Tip de redactie

IBM wil beschuldigingen SCO ongeldig laten verklaren

Door Henk-Jan de Boer, 17 augustus 2004 23:3915 reacties, bron: ZDNet

IBM heeft in een nieuwe toevoeging aan het SCO-feuilleton een ondubbelzinnige juridische reactie gegeven op de aanklachten van dat bedrijf, zo lezen we bij ZDNet. Big Blue heeft namelijk een verzoek ingediend bij het gerechtshof in Salt Lake City om een tussenvonnis te geven over bepaalde claims van SCO. Een dergelijk tussenvonnis is een deelvonnis, waarbij over een deel van de eisen van de tegenpartij al een uitspraak zal worden gedaan voordat de hele zaak afgerond wordt. In dat geval is het voor die onderwerpen meteen ook de einduitspraak, zodat er niet meer over getwist zal kunnen worden gedurende het verdere verloop van de zaak bij diezelfde rechter. De punten kunnen wel weer ter sprake komen bij een eventueel hoger beroep.

Punt van geschil is de Unix-overeenkomst uit 1985. Volgens SCO hanteert IBM een interpretatie van dat contract waarbij er nog minder bescherming van de intellectuele eigendom van SCO over zou blijven dan wanneer er totaal geen overeenkomst gesloten zou zijn. IBM stelt in zijn jongste verzoek aan de rechter dat de claims van SCO in tegenspraak zijn met de inhoud van het eerdere contract tussen Big Blue en AT&T, de originele eigenaar van Unix. Verder meent IBM dat SCO helemaal geen rechten heeft op afgeleide producten. Een dergelijke interpretatie van het contract uit 1985 zou namelijk ontkend worden door Novell, het bedrijf dat Unix van AT&T kocht en later aan SCO's voorloper Caldera het recht verkocht om diens eigen Unix-variant door te ontwikkelen.

IBM en SCO logo's

Verder haalt Big Blue nog een rapport aan van wetenschapper Randall Davis van het onderzoeksinstituut MIT. Hij analyseerde de regels code waarvan SCO beweert dat ze copyrightschenden materiaal bevatten en concludeerde "that such code does not contain any portion of source code from Unix System V and is not substantially similar to any source code in Unix System V." Ten slotte wordt de vloer aangeveegd met het feit dat SCO na het begin van alle rechtszaken zelf niet gestopt is met het distribuëren van Linux. Als er in die kernel al code mocht zitten die copyrights schendt en als de GPL al ongeldig zou zijn, dan is het op z'n minst verwonderlijk dat SCO zelf die praktijk in stand houdt, zo redeneert IBM in het verzoek.

IBM vindt dat de rechter de beschuldigingen en eisen van SCO op basis van deze gegevens moet verwerpen. Mocht dat gebeuren, dan blijft van de klachten van SCO alleen nog over dat de twee bedrijven concurrerende producten aanbieden. Een schadevergoeding die in de miljoenen loopt lijkt in dat geval niet haalbaar. IBM wenste overigens geen commentaar te geven op het honderd pagina's tellende stuk dat men indiende bij de rechter. De integrale tekst hiervan is inmiddels online beschikbaar gekomen als pdf-bestand van 4,5MB.

Reacties (15)

Lees meer


MS stelt automatische update naar SP2 voor XP Pro uit

Door Harm Hilvers, 17 augustus 2004 23:3056 reacties, bron: C|Net

Microsoft heeft zondag via een e-mail aan een groot aantal klanten laten weten dat Service Pack 2 pas vanaf 25 augustus voor Windows XP Professional beschikbaar zal komen via de automatische updates. Een woordvoerder van Microsoft heeft de authenticiteit van de e-mail bevestigd. Het was de bedoeling dat het service pack gisteren via de automatische updates beschikbaar zou komen. Verschillende bedrijven hadden echter aangegeven dat ze niet voldoende tijd hadden om de tools te installeren die de automatische installatie van het service pack zou moeten tegenhouden. Microsoft heeft bewust gekozen om het service pack alleen voor Windows XP Professional-gebruikers uit te stellen. Die versie wordt namelijk vooral gebruikt binnen bedrijven en door veeleisende thuisgebruikers. De Home-editie van Windows XP is daarentegen gericht op thuisgebruikers.

Windows XP logoHet uitstel heeft alleen gevolgen voor de gebruikers van Windows XP Professional die gebruikmaken van Windows Update of Microsofts automatische updatesoftware. Gebruikers van Windows XP Home zullen SP2 vanaf woensdag via de automatische updates binnenkrijgen. Bedrijven die gebruikmaken van Microsofts Software Update Services kregen SP2 afgelopen maandag al. Compatibiliteit met oudere applicaties is een groot issue voor Microsoft, gezien de lijst met probleemprogramma's die het bedrijf afgelopen maandag publiceerde. Het softwarebedrijf verwacht niet dat het uitstel van SP2 voor Windows XP Pro-gebruikers een groot probleem zal vormen. Veel bedrijven lijken namelijk weinig haast te hebben om de update te installeren.

Reacties (56)


Microsoft introduceert officepakket Works 8

Door Gabi Gaasenbeek, 17 augustus 2004 22:3121 reacties, bron: Microsoft

Microsoft heeft deze week Works 8 vrijgegeven, zo lezen we op de site van de softwaregigant. Dit voor thuisgebruik bedoelde officepakket is een goedkoop alternatief voor Microsoft Office. Met Works 8 kun je onder andere tekstverwerken, databases bouwen en een spreadsheet bijhouden. Het pakket voorziet ook in het beheer van e-mail en een agenda. Nieuw in versie 8 is een zelfstandig bruikbaar woordenboek en een viewer voor PowerPoint presentaties. Ook zal Works 8 automatisch een backup van het gemaakte bestand maken, zodat dit bij crashes kan worden teruggehaald. Works 8 wordt vaak van te voren door pc-fabrikanten op nieuwe systemen geïnstalleerd. In dit marktsegment zal het product echter tegenstand ondervinden van WordPerfect van Corel en StarOffice van Sun Microsystems. Works 8 zal in augustus van dit jaar verkrijgbaar zijn en $49,95 gaan kosten.

Microsoft logo

Reacties (21)


Vergelijking van 31 waterkoelingsets

Door Ralph Smeets, 17 augustus 2004 22:1653 reacties, bron: Presence PC

Begin dit jaar vulde Presence PC hun roundup van veertien waterkoelingsets uit september 2003 aan met zeven nieuwe waterkoelers. Ondertussen zijn er weer een aantal nieuwe waterkoelingsets verkrijgbaar en vond Presence PC het nodig om hun review van een update te voorzien. Maar liefst tien nieuwe sets zijn toegevoegd waardoor het totaal aantal van geteste waterkoelers op 31 uit komt. De nieuwe sets zijn:

  • Asetek Waterchill KT03A-L30
  • Titan TWC-A04
  • Cooltech Modula 2F12FA
  • Go-cooling Trend-Setter Set AMD S12
  • SilverProp Cyclone Evolution SE + SilverStorm 3 + Sica Nova pomp
  • SilverProp Cyclone Evolution SE + SilverStorm 4 + Sica Nova pomp
  • Zalman Reserator 1
  • Swiftech H2O 22600
  • Swiftech H2O 8600
  • OpenJL XTREM 2 rev 2.3

Net als in de vorige twee testen is het platform waarmee getest wordt niet veranderd. Dit platform bestaat uit een AMD Athlon Barton 2500+ die niet overgeklokt wordt, maar wel een spanning van 1,89V voor zijn kiezen krijgt, waardoor deze 90,4W verstookt. Elke set wordt beoordeeld op efficiëntie, duurzaamheid, hoe makkelijk ze zijn te installeren en hoe stil ze zijn. Aan het eind van de set is een tabel opgenomen waarin al deze gegevens zijn opgenomen, waardoor het kiezen van een set een stuk makkelijker wordt.

In de categorie van interne waterkoelingsets met een 8cm-radiator, is het de Swiftech H20 8500 die het beste presteert. Zijn opvolger, de 8600, weet zijn voorganger echter niet te verslaan. Helaas is de installatie van de set niet gemakkelijk en is de set ook hoorbaar. Van de sets die in een 5,25"-bay kunnen worden ingebouwd zet de Titan TWC-A04 redelijke prestaties neer. Helaas maakt deze set veel geluid en is Presence PC ook niet tevreden over de duurzaamheid. De eenheid die Presence PC namelijk heeft getest hield er namelijk opeens mee op, waardoor het systeem zichzelf uitgeschakelde. Hierna heeft zich dit probleem niet meer voorgedaan, maar het hoort natuurlijk niet.

Van de sets die gebruik maken van een radiator met een 12cm-ventilator is het de Silverprop met een Cyclone Evolution SE waterblok, SilverStorm 3 radiator en een Sica Nova pomp die het beste presteert. Deze set presteert zelfs beter dan het merendeel van de sets die gebruik maken van een 24cm-radiator waarop twee 12cm-ventilators kunnen worden geplaatst. De set is ook erg stil. Dezelfde set met een SilverStorm 4-radiator waarop twee 12cm-ventilators kunnen worden geplaatst is de winnaar in zijn segment en is ook erg stil. Wie echter een oplossing zoekt die totaal geen geluid maakt, doet er goed aan om eens naar de Zalman Resorator 1 te kijken. Rest ons de externe eenheden. Hiervan zet de Corsair Hydrocool 200 goede prestaties neer, maar de eenheid maakt wel een hoop geluid. Een betere keus is de Cooltech Modula 2F12FA die erg discreet zijn werk doet en nog steeds goed presteert.

SilverProp Cyclone Evolution SE + SilverStorm 4 + Sica Nova pomp

Reacties (53)

Lees meer

Passieve waterkoeling uitgeprobeerd
Passieve waterkoeling uitgeprobeerd Nieuws van 14 februari 2005
Kwartet Athlon 64-koelers vergeleken
Kwartet Athlon 64-koelers vergeleken Nieuws van 19 november 2004
Computer.com voor $500.000
Computer.com voor $500.000 Nieuws van 26 november 1998

"Google opent nieuwe vestiging in Groningen"

Door Harold van der Wal, 17 augustus 2004 21:3537 reacties, bron: RTV Noord

Google zou een tweede Nederlandse vestiging aan het inrichten zijn in Groningen, zo meldt RTV Noord. Het gaat om huurruimte in een datahotel van SIG Telehousing dat direct verbonden is met de Groningen Internet Exchange (GN-IX). Google zou miljoenen euro's investeren in de locatie en naar verwachting tien tot twintig arbeidsplaatsen creëren. SIG en Google willen nog geen commentaar geven op het nieuws, maar volgens RTV Noord wordt er reeds apparatuur van Google in Groningen geplaatst. SIG zegt dat het geen uitlatingen over klanten doet, maar ontkent het bericht niet.

GoogleWethouder Koen Schuiling van Groningen zou medeverantwoordelijk zijn voor de vestiging van het bedrijf. Mede dankzij zijn inspanningen in de Verenigde Staten zouden enkele bedrijven besloten hebben tot de komst. Schuiling wil echter niet bevestigen dat Google tot de bedrijven behoort, omdat afgesproken is de overeenkomsten stil te houden. Wel hoopt hij dat het aantrekken van grote partijen de belangstelling zal wekken bij andere bedrijven. Google heeft op dit moment al een Nederlands kantoor in Amsterdam.

Reacties (37)


Informatie over Intels dual-core 'Paxville' en 'Dempsey'

Door Wouter Tinus, 17 augustus 2004 20:3817 reacties, bron: The Inquirer

The Inquirer heeft wat informatie opgelepeld over een tweetal dual-core Xeon-processors die Intel op dit moment in ontwikkeling heeft onder de codenamen Paxville en Dempsey. Het grootste verschil tussen de twee is de manier waarop de chipset met ze om moet gaan. Paxville zal zich namelijk gedragen als twee aparte processors, terwijl Dempsey zichzelf aan de buitenwereld presenteert als één processor met twee cores. De laatste vorm heeft voor Intel het voordeel dat de FSB het een stuk minder zwaar krijgt. Intels bus wordt namelijk gedeeld tussen de processor(s) en de northbridge. Hoe meer processors op de bus hangen, hoe moeilijker het wordt om een hoge snelheid te bereiken. Zo plant het bedrijf voor Pentium 4 systemen al een 1066MHz FSB, terwijl de maximale snelheid voor de Xeon MP (die met maximaal vier chips op één bus gehangen kan worden) nog steeds op 400MHz zit.

Intel Hyperthreading De reden dat Intel voor zijn dual-core Pentium 4 niet meteen naar de betere implementatie gaat is dat de arbritragelogica van Dempsey - die de twee cores als één processor presenteert - niet op tijd klaar zal zijn om de confrontatie met AMD's dual-core Toledo aan te kunnen. Paxville zou dus een haastklus zijn om toch iets op tafel te kunnen leggen, ook al is het niet optimaal. Met de desktopversie van de Xeon Paxville hebben we overigens al eerder kennis kunnen maken: Smithfield is dus niet gebaseerd op Dothan .

Om verwarring tussen processors en cores te voorkomen wil Intel het voortaan overigens over de "S" van socket gaan hebben in plaats van over de "P" van processor. Met een 4S-systeem zal dus een server met vier sockets bedoeld worden. Daar kunnen dan eventueel multi-processor (zoals Paxville) of multi-core (zoals Dempsey) producten inzitten.

Reacties (17)

Lees meer

AMD noemt dual-coreprocessors K9
AMD noemt dual-coreprocessors K9 Nieuws van 10 oktober 2004

PCI-Express-strijd tussen ATi en nVidia barst los in Q4

Door Willem Kerstholt, 17 augustus 2004 17:5035 reacties, bron: DigiTimes

Volgens DigiTimes zal de strijd om de PCI-Express-markt tussen ATi en nVidia in alle hevigheid beginnen in het komende kwartaal. ATi heeft naar eigen zeggen sinds 1 juni al meer dan één miljoen kaarten verscheept, maar zoals we ook eerder berichtten zijn veel van de uitgeleverde videokaarten van ATi voor OEM's bedoeld. Volgens bronnen van de DigiTimes heeft deze keuze van ATi voor OEM's onbedoeld ruimte gelaten voor een succesvolle introductie van de GeForce 6600 van nVidia op de markt voor eindgebruikers. Als nVidia nu volgend kwartaal de eerste NV44-videokaarten op de markt brengt, kan het wat betreft PCI-Express wel eens met een groot gedeelte van de niet-OEM-markt aan de haal gaan. De native PCI-Express-videokaarten met een prijsstelling tussen de 79 en 99 dollar kunnen namelijk goed voor flinke verkopen zorgen nu ook steeds meer moederborden met PCI Express op de markt komen.

nVidia GeForce 6600

Reacties (35)

Lees meer


Beveiligde cd's vaak niet afspeelbaar

Door Arthur Scheffer, 17 augustus 2004 14:4596 reacties, submitter: Madcat, bron: Nieuws.nl

Drie tot vier procent van alle cd's wordt door klanten teruggebracht omdat de gebruikte kopieerbeveiliging ertoe leidt dat de cd niet in alle apparaten af te spelen is, zo meldt Nieuws.nl. Hoewel in Nederland geen exacte cijfers bekend zijn, is dit in een Duits onderzoek vastgesteld. Nederlandse platenzaken bevestigen dat het beeld in Nederland ongeveer vergelijkbaar is. Vooral autoradio's en bepaalde stereo-installaties verslikken zich in de beveiligde schijfjes, wat eerder al aanleiding gaf tot het aanbrengen van een "<100%"-logo op de cd-hoesjes van veel beveiligde cd's.

Illustratie cd-beveiligingDe Consumentenbond zegt het beveiligen van cd's 'heilloos' te vinden, omdat de beveiligingen met behulp van informatie op internet toch vaak omzeild kunnen worden. Platenmaatschappijen hebben in het verleden echter al vaak aangegeven dat het ze vooral gaat om het bemoeilijken van kopiëren voor huis-, tuin- en keukengebruikers.

Reacties (96)


Muziek bij RealNetworks tegen 49 dollarcent per nummer

Door Harold van der Wal, 17 augustus 2004 14:3246 reacties, bron: RealNetworks

RealNetworksRealNetworks gaat de prijs van muzieknummers die het in zijn online shop verkoopt verlagen tot 49 dollarcent per stuk. Complete albums worden vijftig procent goedkoper. Het gaat om een tijdelijk aanbod in de RealPlayer Music Store dat alleen beschikbaar is voor Amerikanen. De prijsverlaging is onderdeel van de campagne Freedom of Choice en dient als lokkertje voor de nieuwe Harmony-software van het bedrijf. Harmony moet het mogelijk maken dat klanten hun aangekochte muzieknummers op een groot aantal spelers kunnen afspelen, waaronder alle generaties iPods van Apple. De DRM-systemen die ondersteund worden zijn naast FairPlay van Apple, Helix van Real zelf en Microsofts systeem voor WMA. Vorige maand kondigde Real reeds aan toch beschermde muziek voor de iPod te gaan aanbieden, nadat overleg met Apple op niets was uitgelopen. Real zegt op een legale manier zelf te hebben uitgevonden hoe FairPlay te implementeren. Apple is echter niet blij met de acties van Real en stelt dat het bedrijf de handelingen en de moraal van een hacker heeft aangenomen. Real zou op dit moment zo'n 200.000 nummers per week verkopen, een tiende van de afzet van Apple. Het bedrijf verwacht dat ze verlies zullen lijden door de prijsverlaging.

Reacties (46)


AnandTech en DPreview bekijken de PowerShot S60

Door Hielko van der Hoorn, 17 augustus 2004 13:5422 reacties, bron: DPReview

Zowel DPReview als AnandTech hebben een review gepubliceerd van de Canon PowerShot S60-camera. Deze digitale camera is de opvolger van de populaire PowerShot S50. Anders dan de naam doet vermoeden, bevat de PowerShot S60 geen zesmegapixelsensor, maar wordt er gebruikgemaakt van dezelfde vijfmegapixelsensor die we ook vinden in de PowerShot S50. Hoewel de sensor niet veranderd is, is de PowerShot S60 in vergelijking met de S50 wel verbeterd op een groot aantal andere gebieden.

De opvallendste wijziging is de 3,6x-optische-zoomlens met een bereik van 28mm tot 100mm. De lens is met een diafragma van F2.8 tot en met F5.3 in telefotostand niet erg lichtsterk, maar dat weegt ruimschoots op tegen het extra bereik. Verder is de behuizing van de camera onder handen genomen, zijn er enkele opties toegevoegd aan de camerasoftware en is er een accu aanwezig met een hogere capaciteit. Zowel DPReview als AnandTech zijn positief over de camera. De PowerShot S60 presteert goed en heeft slechts enkele kleine gebreken. DPReview geeft de camera de felbegeerde "Highly Recommended"-waardering.

Canon Powershot S60

Reacties (22)


AMD bevestigt verzending eerste 90nm-producten

Door Jeroen P Hira, 17 augustus 2004 13:1728 reacties, submitter: EaS, bron: Yahoo

AMD heeft bevestigd wat eerder als gerucht rondzwierf, namelijk dat het bedrijf begonnen is met de verzending van 90nm-processors. Zoals verwacht zijn de eerste 0,09 micron-processors bestemd voor de laptop en zijn verder ook 64-bits. De processor, die eerder bekendstond onder de codenaam Oakville is bestemd voor de lichte en dunne notebooks. De verwachting is dat laptopfabrikanten de komende maanden de eerste producten op basis van deze processor zullen lanceren.

AMD Athlon 64 logoAMD heeft verder ook bevestigd dat de planning met betrekking tot de dual-core processors op schema is en de processors medio volgend jaar op de markt verwacht kunnen worden. De eerste 90nm-desktopprocessors zullen het komende kwartaal hun intrede maken en dat is ook volgens de roadmap. De verscheping zal eind dit kwartaal gaan beginnen en het is dan de bedoeling dat vanaf oktober de processors beschikbaar zijn voor de consument. De 90nm Opteron-processors staan later in de planning en maken een entree na de introductie van de desktopprocessors. In ieder geval verwacht AMD een positief effect van de introductie van de 90nm-processors door een betere kostenprijsverhouding en een verhoogde productiecapaciteit.

Reacties (28)


Philips bestrijdt dvd+r-producenten zonder licentie

Door Harm Hilvers, 17 augustus 2004 13:1140 reacties, bron: DigiTimes

Philips 4x DVD+R/+RW drivePhilips heeft kortgeleden een aantal Taiwanese producenten van dvd+r-media gewaarschuwd dat zij moeten stoppen met de productie of een licentie moeten nemen bij het bedrijf om deze media te mogen blijven produceren. Verder heeft Philips de douane en distributeurs in Europa gemeld om welke bedrijven het gaat, zodat zij de producten kunnen afwijzen en al bij de grens tegenhouden. Taiwans grootste producenten van dvd+r-schijfjes, waaronder CMC Magnetics en Ritek, hebben een licentie aangeschaft bij Philips om de dvd+r-technologie te mogen gebruiken. Enkele kleinere fabrikanten hebben deze licentie echter niet genomen. Philips heeft nog geen verdere juridische acties ondernomen en de gewaarschuwde producenten wachten daarom af om te zien wat er verder zal gebeuren.

Reacties (40)


Kamer stelt vragen over werkwijze Brein

Door Yoeri Lauwers, 17 augustus 2004 11:43134 reacties, bron: Planet

PvdA-kamerlid Martijn Van Dam heeft vermoedens dat Breins kruistocht tegen illegale verspreiding van muziek niet altijd even wettelijk verloopt en stelde daaromtrent dan ook enkele vragen aan minister Donner van Justitie. De eerste vraag betreft Breins aankondiging dat het p2p-gebruikers rechtstreeks zal aanspreken om hun gedrag. Het kamerlid vraagt zich af of het verzamelen van ip-adressen met behulp van speciale software wel helemaal legaal is en niet in strijd met de Wet Bescherming Persoonsgegevens.

Tweede KamerBovendien kunnen ip-adressen vervalst worden, waardoor onschuldige personen aangesproken worden en vermoedt het kamerlid dat Brein meer gegevens verzamelt en vraagt hij minister Donner om daarop toe te zien. Kamerlid Van Dam vraagt zich verder af of providers wel zomaar NAW-gegevens mogen verstrekken zonder dat de klant hiervoor toestemming gegeven heeft.

Van Dam vraagt de minister om hierin vooruit te lopen op een rechterlijke beslissing en een antwoord te geven op de vraag of een rechter een provider kan dwingen naw-gegevens te verstrekken en zoja, op basis van welke wet dat kan. Van Dam wil ook weten of het daarvoor eerst vast moet staan dat de persoon waarvan de gegevens opgevraagd worden illegaal bezig geweest is met verspreiden van media.

Reacties (134)

Lees meer


SHA-0 niet 100% veilig, ook MD5 en SHA-1 wellicht zwak

Door Martin Sturm, 17 augustus 2004 11:4268 reacties, bron: Slashdot

Op Slashdot is te lezen dat op een conferentie over cryptografie is bewezen dat het hashingalgoritme SHA-0 niet veilig is. Dit is bekend gemaakt op Crypto 2004, een conferentie over cryptografie die momenteel plaatsvindt in Santa Barbara in de Verenigde Staten. Ook gaan er op diezelfde conferentie geruchten dat, door aanpassing van de methode die is gebruikt om te bewijzen dat SHA-0 onveilig is, ook te bewijzen is dat SHA-1 en MD5 mogelijk niet veilig zijn. Indien dit laatste waar is, zou dit grote gevolgen hebben voor diverse instanties en systemen die gebruik maken van hashing om de betrouwbaarheid van gegevens te waarborgen. Hashing-algoritmes worden onder andere gebruikt voor het versleutelen van passwords, e-mail en documenten. Ook worden ze vaak gebruikt voor het 'ondertekenen' van bestanden, zoals cd-rom images en gecomprimeerde archieven. SHA-1 is op dit gebied de meest gebruikte techniek.

SHA-0 is een zogenaamd hashing-algoritme wat inhoudt dat het voor een bepaalde reeks bytes (bijvoorbeeld een bericht) een tekenreeks berekent van een vaste lengte. Deze laatste tekenreeks kan worden gebruikt om te controleren of het verzonden bericht ongewijzigd is. SHA-0 blijkt nu echter niet betrouwbaar voor dit doel omdat bewezen is dat het mogelijk is met een algoritme een zogenaamde 'collision' te bepalen, wat betekent dat voor twee verschillende berichten (tekenreeksen) dezelfde hash wordt gegenereerd. Gezien het feit dat hashes een vaste lengte hebben, is het onvermijdelijk dat er twee dezelfde datasets zijn die dezelfde hash opleveren. Het is echter niet veilig als er een methode bestaat waarmee voor een bepaalde dataset eenvoudig een reeks tekens kan worden berekend die dezelfde hash hebben.

Wat nu is ontdekt is op zich nog niet heel kwalijk voor de veiligheid van systemen en gegevens. Het is echter in het verleden gebleken dat ontdekkingen zoals deze de weg vrij maakt naar de ontdekking van algoritmes waarmee geavanceerdere datamanipulatie mogelijk is die het hashing-algoritme niet opmerkt. Zodra er een algoritme beschikbaar is waarmee voor een bepaald bericht extra data kan worden berekend zodat het een gewenste hashwaarde krijgt, is het betreffende hashingalgoritme onbruikbaar. In het verleden is MD4, een eenvoudigere voorganger van MD5, ook 'gekraakt'.

SHA-0 collision

Reacties (68)


AMD Sempron maakt zijn opwachting in Japan

Door Yoeri Lauwers, 17 augustus 2004 11:0423 reacties, bron: Akiba

AMD Sempron logo (90x100)Het Japanse Akiba meldt dat de AMD Sempron in Japan aangekomen is. De 2800+ op 2GHz, de 2600+ op 1,83GHz, de 2500+ op 1,75GHz en de 2400+ op 1,6GHz zijn allen Socket A-modellen en zijn verkrijgbaar voor prijzen van 7,990 Yen (58 euro) tot 15,090 Yen (110 euro). Verder valt uit de vertaling op te maken dat Akiba nog even enkele details herhaalt, zoals het feit dat de 3100+ -die niet op een Socket A past- een aangepaste versie van de Athlon 64 is met minder cachegeheugen en wordt er ook even over de Mobile-versie gesproken met de 2600+ en 2800+ die 25W verstoken en de 2600+, 2800+ en 3000+ die 62W verbruiken.

TypeKloksnelheidPrijs (Yen)Prijs (Euro)
2400+1,667GHz7.99058
2500+1,75GHz9.99073
2600+1,833GHz10.99080
2800+2,0GHz15.090110

Reacties (23)


Meer technische specs en foto's Nintendo DS opgedoken

Door Yoeri Lauwers, 17 augustus 2004 09:3944 reacties, bron: Cube Europe

Cube Europe wist enkele details omtrent de Nintendo DS te bemachtigen en was zo goed deze met ons te delen. Als eerste werpt men een blik op de batterij van deze handheld. Volledig opladen van deze krachtbron duurt ongeveer drie uur en dit kan tot vijfhonderd keer herhaald worden. De adapter kan overigens niet alleen voor de DS, maar ook voor de Game Boy Advance SP gebruikt worden. Een foto van de binnenkant van deze draagbare console veegt meteen alle geruchten over analoge knoppen van tafel.

De gewone knoppen die zichtbaar worden onder de vierpuntsdruktoetsen reageren namelijk niet anders op lichte aanrakingen dan op zware mishandeling. Tot slot geeft men nog enkele foto's mee van testsessies van de Nintendo DS en wijst men erop dat de handleiding een minimale afstand van tweeëntwintig centimeter voorschrijft, van iemand met een pacemaker, wanneer de draadloze multiplayer-mogelijkheden gebruikt worden.

Nintendo DS printplaat
Het interieur van de Nintendo DS, met de digitale knoppen en een verwijzing naar de codenaam Nitro: 'NTR-CPU-X2A'

Reacties (44)


Scherm met biljoen kleuren in ontwikkeling

Door Yoeri Lauwers, 17 augustus 2004 09:08108 reacties, bron: IEEE

Een Israelisch bedrijf, Genoa Color Technologies, is bezig met de ontwikkeling van een scherm dat een biljoen kleuren kan weergeven. De tv-toestellen zoals wij die kennen produceren een beperkt aantal verschillende kleuren door het combineren van rood, groen en blauw licht. Om dit spectrum uit te breiden zou men met nauwkeuriger filters meer gesatureerd rood, groen en blauw moeten creëren, waardoor echter ook de helderheid zou verminderen. Genoa claimt nu de nodige hard- en software ontwikkeld te hebben om meer kleuren te produceren zonder het ongewenste neveneffect te krijgen. Door aan de drie basiskleuren cyaan en geel toe te voegen, zouden tv's een biljoen kleuren kunnen weergeven, in tegenstelling tot de huidge 16,7 miljoen.

Volgens een professor van de Michigan University is het de eerste keer dat dit principe, bekend van printers, in schermen gebruikt wordt. Als aanvulling op de technologie ontwikkelde Genoa een chip die op basis van de kleur die de tv oorspronkelijk zou weergeven, berekent hoe deze kleur het best opgebouwd kan worden met behulp van de twee extra basiskleuren. Samen met Philips Nederland zal Genoa de technologie implementeren in een reeks tv's die gebruikmaken van de LCOS-technologie, waarbij gefilterd licht op een chip geprojecteerd wordt en vervolgens met behulp van lenzen naar het scherm gestuurd.

TV met drie basiskleuren
TV met vijf basiskleuren
Boven: Beeld opgebouwd met drie basiskleuren | Onder: Beeld opgebouwd met vijf basiskleuren

Reacties (108)


Samenwerking Microsoft en Sun vertoont haarscheurtjes

Door Harm Hilvers, 17 augustus 2004 08:3016 reacties, bron: eWeek

Enkele maanden nadat Microsoft en Sun hun samenwerking aankondigden, lijkt het erop alsof de twee bedrijven op hun eerste grote probleem aan het afstevenen zijn. Dit meldt eWeek. De twee bedrijven werken sinds april samen om gebruikers veilig en op een gestructureerde manier (persoonlijke) data uit te laten wisselen tussen de respectievelijke desktop- en serveromgevingen van de twee bedrijven. Jonathan Schwartz, Sun's COO en president liet afgelopen week echter weten dat er weinig meer bereikt zal gaan worden zolang Microsoft niet heel bewust voor open standaarden en interoperabiliteit gaat kiezen. Schwartz ziet open en vrije standaarden als een van de basisvoorwaarden om interoperabiliteit mogelijk te maken. Samenwerking met Microsoft zal daar dan ook op moeten zijn gebaseerd. Schwartz verwees in dat kader naar het werk van de Liberty Alliance. In deze alliantie zijn onder andere Sun, Novell en HP vertegenwoordigd, Microsoft niet.

Microsoft logo (bijgeknipt)Sun logo (kleiner)

Deze alliantie houdt zich bezig met de ontwikkeling van een open standaard voor de uitwisseling van persoonlijke identificatiegegevens. Een open standaard is nodig op dit gebied om het beheer en de uitwisseling van persoonlijke gegevens bij webbased applicaties op een veilige en prettige manier te laten plaatsvinden. Woordvoerders van Microsoft wilden geen commentaar geven op de uitspraken van de Sun-topman. Managers van Microsoft hebben echter wel laten weten dat de uitwisseling van persoonlijke gegevens niet geïsoleerd bekeken moet worden binnen de webservicesarchitectuur. Bill Gates vertelde een paar weken geleden aan analisten dat verschillende technische oplossingen voor dit probleem nog in beraad zijn. Hierbij vindt ook overleg plaats met Sun, aldus Gates. Schwartz verwacht niet dat Microsoft deel zal gaan nemen in de Liberty Alliance, omdat het bedrijf volgens hem te weinig aandacht wil geven aan het oplossen van de problemen van klanten op dit gebied.

Reacties (16)


Red Flag Linux gaat zich richten op grote bedrijven

Door Henk-Jan de Boer, 17 augustus 2004 00:0023 reacties, bron: InfoWorld

Red Flag Software, de distributeur van de Chinese Linux-distro Red Flag Linux, gaat zich meer richten op de zakelijke markt, zo weet InfoWorld te melden. Bovendien hebben de Chinezen serieuze plannen om de software aan de andere kant van de oceaan aan de man te brengen. De afgelopen twee jaar heeft de ontwikkeling van Red Flag Linux zich hoofdzakelijk gericht op het desktopsegment, maar nu ziet men meer heil in zakelijke klanten die over willen stappen van Unix of Windows naar Linux voor servertoepassingen. Linux heeft een klein maar gestaag groeiend aandeel in de Chinese markt voor besturingssystemen, volgens een schatting van marktonderzoeker IDC. De totale omzet van Linux-distributies bedroeg het afgelopen jaar 8,1 miljoen dollar bij een afzet van 2,1 miljoen exemplaren. Het leeuwendeel hiervan bestond uit clientversies en Red Flag was volgens IDC heer en meester in die markt met een totale afzet van 1,3 miljoen stuks.

Red Flag logoDe totale omzet van serversystemen in China bedroeg in 2003 5,9 miljoen dollar, voor een totale afzet van ongeveer 24.000 stuks. Nu de markt bekend is met het product Red Flag, is het tijd om het zakelijke segment te bestormen vindt Chris Zhao, topman van Red Flag Software. "We have had success to enter the government sector and enter China Post, education, energy, communication and financial services area and also we entered the telecommunications sector. There is a lot of adoption of Red Flag Linux in Chinese industry," zo sprak hij. Het bedrijf wil een Engelse variant gaan aanbieden voor landen in Zuid-Oost Azië waar veel Engels gesproken wordt, zoals Singapore, Maleisië en Thailand, vertelde Zhao. Ook van het Red Flag Linux Desktop OS staat een Engelse versie op stapel. Die zou oorspronkelijk al aan het eind van 2003 gelanceerd worden, maar nu hoopt men hem toch uiterlijk binnen twee maanden klaar te hebben voor distributie.

Reacties (23)