Softwareontwikkelaars kunnen op mobiele platformen nauwelijks geld verdienen met hun werk, zegt een Nederlandse ontwikkelaar. Dat staat ontwikkeling van software voor veel platformen voorlopig nog in de weg.
De makkelijkste manier om software voor mobiele platformen als Symbian en Windows Mobile te verspeiden, is het gratis weg te geven, aldus Dennis Kokkelink van Mobilaria, het bedrijf dat internetradiosoftware Tunin.fm maakt. "Anders moet je voor elk land een aparte deal maken hoe mensen kunnen betalen. Als grote multinational kun je dat misschien nog wel regelen, maar als je een klein bedrijf bent en denkt leuke software te maken, ga je daar niet aan beginnen."
Het enige mobiele platform waar softwareontwikkelaars op een eenvoudige manier geld kunnen verdienen met hun programma, is de iPhone. "Dat systeem werkt in veel landen en werpt weinig drempels op voor ontwikkelaars. Het is echt een gemiste kans voor andere platformen." Google zal in de Android Market ook een betaalfunctie inbouwen. "Dat is een interessante ontwikkeling, ik hoop dat het een succes wordt."
Mobilaria heeft inmiddels zijn 'light'-versie van iCar Radio, de Tunin.fm-applicatie, in de iTunes Store staan. Die is in een week meer dan 30.000 keer gedownload. "Binnenkort komt er ook een Pro-versie met meer functies. We kijken in de reviews van gebruikers in de iTunes Store welke functies zij missen en die willen we toevoegen in de betaalde versie."
De betaalde versie zou ook naar andere platformen kunnen komen, als er een goede manier is om die te distribueren. "Een downloadwinkel van een provider, waarbij klanten betalen via hun telefoonrekening, zou daarvoor ideaal zijn", denkt Kokkelink. Vodafone plaatst voorlopig alleen gratis applicaties in zijn downloadwinkel. De applicatie maakt gebruik van de de aac-codec HE-AAC v2, die het Duitse Fraunhofer-instituut onthulde op de CES in Las Vegas eerder deze maand. Daardoor kunnen streams toe met een bitrate van 29kbps, dat luisteren via gprs mogelijk maakt.