Ik wil met dit bericht graag reageren op de volgende reacties:
Slechte zaak. Android 4.3 is nog geen 2 jaar uit. iets langere support is toch wel gewenst.
Dat is 1.5 jaar na verschijnen van de 4.3 release. Tamelijk kort voor een serieus OS, tenzij dat alle Android devices ook naar een hogere versie kunnen. Uiteraard zijn er andere browsers, maar dit draagt niet bij aan een 'milieuvriendelijk' gebruik. Een langere levensduur vereist ook minder materialen voor fabricage.
Mijn ervaring bij Windows was dat wanneer ze van bepaalde zaken af willen zoals bijv. een verouderde messenger ze je in een doolhof terecht laten komen van allerlei componenten die om onduidelijke reden op elkaar leunen en er samen voor zorgen dat die oude messenger het niet meer doet. Dat was naar mijn idee geen samenloop van omstandigheden maar doelgericht de gebruiker afhankelijk maken en bijna dwingen tot de aanschaf van nieuwe hard- en software.
De nadelen van een commercieel OS nodig hebben... Ze gaan er bij Google waarschijnlijk vanuit dat het toch wel blijft verkopen en ze veel kunnen maken. En ik vermoed dat dat ook klopt.
Het gaat hier niet om de browser, het gaat hier om een integraal onderdeel van android API namelijk WebView. (
bron) WebView is een onderdeel van de API dat al zo lang mee gaat dat er op enkele functies 21 reviesies uit zijn gevoerd. WebView stampt zelf nog minimaal vanuit versie 2.1 en sinds dien zijn er al problemen mee. (
bron)
Wat Google met Android niet doet t.o.v. bijv. een Microsoft met Windows is het hele OS op de schop gooien. Dit is een keuze die gemaakt wordt. Natuurlijk kunnen ze zeggen we blijven oude source code ondersteunen zoals ze tot nu toe hebben gedaan. Echter soms is het gewoon beter om op nieuw te beginnen en te leren van de oude code. Android zelf heeft ook een mogelijkheid om het OS te updaten (
bron). Dus voor de mensen met stock OS'en is dit geen probleem.
Voor de overige mensen die bijv. een samsung hebben of een HTC die moeten wachten tot die fabrikant een nieuwe update plaatst voor hun OS. Maar met alle respect, als je 1,5 jaar lang geen updates heb gedaan aan je systeem, is het dan niet redelijk dat je kan verwachten dat er exploits in het OS gevonden worden die niet gepatched zijn?
Mensen zijn al snel geneigd om schade en schande te roepen op het moment dat een software versie exploits, leaks, backdoors of bugs heeft. Voor die mensen zou ik het volgende willen zeggen. Software ontwikkeling is nooit perfect. Perfectie vraagt namelijk veel tijd en veel geld. Software wordt zelden tot nooit volledig afgetest omdat er gewoon geen enkele manier is om rekening te houden met elke mogelijke use cases. Mijn ervaring als programmeur is gewoon dat het niet te doen is, er zijn altijd gebruikers die denken aan dingen waar jij niet aan denkt, die software gebruiken zoals jij het niet bedoelt heb. Het is gewoon simpel weg onmogelijk om alle mogelijke manieren van gebruik vooraf in te schatten. Dit wordt nog een paar graatjes erger als je backwards compatibility wil bewaren voor je software. Een patch laat uitbrengen als je hem al af heb vindt ik een ding. Een stuk code niet meer supporten en zeggen dat mensen moeten updaten is iets totaal anders.
Waar dit wel impact op zal hebben is een hele berg apps die deze API gebruiken. Dit betekend dat een aanzienlijk deel van de android store geupdate moet worden. Dit is een massieve onderneming of je loopt het risico dat je Apps niet ondersteund worden. Als een ontwikkelaar die er dag en nacht mee bezig is (zoals ik zegt de gek) komt dit niet echt als een grote verrassing en veel ontwikkelaars zullen hun apps ook bijgewerkt hebben of doen dat binnen een afzienlijke tijd. Waar dit wel een issue wordt is voor de ontwikkelaars die af en toe een app maken voor bij hun product. Deze moeten of 2 versies maken, of 1 versie die beiden ondersteunen of 1 versie die een van de twee ondersteund.
Begrijp me niet verkeerd ik heb misschien wel als persoon een voorkeur voor windows phone maar ik heb als software ontwikkelaar geen voorkeur voor een OS, nog desktop versie nog mobile versie. Dit is een stuk code die gewoon te gevoelig is voor exploits en soms moet je er gewoon voor kiezen om het mes er in te zetten. Het is alleen jammer dat niet alle techneuten de ervaring hebben met software ontwikkeling om deze keuze te begrijpen, maar ik hoop hierbij met deze post wat aan het begrip bijgedragen te hebben.
offtopic:
Mijn excusses aan Loller1, ik ben nog niet helemaal gewent aan de nieuwe manier van het ordenen van berichten
[Reactie gewijzigd door _wolf_ op 27 juli 2024 01:11]