Tip de redactie

Samsung kondigt plasma-tv's met wifi aan

Door Hielko van der Hoorn, 19 juli 2007 18:3148 reacties, bron: TG Daily

Samsung heeft twee nieuwe plasma-tv’s aangekondigd die uitgerust zijn met wifi. De plasma-schermen kunnen via een draadloze draft 802.11n-verbinding streaming audio en video afspelen.

De eerste Samsung tv’s die uitgerust zullen worden met de nieuwe feature is de 94-serie. Volgens Samsung kan het gebruik van wifi de hoeveelheid kabels verminderen die nodig is voor het opzetten van een home entertainment systeem. In combinatie met andere wifi-apparatuur kan de tv audio- en videostreams ontvangen van bijvoorbeeld blu-ray- of hd-dvd-spelers. Draadloos kan er maximaal 1080i-beeldmateriaal naar het scherm verstuurd worden: 1080p is alleen via hdmi mogelijk. Het is nog onduidelijk of de tv ook videostreams van het internet of de pc kan ontvangen. Samsung is van plan om een 50”-model deze maand op de markt te zetten. Het scherm zal een contrastratio van 15.000:1 bieden samen met drie hdmi-aansluitingen en een usb-interface. De adviesprijs van de 50"-plasma-tv zal 3600 dollar bedragen. In het vierde kwartaal van dit jaar zal een 58”-model volgen met een adviesprijs van 5300 dollar.

Samsung plasma-tv met wifi

Reacties (48)


Acht vga-koelers in het heetst van de strijd geplaatst

Door Hielko van der Hoorn, 19 juli 2007 17:4449 reacties, bron: Madshrimps

De gekke Belgische garnalen van Madshrimps hebben acht verschillende koelers voor videokaarten getest. Er is gekeken naar de geluidsproductie, de koelprestaties, de installatieprocedure en uiteraard de prijs.

Totaal zijn er acht koelers getest door Madshrimps. Op de testbank zijn koelers van Titan, Cooler Master, Vantec, Gigabyte, ZeroTherm, Arctic Cooling en Zalman terecht gekomen. De koelers zijn alle getest in combinatie met een GeForce 7900 GT-videokaart. De Belgische review brengt goed nieuws: de goedkoopste koeler is tevens de koeler die de videokaart het best koelt en daarnaast erg weinig geluid produceert. De Arctic Cooling Accelero S1 is een uitstekende keus voor iedereen die op zoek is naar een stille en goed presterende vga-koeler, aldus Madshrimps.

Arctic Cooling Accelero S1

Reacties (49)


Zweedse oma krijgt 40 Gigabit-internet

Door Dimitri Reijerman, 19 juli 2007 17:44140 reacties, bron: The Local

De 75-jarige Zweedse Sigbritt Löthberg heeft een internetaansluiting van 40Gbps gekregen. De bejaarde dame uit Karlstad zou daarmee de beschikking hebben over de snelste verbinding voor een normale woning ter wereld.

De verbinding van de Zweedse is aangelegd door haar zoon Peter Löthberg. De netwerkspecialist wil met de razendsnelle aansluiting een nieuwe modulatiemethode voor glasvezelverbindingen in de praktijk demonstreren. Via deze technologie kunnen twee routers tweeduizend kilometer uit elkaar geplaatst worden, zonder dat tussenliggende transponders nodig zijn om het signaal te versterken. Via de glasvezelverbinding kan moeder Löthberg in twee seconden een complete speelfilm in hd-kwaliteit downloaden, maar het is de vraag of de Zweedse de snelheid daadwerkelijk zal benutten. Volgens haar zoon gebruikt ze haar internetaansluiting vooral voor het online lezen van kranten.

glasvezel in de hand

Reacties (140)


Intel gaat kleine, sff-vriendelijke Penryn ontwikkelen

Door Hielko van der Hoorn, 19 juli 2007 16:5428 reacties, submitter: aliencowfarm, bron: DigiTimes

Volgens DigiTimes zal Intel een extra kleine versie van de Penryn-cpu op de markt brengen voor small form factor-pc’s. De sff-Penryns zullen slechts 22 vierkante millimeter groot zijn.

Penryn (klein)Penryn is de codenaam voor de eerste generatie 45nm-processors van Intel. De Penryn-cpu’s zijn een doorontwikkelde versie van de huidige Core 2 Duo's en herbergen verschillende verbeteringen. De Penryn-familie heeft grotere caches, een snellere bus, sse4 en verschillende instructies zijn geoptimaliseerd zodat deze minder kloktikken kosten. De eerste Penryn-processors zullen in het tweede kwartaal van 2008 geïntroduceerd worden en hebben een oppervlak van 35 vierkante millimeter. De ‘low voltage’- en ‘ultra low voltage’-varianten zullen in de tweede helft van 2008 geïntroduceerd worden en meten 22 vierkante millimeter. Volgens Intel zullen deze cpu's kleinere sff-pc’s mogelijk maken.

Reacties (28)


VoodooPC richt zich met Envy H:171 op veeleisende gamer

Door Dimitri Reijerman, 19 juli 2007 16:1854 reacties, bron: TG Daily

VoodooPC, onderdeel van HP, introduceert met zijn Envy H:171-notebook een machine waar gamers mee uit de voeten kunnen. Zo heeft de felrode laptop de beschikking over drie harde schijven.

Het opslagtrio heeft een gezamenlijke opslagcapaciteit van 600GB en kan in een raid 0-, raid 1- of raid 5-configuratie worden aangesproken. De H:171 is verder voorzien van een Intel Core 2 Extreme X6800-cpu. Deze dualcore-processor is geklokt op 2930 MHz en momenteel Intels snelste mobiele cpu. Het 17"-breedbeeldscherm met een 1920x1200-resolutie wordt aangestuurd door twee nVidia GeForce Go 7950-gpu's. De laptop heeft ook de mogelijkheid om meerdere externe schermen aan te sturen, met een maximale resolutie van 1920x1200 pixels. De desktopvervanger heeft verder wifi, bluetooth en een 1,3 megapixel-webcam aan boord. Met ruim vijf kilogram is de Envy H:171 aan de zware kant, maar dat compenseert wellicht het gewichtsverlies van de portemonnee bij aanschaf; voor de duurste variant moet ruim 8000 dollar neergelegd worden.

VoodooPC Envy H:171

Reacties (54)


Forse winststijging voor eBay; Skype blijft zorgenkindje

Door Dimitri Reijerman, 19 juli 2007 15:3819 reacties, bron: Business Week

Ebay heeft in het tweede kwartaal een nettowinst geboekt van 376 miljoen dollar. Ten opzichte van de de winst van 250 miljoen dollar over dezelfde periode vorig jaar, laat de internetonderneming een stijging zien van 50 procent.

De omzet van eBay steeg met 30 procent tot 1,83 miljard dollar. De winst per aandeel van de internetveilingsite steeg van 0,17 dollar tot 0,27 dollar. Daarmee overtrof het bedrijf de verwachtingen van analisten. Hoewel op eBay minder artikelen ter veiling werden aangeboden, steeg de omzet met 26 procent tot 1,29 miljard dollar. Ebay wist daarnaast te profiteren van de sterke groei bij de betaaldienst PayPal.

De internetbeldienst Skype doet het nog steeds niet goed en blijft een zorgenkindje voor eBay. Ondanks dat het voip-bedrijf het afgelopen kwartaal 220 miljoen geregistreerde klanten telde - tegenover 113 miljoen vorig jaar - zwakt de groei van het aantal nieuwe gebruikers af. Momenteel komen er maandelijks 12 procent meer gebruikers bij, waarmee de aanwas een voorlopig dieptepunt heeft bereikt. Daarnaast genereert het belbedrijf maandelijk slechts 13,6 dollarcent per geregistreerde klant. Skype boekte de afgelopen drie maanden een omzet van 90 miljoen dollar, 12 miljoen dollar meer dan in het eerste kwartaal.

eBay Skype PayPal

Reacties (19)

Lees meer

Inlogproblemen voor Skype-gebruikers
Inlogproblemen voor Skype-gebruikers Nieuws van 16 augustus 2007

Disney's platenlabel introduceert nieuw cd-formaat

Door Dimitri Reijerman, 19 juli 2007 13:5986 reacties, bron: PC Magazine

Hollywood Records, een platenlabel van Disney, komt met een nieuw cd-formaat. De compact-discs zullen de nodige extra's bevatten, waarmee het label hoopt iets aan de teruglopende cd-verkopen te kunnen doen.

Cdvu+-logoHet formaat is cdvu+ gedoopt en bevat naast de muziek ook diverse extra's, zoals songteksten, videoclips en fotomateriaal van de artiest of band. Met cdvu+ moet het ook mogelijk worden om exclusieve content online op te halen. Hollywood Records wil met zijn vinding de plastic jewelcase en het bijbehorende inlay-boekje overbodig maken. Het schijfje zal verpakt gaan worden in een hoesje van gerecycleerd materiaal. Onduidelijk is nog hoe het formaat technisch in elkaar steekt. Ook is de vraag of Disney de content zal voorzien van drm of andere vormen van kopieerbeveiliging. De methode om meer 'bonusmateriaal' toe te voegen aan een schijfje, lijkt te zijn afgekeken van het succesvolle dvd-formaat. De muziekindustrie is bezorgd over de alsmaar krimpende verkoop van de traditionele compact-disc, en zoekt naarstig naar 'nieuwe' methoden om klanten terug te winnen. De Amerikaanse punkband Jonas Brothers zal op 7 augustus als eerste een album uitbrengen op een cdvu+-schijfje, terwijl later dit jaar ook de in Europa meer bekende Hillary Duff op het nieuwe formaat zal verschijnen.

Reacties (86)


Western Digital introduceert RAID Edition 2 750GB

Door Femme Taken, 19 juli 2007 13:4654 reacties, bron: Western Digital

Western Digital heeft aangekondigd dat het bedrijf deze maand zal beginnen met de levering van een 750GB-versie van zijn RAID Edition 2-hardeschijven. De RE2 is volgens Western Digital geschikt voor continu gebruik in enterprisetoepassingen met een hoge belasting.

Het nieuwe 750GB-model in de RE2-serie beschikt over 16MB cache en een 3,0Gb/s sata-interface met ncq-ondersteuning. Deze eigenschappen waren reeds aanwezig bij het vorige topmodel van 500GB. Er wordt een mtbf van 1,2 miljoen uur opgegeven, vergelijkbaar met oudere scsi-hardeschijven maar minder dan de nieuwste generatie sas-schijven, die door de concurrenten van Western Digital op een mtbf van 1,4 miljoen uur worden geschat.

Western Digital heeft de RE2 750GB voorzien van een feestpakket aan features die luisteren naar namen als SecurePark, StableTrac, IntelliSeek, tler en raff. SecurePark parkeert de koppen van de schijf buiten het schijfoppervlak tijdens het op- en afspinnen en momenten dat de schijf buiten bedrijf is. Dergelijke functionaliteit wordt al sinds jaar en dag op hardeschijven aangeboden. StableTrac houdt in dat de schacht van de servo aan beide uiteinden in plaats van alleen de onderkant is verankerd. Volgens Western Digital vermindert dit vibraties en maakt de feature een nauwkeuriger positionering van de koppen mogelijk. Intelliseek zorgt ervoor dat de beweging van de lees- en schrijfarm zodanig gecontroleerd wordt dat de koppen net op tijd het gewenste spoor bereiken. Dit bespaart energie en vermindert de geluidsproductie ten opzichte van een harde schijf die de kop zo snel mogelijk naar het spoor verplaatst en vervolgens wacht tot de benodigde sector onder de kop passeert. Tler beperkt de error-recoverytijd in raid-systemen en raff verbetert de bestendigheid van de drives tegen vibraties. De RE2 750GB-drives zijn herkenbaar aan de typeomschrijving WD7500AYYS en hebben een adviesprijs van 265 dollar.

Western Digital RE2 YS-harde schijf (open)

Reacties (54)


IBM rust bladeservers met ssd's uit

Door Harm Hilvers, 19 juli 2007 13:3522 reacties, bron: VNUnet

IBM gaat enkele van zijn bladeservers uitrusten met solid-statedisks van SanDisk. Big Blue hoopt op deze manier zijn bladeservers energiezuiniger, geluidsarmer en betrouwbaarder te maken.

Initieel zal IBM alleen de BladeCenter HS21 XM voorzien van een solid-statedisk, maar als de ssd's naar wens presteren zullen ook andere bladeservers van Big Blue ermee worden uitgerust. Uit berekeningen van IBM blijkt dat het gebruik van een ssd per bladeservers een besparing oplevert van 18W, wat neerkomt op 1512W per serverrack. Daarnaast heeft een solid-statedisk door het gebruik van flashgeheugen geen bewegende delen, waardoor de kans op hardwarestoringen aanzienlijk afneemt, aldus IBM. Verder zijn ssd's koeler en stiller dan traditionele harde schijven. Een groot nadeel echter is de prijs en de lage opslagcapaciteit. SanDisk, de leveranciers van IBM's ssd's, biedt solid state disks aan met capaciteiten variërend van 4-64GB; in 2008 moeten 128GB- en in 2010 zelfs 256GB-exemplaren verkrijgbaar zijn. De met ssd's uitgeruste IBM-bladeserver zullen het besturingssysteem en andere applicaties vanaf de ssd draaien, terwijl datastorage via een san of Serial-Attached-SCSI geregeld wordt.

Reacties (22)

Lees meer

Ook SanDisk komt met ssd-harddisk
Ook SanDisk komt met ssd-harddisk Nieuws van 15 maart 2007
Solid state-disk van 128GB gespot
Solid state-disk van 128GB gespot Nieuws van 14 maart 2007
Sandisk presenteert 32GB flashdisk
Sandisk presenteert 32GB flashdisk Nieuws van 4 januari 2007

Sony plant ultradraagbare Vaio voor high-end markt

Door Harm Hilvers, 19 juli 2007 13:0038 reacties, bron: eWeek

Sony is bezig met de ontwikkeling van een nieuwe high-end, lichtgewicht laptop. De Vaio TZ, zoals het apparaat gaat heten, zal in augustus beschikbaar komen voor de Noord-Amerikaanse markt en 2200 dollar kosten.

Vaio logoDe goedkoopste variant van de laptop zal worden uitgerust met een ultra low voltage 1,06GHz Core 2 Duo U7500-processor van Intel. Het apparaat zal 2GB ddr2-geheugen aan boord hebben, evenals een 100GB-harde schijf. Voor dit product zal 2200 dollar betaald moeten worden. Verder zal er ook een Vaio TZ-versie te koop zijn met een 1,2GHz Intel Core 2 Duo U7600-chip en een solid-statedisk van 32GB. Deze laptop zal voor 3200 dollar van eigenaar verwisselen. De Vaio TZ weegt ruim 1 kilo. Beide Sony-producten zijn voorzien van Intels 945GMS-chipset, Intels Graphics Media Accelerator 950, Windows Vista, wifi en Bluetooth. Het scherm van de Vaio TZ is 11,1" groot en uitgerust met een led-backlight. Sony is niet de eerste pc-fabrikant die zijn laptops uitrust met solid-statedisks. Dell ging het bedrijf met de Latitude D430-notebook al voor.

Reacties (38)


Koelers van koper en aluminium naast elkaar gezet

Door Dimitri Reijerman, 19 juli 2007 12:0515 reacties, submitter: aliencowfarm, bron: X-bit labs

Het aanbod van luchtkoelers op de markt is groot, maar toch probeert het relatief onbekende Taiwanese bedrijf CoolJag met twee nieuwe koelers een graantje mee te pikken. X-bit labs testte twee exemplaren, een van aluminium en een van koper.

CoolJag Falcon 92-CuDe CoolJag Falcon 92-Al en de Falcon 92-Cu worden geleverd met een handleiding, het nodige bevestigingsmateriaal voor moederborden op basis van LGA775- en 754/939/940/AM2-sockets, en twee klemmetjes voor K8-cpu's. Over het bijgevoegde tubetje Shinetsu 7762-koelpasta waren de reviewers al op voorhand niet te spreken: de pasta blijkt lastig aan te brengen en uit eerdere ervaringen van de reviewer blijken de slecht geleidende eigenschappen van de substantie te leiden tot enorme temperatuurschommelingen van de processor.

De Falcons verschillen uiterlijk niet veel van andere heatpipe-koelers. Het koperen of aluminium koellichaam telt 66 ribben en de vrijkomende warmte wordt met een 92mm-fan weggeblazen. Uit de test van de reviewer bleek dat de ventilator weliswaar voorzien is van een pwm-connector, maar dat de fan niet op stuursignalen van de computer reageerde. De snelheid bleek uitsluitend te worden bepaald door een temperatuursensor, die merkwaardig genoeg direct onder de fan is geplaatst, en dus altijd dezelfde lage temperatuur aangeeft. De reviewer loste dit euvel eenvoudig op door de sensor dichter op de koelribben te plaatsen. Hierdoor kon de snelheid van de fan uiteindelijk enigszins door de cpu-temperatuur worden beïnvloed.

CoolJag Falcon 92-CuDe twee Falcon-koelers werden door X-bit labs zowel in een systeemkast als op een blootliggend moederbord getest. Als ondergrond diende een Asus P5B Deluxe, waarbij een Intel Core 2 Quad Q6600-cpu met 2,4GHz standaardklok als kachel diende. De reviewer koos de beproefde Thermaltake Big Typhoon als referentiekoeler. Uit de koelprestaties bleek de voorspelling dat de duurdere Falcon 92 van koper zijn werk beter zou doen dan de aluminium-versie, te kloppen. Toch wist die laatste de tot 3,27GHz overgeklokte quadcore-cpu onder de kritische grens van 80 graden Celcius te houden, wat volgens de reviewer een uitstekende prestatie is. Na diverse overklokpogingen wist de reviewer met behulp van de koperen variant de Intel-cpu net over de 3300MHz-grens te tillen. Uit geluidsmetingen bleek dat de twee Falcons hun koelwerkzaamheden dankzij hun lage toerental stil doen. Concluderend stelt de reviewer dat de CoolJag-koelers, ondanks enkele schoonheidsfoutjes in het fan-ontwerp, een uitstekende prijs/prestatie-verhouding kennen. Toch moeten de twee koelers de ongeveer even dure Thermaltake Big Typhoon nog voor laten gaan, zodat CoolJag weer aan de slag kan om zijn producten verder te verbeteren.

Reacties (15)


Winst IBM maakt sprong dankzij softwaredivisie

Door Harm Hilvers, 19 juli 2007 11:4219 reacties, bron: IBM

International Business Machines heeft in het tweede kwartaal van dit jaar een winststijging van 12 procent geboekt. Deze toename is voor een belangrijk deel te danken aan een door overnames gegroeide softwaredivisie.

IBM logoDe omzet in het tweede kwartaal, dat eindigde op 30 juni, bedroeg 23,8 miljard dollar en dat is 8,6 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, toen 21,9 miljard dollar werd omgezet. De winst is met 12 procent gestegen van 2,0 naar 2,3 miljard dollar. Analisten waren positief verrast door deze cijfers; zij hadden een omzet van 23,1 miljard dollar verwacht. Sam Palmisano, IBM's ceo en voorzitter van de Raad van Bestuur, is tevreden met deze resultaten, 'de beste sinds 2001'. Verder is Palmisano ervan overtuigd dat het Big Blue zal lukken om de voor 2010 gestelde winstdoelstelling te behalen.

Sinds 2003 heeft Big Blue voor ongeveer 5 miljard dollar ruim dertig bedrijven aangekocht en aan zijn softwaredivisie toegevoegd; deze week nog werd het Canadese DataMirror overgenomen. IBM's softwareafdeling heeft ten opzichte van Q2 2006 een groei van 13 procent laten zien naar 4,8 miljard dollar. In het tweede kwartaal werd de meeste omzet verkregen in Noord- en Zuid-Amerika, namelijk 10,1 miljard dollar. De regio Europa, Midden-Oosten en Afrika was goed voor 8,2 miljard dollar, en in Azië-Pacific is 4,6 miljard dollar omgezet. De beurs reageerde lauw op IBM's cijfers, met name omdat de resultaten van Intel en Yahoo lager waren dan verwacht.

Reacties (19)


Securityvendors zwijgen over spyware van overheid

Door Yoeri Lauwers, 19 juli 2007 11:0146 reacties, submitter: eghie, bron: ZDNet

ZDNet heeft bij antimalwarebedrijven nagevraagd hoe zij omgaan met verzoeken van politiediensten om een oogje dicht te knijpen voor backdoors en keyloggers die voor justitioneel onderzoek gebruikt worden.

De FBI is er dankzij een stukje spyware in geslaagd een tiener te vatten die valse bommeldingen naar een school in Washington mailde. De jongen stond al onder verdenking, waarna de FBI hem een monitoring tool toestuurde en zo voldoende bewijs tegen de vijftienjarige kon verzamelen. In een andere zaak omzeilde de federale inlichtingendienst PGP-encryptie en Hushmail met behulp van een keylogger. Het lijkt echter logisch te veronderstellen dat verschillende antivirusprogramma's deze spionagetools onschadelijk hadden kunnen maken. ZDNet informeerde daarom bij verschillende aanbieders van beveiligingssoftware hoe zij zouden reageren op een verzoek van de politie om een oogje dicht te knijpen.

Digitale spionDe meeste vendors gaven aan nog nooit een dergelijk verzoek gekregen te hebben en zeiden niet van plan te zijn er gehoor aan te geven, mocht het geval zich voordoen. Check Point, het bedrijf achter ZoneAlarm, bekende echter dat zo'n verzoek op dezelfde manier behandeld zou worden als een vraag van een third-party vendor die in de whitelist opgenomen wil worden. Wat de procedure in dat geval is, werd echter niet verduidelijkt. Wat wel duidelijk is, is dat klanten niet ingelicht zullen worden als dit door de rechter verboden wordt. Het bedrijf is daarmee het enige dat toegeeft dat de mogelijkheid tot whitelisten van politietools bestaat.

Hoewel het nog niet gebruikelijk is dat inlichtingendiensten beveiligingsbedrijven verzoeken een oogje dicht te knijpen, verwachten experts dat dit slechts een kwestie van tijd zal zijn. Privacyvoorvechters vrezen echter dat de politie en overheid hiermee de grenzen van het toelaatbare overschrijden. In theorie zouden overheden security vendors zelfs kunnen verplichten een keylogger of spyware via de automatische updatefunctie van hun software naar clients te gaan pushen. Mocht het ooit zo ver komen, dan lijkt de kans echter groot dat gebruikers die hun digitale handel en wandel verborgen willen houden, gebruik zullen gaan maken van opensourceoplossingen als ClamAV.

Reacties (46)

Lees meer


Ransomware duikt weer op

Door Yoeri Lauwers, 19 juli 2007 10:4344 reacties, bron: Viruslist

Na de aankondiging dat ransomware de nieuwe virustrend voor 2007 zou worden, bleef het enige tijd betrekkelijk stil op dit gebied. Kaspersky kondigt nu echter aan dat een nieuwe bestandskaper opgedoken is.

Opvallend is dat de nieuwe malware de eerste ransomtool is die afkomstig is van een 'bank trojan'-bende. Het programma claimt heel wat documenten en foto's met een RSA-4096-encryptiealgoritme versleuteld te hebben. Gebruikers die hun gegijzelde bestanden nog terug willen krijgen, moeten volgens de tool driehonderd dollar betalen voor een ontcijfertool - al is een herstelprogramma inmiddels beschikbaar via antivirustools. Analyse van de malware toonde daarentegen aan dat er van RSA-encryptie geen sprake is. Bovendien zou de ransomware slechts actief zijn van tien tot en met vijftien juli 2007, al is niet helemaal duidelijk wat de achterliggende gedachte is van deze beperkte levensduur. Het opduiken van dit nieuwe stukje ransomware lijkt er echter op te wijzen dat er een nieuwe golf van digitale kidnappers verwacht mag worden. Het belang van het up-to-date houden van antivirusdefinities wordt door vendors dan ook extra benadrukt. Bovendien is het geen overbodige luxe recente backups van belangrijke bestanden beschikbaar te hebben. Zaak is deze backups ook gescheiden van de pc te bewaren om niet het risico te lopen dat ook de reservekopieën gegijzeld worden.

Update 10.56u: Inmiddels is een gratis decryptieroutine online gezet.

Ransomware-detectie

Reacties (44)


Eerste stap naar geünlockte iPhone gezet

Door Harm Hilvers, 19 juli 2007 10:3580 reacties, submitter: T-Junkie, bron: The Unoffical Apple Weblog

Er is een handleiding online verschenen die gebruikt kan worden om de Apple-telefoon te laten werken in combinatie met een non-AT&T-sim-kaart. Daarmee lijkt een volledig geünlockte iPhone slechts een kwestie van tijd.

De iPhone werd op 29 juni door Apple en AT&T gelanceerd. Officieel kunnen iPhone-gebruikers alleen gebruikmaken van het met de iPhone meegeleverde tweejarige AT&T-abonnement. Al snel na de release verschenen de eerste berichten van enthousiaste iPhone-hackers die het bijvoorbeeld mogelijk maakten om aangepaste ringtones te gebruiken. Inmiddels zijn de hackers echter zover dat ze de iPhone ook kunnen laten werken met een sim-kaart van een andere aanbieder dan AT&T. Aan de hand van een handleiding met in totaal achttien stappen kan een geactiveerde iPhone van AT&T omgezet worden naar een geactiveerde iPhone van een andere sim-aanbieder.

Het gaat echter niet om een volledige unlock, waarbij zonder extra handelingen – naast het fysiek wisselen van sim-kaart – van mobieletelefonieaanbieder gewisseld kan worden. Iedere keer als de sim-kaart van de iPhone veranderd wordt, moet het hele stappenproces weer doorlopen worden. Naar verwachting zal dit proces de komende tijd verder vereenvoudigd worden. De kans is overigens aanwezig dat Apple en AT&T de hack onmogelijk maken. Ook na deze hack is het niet mogelijk om de iPhone te gebruiken in combinatie met 3G-netwerken, omdat een dergelijke radiozender niet in het apparaat is verwerkt. Gebruikers zijn voor internet dus aangewezen op Edge- en wifi-functionaliteit. Verder werken Visual Voicemail en de YouTube-widget niet wanneer de originele AT&T-sim-kaart niet gebruikt wordt.

iPhone op Cingular-netwerk
iPhone op Cingular-netwerk

Reacties (80)

Lees meer

Iphone populair bij hackers
Iphone populair bij hackers Nieuws van 3 juli 2007
'Geen Flash of Java op iPhone'
'Geen Flash of Java op iPhone' Nieuws van 22 juni 2007

'Europese provider niet verplicht identiteit p2p-ers vrij te geven'

Door Arie Jan Stapel, 19 juli 2007 09:4856 reacties, submitter: Remco Kramer, bron: Ars Technica

Gisteren heeft advocaat-generaal Juliane Kokott het Europese Hof van Jusititie geadviseerd om internetproviders niet te verplichten de identiteit van hun klanten te onthullen in civiele zaken. Volgens haar moet dit beperkt blijven tot strafzaken.

Promusicae, een Spaanse vereniging van muziekproducenten, had geconstateerd dat klanten van de internetprovider Telefonica via Kazaa auteursrechtelijk beschermde muziek uiwisselden. Om hiertegen actie te kunnen ondernemen wilde Promusicae van Telefonica de naam- en adresgegevens van de betreffende abonnees hebben, maar Telefonica weigerde die te geven. Hierop stapte Promusicae naar de rechter, die om advies vroeg aan het Europese Hof. Kokott, advocaat-generaal bij het Europese Hof van Justitie, zei dat internetproviders bij civiele zaken over auteursrechtinbreuk niet door de Europese wetgeving verplicht worden om de gegevens van hun klanten prijs te geven. Deze mening is weliswaar slechts een advies, maar dit wordt wel in verreweg de meeste gevallen door het Hof gevolgd.

Copyright illustratieMocht het Hof inderdaad meegaan met het advies van de advocaat-generaal, dan betekent dit een behoorlijke tegenslag voor de auteursrechtenorganisaties. Als internetproviders de identiteit van hun abonnees niet meer hoeven te onthullen, valt er vrijwel niets meer te ondernemen tegen filesharers, tenzij justitie er een zaak van maakt. In veel landen, waaronder Nederland, treedt justitie echter alleen maar op tegen commerciële rechtenschending. De International Federation of the Phonographic Industry verklaarde dat het hier alleen nog maar om een advies ging, dat het Hof niet noodzakelijkerwijs hoeft te volgen. Wanneer het Hof uitspraak doet is nog niet bekend.

Reacties (56)


Cybercriminelen spelen verstoppertje met fast flux-techniek

Door Peter de Boer, 19 juli 2007 09:2634 reacties, bron: Honeynet.org

Cybercriminelen nemen steeds betere maatregelen om hun websites met criminele inhoud te verbergen. Ze nemen sinds enige tijd hun toevlucht tot fast flux. Tot deze conclusie komen onderzoekers van de Honeynet-organisatie in een rapport.

Verschillende criminele organisaties, waaronder degene die verantwoordelijk is voor de Stration-malwarefamilie, brengen hun infrastructuur onder in zogenaamde fast flux-netwerken. In een fast flux-netwerk heeft een domeinnaam, bijvoorbeeld www.phisingsite.com, enkele duizenden ip-adressen toegewezen gekregen. Deze adressen worden onderling in een hoog tempo uitgewisseld door een combinatie van round robin - een techniek die gebruikt wordt bij load balancing - en een extreem korte time-to-live van een individueel dns-record. De hostname verwijst zo ongeveer iedere drie minuten naar een andere computer. De computers zijn vaak geïnfecteerde computers van thuisgebruikers die middels een groot botnet met elkaar verbonden zijn. Binnen het netwerk controleren de criminelen regelmatig de status van de machines. Machines die niet reageren of een beperkte bandbreedte hebben worden uit het netwerk verwijderd.

Naast de hierboven beschreven methode, wordt er om de beschikbaarheid verder te verhogen gebruik gemaakt van een tweede laag: blind proxy redirection. De computers waar de duizenden verschillende ip-adressen naar verwijzen serveren niet zelf de inhoud van de websites. In plaats daarvan fungeren ze als proxy tussen de bezoeker van de website, en de webservers in de backend. Een domeinnaam verwijst op deze manier niet meer naar een specifieke server, maar naar een grote groep frontend-proxy's, die op hun beurt de gebruiker doorsturen naar een groep backend-servers. Nog geavanceerder zijn de netwerken die gebruik maken van de double flux-techniek. Hierbij wordt ook het ip-adres van de Authoritive Name Server constant gewijzigd. De netwerken worden alle door enkele zogenaamde flux-motherships aangestuurd, vergelijkbaar met de manier waarop meer traditionele botnetwerken hun commando's van enkele master-computers in het netwerk krijgen.

Voorbeeld Fast flux-netwerken
Voorbeeld van een single flux en double flux-netwerk

Helemaal nieuw is het gebruik van fast flux door criminelen niet, een jaar geleden doken de eerste rapporten al op. The Honeynet Project & Research Alliance heeft nu echter voor het eerst grondig onderzoek naar deze netwerken gedaan. Met een honeypot werd het verkeer en de techniek van de criminelen blootgelegd. Door het toepassen van deze technieken, die ook gebruikt worden in situaties waar een hoge beschikbaarheid cruciaal is, is het opsporen en uitschakelen van criminele websites een stuk moeilijker geworden. Sites kunnen immers niet meer op basis van een ip-adres of via een enkele hostingprovider uit de lucht gehaald worden.

Reacties (34)

Lees meer