Chipontwerper AMD heeft zijn nieuwste Phenom II-processors uitgebracht. Twee cpu's uit deze laatste serie beschikken over zes fysieke rekenkernen en AMD debuteert zijn Turbo Core-technologie bij de Phenom II X6-processors.
Het topmodel uit de X6-serie, de AMD Phenom II X6 1090T, is een Black Edition-cpu, oftewel een multiplier zonder slotje. De zes cores van de 1090T hebben standaard een kloksnelheid van 3,2GHz meegekregen, maar dankzij Turbo Core kan die snelheid tot 3,6GHz worden opgevoerd. Turbo Core is een nieuwe toevoeging aan het arsenaal van AMD en wordt voor het eerst toegepast in de X6-processors met de codenaam Thuban. Wanneer de processor een lichte werklast heeft, worden drie van de zes cores omhooggeklokt.
De 1090T wordt op een 45nm-procedé gebakken, waarbij een verbeterd soi-proces voor een tdp van 125W zorgt, net zo hoog als quadcores. Tegelijk met de 1090T introduceerde AMD een lager geklokte 1055T, die eveneens beschikt over zes cores die hun werk op 2,8GHz doen. Beide hexacores worden in een AM3- of AM2+-moederbord gestoken en beschikken per core over 512KB L2-cache voor een totaal van 3MB en de totale hoeveelheid L3-cache bedraagt 6MB. De 1090T moet ongeveer 300 euro kosten; de 1055T kost omstreeks 185 euro.
Samen met de twee hexacores introduceerde AMD de 890FX-chipset, een high-end combinatie van de RD890-northbridge met de SB850-southbridge. Daarmee zijn onder meer 38 pci-express-lanes van de northbridge beschikbaar, plus vier van de southbridge. De chipset ondersteunt HyperTransport 3.0 en de SB850-chip levert standaard ondersteuning voor sata-600-interfaces: support voor usb 3.0-randapparaten is nog steeds afhankelijk van losse chips, zoals de NEC µPD720200.