Tip de redactie

Tesla Motors onthult volledig elektrische sedan

Door Dimitri Reijerman, 27 maart 2009 20:21256 reacties, submitter: Verwijderd

Tesla Motors heeft een volledig elektrisch aangedreven sedan gepresenteerd. Het dashboard van de Model S is een fors touchscreen dat via een 3g-verbinding van content kan worden voorzien. Belangstellenden moeten wel tot 2011 geduld hebben.

De achtduizend cellen tellende batterij van het voertuig, dat een actieradius heeft van 482km en in 5,5 seconden van 0 naar 100km/u accelereert, kunnen via een 220V-aansluiting in vier uur geheel worden opgeladen. Een laadtijd van 45 minuten is echter voldoende voor een kort ritje, waarbij de Model S maximaal zeven mensen mee kan nemen, zo meldt DailyTech.

De sleutelbos van het elektrische voertuig bevat een rfid-chip, zodat de auto vanzelf start als de chauffeur in zijn stoel plaatsneemt. Tesla heeft alle knoppen op het dashboard vervangen door een reusachtig touchscreen. De software, waaronder een routeplanner op basis van Google Maps en een uitgebreide mediaspeler, is permanent met het internet verbonden via een 3g-verbinding. Verder zijn er aansluitpunten voor apparatuur als usb-sticks en iPods aanwezig.

De productie van het nieuwe Tesla-model moet eind 2011 in de VS van start gaan, waarbij vanaf 2012 jaarlijks 20.000 sedans uit de fabriek moeten rollen. De basisprijs bedraagt 57,400 dollar, maar dankzij het economisch herstelplan van de regering-Obama kunnen Amerikanen het elektrische voertuig voor 49.900 dollar aanschaffen.

Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S

Reacties (256)


MIT-wetenschappers: grafeen maakt 1THz-chips mogelijk

Door Pieter Molenaar, 27 maart 2009 19:0691 reacties

Onderzoekers van de Massachusetts Institute of Technology zijn er in geslaagd een experimentele frequency multiplier uit grafeen te vervaardigen, waarmee in de toekomst schakelsnelheden van 500GHz tot 1THz mogelijk worden.

GrafeenstructuurDe chip die het MIT-team heeft ontwikkeld, kan slechts de frequentie van één binnenkomend elektromagnetisch signaal verdubbelen, maar volgens Tomás Palacios, als universitair docent verbonden aan het MIT, zijn hogere multipliers geen probleem. "Door het in serie schakelen van meerdere van deze frequentieverdubbelaars is het mogelijk om frequenties te behalen die vele malen hoger zijn dan wat nu mogelijk is", aldus Palacios.

Courante frequency multipliers, die veelvuldig in radiozenders en -ontvangers maar ook in computers worden gebruikt, hebben als nadeel dat ze veel energie nodig hebben om signaalruis uit het uitgangssignaal te filteren. Het gebruik van grafeen, een koolstofvariant, maakt het echter mogelijk om met slechts één enkele transistor een zeer 'schoon' signaal af te leveren.

Palacios bouwde de efficiënte frequentiemultiplier samen met Jing Kong, net als Palacios werkzaam als assistent-professor verbonden aan de Electrical Engineering and Computer Science-afdeling van MIT. Kong heeft een methode ontwikkeld voor het maken van wafers met grafeen, wat massaproductie van de multipliers mogelijk moet maken.

Reacties (91)


AMD kondigt ATI FirePro V7750-kaart aan

Door Olaf van Miltenburg, 27 maart 2009 17:4623 reacties

AMD heeft met de de ATI FirePro V7750 een nieuwe grafische kaart voor de zakelijke markt uitgebracht. De kaart voor workstations bevat 320 streamprocessors en kan via dvi of de twee displayport-interfaces op een scherm worden aangesloten.

Het nieuwe model in de FirePro-serie bevat naast de 320 streamprocessors 1GB gddr3-geheugen, dat met een bandbreedte van 28,8GBps aangesproken kan worden. De dvi-output is van het dual link-type en net als bij de overige FirePro-modellen - afgezien van de V3700- heeft AMD de V7750 van twee displayport-interfaces voorzien. De maximale resolutie die de kaart via beide scherminterfaces kan weergeven is 2560x1600 pixels.

Onder andere HP heeft al aangekondigd de V7750 in aankomende workstations te monteren, zonder overigens verdere specificaties van die systemen te publiceren. De nieuwe kaart neemt in AMD's assortiment de plaats in tussen de V8700, het vlaggenschip van de FirePro-lijn, en de V5700, die in vergelijking met de nieuweling over de helft minder geheugen beschikt. De adviesprijs van de V7750 bedraagt 900 dollar, omgerekend 675 euro.

AMD ATI FirePro V7750 AMD ATI FirePro V7750

Reacties (23)


The Sims 3 wordt niet met drm beveiligd

Door Jan Laros, 27 maart 2009 17:2160 reacties

De executive producer van de serie The Sims heeft op een blog van EA bekendgemaakt dat The Sims 3 geen drm zal bevatten. Het spel, dat op 2 juni verschijnt, vertrouwt voor de beveiliging uitsluitend op het gebruik van unieke codes.

Electronic Arts heeft bekendgemaakt dat The Sims 3 niet voorzien zal worden van drm. Voor het spelen van de game is geen online authenticatie nodig; de speler moet alleen een serial code invoeren. Rod Humble, de executive producer van de Sims-serie, heeft dit op een blog wereldkundig gemaakt. The Sims 3 zal op 2 juni verschijnen voor de pc en de Mac.

Humble schrijft dat de klassieke methode van met de game meegeleverde codes 'betrouwbaar en algemeen geaccepteerd' is. EA kreeg eerder veel kritiek naar aanleiding van de veelbesproken Securom-beveiliging voor onder meer Spore. Op de vraag of EA in de toekomst vaker uitsluitend seriecodes als beveiliging zal toepassen, antwoordde een woordvoerder van de uitgever dat er op dit moment alleen dergelijke plannen voor The Sims 3 bestaan.

The Sims 3

Reacties (60)


Lian-Li brengt nieuwe micro-atx-kast voor htpc's uit

Door Olaf van Miltenburg, 27 maart 2009 16:4419 reacties

Lian-Li brengt een nieuwe htpc-behuizing op de markt. De PC-C39 is een micro-atx-kast voor multimedia-doeleinden en de Taiwanese fabrikant levert een afstandbediening en de bijbehorende ontvanger met het model mee.

De PC-C39 is volledig opgetrokken uit geborsteld aluminium. De kast meet 435x97x400mm en het gewicht bedraagt 3,65 kilogram. In de htpc-behuizing is ruimte voor twee 3,5"-schijven en een 5,25"-drive, terwijl er vier low profile-kaarten gemonteerd kunnen worden. Op het frontpanel zitten twee usb 2.0-poorten, een firewire-interface en hd- en AC97-audioaansluitingen.

Rond de schroefjes en onder de poten zitten rubberen ringen en de panelen hebben anti-vibratieclips, waarmee moet worden voorkomen dat trillingen voor hinderlijk geluid zorgen. De behuizing is verder voorzien van twee 70mm-fans die een topsnelheid van 1500rpm hebben. Lian-Li levert het multimedia-model in zilver en zwart. Het is nog onbekend wat de PC-C39 in de winkel gaat kosten.

Lian-Li PC-C39 behuizing Lian-Li PC-C39 behuizing Lian-Li PC-C39 behuizing Lian-Li PC-C39 behuizing Lian-Li PC-C39 behuizing Lian-Li PC-C39 behuizing

Reacties (19)


Barcodescanner voor Android laat gebruiker torrents downloaden

Door Arnoud Wokke, 27 maart 2009 16:18123 reacties

Een nieuwe Android-applicatie maakt het mogelijk om in een winkel een streepjescode te scannen, waarna een computer thuis de bijbehorende torrent downloadt. De NVPI is niet blij met de ontwikkeling, maar onderneemt geen actie.

BarTor, dat onlangs werd aangekondigd, doet zijn werk in drie stappen: na het scannen van de streepjescode presenteert de applicatie een lijst van producten die bij de barcode horen. De gebruiker moet dan het juiste product kiezen, waarna torrentzoeker Isohunt wordt ingeschakeld om torrents te vinden. Als de gebruiker een torrent heeft gekozen, wordt deze naar een pc verstuurd. De software kost drie dollar.

Of de software de in Nederland gangbare EAN-13-barcodestandaard ondersteunt is nog niet duidelijk. Google Base, de database die voor de productkoppelingen moet zorgen, doet dat in elk geval wel. Binnenkort zou ook het vergelijkbare programma TorrentDroid moeten verschijnen, dat met behulp van de ZXing-library in elk geval zowel EAN- als UPC-codes kan lezen.

De NVPI, de belangenorganisatie van de entertainmentindustrie, vindt de applicatie geen goede ontwikkeling, maar gaat er geen actie tegen ondernemen. "Bij wie moet je zijn? Ik weet niet of we Google hierop kunnen aanspreken. We onderhandelen liever met de isp's over het downloaden en uploaden van torrents dan met Google over zo'n applicatie", zegt woordvoerder Rene Kuijs van NVPI. "Bovendien moeten we eerst nagaan of je met die applicatie illegale dingen kan doen."

De Mediamarkt gaat voorlopig nog geen klanten de winkel uit zetten omdat ze met hun mobieltje de streepjescodes aan het scannen zijn. "We hebben nog geen enkel effect gezien van dergelijke applicaties", zegt een woordvoerster van moederbedrijf Media Saturn. Sinds enkele maanden is ook ShopSavvy in de Android Market verkrijgbaar. Die applicatie kan streepjescodes scannen, waarna duidelijk wordt of het product ergens anders goedkoper te krijgen is.

Android-applicatie TorBar

Reacties (123)


Overheid trekt 2,3 miljoen uit voor 'vrije software'

Door Dimitri Reijerman, 27 maart 2009 15:42118 reacties

Het kabinet steekt 2,3 miljoen extra in de invoering van open standaarden en opensourcesoftware bij de overheid. Dit heeft staatssecretaris Heemskerk van Economische Zaken vrijdag tijdens een bijeenkomst in Amsterdam bekendgemaakt.

Met de extra gelden komt het budget voor 2009 voor het actieplan Nederland Open in Verbinding uit op 3,7 miljoen euro, zo meldt het ministerie van Economische Zaken. Volgens Heemskerk kan de innovatieve softwaresector met het geld 'een zetje in de rug' krijgen, omdat gemeenten en provincies door middel van aanbestedingen meer kansen aan bedrijven in deze branche kunnen geven. Het extra geld is overigens niet afkomstig uit het crisisplan van het kabinet Balkenende, maar uit de begroting van Economische Zaken.

De staatssecretaris hoopt dat lokale en regionale overheden dankzij het actieplan beter advies en betere ondersteuning kunnen krijgen, zodat ict-aanbestedingen eerlijker kunnen verlopen. Daartoe zal het uitvoerend programmabureau ook meer mankracht krijgen, zo laat EZ-woordvoerder Edwin van Scherrenburg aan Tweakers.net weten. "Daarnaast gaan we steekproeven uitvoeren bij gemeenten en provincies. Mochten zij de aanbestedingen niet volgens de spelregels uitvoeren, dan kunnen softwarebedrijven desnoods naar de rechter stappen", stelt Scherrenburg. Ook de open-softwarecommunity moet worden betrokken bij de uitvoering van het actieplan, maar de plannen hiervoor moeten nog verder worden uitgewerkt.

Reacties (118)


Nieuwe game van Blizzard aan het licht gebracht

Door Paul Hulsebosch, 27 maart 2009 15:0989 reacties

Uit een personeelsadvertentie is gebleken dat Blizzard Entertainment een vijfde game in ontwikkeling heeft. Blizzard heeft inmiddels gemeld dat het voorlopig de engine van World of Warcraft gebruikt om het spel mee te maken.

Paul Sams van Blizzard EntertainmentBlizzard Entertainment heeft toegegeven dat het een vijfde game in ontwikkeling heeft. Tot nu toe was bekend dat de ontwikkelaar aan vier projecten werkt: Starcraft II, Diablo III, een uitbreiding voor World of Warcraft en een nieuwe mmo. Het vijfde project werd door Blizzard zelf min of meer onthuld via een personeelsadvertentie op de eigen website. DIII.net wist Blizzard vervolgens te ontlokken dat het nieuwe personeel gaat werken aan een nog onaangekondigd spel, waarvoor voorlopig de engine van World of Warcraft gebruikt wordt. Die wordt echter alleen gebruikt voor testdoeleinden; uiteindelijk moet er een nieuwe engine voor het spel geprogrammeerd worden. Met de advertenties wordt gezocht naar mensen die deze nieuwe engine kunnen bouwen.

Het gebruik van de WoW-engine kan betekenen dat het nieuwe spel een mmo wordt, wat wil zeggen dat Blizzard nu werkt aan twee onaangekondigde mmo's en de derde uitbreiding voor World of Warcraft. Over het verhaal van het nieuwe spel is nog niets bekend. Blizzard werkt nu aan games in hun drie bekendste series, Warcraft, Diablo en Starcraft. Directeur Paul Sams heeft de afgelopen jaren echter al een aantal keren aangegeven dat Blizzard ook wel weer eens een spel wil maken dat buiten deze drie franchises valt.

Reacties (89)

Lees meer

Diablo III
Diablo III Video van 19 augustus 2010
Video World of Warcraft
Video World of Warcraft Nieuws van 17 november 2009
Video's van de Monk in Diablo III
Video's van de Monk in Diablo III Nieuws van 27 augustus 2009
Bij Blizzard op de koffie
Bij Blizzard op de koffie .Geek van 10 juli 2009

Samsung neemt lcd's met 'edge-lit'-backlights in productie

Door Pieter Molenaar, 27 maart 2009 14:3942 reacties

Samsung is gestart met de massaproductie van lcd-panelen met 'edge-lit'-backlights, zo heeft het bedrijf bekendgemaakt. De panelen zijn kwikvrij en zijn ongeveer 40 procent zuiniger dan ccfl-lcd's.

Bij het 'edge-lit'-systeem bestaat de backlight van een lcd uit een rij leds aan de randen van het paneel. Het licht wordt vervolgens via zogeheten 'light-guide'-platen over het paneel verspreid. Samsung zegt de technische problemen, waaronder de uniformiteit van de verlichting en oververhitting, te hebben verholpen. Het bedrijf is inmiddels met de massaproductie van de edge-lit-panelen gestart.

De lcd-panelen van Samsung zijn leverbaar in de beeldformaten 40", 46" en 55" en zijn slechts 10,8mm dik. Dat is ongeveer een kwart van de dikte van conventionele lcd-panelen. Samsung heeft de led's zowel aan de onderkant als de bovenkant van de panelen geplaatst. Het lijkt erop dat de nieuwe techniek zal debuteren in de onlangs aangekondigde Series 8-tv's van Samsung, maar het bedrijf kon dit nog niet bevestigen.

Het is niet bekend of de nieuwe panelen ook het lokaal dimmen van de verlichting ondersteunt. Deze techniek wordt gebruikt om de dynamische contrastverhouding te verhogen. Sony heeft overigens ook al een lcd-tv op basis van vergelijkbare technologie. De Bravia KLV-40ZX1M zou echter nog last hebben van niet-homogene verlichting.

Samsung edge-lit led-backlight lcd-tv

Reacties (42)


Peter Molyneux bevestigt titel nieuwe Fable 2-uitbreiding

Door Jan Laros, 27 maart 2009 14:1020 reacties

De nieuwe downloadable content voor Fable 2 gaat 'See the Future' heten en zal hints naar de toekomst van spelwereld Albion bevatten. Dit heeft Peter Molyneux in een kort interview bevestigd. Het pakket zal in het voorjaar van 2009 uitkomen.

Peter Molyneux heeft in een interview de titel van de nieuwe downloadable content voor Fable 2 onthuld. Het pakket wordt See the Future gedoopt en zou nog in het voorjaar van 2009 op Xbox Live verschijnen. Volgens de designer van Lionhead is er deze keer meer nadruk gelegd op het verhaal. Bij het ontwikkelen van Knothole Island, het eerste dlc-pakket voor Fable 2, richtte het ontwikkelteam zich nog vooral op een snelle release, aldus Molyneux.

Peter MolyneuxSee the Future moet zijn naam waarmaken met een voorproefje van de 'grootse' zaken die in de spelwereld Albion staan te gebeuren. Of Molyneux hiermee doelt op de ontwikkeling van Fable 3 wilde hij bevestigen noch ontkennen. De geruchten over Fable 3 doen de ronde sinds de Britse presentator Jonathan Ross op zijn Twitter-pagina liet weten dat hij gevraagd was om een stem voor Fable 3 in te spreken.

Peter Molyneux staat bekend als iemand die zijn projecten altijd groots aankondigt en er met hart en ziel over spreekt. De termen 'huge', 'epic', en 'never seen before' worden door hem graag gebezigd, maar de meningen zijn verdeeld over de mate waarin Molyneux zijn beloften nakomt. Ook in dit interview wekt Molyneux weer hooggespannen verwachtingen: "In het ideale geval wordt dit heel groot."

Deze vrijdag geeft Molyneux een lezing op de GDC in San Francisco. Hij zou een beeld willen schetsen van de creativiteit van Lionhead en hoe die zich naar games vertaalt. Het is niet bekend of Molyneux nog een nieuw project zal aankondigen; verwacht wordt dat hij daarmee zal wachten tot de E3-gamebeurs, die in juni in Los Angeles zal plaatsvinden.

Fable 2 screenshot

Reacties (20)


Asus introduceert Eee PC1002H

Door Dimitri Reijerman, 27 maart 2009 13:4168 reacties

Asus heeft met de 1002H een nieuwe netbook aan zijn toch omvangrijke Eee PC-assortiment toegevoegd. De nieuwe netbook heeft een verbeterd toetsenbord en zou op een volle acculading tot vijf uur kunnen functioneren.

De 1,2kg zware netbook is uitgerust met een 10"-display dat goed is voor een oplossend vermogen van 1024x600 pixels. Asus heeft de 1002H verder voorzien van een zogeheten chiclet-toetsenbord ter grootte van 92 procent van een normaal keyboard. De 1002H is uitgerust met een op 1,66GHz geklokte Atom N280-processor, die 60MHz sneller is dan de veelgebruikte Atom N270. Ook de fsb van het moederbord is met 667MHz hoger dan de 533MHz-fsb van de N270. Verder is de 1002H voorzien van 1GB ddr2-werkgeheugen en een 160GB grote harddisk, waarmee Asus nog net Windows XP Home op het apparaatje mag plaatsen. De lithium-polymeer-accu zou de netbook maximaal vijf uur van prik kunnen voorzien.

Het touchpad op de 1002H biedt multitouch-ondersteuning, terwijl een geïntegreerde webcam videochat mogelijk maakt. Een gecrasht besturingssysteem kan via een druk op de F9-knop in recovery modus worden hersteld, zo belooft Asus. In Nederland wordt de 1002H in een iets langzamere uitvoering uitgebracht. De met het typenummer 1002HA getooide variant is uitgerust met de Atom N270-cpu. De 1002HA krijgt bij zijn verschijnen, dat eind april moet plaatsvinden, een adviesprijs van 449 euro.

Asus Eee PC 1002H

Reacties (68)

Lees meer

Asus toont Eee PC-tablet
Asus toont Eee PC-tablet Nieuws van 3 maart 2009
Asus verlaagt Eee PC-prijzen - update
Asus verlaagt Eee PC-prijzen - update Nieuws van 23 februari 2009

Sony financiert ontwikkeling exclusieve PS3-games

Door Paul Hulsebosch, 27 maart 2009 13:1937 reacties

Sony wil ontwikkelaars stimuleren om games te maken voor de PlayStation 3. Wie een game maakt en die exclusief via het PlayStation Network wil aanbieden, krijgt van Sony de garantie dat het ontwikkelbudget vergoed wordt.

Sony heeft een nieuw programma gepresenteerd om ontwikkelaars te stimuleren hun games exclusief via het PlayStation Network te verspreiden. Sony's Chris Eden maakte het programma bekend op de Game Developers Conference. Het programma heet het Pub Fund en ontwikkelaars die ervoor kiezen hun game exclusief via het PlayStation network aan te bieden, krijgen hun ontwikkelbudget van Sony vergoed. In ruil daarvoor mag de game niet via andere kanalen worden aangeboden. De via Pub Fund betaalde games blijven echter eigendom van de maker; Sony claimt geen rechten op de titel en treedt ook niet op als uitgever.

Hoewel het fonds op de GDC werd aangekondigd, is het al actief. De Engelse ontwikkelaar Doublesix heeft een vergoeding gekregen voor de ontwikkeling van Burn Zombie Burn, dat op 26 maart op het PSN verschenen is. Het is niet bekend of er al andere ontwikkelaars geld uit het fonds gekregen hebben.

Video (BurnZombieBurn_Trailer.flv)

Reacties (37)


Skype lanceert mogelijk volgende week iPhone-applicatie

Door Arnoud Wokke, 27 maart 2009 12:4529 reacties

Skype zal volgens geruchten volgende week tijdens de grote CTIA-telecombeurs in de Verenigde Staten een eigen iPhone-applicatie lanceren. Het voip-bedrijf heeft al applicaties voor andere mobiele platformen.

Het is vooralsnog onduidelijk hoe betrouwbaar de geruchten zijn: de website GigaOM zegt alleen dat een 'betrouwbare bron' de informatie heeft verstrekt. Een Skype-ceo zou volgens de site al eerder hebben gehint naar de komst van een iPhone-applicatie. Volgende week woensdag begint in Las Vegas de CTIA-beurs, de telecombeurs voor Noord-Amerika. Er worden op de beurs meer aankondigingen verwacht, zoals de nieuwe Opera Mobile, de opening van Blackberry App World en de T-Mobile G2, een T-Mobile-versie van de Vodafone Magic.

Bezitters van een iPhone kunnen Skype overigens al langer gebruiken op hun toestel: diverse ontwikkelaars hebben Skype ingebouwd in onder andere Fring, IM+ voor Skype, Truphone en Nimbuzz. De iPhone is samen met RIM's Blackberry OS het enige grote platform waar Skype nog geen eigen software voor had. De voip-dienst had al wel versies voor Symbian S60 en Windows Mobile, en een Java-versie voor andere mobieltjes. Telefoonfabrikant Nokia gaat de software van Skype standaard meeleveren op zijn high-end modellen.

Reacties (29)


Thermaltake brengt vier nieuwe cpu-koelers op de markt

Door Olaf van Miltenburg, 27 maart 2009 12:1535 reacties

Thermaltake brengt vier nieuwe modellen in de ISGC-serie van cpu-koelers op de markt. Twee van de koelers bieden ondersteuning voor AMD- en Intels LGA775-sockets, terwijl er twee voor de LGA1366-socket van de Core i7 geschikt zijn.

ISGC is een afkorting voor Inspiration of Silent Gaming Cooling, waarmee Thermaltake duidelijk maakt dat het zich met stille koelers op gamers richt. De modellen voor de AMD- en LGA775-sockets zijn de ISGC-100 en -200. Deze koelers meten respectievelijk 124x96x70mm en 90x96x14,5mm, en beide modellen zijn voorzien van een 9cm-fan waarvan de snelheid automatisch wordt bepaald aan de hand van de temperatuur.

De ISGC-300 en -400 ondersteunen Core i7-cpu's en deze koelers hebben 12cm-fans, waarvan de snelheid door de gebruiker zelf ingesteld kan worden. De Fan 12 van de nieuwe modellen in de ISGC-serie beschikt over de Hydro Dynamic Bearing-technologie van Thermaltake, die voor een lagere geluidsproductie zou zorgen. Het is nog onbekend wat de producten gaan kosten.

Thermal ISGC Thermal ISGC Thermal ISGC Thermal ISGC Thermal ISGC

Reacties (35)


Nvidia klaagt Intel aan in antwoord op 'Nehalem'-rechtszaak

Door Pieter Molenaar, 27 maart 2009 11:4238 reacties

Nvidia heeft Intel aangeklaagd wegens contractbreuk. Nvidia pareert hiermee een aanklacht van Intel van half februari dit jaar. Intel claimt dat Nvidia volgens de huidige patentlicenties geen chipsets mag uitbrengen voor de Nehalem-architectuur.

nVidia logo (75 pix)Intel en Nvidia sloten op 18 november 2004 twee gerelateerde patentlicenties af; een zogenaamde patent cross license agreement en een chipset license agreement. De twee overeenkomsten waren volgens Intel bedoeld voor specifieke cpu-architecturen en zouden Nvidia niet de rechten voor de bredere definitie van 'Intel compatible'-chipsets geven. Intel claimt dat de chipsetlicentie van Nvidia zich niet uitstrekt tot de Nehalem-architectuur, omdat de mcp's van Nvidia 'geen interface bieden tussen een Intel-processor en het systeemgeheugen'.

Nvidia is het met Intels interpretaties van de licentieovereenkomsten niet eens en wijst alle beschuldigingen van de hand. Ook schort het bedrijf Intels licentie op Nvidia's patenten op en klaagt het de chipgigant aan wegens contractbreuk. Uit de door Nvidia vrijgegeven rechtbankstukken blijkt dat Intel, ten tijde van het afsluiten van de licentieovereenkomsten, met zijn chipsets achterliep op grafisch gebied en onder meer Nvidia's patenten nodig had om te kunnen concurreren. In ruil hiervoor mocht Nvidia chipsets voor Intel-cpu's produceren. Volgens Nvidia voeren de twee kemphanen al een jaar gesprekken over het dispuut, maar heeft dit niet tot overeenstemming geleid.

Reacties (38)


Screenshot toont Zune-software in Windows Mobile 7

Door Arnoud Wokke, 27 maart 2009 11:1745 reacties

Een op internet opgedoken screenshot toont de interface van Zune-software in Windows Mobile 7. Het is onduidelijk of de plaatjes echt zijn, maar Microsoft heeft al eerder bekendgemaakt dat de software van de mediaspeler in het OS zou komen.

Zune in WIndows Mobile 7Het screenshot van de Zune-interface toont niet het hele scherm: de onderkant van het scherm lijkt eraf geknipt. Op WMPoweruser doken drie nieuwe screenshots van Windows 7 op, nadat de eerste screenshots eerder deze week online verschenen. Steve Ballmer zei al een paar maanden geleden dat de software van Zune in Windows Mobile zou komen. De andere twee screenhots tonen een instant messaging-applicatie en Mobile Marketplace, de downloadwinkel van Microsoft.

De eerste toestellen met Windows Mobile 7 zouden ongeveer over een jaar moeten verschijnen, zo maakte Microsoft eerder bekend. Voor het zover is, brengt Microsoft met versie 6.5 eerst een tussentijdse update van Windows Mobile 6 uit. Die update brengt vooral veranderingen op het gebied van de interface, die makkelijker met de vingers bediend zou kunnen worden.

Windows Mobile 7? Windows Mobile 7?

Reacties (45)


Acer staakt verkoop van Linux-netbooks in de Benelux

Door Dimitri Reijerman, 27 maart 2009 10:42187 reacties

Acer zal nieuwe Aspire One-netbooks in de Benelux niet langer uitrusten met de Linux-distributie Linpus. Volgens de computerfabrikant is de vraag naar mini-laptops die van het opensource-besturingssysteem zijn voorzien, te laag.

Diane Sestig, woordvoerster van Acer Benelux, stelt dat consumenten vrijwel unaniem voor netbooks met Windows kiezen: "85 tot 90 procent van de Aspire One-netbooks worden uitgerust met Windows XP Home, slechts 10 à 15 procent van onze klanten kiest voor Linux. Daarom zullen alle toekomstige netbook-modellen voor de consumentenmarkt over een Microsoft-OS beschikken." De fabrikant zal Linux niet volledig uitfaseren, stelt Sestig: "Voor projecten leveren wij desgewenst nog wel Linux."

Acer wist afgelopen jaar in Nederland 50.000 Aspire One-netbooks te verkopen, waarvan dus volgens een ruwe schatting 5000 tot 7500 stuks met de Linpus-distributie waren uitgerust. Wereldwijd is het bedrijf met een verkoop van vijf miljoen stuks marktleider in het netbooksegment. Het nieuwste Aspire One-model, dat een 11,6"-display krijgt en in mei op de markt komt, zal uitsluitend met Windows XP te krijgen zijn, zo laat Acer weten. Plannen om zijn netbooks met een versie van Googles Android uit te rusten, zijn er vooralsnog niet. In de toekomst zal worden overgestapt op Windows 7, waarvan een aangepaste netbookversie zal verschijnen.

Aspire One met Linpus

Reacties (187)


Sony kondigt Ratchet and Clank: A Crack in Time aan

Door Jurian Ubachs, 27 maart 2009 10:1725 reacties

Sony Computer Entertainment heeft Ratchet and Clank: A Crack in Time aangekondigd. Van het platformspel met het bekende duo in de hoofdrol wordt alleen een PlayStation 3-versie uitgebracht. De game ligt in de herfst in de winkels.

Ratchet and Clank: A Crack in TimeA Crack in Time is het vervolg op de twee eerdere Ratchet and Clank-games Tools of Destruction en Quest for Booty. Ratchet gaat op zoek naar zijn verdwenen robotmaatje Clank, terwijl de twee steeds meer ontdekken over hun afkomst en hun lotsbestemming en diverse vragen uit de vorige twee games beantwoord worden. In A Crack in Time zal ook de vraag naar voren komen of het duo een duo blijft, of dat ze voorgoed uit elkaar gaan, zo maakte Sony Computer Entertainment donderdag bekend.

Ontwikkelaar Insomniac Games baseert het spel op de vierde generatie van zijn PS3-technologie. Volgens Sony is het spel daardoor even overtuigend als een animatiefilm. De game biedt verder 'talloze' nieuwe gebieden om te ontdekken en Ratchet and Clank zullen diverse nieuwe vijanden tegenkomen. Het spel wordt in de herfst exclusief voor de PlayStation 3 uitgebracht.

Reacties (25)


Game-ontwikkelaars kiezen Fallout 3 als beste game van 2008

Door Paul Hulsebosch, 27 maart 2009 09:4860 reacties

Op de Game Developers Conference in San Francisco is bekendgemaakt welke games uit 2008 het meest in de smaak vielen bij de verzamelde game-ontwikkelaars. Fallout 3 en LittleBigPlanet waren de grote winnaars.

Podium tijdens Game Developers Choice AwardsJaarlijks belonen game-ontwikkelaars de in hun ogen beste games met de Game Developers Choice Awards. Bij de jongste editie van de prijsuitreiking werd Fallout 3 bestempeld als beste game van 2008, terwijl ontwikkelaar Bethesda Softworks ook nog eens geëerd werd vanwege het beste script voor dit rollenspel. LittleBigPlanet, het platformspel dat Media Molecule maakte voor de PlayStation 3, won de meeste andere prijzen. Zo won het de awards voor het spel met het beste ontwerp en de beste techniek en werd het gezien als het beste debuut en het meest innovatieve spel. Dead Space van EA's Redwood Shores-studio kreeg de prijs voor het beste geluid, terwijl World of Goo van het kleine 2D Boy gekozen werd tot beste downloadbare game. God Of War: Chains Of Olympus van Ready at Dawn won de prijs voor de beste game voor een handheld.

Er werden tijdens de prijsuitreiking ook nog een aantal personen geëerd. Zo kreeg Hideo Kojima een Lifetime Achievement Award voor zijn werk aan de Metal Gear Solid-games. Er werd ook nog een speciale Pioneer Award uitgedeeld, die dit jaar ging naar het duo Alex Rigopulos en Eran Egozy. Zij startten samen de ontwikkelstudio Harmonix, die vooral bekend is van de Rock Band-games.

De Game Developers Choice Awards worden uitgereikt tijdens de jaarlijkse Game Developers Conference in San Francisco. De prijswinnaars worden verkozen door ontwikkelaars die lid zijn van het vakblad Game Developer of van de bijbehorende website Gamasutra. Het is de negende keer dat de prijzen uitgereikt worden. Tijdens de eerste uitreiking, in 2002, werd de eerste versie van The Sims tot spel van het jaar verkozen en kreeg Will Wright, de man achter SimCity en The Sims, een Lifetime Achievement Award.

Reacties (60)


'Blackberry-downloadwinkel gaat volgende week open'

Door Arnoud Wokke, 27 maart 2009 09:2325 reacties

De Canadese Blackberry-fabrikant Research in Motion zal mogelijk al volgende week de downloadwinkel App World openen. Concurrent Nokia zou nog steeds van plan zijn om de Ovi Store in mei voor het grote publiek beschikbaar te maken.

Een RIM-topman zal Blackberry App World volgende week woensdag tijdens de CTIA-beurs in Las Vegas openen, claimt Businessweek. In App World zullen betaalde programma's voor Blackberry-smartphones staan, die door externe ontwikkelaars gemaakt zijn. Het is vooralsnog onduidelijk hoeveel programma's er bij de lancering in de downloadwinkel zullen worden aangeboden.

Later dit jaar komen er ook downloadwinkels voor andere mobiele platformen. Nokia begint volgende maand met Ovi Store, waarin applicaties voor het eigen OS S40 en Symbian S60 komen te staan. Microsoft komt dit najaar met Marketplace, eenzelfde dienst voor Windows Mobile. Google had bij de lancering van zijn mobiele OS de Android Market al klaar, en Apple was met de in iTunes ingebouwde App Store als eerste fabrikant succesvol met dit concept.

Reacties (25)


Ook Wolfenstein: ET krijgt mogelijk browserversie

Door Paul Hulsebosch, 27 maart 2009 08:5667 reacties

De belangstelling voor de open bètatest van Quake Live is zo groot dat id Software nu al overweegt om van meer games gratis browser-varianten te maken. De eerste game die daarvoor in aanmerking komt is Wolfenstein Enemy Territory.

Volgens Todd Hollenshead, directeur van ontwikkelaar id Software, is de belangstelling voor de open bètatest van het gratis Quake Live 50 procent hoger dan ze verwachtten. Door dat enthousiasme overweegt id Software om meer games van de studio gratis speelbaar te maken via een webinterface. De eerste game die daarvoor in aanmerking komt is het schietspel Wolfenstein Enemy Territory, aldus Hollenshead. Wolfenstein Enemy Territory, dat niet door id Software zelf gemaakt is, maar door ontwikkelaar Splash Damage, is gemaakt met een aangepaste versie van de engine van Quake III: Arena, waarop Quake Live gebaseerd is. Dat wil zeggen dat de techniek achter beide games hetzelfde is. Op basis van het werk dat voor Quake Live verzet is, moet ook van Enemy Territory snel een web-based variant te maken zijn.

Quake Live is een aangepaste versie van Quake III: Arena. De nieuwe versie kan gratis via een webbrowser gespeeld worden. Er is geen uitgever bij het project betrokken, id Software voert zelf de regie en hoopt geld te verdienen aan advertenties die te zien zijn op de website van het spel en tijdens het laden van de te spelen maps. Volgens Hollenshead is een advertentiebureau druk bezig advertenties te verkopen voor het spel. Volgens de directeur was id Software absoluut niet zeker van het succes van Quake Live. Ze twijfelden of er nog wel belangstelling zou zijn voor een spel uit 1999. Toen in februari echter de open bètatest van start ging, was de belangstelling direct veel groter dan de makers verwachten. Binnen de eerste 24 uur waren er al ruim 100.000 accounts aangemaakt. De belangstelling blijkt vooral te komen uit de VS, Duitsland, Engeland en Polen.

Quake Live Quake Live

Reacties (67)

Lees meer

Quake Live laat bèta-label vallen
Quake Live laat bèta-label vallen Nieuws van 8 augustus 2010
Video Wolfenstein RPG
Video Wolfenstein RPG Nieuws van 31 augustus 2009
Video Wolfenstein
Video Wolfenstein Nieuws van 14 augustus 2009
Wolfenstein
Wolfenstein Video van 14 augustus 2009
Quake Live krijgt abonnementen
Quake Live krijgt abonnementen Nieuws van 14 augustus 2009
Video Wolfenstein
Video Wolfenstein Nieuws van 6 augustus 2009