Met de PMA 2006-fotobeurs in aantocht, vallen de diverse fotocamerafabrikanten over elkaar heen met nieuwe productaankondigingen. Pentax heeft vandaag twee nieuwe digitale spiegelreflexcamera's en een groothoeklens geïntroduceerd. In tegenstelling tot de eerder deze week geïntroduceerde dSLR van Canon is van de nieuwe camera's van Pentax nog geen naam bekend.
De eerste digitale spiegelreflexcamera die Pentax heeft geïntroduceerd heeft een 10 megapixel CCD en is waarschijnlijk compatible met de reeds beschikbare lenzen van Pentax. De behuizing toont veel overeenkomsten met de reeds beschikbare *istD-camera's en zal pas in het najaar beschikbaar zijn, maar tijdens de PMA zal Pentax de nieuwe camera al wel aan het publiek tonen. Voor deze nieuwe camera en de andere *istD-camera's heeft Pentax ook een nieuw objectief aangekondigd. Deze nieuwe groothoeklens heeft een vaste brandpuntsafstand van 21mm bij een maximale diafragmawaarde van F/3,2. De lens beschikt over een KAF-vatting en is erg plat uitgevoerd. De beelhoek van deze lens is ongeveer 68 graden, wat vergelijkbaar is met een 32mm-lens voor kleinbeeldformaat camera's. Tot slot heeft Pentax nog een middenformaat camera geïntroduceerd. Deze nieuwe camera voor professionele fotograven heeft een resolutie van 18,6 megapixels en maakt gebruik van een extra grote CCD die is ontwikkeld door Kodak. De exacte afmetingen van deze beeldsensor worden echter niet gegeven. De voorlopige naam van deze nieuwe camera is '645 Digital'. Zoals de naam al doet vermoeden is deze camera in staat om de lenzen van de originele analoge Pentax 645-camera's te gebruiken. Wanneer de 645 Digital beschikbaar zal zijn, wordt door Pentax niet vermeld.

De site 
X-Bit Labs
Creative Technology heeft afgelopen vrijdag
Deze versie is goed werkbaar, maar nog alles behalve bedrijfszeker,
Net als andere sites 
Dankzij het zogeheten LGA is Socket F een stekelig geheel: met Socket F verplaatst AMD de pinnetjes van de processor naar het moederbord. Als één van de 1207 pinnetjes kapot gaat, moet dat volgens de fabrikant leiden tot de vervanging van het goedkoopste onderdeel, en dat is tegenwoordig het moederbord. Dat AMD op deze manier minder processors zal hoeven te vervangen zal uiteraard ook een rol hebben gespeeld. Ook Intel gebruikt sinds de introductie van de Prescott-chips overigens LGA's om Socket 775-chips te monteren.

Toen de heffing in 1996 werd ingevoerd waren er zes verenigingen die de rechten inden, maar sinds 2003 is Uradex de enige. De rechten van 1996 tot en met 2001 zijn al aan de artiesten afgedragen, maar de 50 miljoen euro die sindsdien is geïnd, ligt nog bij Uradex. Volgens Uradex is het op correcte wijze verdelen van het geld nu eenmaal complex en tijdrovend. Bij tv-series bijvoorbeeld hangt de vergoeding af van het aantal afleveringen waarin een acteur meespeelde en of hij een hoofd- of een bijrol had. Minister Verwilghen nam echter geen genoegen met dit excuus en trok de vergunning in. Mocht dit besluit ook in hoger beroep in stand blijven, dan staan er al andere kandidaten klaar om het werk over te nemen. De Sabam, het Belgische equivalent van de Buma, wil de heffing graag innen; de grootste vakbonden van artiesten zagen graag dat de stichting Art-Ard dit deed.


De multinationals ondervinden in Japan veel concurrentie van de handel van tweedehands winkels en van particulieren, en met wat hulp van de overheid zouden ze hun omzetten flink kunnen verhogen. De gemiddelde Japanner zorgt volgens Akihabara namelijk goed voor zijn spulletjes, zodat tweedehands artikelen vaak van hoge kwaliteit zijn. Hetzelfde materialisme dat daaraan ten grondslag ligt, betekent echter wel dat de Aziaten vanaf april flink extra voor hun gadgetgekte zullen moeten betalen. De hardste klappen zullen vermoedelijk echter vallen in de groep kleine handelaren die, ook via het internet, bij aan- en verkoop van elektronica bemiddelen. Door particulieren zullen de mazen in de wet waarschijnlijk iets makkelijker gevonden kunnen worden.
Apple heeft
Globale zoekmachines als Google en Yahoo volgen de ontwikkelingen met argusogen, omdat ook met hun websites copyrighthoudend materiaal gevonden kan worden. Google
Het College Bescherming Persoonsgegevens vindt echter dat een dergelijke centrale databank niet alleen overbodig, maar bovendien onveilig is. Ook privacy-experts hebben, zacht uitgedrukt, hun twijfels bij dit project. Hoogleraar Bart Jacobs van de Radboud Universiteit in Nijmegen stelt dat men vroeger eerst verdacht werd, waarna de privacy geschonden kon worden, maar dat binnenkort eenieders privacy geschonden zal worden om daarna pas een verdachte te zoeken. Eerder al werd een plan voor een dergelijke centrale databank in Duitsland afgevoerd na bezwaren van privacy-bewaker Peter Schaar.
De dagvaardingen vinden plaats tijdens de verkennende fase van de rechtszaak van SCO tegen IBM, waarbij IBM de tijd krijgt om voldoende bewijs te verzamelen om als verdediging aan te voeren. Microsoft betaalde SCO begin 2003 al zestien miljoen dollar voor een Unix-licentie en voegde daar een indirecte investering van vijftig miljoen dollar aan toe door SCO naar Baystar te verwijzen. Sun betaalde het bedrijf ruim negen miljoen dollar aan licentiegeld, maar moet nu ook details vrijgeven omtrent zijn bijdrage aan de Unix-broncode en is verplicht alle documenten betreffende het opensourcen van zijn producten aan de rechter voor te leggen. HP zal een verklaring moeten opstellen over alle overeenkomsten betreffende Unix-software waarbij HP, AT&T, USL, Novell, Santa Cruz en SCO betrokken zijn. Daarnaast moet het ook alle communicatie met SCO sinds 2002 publiceren.