Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien
Tip de redactie

Google wil Chrome voor Android sneller maken via gpu-rendering

Door RoD , 20 november 2014 20:2375 reacties

Google werkt met Project Ganesh aan het versnellen van de Chrome-browser voor Android door meer taken af te laten handelen door de gpu. De ontwikkeling is nog in een vroeg stadium en werkt vooralsnog alleen in builds van Chrome die bij Google intern worden gebruikt.

De komst van Project Ganesh werd aangekondigd tijdens een door Google georganiseerde ontwikkelaarsbijeenkomst, zo meldt Android Police. Het project draait met name om het renderen van webpagina's binnen Chrome voor Android af te laten handelen door de gpu. Vooralsnog worden de berekeningen uitgevoerd door de cpu, wat de browser in sommige gevallen langzaam doet aanvoelen, bijvoorbeeld bij scrollen.

Google heeft Project Ganesh al werkend gekregen binnen Chrome voor Android, maar heeft nog geen werkende versie uitgebracht. Vooralsnog draait Project Ganesh alleen binnen een interne Canary-build, waarbij nog onduidelijk is wanneer gebruikers er over kunnen beschikken. Met het sneller maken hoopt Google de browserinterface op 60fps te kunnen laten draaien.

Overigens werkt vooralsnog slechts 15 procent van de webcontent met de technologie van Project Ganesh. Daardoor kunnen lang niet alle webpagina's sneller worden gerenderd. Dat moet in de toekomst waarschijnlijk worden verbeterd.

Reacties (75)


BitTorrent kondigt betaalde versie van Sync-tool aan

Door Dimitri Reijerman, 20 november 2014 19:4932 reacties

BitTorrent heeft versie 2.0 van zijn Sync-software aangekondigd. Voor de eerste maal is er een betaalde Pro-versie beschikbaar gekomen. De Pro-uitvoering biedt onder andere synchronisatie van zeer grote bestandsvolumes en de mogelijkheid om folderpermissies in te stellen.

Versie 2.0 van BitTorrent Sync, een synchronisatietool op basis van het bittorrent-protocol, biedt in de gratis standaarduitvoering onder andere een verbeterde interface op de mobiele apps voor Android en iOS alsmede de desktopversies. Ook de prestaties van de tool zouden zijn verbeterd. Er zijn geen limieten op de bestandsgrootte of het aantal bestanden in een gedeelde map.

De nieuwe Pro-versie biedt de mogelijkheid om folderpermissies voor gebruikers van Sync in te stellen. Tevens zou Sync Pro beter overweg kunnen met met zeer grote folders van meerdere terabytes en er zijn 'on-demand' synchronisatiemogelijkheden. Tevens wordt voorrang beloofd bij de techsupport-afdeling.

Voor de Pro-uitvoering, die vooral op de zakelijke markt lijkt te zijn gericht, hanteert BitTorrent een prijs per jaar. De prijs bedraagt 39,99 dollar per jaar, ofwel 32 euro. De Sync-software moet binnenkort beschikbaar komen, al is er nog geen precieze releasedatum bekendgemaakt.

Sync Pro 2.0

Reacties (32)


Dropbox brengt fotobeheertool Carousel uit voor web en iPad

Door RoD , 20 november 2014 19:3712 reacties

Dropbox heeft een webversie en een iPad-versie uitgebracht van Carousel, de standalone fotobeheertool die samenwerkt met de bestandsopslagdienst. Eerder kwam er al een versie uit die voor smartphones is bedoeld.

CarouselDe applicatie voor de iPad is gratis beschikbaar gemaakt in de App Store. Via het web is Carousel te gebruiken via de url carousel.com. Daar moet verbinding worden gemaakt met een bestaand Dropbox-account, waarna automatisch een galerij wordt gemaakt van de foto's die binnen dat account zijn opgeslagen. Via Carousel kan ook met vrienden over gedeelde foto's worden gepraat.

In april introduceerde Dropbox zijn standalone fotodienst. Deze was vooralsnog alleen geschikt gemaakt voor smartphones. Tegenover The Verge liet een topman van Dropbox weten dat zijn bedrijf niet tevreden is met het aantal gebruikers van Carousel. Het uitbreiden van de dienst naar meer apparaten moet daar waarschijnlijk verandering in brengen. Op termijn moet er overigens ook een versie uitkomen die geschikt is voor Android-tablets.

Reacties (12)


Nederlandse studenten ontwikkelen Arduino-compatibele prototype-tool

Door Dimitri Reijerman, 20 november 2014 18:3056 reacties

Drie Nederlandse studenten proberen via Kickstarter voldoende geld op te halen om een Arduino-compatibele prototype-tool op de markt te brengen. De Phoenard beschikt onder andere over een touchscreen en een groot aantal sensoren en interfaces.

De Phoenard draait op een Atmel MCU, dezelfde processor als in de Arduino Mega. Het apparaatje is ook volledig compatibel met het Arduino-platform, maar een ontwikkelaar kan duizenden programma's - sketches geheten - installeren op de handheld-tool in tegenstelling tot slechts een sketch op een Arduino. De sketches op de Phoenard kunnen via het 2,8"-touchscreen geactiveerd en beheerd worden.

De Phoenard, die in drie varianten leverbaar is, zit ondanks zijn compacte afmetingen vol sensoren en interfaces. Zo is er een gsm-module, een gps-ontvanger, een audiodecoder-chip, een bluetooth-module en een micro-sd-kaartlezer. Ook een temperatuur- en drukmeter zijn aanwezig, evenals een accelerometer en een gyroscoop. Via de gpio-connectoren kunnen nog tal van externe onderdelen aan de Phoenard worden aangesloten.

Met het Phoenard-bordje kunnen ontwikkelaars en hobbyisten tal van toepassingen ontwikkelen. Zo is de Phoenard bijvoorbeeld in te zetten als smartphone, mp3-speler of gamecontroller. Om beginners op weg te helpen bevat het apparaatje al een aantal tutorials.

De drie Nederlanders achter de Phoenard willen 20.000 euro ophalen via Kickstarter om het apparaatje op de markt te kunnen brengen. Op moment van schrijven is dat doel al bijna gehaald. De Phoenard zal naar verwachting 100 euro gaan kosten en in april beschikbaar komen.

Phoenard

Reacties (56)


Motorola komt met smartphoneaccessoire om verloren sleutels terug te vinden

Door RoD , 20 november 2014 18:2645 reacties

Motorola heeft de KeyLink uitgebracht, een klein bluetooth-apparaatje dat kan worden gekoppeld met een smartphone. Door de KeyLink aan de sleutelbos te bevestigen hoeven gebruikers niet langer naar hun sleutels te zoeken, zo is het idee.

De KeyLink is door Motorola op zijn Amerikaanse website gezet. Voor een bedrag van 25 dollar, wat omgerekend en inclusief btw neerkomt op 24 euro, kan het apparaatje worden aangeschaft. Volgens de fabrikant is de KeyLink bedoeld voor aan de sleutelbos. Via een gekoppelde smartphone kan een geluid worden afgespeeld, waardoor de gebruiker weet waar zijn sleutels liggen.

Om het apparaatje, dat via bluetooth verbinding maakt, te laten werken is het noodzakelijk om de Motorola Connect-applicatie te installeren. Deze is beschikbaar voor Android en iOS. Het is overigens ook mogelijk om de KeyLink te gebruiken om de gekoppelde smartphone op te sporen: door een druk op de knop wordt een ringtone afgespeeld op het toestel, die daarvoor overigens wel op Android 5.0 of hoger moet draaien.

KeyLink is per direct verkrijgbaar voor Amerikaanse klanten, maar er is nog geen release in Europa. Het is overigens ook onduidelijk of Motorola hier plannen voor heeft.

Motorola KeyLink

Reacties (45)


AMD onthult Carrizo-apu

Door Olaf van Miltenburg, 20 november 2014 17:4080 reacties, submitter: deregtx

AMD heeft zijn Carrizo-apu onthuld, die volgend jaar in laptops en hybride systemen moet verschijnen. Het gaat om de eerste soc met volledige ondersteuning voor de Heterogeneous System Architecture. Ook is er een beveiligingsprocessor op basis van ARM's trustzone.

Carrizo is opgetrokken rond nieuwe Excavator-cores die vooral zuiniger moeten zijn dan de Steamroller-cores van de huidige Kaveri-apu's. De grafische rekencapaciteit krijgt een upgrade in de vorm van een nieuwe Graphics Core Next-gpu, die ondersteuning biedt aan zowel Mantle als DirectX 12. Ook moet de gpu Dual Graphics ondersteunen: de mogelijkheid om de grafische rekenkracht van de geïntegreerde gpu te combineren met die van een dedicated videokaart. Voorheen heette dit Hybrid Crossfire.

Carrizo combineert de apu en de southbridge op een enkele die en volgens AMD wordt het ook de eerste apu die volledige ondersteuning voor AMD's Heterogeneous System Architecture of HSA. Hiermee kan software bijvoorbeeld de cpu en gpu meer als een geheel benaderen en kunnen de cpu en gpu op hun beurt geheugen delen. Overigens ondersteunt Kaveri ook HSA in grote mate.

AMD maakt verder melding van een Secure Processor die ondersteuning voor ARM's Trustzone-platform naar Carrizo brengt. AMD kan hiermee een hardwarematige en toch zuinig beveiligingsplatform naar zijn apu's brengen. AMD heeft een licentie op ARM-ontwerpen en experimenteert er al een tijd mee, ook voor server-chips.

De chipontwerper deed de informatie uit de doeken tijdens het Future of Compute-evenement in Singapore. Volgens de site Lowyat, die erbij aanwezig was, kondigde AMD daar ook een Carrizo-L aan, die op de mainstream-markt gericht zou zijn en over Puma+-cores gaat beschikken. De eerste systemen met Carrizo moeten halverwege 2015 verschijnen.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (80)


AIVD onderzoekt samen met TU Delft kwantumcomputers

Door Dimitri Reijerman, 20 november 2014 17:0046 reacties

Het Nationaal Bureau voor Verbindingsbeveiliging, onderdeel van de inlichtingendienst AIVD, zegt samen met de TU Delft onderzoek te doen naar kwantumcomputers. De AIVD denkt dergelijke computers in de toekomst te kunnen gebruiken voor het ontsleutelen en versleutelen van data.

Volgens het Nationaal Bureau voor Verbindingsbeveiliging verkeert het wereldwijde onderzoek naar kwantumcomputers zich nog in een beginstadium, al zijn er in Duitsland systemen ontwikkeld die veertien tot zestien qubits bevatten. De rekenkracht van deze experimentele kwantumcomputers is echter nog onvoldoende om sterke cryptografie te kraken. De AIVD denkt dat daar op de middellange termijn verandering in zal komen.

De TU Delft, waarmee de AIVD onderzoek doet, schat in dat ergens tussen 2030 en 2040 kwantumcomputers zijn gebouwd met duizenden qubits. Dat is ruim voldoende om de huidige encryptiemethoden te kraken. De AIVD tekent daarbij aan dat bijvoorbeeld de NSA al sinds 2011 onderzoek zou doen naar kwantumcomputers, daarbij verwijzend naar documenten die door Snowden zijn onthuld.

De geheime dienst denkt dat kwantumcomputers niet alleen veel van de huidige versleutelingsmethodes snel kunnen kraken, maar dat ze ook 'onkraakbare' encryptie kunnen leveren. Daarvoor wordt quantum key distribution-technologie ontwikkeld. Daarvoor is volgens de AIVD nog wel veel wiskundig onderzoek nodig.

Reacties (46)


Elite: Dangerous-testers kunnen geen geld terugvragen na schrappen offlinemodus

Door Kay Korevaar, 20 november 2014 16:40119 reacties

Frontier stelt dat gamers die Elite: Dangerous in de alfa of bèta al online hebben gespeeld niet meer in aanmerking komen voor een terugbetaling. De ontwikkelaar maakt dat duidelijk naar aanleiding van de vragen die zijn gesteld over de annulering van de offlinemodus van het spel.

Frontier heeft duidelijke richtlijnen als het gaat om het teruggeven van geld, zo beschrijft de ontwikkelaar. Naar aanleiding van vragen die Frontier heeft gekregen, worden twee scenario's geschetst: personen kunnen alleen hun geld terugvragen als ze het spel via een online store hebben gekocht en daarnaast de game nog niet hebben gespeeld.

Iedereen die de alfa of bèta wel al online heeft gespeeld, valt buiten de boot. Het maakt volgens Frontier geen verschil of de gamer heeft bijgedragen aan de Kickstarter-campagne. De ontwikkelaar laat weinig ruimte voor misvattingen door te zeggen dat die groep simpelweg niet in aanmerking komt voor een teruggave. Het is onduidelijk waarom er onderscheid tussen de twee groepen wordt gemaakt. Wel claimt Frontier alle zaken grondig te behandelen.

Het bericht volgt op het nieuws dat Frontier geen offlinemodus aanbiedt in de via crowdfunding gefinancierde game Elite: Dangerous. De ontwikkelaar is namelijk van mening dat een dergelijke modus onacceptabel gelimiteerd en te statisch zou zijn ten opzichte van de online variant. Er komt wel een single player, maar die vereist wel een online verbinding.

Elite: Dangerous

Reacties (119)


Spire brengt compacte Powercube 710-behuizing uit

Door Olaf van Miltenburg, 20 november 2014 16:1328 reacties

De fabrikant van computeronderdelen Spire heeft een kubusvormige behuizing voor micro-atx- en itx-moederborden uitgebracht. De zwarte behuizing heeft een body van staal met frontpaneel van plastic. De Powercube krijgt een adviesprijs van 44,95 euro.

Spire bracht al eerder compacte behuizingen in de Powercube-serie uit en daar is nu de Powercube 710 aan toegevoegd. Met zijn afmetingen van 28,5x21x27cm is de kast zoals zijn naam aangeeft kubusvormig en Spire raadt het model aan voor gebruik als htpc of mediaspeler, of als compacte zelfbouw-pc.

In de behuizing passen micro-atx- of itx-moederborden in combinatie met een reguliere atx-voeding. Er zijn twee interne 3,5"-drivebays, maar volgens Spire kan een bay opgeofferd worden voor twee 2,5"-varianten. Wat betreft koeling is er plek voor een 80mm aan de onderkant. Aan de achterkant zijn verder vier expansiesleuven. De adviesprijs bedraagt volgens de fabrikant 44,95 euro.

Spire Powercube 710Spire Powercube 710Spire Powercube 710Spire Powercube 710Spire Powercube 710Spire Powercube 710Spire Powercube 710Spire Powercube 710

Reacties (28)


Microsoft: Azure-storing kwam door problematische upgrade in opslagplatform

Door Dimitri Reijerman, 20 november 2014 16:0432 reacties, submitter: Tarabass

De grootschalige storing woensdag op Microsofts Azure-platform zou te wijten zijn aan een poging het opslagplatform van de clouddienst een update te geven. Microsoft was genoodzaakt om de update aan de Azure Storage-service terug te draaien.

Klanten in Europa, de Verenigde Staten en een deel van Azië hadden woensdag last van een grote storing die ongeveer 11 uur duurde. Ook een aantal diensten van Microsoft zelf waren enige tijd slecht te bereiken waaronder Office 365 en Xbox Live.

In eerste instantie was de oorzaak van de storing niet geheel duidelijk maar inmiddels heeft Microsoft meer duidelijkheid gegeven. Het Azure-platform zou plat zijn gegaan door een 'performance update' aan de Azure Storage-service, zo laat de verantwoordelijke directeur Jason Zander weten. Doordat ook het Service Health Dashboard en het Azure Management Portal, beide afhankelijk van de Storage-service, plat gingen, werden de problemen voor klanten verergerd. Microsoft laat weten dat het updates voor Azure voortaan in kleinere stappen wil uitrollen en de recovery-procedures wil verbeteren om eventuele storingen zo kort mogelijk te laten duren.

Reacties (32)


Corning komt met gehard glas dat smartphones moet beschermen bij valpartijen

Door Olaf van Miltenburg, 20 november 2014 15:0088 reacties, submitter: LoeWn

Corning heeft Gorilla Glass 4 aangekondigd. Waar de vorige generatie van het geharde glas voor smartphones vooral tegen bekrassen bestand moest zijn, heeft Corning zich nu gericht op het beschermen van het glas bij het vallen.

Corning beweert het vallen van honderden toestellen op tal van oppervlakken te hebben bestudeerd en de analyses gebruikt te hebben bij de ontwikkeling van de nieuwe generatie van het glas. Het bedrijf claimt verder nieuwe methodes voor interne testen opgezet te hebben die realworld-valpartijen simuleren. Apparaten met Gorilla Glass 4 werden hierbij vanaf een meter hoogte boven schuurpapier losgelaten. Vooral valpartijen op stroeve oppervlakken als asfalt of beton zouden namelijk voor barsten zorgen en het schuurpapier moest dit simuleren. Gorilla Glass 4 zou de val hierbij 80 procent van de tijd overleven.

Corning Gorilla Glass 4

Corning zegt dat productsampling en de eerste leveringen aan smartphonefabrikanten 'op komst' is. Wanneer de eerste smartphones met Gorilla Glass 4 gaan verschijnen is echter niet bekend. Vrijwel alle grote smartphonefabrikanten, waaronder Samsung, Apple, LG, HTC, Motorola en Microsoft maken gebruik van het geharde glas van Corning. Het bedrijf heeft diverse concurrenten, waaronder het Japanse Dragontrail.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (88)


Onder meer KPN en TNO gaan waarschijnlijk proef doen met 'pre-5g' in Groningen

Door Arnoud Wokke, 20 november 2014 14:0249 reacties

KPN, TNO en Agentschap Telecom gaan waarschijnlijk een proef doen in Groningen met een technologie die het 'pre-5g' noemt. Dat bevestigt de provider tegenover Tweakers. Het gaat om een snelle mobiele verbinding voor vast internet in buitengebieden. De proef komt naast de bestaande proef in het Groningse Loppersum.

KPN bevestigt tegenover Tweakers dat de proef eraan komt, maar wat die 'pre-5g'-technologie inhoudt, daar wil KPN-woordvoerder Maurice Piek niets over zeggen. Het is in elk geval geen huidige 4g-variant, maar welke technologie de provider wel gaat toepassen, blijft voorlopig onbekend.

De provider kan de technologie geen 5g noemen, omdat de telecomautoriteit ITU nog geen technologie als 5g-standaard heeft vastgelegd. De proef vindt in de nabije toekomst plaats in Groningen. RTV Noord en NieuweMobiel brachten al geruchten over de proef, maar KPN heeft die nu voor het eerst bevestigd.

Hoe snel de technologie is die KPN met 'pre-5g' aanduidt, is onbekend. De test richt zich in elk geval op breedband mobiel internet als vervanging voor vast internet. "Snel internet is belangrijk voor buitengebieden in Groningen, omdat de snelheid van verbindingen nu te wensen overlaat", stelt voorzitter Sieger Dijkstra van Economic Board Groningen, dat als doel heeft bedrijven naar het gebied van Groningen te trekken. De organisatie is opgericht nadat Groningen te kampen kreeg met aardbevingen als gevolg van de gasboringen. De test zou een gebied beslaan dat groter is dan een enkel dorp, maar kleiner dan de hele provincie.

De proef is een samenwerking van KPN met TNO en naar verluidt het ministerie van Economische Zaken. Hoe lang de proef gaat duren, is nog onbekend. De provider heeft al een 4g-proef lopen in Loppersum, die onlangs is uitgebreid: nu hebben meer mensen 4g als vervanging voor vast internet in het Groningse dorp.

Update, 14:28: KPN benadrukt in een reactie dat de provider niet het initiatief heeft genomen voor de proef. "Wij zijn hiervoor benaderd, maar wij hebben niet het initiatief genomen", zegt woordvoerder Maurice Piek.

Reacties (49)


CryptoPHP-malware richt zich op populaire cms via gratis plug-ins

Door Olaf van Miltenburg, 20 november 2014 13:0271 reacties

Duizenden gratis versies van betaalde thema's en plug-ins voor Joomla, Drupal en WordPress zouden van backdoors zijn voorzien. Malware-ontwikkelaars zouden de CryptoPHP-malware gebruiken voor illegale zoekmachine-optimalisatie.

Het Nederlandse beveiligingsbedrijf Fox-IT ontdekte dat er duizenden plug-ins en thema's voor de populaire contentmanagementsystemen in omloop zijn die voorzien zijn van CryptoPHP. Van die malware zouden inmiddels zestien verschillende versies zijn. Het bedrijf schat dat er minstens een paar duizend sites besmet zijn. De ontwikkelaars van CryptoPHP zouden sitebeheerders verleiden met illegale versies van add-ons, waar ze normaal gesproken voor zouden moeten betalen. Zo kwamen de scripts van onder andere de Nulledstyles.com- en Dailynulled-sites met zogenoemde 'nulled scripts'.

Overigens bevat veel piraterij-software malware, maar volgens Fox-IT heeft CryptoPHP enkele opvallende eigenschappen. De backdoor maakt gebruik van het framework en de database van het aangevallen cms. De beheerders van CryptoPHP hanteren verder RSA-encryptie met publieke sleutels voor de versleutelde communicatie met de command&control-servers. Van die servers zouden er 45 online zijn, waarvan 18 in Nederland, en de makers zouden ondersteuning voor handmatig beheer naast geautomatiseerde communicatie ingebouwd hebben. Verder ondersteunt CryptoPHP automatische updates en het uitvoeren van code op afstand, en de malware kan code in webpagina's injecteren.

De malware wordt gebruikt voor zogenoemde blackhat seo. De backdoor injecteert links en teksten die alleen webcrawlers van zoekmachines detecteren, om zo een hogere plek in zoekresultaten voor bijvoorbeeld gok-site te verkrijgen. Een reguliere bezoeker van de websites ziet de links niet.

Nulled Stylez

Reacties (71)


Rechter VS: 30.000 dollar voor illegaal downloaden film is overdreven

Door Kay Korevaar, 20 november 2014 11:58124 reacties

Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat een schadevergoeding van 30.000 dollar, omgerekend bijna 24.000 euro, voor het illegaal downloaden en verspreiden van een enkele film 'overdreven hoog' is. De zaak was aangespannen tegen meerdere internetgebruikers.

Rechtszaak rechterIn een zaak waarin verscheidene partijen zich moesten verdedigen voor het vermeend schenden van het copyright van de film Elf-man, stond een bedrag van 30.000 dollar per persoon op het spel. De rechter beoordeelde dat als buitengewoon hoog. Op basis van het achtste amendement kon de eis worden verworpen. In plaats daarvan werd de gedaagden het betalen van een schadevergoeding van 750 dollar per film, circa 600 euro, met nog bijkomende kosten opgelegd. De totale vergoeding bedroeg uiteindelijk zo'n 3000 dollar per persoon, bijna 2400 euro.

De rechter twijfelt aan de omvang van de schade die de filmmakers door de overtreding van de internetgebruikers lijden, zo schrijft TorrentFreak. Het achtste amendement verbiedt buitengewoon hoge boetes, borgsommen en andere ongebruikelijke straffen. Het geldbedrag dat de filmmakers eisten, is daar volgens de rechter onder te scharen.

Honderdduizenden internetgebruikers zouden in het verleden in de Verenigde Staten al voor de rechter zijn gesleept wegens vermeende schendingen van het copyright. Het doel zou veelal zijn om schikkingen te treffen, maar in sommige gevallen wordt verder geprocedeerd. Dat zou gebeuren nadat gebruikers door hun isp zijn geïdentificeerd. Als de gedaagden niet in staat zijn om zich in de rechtbank te verdedigen, zou de aanklager veelal winnen door default judgement.

Reacties (124)


Intel Quark-socs krijgen in 2016 geïntegreerde gpu en Windows-ondersteuning

Door Olaf van Miltenburg, 20 november 2014 11:3930 reacties

Intel komt in 2015 met de opvolger van de zuinige Quark X1000-soc. Deze generatie gaat Liffy Island heten en die zal in 2016 opgevolgd worden door Seal Beach. Deze laatste socs zullen de eerste zijn die een geïntegreerde videochip bevatten en Windows kunnen draaien.

De belangrijkste verbeteringen die Seal Beach in 2016 ten opzichte van voorgaande Quark-socs krijgt, zijn verbeterde prestaties, ondersteuning voor Windows, een geïntegreerde gpu, ondersteuning voor de sse2-instructieset en de hardwarematige acceleratie van encryptie. De gpu kan 3d-graphics weergeven en krijgt een mpeg2-decoder. De aansluiting op schermen verloopt via dsi en lvds. De Seal Beach-socs krijgen daarnaast mogelijk ondersteuning voor touchscreens.

Seal Beach wordt verder een iets snellere variant van voorganger Liffy Island, die volgend jaar verschijnt. De Liffy Islands-soc is net als de huidige Quark X1000-soc een 32bits soc met een enkele x86-core zonder ondersteuning voor HyperThreading. Ten opzichte van de X1000 wordt de kloksnelheid echter verhoogd van 400MHz naar 533MHz en de hoeveelheid L1-cache neemt toe van 16KB tot 64KB. Daarnaast komt er ondersteuning voor ddr3l-1066, waar de X1000 maximaal ddr3-800 ondersteunt.

De hoeveelheid embedded sram wordt verdubbeld van 512 kilobyte naar 1MB. Wat input/output betreft zijn de 10/100-ethernetinterfaces vervangen door gigabitvarianten en komt er ondersteuning voor high speed uart. De tdp komt op ongeveer 2W te liggen maar er komen ook versies met een tdp van 1,2W.

De slides zijn afkomstig van de site Myce, die eerder authentieke Intel-slides publiceerde. De Quark-socs zijn voor internet-of-things-toepassingen en Intel gebruikt ze ook voor de Edison-mini-computers.

Intel Liffy Island Seal Beach QuarkIntel Liffy Island Seal Beach QuarkIntel Liffy Island Seal Beach QuarkIntel Liffy Island Seal Beach Quark

Reacties (30)


Metal Gear Solid V: Ground Zeroes vereist minimaal een GeForce GTX 650

Door Kay Korevaar, 20 november 2014 10:01165 reacties

Ontwikkelaar Kojima Productions heeft meer informatie over de systeemeisen van Metal Gear Solid V: Ground Zeroes gegeven. De pc-versie van het spel vereist minimaal een Core i5, 4GB ram en een Nvidia GeForce GTX 650. AMD-hardware noemt de ontwikkelaar niet.

Kojima ProductionsMetal Gear Solid V: Ground Zeroes is sinds het voorjaar al in de verkoop voor de PlayStation- en Xbox-consoles en op 18 december wordt het spel eveneens voor de pc uitgegeven. Spelers moeten minimaal over de 64bit-versie van Windows Vista beschikken om de game te kunnen draaien.

Daarnaast is een Intel Core i5-dualcore met ondersteuning voor HyperThreading en kloksnelheid van 2,7GHz vereist. Kojima meldt dat de Core i5 minstens van de Sandy Bridge-generatie moet zijn, maar welke AMD-processor minimaal nodig is laat de ontwikkelaar niet weten. Voor de grafische weergave is volgens de ontwikkelaar verder minimaal een Nvidia GeForce GTX 650 nodig, maar welke AMD-kaart op zijn minst nodig is, is niet bekend.

De minimale systeemeisen verschillen in enkele opzichten van de aangeraden systeemeisen. Om meer uit het spel te halen, wordt de aanwezigheid van 8GB ram geadviseerd in combinatie met een betere videokaart, namelijk de GeForce GTX 760. Er zou dan gespeeld kunnen worden met een 4k-resolutie. Voor de betere weergave zou de al genoemde Core i5 volstaan en opnieuw noemt Kojima geen AMD-onderdelen.

Ground Zeroes is de proloog van Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Die game moet in 2015 voor de consoles en de pc verschijnen. Ground Zeroes kan vanaf 18 december onder meer via Steam worden verkregen.

Reacties (165)


Sony presenteert Alpha A7 II-camera met beeldstabilisatie in de body

Door Arnoud Wokke, 20 november 2014 08:5970 reacties

Sony heeft in Japan de Alpha A7 II-camera aangekondigd. De fullframe-systeemcamera heeft optische beeldstabilisatie in de body die over vijf assen werkt. Video's kan de camera opnemen met de xavc s-codec. De camera komt vooralsnog alleen in Japan uit.

Sony claimt dat de A7 II de eerste fullframe-systeemcamera is die beeldstabilisatie in de body over vijf assen heeft. Dat betekent dat alle foto's gestabiliseerd kunnen worden, ongeacht welke lens gebruikt wordt. Verder belooft Sony dat de autofocus ten opzichte van het vorige model zo'n dertig procent sneller is. De behuizing van de A7 II heeft ten opzichte van de eerdere A7 een grotere grip en beschikt over een wieltje aan de voorzijde. De behuizing van magnesiumlegering meet 12,7x9,6x6cm en is 556 gram zwaar.

De sensor heeft een maximale resolutie van 6000x4000 pixels, schrijft DPReview. Video's opnemen kan met maximaal 1920x1080 pixels in avchd en xavc-s met 50Mbit/s. De camera, waar Alpha E-mount-lenzen op passen, heeft nfc aan boord om draadloos verbinding te leggen met andere apparaten en beschikt over een Bionz X-image processor die de beelden moet verwerken. De camera komt over twee weken uit in Japan, maar Sony heeft nog niets bekendgemaakt over een release elders.

Reacties (70)


Amnesty en EFF komen met scanner voor overheidsspyware

Door Joost Schellevis, 20 november 2014 08:49109 reacties

Vier burgerrechtenorganisaties, waaronder Amnesty International en de Amerikaanse Electronic Frontier Foundation, introduceren een scanner die onder meer overheidsspyware moet herkennen. Daarbij gaat het onder meer om spyware die de Nederlandse politie zou gebruiken.

Voor de gratis en opensource tool, die beveiligingsonderzoeker Claudio Guarnieri ontwikkelde, werken Amnesty en de EFF samen met Privacy International en de Duitse burgerrechtenorganisatie Digitale Gesellschaft. Detekt, zoals de tool is genoemd, kan onder meer malware van FinFisher en HackingTeam herkennen. Overheden gebruiken beide malwarevarianten; de Nederlandse politie zou FinFisher ook gebruiken, bleek eerder deze zomer uit uitgelekte documenten.

De tool herkent ook sommige soorten spyware die afkomstig is van criminelen, zoals Blackshades. Detekt is niet in staat om alle spyware te herkennen en bovendien kan spyware inmiddels zijn bijgewerkt om detectie te vermijden. Ook richt de tool zich alleen op spyware en niet op bijvoorbeeld ransomware, malware die bestanden van gebruikers versleutelt.

De software gebruikt patroonherkenning om malware te kunnen vinden en werkt daarmee niet anders dan de meeste beveiligingssoftware. Vooralsnog is de tool enkel geschikt voor Windows; Detekt ondersteunt Windows XP tot en met Windows 8.1, maar een bug zorgt ervoor dat de tool niet werkt op Windows 8.1-installaties op 64-bit-machines.

Detekt adviseert gebruikers die merken dat ze inderdaad spyware op hun computer hebben, de internetverbinding af te sluiten en een expert te raadplegen. Daartoe genereert Detekt een logfile die een beveiligingsonderzoeker kan lezen.

Detekt

Reacties (109)


Qualcomm gaat ARM-processors voor servers maken

Door Olaf van Miltenburg, 20 november 2014 08:0924 reacties, submitter: EaS

Qualcomm gaat ARM-chips voor servers maken, zo heeft het concern bevestigd. Daarmee gaat de processorgigant de concurrentie aan met Intel en AMD, die nu nog de markt voor server-chips domineren.

Qualcomm logoDe komst van Qualcomm naar de servermarkt werd al langer verwacht, maar het is nog niet bekend wanneer de eerste server-chips van Qualcomm gaan verschijnen.

"Het gaat wel even duren voordat we deze business hebben opgebouwd, maar we denken dat het interessante mogelijkheden biedt in de toekomst", zei Qualcomm-ceo Steve Mollenkopf tijdens een bijeenkomst van analisten in New York. Dat schrijft The Wall Street Journal. Details over de chips en releasedata gaf de topman niet. Qualcomm is met afstand marktleider op de markt voor ARM-chips voor smartphones.

Tegen 2020 zou de servermarkt voor een omzet van 15 miljard dollar, omgerekend 12 miljard euro, kunnen zorgen, zo hield Mollenkopf de analisten voor. Onder andere Facebook zou al interesse in de chips hebben getoond. Qualcomm liet een video zien waarin de topman van de infrastructuurdivisie van Facebook zei dat ARM-servers van Qualcomm het sociale netwerk opnieuw zullen laten kijken naar de opbouw van zijn infrastructuur.

Qualcomm is niet de enige partij die zich op ARM-serverchips richt. Onder andere AMD ontwikkelt dergelijke chips, naast x86-serverschips, en daarvoor nam het chipbedrijf SeaMicro over. De markt voor goedkope en zuinige serverchips wordt als een groeimarkt gezien en de komst van 64bit-ARM-chips heeft de ontwikkeling in een stroomversnelling gebracht. Maandag maakte Cray bekend interesse te hebben in de chips voor gebruik in zijn supercomputers.

Reacties (24)


'Nieuwe iPhones kregen geen saffierscherm door productieproblemen'

Door Joost Schellevis, 20 november 2014 07:4089 reacties

De iPhone 6 en 6 Plus van Apple hadden wel degelijk moeten worden voorzien van een scherm van saffier. Dat meldt The Wall Street Journal. Productieproblemen bij de inmiddels failliete fabrikant GT Advanced Tech zouden roet in het eten hebben gegooid.

Apple zou slechts 10 procent van het beloofde saffier hebben ontvangen van de fabrikant, schrijft The Wall Street Journal op basis van een intern document. De helft van de blokken saffier die GT Advanced Tech, dat inmiddels failliet is, produceerde zou defect zijn geweest.

Deze zomer ging het gerucht dat Apple saffier zou gebruiken voor de schermen van een nieuwe iPhone. De vingerafdruklezer en camera van de iPhone waren al voorzien van een laagje saffier, dat zeer sterk en vrijwel niet te bekrassen is. Uiteindelijk kregen ook de duurdere varianten van de Apple Watch de beschikking over schermen van synthetisch saffier.

GT Advanced Tech beloofde Apple grotere blokken synthetisch saffier, van ruim 260 kilo, meer dan twee keer zoveel als tot dan toe werd geproduceerd. Daarop leende Apple het bedrijf 493 miljoen dollar, omgerekend 393 miljoen euro, om een fabriek op te zetten. Bovendien kocht Apple voor 500 miljoen dollar een fabriek, die het voor 100 dollar per jaar aan het bedrijf zou verhuren.

Er waren echter flinke problemen met de productie, waardoor GT Advanced Tech uiteindelijk 900 miljoen dollar - omgerekend 717 miljoen euro - uitgaf. Ook waren er flinke problemen met het management: zo werden er te veel medewerkers aangenomen voor het aantal ovens dat er beschikbaar was, waardoor veel werknemers niets te doen hadden. Begin oktober vroeg het bedrijf zijn faillissement aan.

Saffierproblemen Apple

Fouten met de productie van saffier, uit een document van Apple

Reacties (89)


Apple bestempelt gratis apps niet langer als gratis

Door Joost Schellevis, 20 november 2014 07:08122 reacties

Apple heeft onder druk van de Europese Commissie de downloadknoppen in zijn App Store aangepast. Op de knoppen bij gratis apps staat niet langer 'gratis', maar 'download'. Veel apps hebben immers in-app-aankopen en zijn in de praktijk dus niet altijd gratis.

De wijziging is woensdagavond doorgevoerd in alle App Stores, niet alleen in de Europese maar bijvoorbeeld ook in de Amerikaanse; daar is de tekst 'free' vervangen door 'get'. Niet alleen free-to-play-apps zijn voorzien van een knop met de nieuwe tekst, maar ook andere apps waarvoor niet hoeft te worden betaald.

Volgens de Europese Commissie is het misleidend om apps gratis te noemen als de app gebruikers vervolgens ertoe verleidt om geld uit te geven, wat bijvoorbeeld bij free-to-play-games maar ook bij tijdschriften en kranten het geval is.

De verandering lijkt nog niet helemaal te zijn doorgevoerd: de App Store hanteert wel nog steeds lijsten met bijvoorbeeld de 'top gratis' apps. Eerder wist de Europese Commissie Google er al van te overtuigen om games met in-app-aankopen niet langer als 'gratis' te bestempelen.

Apple Download

Reacties (122)


Yahoo wordt standaardzoekmachine in Amerikaanse versie Firefox

Door Joost Schellevis, 20 november 2014 06:3954 reacties

Wie de Amerikaanse versie van Firefox installeert, krijgt binnenkort standaard Yahoo als zoekmachine. Dat heeft Mozilla bekendgemaakt. De overeenkomst tussen Mozilla en Google om die zoekmachine als standaard in te stellen is niet verlengd.

Mozilla en Google hadden sinds 2004 een overeenkomst die ervoor zorgde dat Google de standaard-zoekmachine in Firefox was, in ruil voor een flinke som geld die voor het overgrote deel van het Mozilla-budget zorgde. Die overeenkomst is echter niet verlengd, heeft Mozilla bekendgemaakt. In plaats daarvan heeft Mozilla een overeenkomst gesloten met concurrent Yahoo. Als gevolg daarvan wordt Yahoo in de Amerikaans-Engelse versie van Firefox de standaardkeuze. In de Russische versie is de lokale zoekmachine Yandex binnenkort dan de standaard; in de Chinese versie blijft dat Baidu.

Het is onbekend wat Yahoo betaalt als onderdeel van de deal. Mozilla verzekert dat gebruikers kunnen blijven kiezen voor andere zoekmachines, waaronder Google maar ook Bing en DuckDuckGo. Het is echter nog onduidelijk wat de standaardzoekmachine in andere taalversies dan de Amerikaans-Engelse, Chinese en Russische wordt.

Mozilla hint erop dat de organisatie er zelf voor heeft gekozen om de overeenkomst met Google niet te verlengen. "Elk van de partnership-opties die we hadden zorgde voor betere financiële voorwaarden", schrijft Mozilla. De organisatie schrijft echter dat ze wilde dat de zoekmachine-deal 'in lijn is met de waarde die we hechten aan keus en onafhankelijkheid'.

De zoekdeal geldt voor vijf jaar, en houdt ook in dat Yahoo belooft om zich aan de do not track-standaard te houden. Die zorgt ervoor dat adverteerders internetgebruikers niet volgen via advertenties; websites moeten er zelf voor kiezen om eraan mee te werken. Daarnaast krijgt Yahoo een nieuw uiterlijk voor Firefox-gebruikers, dat samen met Mozilla is ontworpen.

Mozilla Yahoo

Zo gaat Yahoo er uitzien voor Firefox-gebruikers.

Reacties (54)


World of Warcraft heeft weer meer dan 10 miljoen abonnees

Door Joost Schellevis, 20 november 2014 06:2463 reacties

Het aantal abonnees van World of Warcraft is sinds de introductie van de uitbreiding Warlords of Draenor weer boven de 10 miljoen gekomen. Het aantal abonnees lag in augustus nog net onder de zeven miljoen betalende abonnees.

Blizzard Entertainment logo (60 pix)Volgens Blizzard is het aantal spelers toegenomen in alle regio's, en zijn er in de eerste 24 uur dat Warlords of Draenor beschikbaar was al 3,3 miljoen exemplaren van de uitbreiding verkocht. Het aantal abonnees lag een maand geleden nog op 7,4 miljoen abonnees en in augustus op 6,8 miljoen abonnees. Op zijn hoogtepunt, begin 2011, had WoW twaalf miljoen betalende abonnees.

De introductie van Warlords of Draenor verliep overigens niet zonder problemen. Spelers hadden last van problemen met de gameplay en de servers. Dat kwam waarschijnlijk deels door de populariteit van de game, maar ook kampte Blizzard met ddos-aanvallen. De abonnementsperiode van iedereen die op 14 november al een WoW-abonnement had, wordt daarom met vijf dagen verlengd, belooft Blizzard.

Reacties (63)