Besturingssysteem Android is niet 'open'. Dat vindt een topman van het concurrerende Symbian. De term 'open' is volgens hem een marketinglabel dat Google op het OS voor mobiele telefoons heeft geplakt om het te kunnen verkopen.
"Het gebruik van Linux is geen synoniem voor openheid en Google heeft misschien de fout gemaakt door aan te nemen dat dat wel zo is", zegt directeur Lee Williams van de Symbian Foundation tegen de Britse zakensite Silicon.com. Volgens hem heeft Google het label 'open' op Android heeft geplakt om het gesloten karakter voor het publiek te verhullen.
Volgens Williams is het grote verschil tussen Android en Symbian dat een open besturingssysteem gesteund wordt door een community. "Ik kan je vertellen wat de plannen voor Symbian voor de komende twee jaar zijn, maar voor de rest bepaalt de community wat er gebeurt."
Williams reageert op uitspraken van Google-topman Rich Miner tijdens het Mobile World Congress in Barcelona. Volgens Miner is Android juist wel open, omdat toestelfabrikanten en telecomproviders het OS naar eigen inzicht kunnen aanpassen. Bovendien vindt Miner dat een community die geld kost, zoals dat bij Symbian het geval is, het predikaat 'open' niet verdient. Bedrijven betalen niets voor een lidmaatschap van Symbian, maar particulieren moeten vijftienhonderd dollar neerleggen. Ook Android-ontwikkelaars moeten overigens betalen: aanmelding kost 25 dollar.