Frontier Developments, de studio van Elite-ontwerper David Braben, heeft aangekondigd dat Elite: Dangerous de Oculus Rift-vr-bril zal gaan ondersteunen. Beide projecten kwamen van de grond na een succesvolle campagne op Kickstarter.
Eurogamer meldt dat er geen extra kosten aan verbonden zijn voor Kickstarter-backers. Alle mensen die het project via Kickstarter hebben gesteund, en een Oculus Rift tot hun beschikking hebben, krijgen gratis de versie met ondersteuning voor de vr-bril. Of en hoeveel andere mensen extra moeten betalen is niet bekend. Braben vertelt dat de ontwikkelaars al enige tijd experimenteren met de bril en erg enthousiast zijn. Met de bril kunnen spelers ook rondkijken in de cockpit, dit zou vooral handig zijn tijdens gevechten.
David Braben ontwikkelde samen met Ian Bell het originele Elite die in 1984 uitkwam. Het spel was revolutionair door zijn enorme open spelwereld, vooruitstrevende graphics en het gebruik van procedural generation. Met behulp van deze laatste techniek werd de spelwereld tijdens het spelen gegenereerd en gebruikte het spel weinig geheugen. Het spel vormde een inspiratiebron voor veel gameontwikkelaars en wordt gezien als een van de beste games aller tijden.
Bij Frontier Developments heeft een klein team al jaren aan Elite: Dangerous gewerkt. Ook dit spel zal veel gebruik maken van procedural generation. In november 2012 startte de ontwikkelaar een campagne op Kickstarter. Het doel van 1,25 miljoen pond werd ruim gehaald, met andere donaties erbij werd in totaal 1,7 miljoen pond, omgerekend twee miljoen euro, opgehaald voor de ontwikkeling. Volgens de planning moet de ruimtesimulatie in 2014 uitkomen.