BitTorrent heeft een eerste 'pre-alpha'-versie van zijn anonieme chatdienst Bleep vrijgegeven. De dienst, die vorig jaar werd aangekondigd, laat gebruikers chatten zonder dat gesprekken of metadata door een centrale server worden verwerkt.
De testversie van Bleep is vooralsnog alleen te gebruiken onder Windows 7 en 8, en bovendien moeten gebruikers over een invite beschikken. Versies voor andere besturingssystemen komen 'later'; het is onduidelijk of en wanneer er ook mobiele versies zullen komen. Gebruikers kunnen zich aanmelden via hun e-mailadres, telefoonnummer of zelfs volledig anoniem. Anonieme gebruikers kunnen worden toegevoegd door een qr-code te scannen of hun unieke sleutel over te nemen.
De pre-alpha kent nog wat beperkingen: zo is het op dit moment enkel mogelijk om berichten te versturen als de andere gebruiker zelf ingelogd is; ondersteuning voor offline-berichten komt later. Ook worden accounts niet gesynchroniseerd: het is op dit moment dus nog niet mogelijk om op een andere locatie op hetzelfde account in te loggen. Daarnaast lijkt de voip-functionaliteit van Bleep nog niet te werken. Het toevoegen van contacten en het voeren van chatgesprekken werkt wel probleemloos.
De chatdienst gebruikt geen centrale servers: elke chatclient is in feite ook een chatserver. Ook het vinden van contacten is gedecentraliseerd. Daarbij worden geen metadata of inhoud van gesprekken door centrale servers verwerkt, belooft BitTorrent. Daarmee is Bleep vergelijkbaar met BitTorrent Sync, de cloudopslagdienst van BitTorrent die eveneens geheel gedecentraliseerd werkt.
Communicatie wordt end-to-end versleuteld, wat betekent dat de versleuteling door de client wordt geregeld en pas weer wordt ontsleuteld als het bericht de andere gebruiker heeft bereikt. Daarmee is de dienst vergelijkbaar met Threema, TextSecure en Telegram, die vergelijkbare functionaliteit bieden, al moet een Telegram-gebruiker daar wel expliciet voor kiezen.
Er is overigens geen manier om de claims van BitTorrent te verifiëren: de broncode van Bleep is, net als die van BitTorrent Sync, niet open source.