturingssysteem Android aan boord. De auto heeft het typenummer 350 meegekregen en wordt waarschijnlijk volgende maand officieel getoond in Beijing.
De Roewe 350 maakt gebruik van het Android-besturingssysteem om het gps-systeem en de dvd-speler aan te sturen. Het gaat hier om Android 2.1, de versie die op smartphones zoals de Google Nexus One en HTC Legend draait. De software omvat ook een routeplanner en is in staat om actuele verkeersgegevens op te halen. Verder is er internetfunctionaliteit aanwezig, waarmee het onder andere mogelijk is om te chatten. Hoe Roewe dit wil implementeren, wordt niet uitgelegd.
Roewe is een Chinese autofabrikant die zijn auto's baseert op de MG Rover. Of de fabrikant de 350 ook in Europa gaat uitbrengen is onbekend. Evenmin is bekend wat er voor de automobiel moet worden betaald, maar de verwachting is dat de prijs tussen de 7500 en 14.000 euro valt, waarbij verschillende uitvoeringen denkbaar zijn.
:fill(white)/i/1268928350.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1268928351.jpeg?f=thumb)